Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 27.09.2016. 00:12:42 

Pridružio se: 25.09.2016. 02:47:45
Postovi: 3
Godina: I
Smer: OM
I kako se onda računa da li upisujem narednu godinu? Odnosno, ako prijavim npr. 80ESPB, koliko je ESPB potrebno za upis, koliko za budžet, itd?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 27.09.2016. 09:24:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa isto, 37 za upis naredne odnosno 48 (ili 60) za budzet.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 27.09.2016. 14:48:56 

Pridružio se: 25.09.2016. 02:47:45
Postovi: 3
Godina: I
Smer: OM
To znači da mi samo daju mogućnost da položim više predmeta? Odnosno, u indeksu mi se i dalje formalno upisuje druga godina kada mojoj generaciji treća?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 27.09.2016. 16:16:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Zato se i zove ubrzano studiranje. :D

Da, u indexu bi ti pisalo druga. Pa kada budes upisivala trecu (a tvoja generacija cetvrtu) moze da se desi da imas polozene sve ispite ili vecinu ispita iz trece.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 26.08.2017. 16:17:29 

Pridružio se: 21.06.2017. 13:31:09
Postovi: 6
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li je moguce upisati drugu godinu sa 37 ostvarenih bodova nakon sto sam obnovio prvu? Dao sam 8 ispita, 6 iz prve i 2 iz druge godine. Pa me zanima da li mogu da pisem neku molbu da bih upisao drugu godinu sa 37 poena?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 26.08.2017. 20:52:39 

Pridružio se: 19.04.2017. 22:36:00
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kog datuma pocinje 1.god. studija? Neko kaze 18.sept neko 1.okt, pa da se uvjerim


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 01.09.2017. 14:53:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Spartan3 je napisao:
Da li je moguce upisati drugu godinu sa 37 ostvarenih bodova nakon sto sam obnovio prvu? Dao sam 8 ispita, 6 iz prve i 2 iz druge godine. Pa me zanima da li mogu da pisem neku molbu da bih upisao drugu godinu sa 37 poena?


Da, bice zbirni upis pa nemas brige.



TisiaM je napisao:
Kog datuma pocinje 1.god. studija? Neko kaze 18.sept neko 1.okt, pa da se uvjerim


18. nije sigurno. Samo prati sajt fakulteta, bice neko obavestenje.
Najverovatnije 2. oktobra svi pocinju. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 02.09.2017. 02:23:08 

Pridružio se: 21.06.2017. 13:31:09
Postovi: 6
Godina: Padobranac
Smer: IS
DeRadicci je napisao:
Spartan3 je napisao:
Da li je moguce upisati drugu godinu sa 37 ostvarenih bodova nakon sto sam obnovio prvu? Dao sam 8 ispita, 6 iz prve i 2 iz druge godine. Pa me zanima da li mogu da pisem neku molbu da bih upisao drugu godinu sa 37 poena?


Da, bice zbirni upis pa nemas brige.

A nece mi praviti to problem sto imam 37? Jer npr prosle godine su trazili 40 poena za one koji su obnovili. Pa ne znam da li bi progledali kroz prste za ta 3 poena sto mi fale


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 02.09.2017. 12:52:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Za zbirni upis druge godine ti treba 42ESPB. Znaci ne tokom ove skolske godine, nego ukupno 42 tokom skolovanja.
Tako je bilo prosle godine.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 02.09.2017. 14:54:32 

Pridružio se: 21.06.2017. 13:31:09
Postovi: 6
Godina: Padobranac
Smer: IS
DeRadicci je napisao:
Za zbirni upis druge godine ti treba 42ESPB. Znaci ne tokom ove skolske godine, nego ukupno 42 tokom skolovanja.
Tako je bilo prosle godine.

To pitam ,posto cu na kraju najverovatnije imati ukupno 37 bodova sa 8 polozenih ispita ( 6 iz prve i 2 iz druge ). Pa me zanima da li bih mogao neku molbu da posaljem da bih upisao drugu godinu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 02.09.2017. 16:11:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ne znam, ali tesko da bi je odobrili.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 18.09.2017. 14:49:31 

Pridružio se: 10.08.2017. 21:16:44
Postovi: 4
Godina: I
Smer: ME
Prelistao sam temu i mislim da kapiram kako funkcioniše stvar ali, ako bi svejedno neko bio ljubazan samo da mi potvrdi da li sam u pravu ili grešim negde.

Elem, ja nemam uslov za upis naredne godine jer ću imati osvojenih tek nekih 26 ESPB bodova. Da li to znači da ću sada, kada budem upisivao obnovljenu godinu, morati da upišem i neke ispite sa druge godine jer ne mogu da obnavljam samo sa predmetima iz prve koji ukupno nose 34? U smislu da je potrebno minimum 37?

