Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Uslov za trecu?
PostPoslato: 25.02.2008. 23:47:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 19:17:38
Postovi: 571
Lokacija: Negde tamo...
Godina: IV
Smer: IS
Prvo bih zeleo da se izvinim moderatoru ukoliko ovo nije mesto za ovu temu.
Ipak sam je stavio ovde jer zelim da se usresredim na sadasnju drugu godinu.
naredni tekst je sa sajta
http://www.studentskisvet.com/info/2008 ... prolaznost


25.02.2008.
Услов за већу пролазност
По свему судећи генерација студената која студира по Болоњи и ове године ће имати олакшице приликом уписа наредне године студија. О предлогу радне групе БУ да се "болоњцима" омогући упис са 43 бода, разговараће се на следећој седници Сената. Претпоставка је да су на факултетима БУ студенти, у просеку пренели између 10 и 15 ЕСП бодова.

Руководство БУ је приморано да и ове године прекрши одредбе Закона о високом образовању, који стриктно захтева "чисту" годину, без постојања услова. Разлог за уступке је мала пролазаност београдских академаца.

- Међутим, ово није решење, већ је неопходно да факултети реформишу студијске програме који су преобимни - каже Горан Минић, председник Савеза студената Београда. - Када наставни планови и програми буду растерећени, студенти неће имати проблема да прикупе неопходних 60 бодова.

- Прошлогодишњу одлуку да се снизи услов, која је била у корист студената факултети су сами финансирали - каже проф. др Бранко Медојевић, проректор за финансије на БУ. - Држава није дала новац ни за једног студента који је због олакшица, из самофинансирајућег статуса, прешао на школовање о трошку буџета.

Како истиче Медојевић, од надлежних ће се тражити да покрију материјалне трошкове за те студенте. Међутим, ако се то не догоди размишља се да студенти који пређу на буџет захваљујући услову, сами сносе део трошкова наставе за пренете испите. У пракси, то би значило увођење категорије суфинансирајућих студената.

Друга година
Доња бодовна граница ће се постепено повећавати, тако да би генерација 2010/2011. била прва на којој ће се у потпуности применити закон. Како смо сазнали студенти који су друга година и остало им је, рецимо 20 бодова или два неположена испита из прве, мораће да положе заостатак из прве, и испите из друге до 43 бода.
Извор: Вечерње новости


boldovano prakticno znaci da ce neko ko je preneo neki ispit iz prve, da bi upisao drugu na budzetu morati da ocisti prvu i + sakupi 43 poena iz druge sto, s' obzirom na
http://www.fon.bg.ac.yu/osnovnestudije/isit/ nije bash tako jednostavno pogotovu na isit smeru. Naime po teome ce student morati da ima cistu prvu + ce smeti da prenese samo 2 "teska" ispita jer je 60-3*6=42<43, a prosle godine je moglo da se prenese 4 ispita u 3. god.

Hocu da kazem da je nasha generacija opet u najtezem polozaju jer ce prva godina takodje morati da stize do 43 poena ali bez ikakvih eventualnih zaostavstina iz prethodne godine i sa objektivno laksim ispitima...

_________________
Phil Hellmuth. He is holding a record eleven World Series of Poker bracelets.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 00:17:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.08.2006. 20:36:27
Postovi: 246
Lokacija: BG-Dorcol
Godina: Dipl.
Smer: IS
To druze jednostavno nece moci tako, ako si ti upisao po jednom statutu po kome su odredjena "pravila igre" niko ne moze da ti nametne nesto drugo, jednostavno krsnjenje medjunarodne povelje, ako evropljani to vole da krse, ovo je srbija, nece to proci ovde...a tema je razradjivana milion puta i toliko me vise i mrzi da mislim o njoj...ali ajde reko jos jedna nelegalna tema...pa reko i ja da lupam malo...

:zakljucaj_me: :zubi: :glupsam: :kraka:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 00:36:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 19:17:38
Postovi: 571
Lokacija: Negde tamo...
Godina: IV
Smer: IS
ma ja nista nisam rekao, samo sam kopi-pejstovao i pojasnio clanak.

_________________
Phil Hellmuth. He is holding a record eleven World Series of Poker bracelets.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 07:38:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.01.2008. 22:31:30
Postovi: 2742
Lokacija: Gallows
Godina: IV
Smer: IS
Citiraj:
Hocu da kazem da je nasha generacija opet u najtezem polozaju jer ce prva godina takodje morati da stize do 43 poena ali bez ikakvih eventualnih zaostavstina iz prethodne godine i sa objektivno laksim ispitima...

ne bih se slozio.
sad nasha generacija ima za uslov 43, tj prenesu 2-3 ispita. i sledece godine ce nam uslov biti 50, tako da cemo morati da damo ono shto smo preneli + 50 poena za uslov za trecu.

svakog 'vata taj sistem.

naravouchenije: chistite godinu ASAP!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 09:15:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Постоје приче по којима би се сваки пренети ЕСБП бод платио 1000 динара ако је услов задовољен, или платила цела година ако услов није испуњен. Дакле, један пренети испит би коштао 6000 што би значило да би скоро сви барем нешто плаћали за разлику од тренутног где само неки (у овом случају не мали број) студенти плаћају цео износ, 100.000 или колко већ.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 10:57:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2006. 14:25:29
Postovi: 972
Lokacija: [su.ser]
Godina: Dipl.
Smer: ME
manjak, a da li bi po toj prichi, dakle sa svim placenim prenetim ispitima, sledeća godina bi padala na teret budžeta?

