Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.10.2012. 17:17:46 

Pridružio se: 14.06.2011. 07:19:01
Postovi: 232
Godina: IV
Smer: IS
sole91 je napisao:
I mene zanima stvar sa zbirnim upisom? I ja i jedna moja drugarica smo vec obnovile godinu, iz prve i obnovljene prve smo ocistile skoro sve ispite iz prve godine, sada prijavljujemo sve ispite iz druge, ali opet nemamo 37 poena u okviru ove tekuce godine. Niko ne ume da nam kaze kada nam je upis. Da se pravimo lude pa da dodjemo na upis samofinansirajucih je glupo, jer nemamo 37 poena ove godine. Da obnovimo prvu godinu je jos gluplje, jer je mahom ociscena, kao sto rekoh sada bih prijavila sve ispite iz druge.

cekaj malo?! ako si prosle godine recimo imala 36 bodova i obnovila prvu godinu, ove tekuce godine ne mozes da imas ni pod razno vise od 24 boda i to ako si dala sve ispite ili manje. ti bi trebalo sad da budes na budzetu a ne da se pitas kako da upises godinu, posto se ove godine na budzet ulazilo i sa 48 bodova i dobrim prosekom. taj zbirni upis je valjda komplikovaniji za starije studente kad se sve sabira ali u prvoj godini ne mozes u obnovljenoj godini imati vise od 36 (ili mozes ako si prosle dala 2-3 ispita). ne bi trebalo da imas razlog za brigu ali napisi nam sta se desilo i na kom si spisku. poucno je za ostale


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 17:42:31 

Pridružio se: 28.12.2010. 23:39:53
Postovi: 195
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^
kako ne moze da ima vise bodova kad je prijavila i ispite iz druge do 60 poena. To sto je obnovila ne znaci da je slusala samo ispite iz prve,nego je prijavila iz prve sve sto nije dala i dopunila sa ispitima iz druge do 60 poena!! Ja npr sam obnovila prvu godinu sa 36 i sad imam 34 poena. Dala sam jos 2 iz prve i 4 iz druge,ali svejedno ove tekuce godine nemam 37 nego 34 i cekam zbirni upis jer ne mogu nikako drugacije da se upisem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 18:23:12 

Pridružio se: 14.06.2011. 07:19:01
Postovi: 232
Godina: IV
Smer: IS
pise: `` iz prve i obnovljene prve smo ocistile skoro sve ispite iz prve godine, sada prijavljujemo sve ispite iz druge, ali opet nemamo 37 poena u okviru ove tekuce godine``, pa sam prema tome shvatila da je obnovila prvu a ne upisivala drugu (nije imala 37 poena prosle godine) a da tek sad upisuje drugu. zbog toga ne moze da ima vise od 60 poena u zbiru jer je polagala samo ispite iz prve. ona ocito nije upisivala drugu godinu sa 36 poena iz prve. bar tako sam ja shvatila. sori ako nije tacno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 19:42:47 

Pridružio se: 30.09.2011. 15:07:10
Postovi: 46
Godina: III
Smer: IS
pazi, ja kad sam prosle tj ove skolske 2011/12 obnovila prvu godinu, morala sam da prijavim sve sto nisam polozila u prvoj (secam se, nekih 5 ili 6 predmeta iz prve), i neke predmete iz druge (do 60 poena, znaci morala sam da prijavim i nekih 5 ispita iz druge godine). Ali nisam se bavila tim ispitima iz druge, prioritet mi je bio da dam ove iz prve, sto je logicno. I sad davala sam te ispite iz prve, ali ni ove obnovljene godine nemam 37 poena, imam recimo 23 ili 24 tako nesto. Ali ako gledas ono kada sam bila prva godina, tada sam imala 31, i sada ove obnovljene godine imam oko 23, ja imam 54 poena ukupno, jer dala sam skoro sve ispite iz prve, pa mi je nekako razumno da mogu da upisem drugu godinu iako nemam u okviru ove tekuce godine 37. Totalno je glupo da opet obnavljam godinu tj. da opet budem prva godina, kada sam skoro ocistila prvu. Ja bih sada na upisu prijavila 10 predmeta iz druge godine, potpuno bi bilo bezveze da se i dalje vodim kao prva.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 19:57:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ali ako imas 10 predmeta iz druge godine, zasto je zaboga bitno koja ti godine pise da si? :zbun:

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 20:38:39 

Pridružio se: 30.09.2011. 15:07:10
Postovi: 46
Godina: III
Smer: IS
Pa bitno mi je veoma, ako nista bar ono psihicki. Totalno bih se smorila kada bih drugi put obnovila godinu, eee vala treci put da budem prva godina, a dala sam skoro sve ispite iz prve, to bi bilo skroz idiotski! Necu treci put da budem prva godina, tj drugi put da obnovim prvu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 20:53:38 

Pridružio se: 14.06.2011. 07:19:01
Postovi: 232
Godina: IV
Smer: IS
aha, nisam skapirala da si prijavljivala ispite iz druge godine. al stvarno ne kapiram zasto bi treci put bila prva godina ako ti je ostao samo jedan ispit iz prve bez obzira na broj poena u tekucoj godini.... al se pitam i ko potpuno kapira glupo bolonjsko sabiranje bodova!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 21:05:39 

Pridružio se: 30.09.2011. 15:07:10
Postovi: 46
Godina: III
Smer: IS
Pa i ja se zato nadam i mislim da sam stavrno zasluzila da zvanicno upisem drugu godinu, dala sam i ona tri uslovna predmeta za moj smer ISiT, a to su oikt, uis i mata 1. Stvarno mislim da bi trebalo da upisem drugu. Ali evo nesto nema obavestenja kada je nama upis. Mada svi kao kazu da to izadje kasnije, da treba sacekati...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.10.2012. 17:46:45 

Pridružio se: 28.09.2012. 14:14:36
Postovi: 11
Godina: I
Smer: IS
upisujem drugu god imam 48 poena,ali nemam uslovni predmet...na rasporedu upisa pise 2 sv obrasca+uplata za ispitne sveske...nista ne pise za uplacivanje prve rate...da li se placa prva rata pri upisu ili ce objaviti naknadno kada treba da se uplati?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 12:19:09 

Pridružio se: 21.01.2011. 23:52:07
Postovi: 49
Godina: II
Smer: ME
koliko bodova uospte treba za zbirni ove godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 18:19:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.08.2009. 03:25:33
Postovi: 308
Godina: Dipl.
Smer: IS
dixy91 je napisao:
koliko bodova uospte treba za zbirni ove godine?


prosle godine je bilo 125 za cetvrtu, i cini mi se 85 za trecu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 15:01:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Studenti koji su u šk. 2011/12.g. ostvarili 48 i više ESPB, rangirali se na rang listama za upis naredne više godine studija i nisu ostvarili mesto za upis kategorija „na teret buđžeta“ ne treba da vrše upis do srede 24. oktobra.

Naime, nakon sednice Saveta Fakulteta, koja će se održati pomenutog datuma, biće definisane finansijske olakšice za upis više godine studija.

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group