Da li to takođe znači i da ja, čak i ako bih u obnovljenoj godini položio sve ispite, ne bih mogao da se rangiram za budžet jer je uslov da u okviru jedne školske godine ostvarim 48 ili 60 bodova za budžet, a ne ukupno za dve godine (regularna + obnovljena)?

Hvala unapred. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 18.09.2017. 17:01:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da, moras uzeti 37 minimum.

Jeste, ne bi mogao. Za rangiranje se gleda samo broj ostvarenih ESPB tokom trenutne skolske godine.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 18.09.2017. 23:12:56 

Pridružio se: 18.09.2017. 22:55:58
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zdravo, zanima me ukoliko obnavljam prvu godinu i prvo upisem sve predmete koji su mi ostali iz prve, a zatim upisem jos par predmeta iz druge do 48 ESP bodova, i ako sve to polozim, da li mogu da budem na budzetu u drugoj i da li mi se prihvataju uslovni predmeti koje sam sada polozila, msm nmg ponovo da ih polazem :D I jos me zanima placanje, znaci placam 1500 za svaki esp bod iz ove god i 2300 za svaki bod iz sledece, samo to? I da li su sve rate jednake ili se pri upisu daje nesto vise, i na koliko se uopste rata i placa?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 20.09.2017. 22:48:05 

Pridružio se: 03.09.2011. 10:49:07
Postovi: 348
Godina: Dipl.
Smer: ME
GameName1 je napisao:
Prelistao sam temu i mislim da kapiram kako funkcioniše stvar ali, ako bi svejedno neko bio ljubazan samo da mi potvrdi da li sam u pravu ili grešim negde.

Elem, ja nemam uslov za upis naredne godine jer ću imati osvojenih tek nekih 26 ESPB bodova. Da li to znači da ću sada, kada budem upisivao obnovljenu godinu, morati da upišem i neke ispite sa druge godine jer ne mogu da obnavljam samo sa predmetima iz prve koji ukupno nose 34? U smislu da je potrebno minimum 37?

Da li to takođe znači i da ja, čak i ako bih u obnovljenoj godini položio sve ispite, ne bih mogao da se rangiram za budžet jer je uslov da u okviru jedne školske godine ostvarim 48 ili 60 bodova za budžet, a ne ukupno za dve godine (regularna + obnovljena)?

Hvala unapred. :)


Zasto jednostavno ne bi u obnovljenoj godini prijavio 60 espb i onda pokusao da ih das i presao na budzet? Ja sam tako uspela.

Lunaa je napisao:
Zdravo, zanima me ukoliko obnavljam prvu godinu i prvo upisem sve predmete koji su mi ostali iz prve, a zatim upisem jos par predmeta iz druge do 48 ESP bodova, i ako sve to polozim, da li mogu da budem na budzetu u drugoj i da li mi se prihvataju uslovni predmeti koje sam sada polozila, msm nmg ponovo da ih polazem :D I jos me zanima placanje, znaci placam 1500 za svaki esp bod iz ove god i 2300 za svaki bod iz sledece, samo to? I da li su sve rate jednake ili se pri upisu daje nesto vise, i na koliko se uopste rata i placa?


Mozes, i priznaju ti se uslovni, naravno. A sto se tice placanja, izaci ce ti na sajtu pred upis sve detaljno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 22.09.2017. 19:58:20 

Pridružio se: 30.10.2009. 12:07:44
Postovi: 4
Godina: I
Da li moze neko sa sigurnoscu da mi odgovori sta je bolje ukoliko imam 36espb bodova
1) da li da pisem molbu za jedan bod pa da imam 37espb i da budem u statusu sf
2) da ostanem sa 36 bodova i onda obnovim godinu
ono sto mi je bitno jeste da li ja mogu ako eto mi uslise molbu i daju 37 , i na sf sam ,mogu sledece godine znaci druge godine da prijavim sve zaostale ispite koji mi nose u ovom slucaju 23 boda i plus 48 espb da dodam na to iz druge jer je to u zbiru 71 bod da li je to dopustljivo ,jer mi je neohodan budzet ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 22.09.2017. 21:47:21 

Pridružio se: 03.09.2011. 10:49:07
Postovi: 348
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pisi molbu za taj jedan bod i onda prijavis do 60, jer je to max i das sve i na budzetu si.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 22.09.2017. 22:34:21 

Pridružio se: 10.08.2017. 21:16:44
Postovi: 4
Godina: I
Smer: ME
Milichica je napisao:
Zasto jednostavno ne bi u obnovljenoj godini prijavio 60 espb i onda pokusao da ih das i presao na budzet? Ja sam tako uspela.


Zato što mi činjenica da u toku ove nisam uspeo da uhvatim ni uslov za samofinansiranje zaista ne dozvoljava da razmišljam kako je realno da u narednoj dam 60. Prosto, neozbiljno bi bilo. Ali tebi zaista svaka čast ako si uspela da se izdigneš na taj način, skidam kapu.

