Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 27.02.2012. 12:17:05 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Buduce kolege (nadam se :D ) da li moze neko da mi pomogne,ovako obnovio sam prvu godinu na ETF-u i sad bih hteo da se prebacim na fon i pitao sam studentsku sluzbu na fon i dobio sam ovakav odgovor :
После првог семестра није могуће прећи.
Упис можете извршити само ако остварите
право уписа више године на вашем
факултету и притом да испити које сте
положили могу признати за Наш факултет
од најмање 37 ЕСПБ бодова.

E sad ja cu u junu sigurno imati 37 na mom fakultetu ,al sta oni mogu da mi priznaju ,ovako ja sam polozio sad:
1.Matematika1
2.Matematika 2
3.Programiranje 2
4.Osnovi racunarske tehnike
5.Sociologija
6.Uvod u menadzment
7.Engleski 2 i engleski 3
8.Praktikum koriscenja racunara
i jos neka 2 predmeta koja su laboratorijske vezbe( iz fizike i oet-a )
E sad mene zanima sta ce meni oni priznati i dal cu ja moci nekako od ovoga da skupim vasih 37 esb bodova i da nekako upisem drugu godinu?

HVALA UNAPRED SVIMA


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.02.2012. 14:18:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2010. 01:01:06
Postovi: 260
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
po predmetima, mat 1,mat 2,sociologiju,menadžment,engleski 2(možda i 3) ,ali sve to bi trebalo da vidiš u studentskoj službi,možda još neki predmet...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.02.2012. 14:45:37 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Definitino su morati ponovo da ih zovem ,da znam dal to moze ili da pocnem da spremam prijemni :( ,jer pazi i da prihvate sledece:
Matematiku 1 i 2 ,sociologiju,menadzment engleski 2 i programiranje2 i ort kao OIKT ja nemam 37 esb kod vas ,tako da mi to nije jasno....jedini kad bi mi od ova 3(osnovi organizacije,proizvodni sistemi i uvid u informacione sisteme) priznali kao nesto jedino tako...:(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.02.2012. 19:39:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Osnove Organiacije i Proizvodne Sisteme nema skoro nikakve sanse da ti prizanju. Za UIS je vec druga prica jer ipak jeste informaticarski predmet i mozda ti ga prihvate, ali za ova prva dva ti je najbolje da se uopste ne nadas.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 00:06:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.12.2009. 04:16:50
Postovi: 258
Godina: IV
Smer: IS
shepard moj subjektivan savet ti je da cak i da uspes da naguras 37 fonovskih, bolja varijanta da upises ispocetka. jedan razlog je sto neces biti na budzetu odmah na fonu + mislim ni narednu godinu da nemas pravo. drugi razlog je sto ces uleteti u vec formirane grupe i to ne jednu vec 2(slusas predmete iz prve i iz druge) lakse je kad sa istim ljudima guras od pocetka... :pitamse:

_________________
If you wait for perfect conditions, you will never get anything done.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 12:16:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa ako ide ispočetka onda može i da polaže prijemni i da upadne na budžet, valjda.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 12:51:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
slazem se sa isley, polazi ti lepo prijemni (bice ti smesan) i upisi prvu godinu, priznace ti vecinu ispita sa etf-a. raspitaj se naravno kod svakog profesora ponaosob prethodno, ali matematike i sociologiju hoce sigurno, ovo ostalo verovatno (jedino taj uvod u menadzment ne znam, ali pitaj). za engleski isto nisam siguran, kolko znam kod vas je je jos smesniji nego na fonu, ali to ionako ne bi trebalo da bude problem.

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 13:21:52 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ma nije problem za skolarinu,moze i samof nije problem,nego sto godine prolaze :( :( :( ,al dobro nije lose ni to da ponovo prijemni, pa sve ispocetka,mozda bih mogao i na budzet onda....A znaci iako bih ponovo polagao prijemni i ponovo bio prva godina ,mogli bi neke ispite da mi priznaju ,i jel onda ti ispiti sto su mi priznati usli bi normalno u tekucih 60 esb bodova?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 15:11:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
aham

kolko imas godina leba ti ako zuris toliko? :P

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 15:56:25 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
21 :D a da pitam jos nesto ,ako sam dobro razumeo upisem ja sad fon npr na budzet :D i ja posle odem i razgovaram sa prof sociologije i on meni nekako prizna daj moj ispit ,i onda znaci da sam ga ja polozio i ne moram da ga slusam i polazem,zar ne?
I dal na Fon-u ima uzimanje predmeta sa visih godina da bi se popunilo do 60 esb ,ili to samo kod mene ima :D ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 17:14:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
mlad si ti jos uvek polako :D odgovor na pitanje, ne, msm, ti prakticno nemas izbora kad upisujes prvu godinu (osim sociologija/filozofija dileme), ali generalno svaki ispit koji zelis da preneses ti moras da prijavis za slusanje i kad za to dodje vreme, polaganje, kako bi ti ga priznali i upisali ocenu. jbg

u ovoj varijanti, postoji i ta gorepomenuta opcija da preneses nekako 37 bodova (ako uspes da skupis toliko) i upises drugu i onda polazes razliku i sta ti ja znam ali tako ces barem 2 godine biti na samofinansiraju a to nisu male pare. nisi ovako nista izgubio, ja sam gori slucaj :D