Inače, sad su mi se otvorila i silna druga pitanja i meni više ništa nije jasno pa bih opet molio da mi neko odgovori. Elem, pošto moram da prijavim i neke ispite sa druge godine, kako to funkcioniše? Mislim, ako obnavljam prvu godinu, onda još uvek ne biram smer, a treba da uzmem ispite sa nekog od smerova?

Dalje, kako izgleda ta procedura sa upisom godine, oni će sada objaviti rang liste sa bodovima i prosecima i na osnovu toga se ljudi upisuju na željeni smer/budžet/samofinansiranje/obnovljene predmete po ostvarenim bodovima u okviru protekle školske godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 23.09.2017. 10:07:33 

Pridružio se: 30.10.2009. 12:07:44
Postovi: 4
Godina: I
Hvala,a da li to znaci posto ja ako prijavim mojih zaostalih 23 ako mi odobre molbu i plus 37 iz nove to je onda u zbiru 60 i to dam i na budzetu sam?
je l to znaci da cu ja uvek vuci po 23 boda iz svake godine i moracu da studiram 5 godina?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 23.09.2017. 10:26:04 

Pridružio se: 03.09.2011. 10:49:07
Postovi: 348
Godina: Dipl.
Smer: ME
GameName1 je napisao:
Milichica je napisao:
Zasto jednostavno ne bi u obnovljenoj godini prijavio 60 espb i onda pokusao da ih das i presao na budzet? Ja sam tako uspela.


Zato što mi činjenica da u toku ove nisam uspeo da uhvatim ni uslov za samofinansiranje zaista ne dozvoljava da razmišljam kako je realno da u narednoj dam 60. Prosto, neozbiljno bi bilo. Ali tebi zaista svaka čast ako si uspela da se izdigneš na taj način, skidam kapu.

Inače, sad su mi se otvorila i silna druga pitanja i meni više ništa nije jasno pa bih opet molio da mi neko odgovori. Elem, pošto moram da prijavim i neke ispite sa druge godine, kako to funkcioniše? Mislim, ako obnavljam prvu godinu, onda još uvek ne biram smer, a treba da uzmem ispite sa nekog od smerova?

Dalje, kako izgleda ta procedura sa upisom godine, oni će sada objaviti rang liste sa bodovima i prosecima i na osnovu toga se ljudi upisuju na željeni smer/budžet/samofinansiranje/obnovljene predmete po ostvarenim bodovima u okviru protekle školske godine?


Ma sve se moze kad se hoce, veruj mi :) . A sto se tice smerova, ja mislim da moras da se opredelis jer ipak moras da uzmes ispite koji su specificni za taj smer. Sto se tice lista, ona se odnosi samo na one koji se rangiraju na budzet, a nemas sta da mislis mnogo jer ce za sve ostale izaci u detalje kada se ko upisuje. Sve ce pisati na sajtu.

zorana je napisao:
Hvala,a da li to znaci posto ja ako prijavim mojih zaostalih 23 ako mi odobre molbu i plus 37 iz nove to je onda u zbiru 60 i to dam i na budzetu sam?
je l to znaci da cu ja uvek vuci po 23 boda iz svake godine i moracu da studiram 5 godina?

Tako je i tako je.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 23.09.2017. 11:00:05 

Pridružio se: 30.10.2009. 12:07:44
Postovi: 4
Godina: I
hvala ti puno, i jos samo nesto ja sad kad budem prijavljivala ispite za drugu godinu i logicno da ne mogu sve da prijavim iz druge zbog ovih zaostalih iz prve godine,jer cu ja moci te predmete kojih sam se odrekla iz druge kad ih budem slusala u trecoj da uzimam seminarske ,bodove za aktivnost ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 23.09.2017. 13:20:11 

Pridružio se: 03.09.2011. 10:49:07
Postovi: 348
Godina: Dipl.
Smer: ME
Aham, naravno :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 23.09.2017. 13:40:54 

Pridružio se: 30.10.2009. 12:07:44
Postovi: 4
Godina: I
hvala ti stvarno puno si mi pomogla :D
i jos jedno pitanje, da li u toj petoj godini ili kako vec zovu apsolventski rok postoji pravo na budzet ako sam prethodnu ,cetvrtu,isto to tako skupila 60 espb?
i je l odobravaju ove molbe za 1 espb do 37 bodova ? da se ne nadam bezveze ako im to i nije bas praksa :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obnova
PostPoslato: 25.09.2017. 16:02:59 

Pridružio se: 18.09.2017. 22:55:58
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Hvala na odgovoru, samo me jos zanima placanje, da li moze da se posalje neka molba da se plati npr u 4 jednake rate, a ne da se prva placa vise? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group