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 18:54:26 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Cek ako sam te ja dobro razumeo ,upisem prvu godinu i sve normalno i kad prijavim predmete (te koje mogu) pricam sa profesorom i on mi izadje u susret i prizna taj ispit koji sma ja vec polozio na etf-u,zar ne?I koju su to ipisti npr mozda mate ,socilogija ,menadzment programiranje i ort i mozda engleski?i to je bolja varijanta,a drugo je da nekako upisem sa 37 drugu u kojoj cu imati neke ispite iz prve koje mi nisu priznali + ovi iz druge,i to je gora varijanta jer ima dosta ,+nikoga ne znam i morma sigurno da placam,jel sam dobro skontao ?I kolka je skolarina kod vas jel 130 hiljada?izvini ako sam malo dosadan :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 19:19:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
nema frke i mene je sve to zanimalo kad sam upisivao, samo sam hteo da budem 100% siguran pa sam isao prvo do studentske sluzbe, a posle kod svakog profana ponaosob. sve je tako kako si napisao :) ali, ipak ti ne budi lenj :D nego idi i pricaj sa svima, za svaki slucaj (iako mate i sociologiju 10000% mozes).

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 22:08:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
мм моје скромно мишљење, мислим да можеш да упаднеш у другу годину ако ти признају твоју мату1 и мату 2 као нашу мату1+мат2+мат3 (одавде ми та инфо viewtopic.php?f=25&t=12468), то ти је 18 бодова, енг1+енг2 је 7 бодова ја мислим, фале ти онда још два предмета од ових осталих. и колико знам, другу год би уписао на самофинансирање а у тој години ако оствариш 48 бодова (или колико већ буде потребно пошто стално мењају) рангираш се за буџет већ за трећу годину. И да, то што не знаш људе на фону не би требало да буде проблем јер је велика већина и више него дружељубива
па сад ти види, јел ти више одговара да кренеш из почетка - сачуваш једну школарину али изгубиш једну годину (односно ако ти признају 37 бодова то је заправо мало више од пола године), или да се исцимаш да пређеш одмах у другу, али платиш ту једну годину и цимаш се са заосталим испитима из прве. дакле, паре или време, а пошто је време новац, на исто ти изађе :invert:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 23:12:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
nisam siguran da je moguce racunati tako, predmete iz druge godine kao uslov za drugu, zapravo, prilicno sam siguran da nije :pitamse:

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.02.2012. 23:23:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2010. 19:01:34
Postovi: 253
Godina: III
Smer: IS
U sustini, niko ovde ne moze da ti kaze sta ce da ti priznaju, a sta ne. Ne bi me cudilo da se to odlucuje po sistemu - kako im dune. Najbolje je da se ti konkretno raspitas kod profesora, tj. odgovarajuce nadlezne osobe na FON-u, sta ce ti priznati, pa da vidis da li uopste mozes da razmisljas o tih 37 bodova. Ako ih skupis, savetujem ti da izaberes tu opciju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.03.2012. 22:15:13 

Pridružio se: 27.02.2012. 09:53:47
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Znam da je nezahvalno pitanje ali sta miliste za koliko moze da se spremi prijemni onako fino da moze da se upise na budzet posto sma vec jednom spremao to +mate sam dao na etf-u ,doduse nemaju mnog slicnosti sa gradivom za prijemni....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.03.2012. 00:59:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako se dobro secas materije sa prijemnog ne verujem da ce ti trebati puno.Ne znam kakav je sada prijemni na etf, ali kapiram da i dalje dolaze iste oblasti na vecini tehnickih fakulteta, samo tezina zadataka varira(ja kad sam upisivao spremao sam sa ortacima, iako su oni upisali gradjevinu, iz one zbirke za sve tehnicke fakultete).

Koliko ce tacno vremena trebati, ne moze niko da ti kaze jer zavisi od tvog tempa i znanja, kao i od uspeha drugih. Ako si se odlucio za opciju ponovnog upisa pocni da spremas pa ces videti kako ti ide i koliko se secas.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.04.2012. 19:02:01 

Pridružio se: 20.10.2009. 15:08:33
Postovi: 126
Godina: IV
Smer: IS
Ovako:
I ja bih ti predlozio da polazes prijemni i upises prvu.
A to za "Skolarina nije problem" i tako ce te odrati za prenos ispita tako da ti visak novca nece biti problem.
E sad, korisno je sto ces lako sa znanjem koje imas (pretpostavljam) upasti na budzet i sto ce ti prakticno od prve godine ostati svega nekoliko predmeta. Ipak osnove organizacije a i menadzment ces garant morati da polazes i odslusas, ali trebace ti verovao ili ne neke stvari iz tih predmeta kasnije.
E sad ovako,mozda je ovo najbolaj varjanta:
Ti recimo upises prvu na budzet i poplacas te prenose i ostalo i onda recimo nspises molbu za ubrzano studiranje i prijavis odredjeni broj predmeta iz druge godine posto u sustini sada vise godina ni ne posto vec uzimas predmete. Ovo je izvodljivo teoretski ali verujem i da bi ti prihvatili takvu molbu i trazili neke pare dodatne za to (taman ti to doje skolarina). Mada ako si imao dobar prosek mozda dozvole i bez doplate ko ce ih znati...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.02.2014. 14:50:52 

Pridružio se: 29.04.2013. 13:49:12
Postovi: 60
Godina: Dipl.
Smer: IS
A da li je moguce da se da razlika u ispitima, da se dogura do 48espb i da se bude na budzetu prilikom prebacivanja? Ne samo za prebacivanje na Fon nego i sa Fona na neki drugi faks :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 11:16:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mislim da je uglavnom nemoguće, da fakulteti po "difoltu" studente pri prebacivanju primaju samo na samofinansiranje. Ali nisam 100% siguran.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group