_________________
kolach u tiganju? nemoguce..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 11:02:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
novosti sad pisu da ce ove godine uslov, i za nas i za prvake, biti 43 boda, a pre neki dan je u blicu pisalo da ce za nas biti 37 jer smo tako poceli prosle godine, a za prvake 43, za sledece brucose da ce biti vise i za ove sto upisuju 2010 da ce biti pun iznos bodova, odnosno 60...tako da, ne bojte se, nece se to nista znati do septembra

_________________
haj ho haj ho


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 17:39:27 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
!von je napisao:
novosti sad pisu da ce ove godine uslov, i za nas i za prvake, biti 43 boda, a pre neki dan je u blicu pisalo da ce za nas biti 37 jer smo tako poceli prosle godine, a za prvake 43, za sledece brucose da ce biti vise i za ove sto upisuju 2010 da ce biti pun iznos bodova, odnosno 60...tako da, ne bojte se, nece se to nista znati do septembra


На Вишој Електротехничкој сада школи високе спреме су натерали све на почетку школске 2007/2008 да се испишу и поново упишу по новом статуту... Тако је мој брат који се уписао на буџет и који није дао услов морао да се испише са старог програма, иако је уписао тако, и да се упише на нови програм...аутоматски би пао са буџета и морао да плати ненормалну суму новца... Наравно људи се бунили, али су их смирили тако што су видели колико да спусте бодовни упис како би људи ућутали... Иначе ко је на самофинансирању и не очисти годину следеће године је идаље на самофинансирању и плаћа све бодове... Никаква права студенти нису имали, ништа им није вредело што су се уписали под једним статутом када их лепо уцене и ћао довиђења...
Ни ФОН није имун на такве ствари... Ја сам морао да пређем на нови програм на УК, пониште ми 6 испита, уместо два из друге добијем 10 неположених... Разлог? Покушао сам ја да останем на старом програму и да трећу упишем по старом УК, али су ме професори максимално кулирали и тврдили како факултет одустао од тог програма, наравно надлежни су тврдили да то није истина...али да неће бити наставе, вежби, неће бити рокова за стари програм већ у договору са професорима...који опет тврде како нема старог програма и немају шта да причају о томе...
Дакле закључак мог смарања овде немој да вас било шта чуди...сила Бога не моли...па тако и наш као и други факултети удри до миле воље како им дуне...само је питање да ли имате масу иза себе или као што је нас било свега петоро који смо се борили за своја права без наравно ичије подршке јер нисмо били интересантни...док су неки други смерови због броја људи успели да се изборе за своје право...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.04.2008. 10:41:33 

Pridružio se: 07.01.2005. 12:18:16
Postovi: 231
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jel moze neko da mi kaze kome da se obratim na fakultetu sa pitanjem koliko ispita je za uslov za trecu onima koji su obnovili godinu,tj. meni? Da li 7 ispita kao i prosle godine ili cu morati da kupim bodove kao i mlađi? Ujedno ako neko ima sigurnu informaciju neka kaze.Hvala unapred.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.04.2008. 11:34:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2006. 13:29:31
Postovi: 366
Lokacija: Dorcol Manhattan
Godina: II
Smer: ME
Мене занима следеће: ако сада обновим другу и наредне године упишем трећу, да ли остајем на буџету? Прве две сам био на буџету.

_________________
How can I be lost if I've got nowhere to go?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.04.2008. 19:58:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Callan, i mene to isto zanima, u istoj sam situaciji, moje misljenje, nije provjereno, je da nam treba sedam ko prosle godine i nadam se da je tako, mada sad idem na ciscenje (eventualno ostavljam jedan) pa mi ne znaci nista. ako saznas nesto obavezno postuj.
@Ulmo_, da, ostajes.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.04.2008. 23:09:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2006. 13:29:31
Postovi: 366
Lokacija: Dorcol Manhattan
Godina: II
Smer: ME
Па зар ниси ти већ трећа? :)
Beavis рече да се остаје, али мислим да је то било по правилима која су важила кад је он уписивао, а с обзиром да су нама већ милион пута мењали правила, било би лепо да неко ко је '06 уписао, а '07 обновио прву, напише шта су му рекли.

_________________
How can I be lost if I've got nowhere to go?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.04.2008. 23:12:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Blue_Sky,
beavis je napisao:
@Ulmo_, da, ostajes


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 13:33:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Сенат Универзитета у Београду усвојио је јуче предлог да се број бодова потребан за упис наредне године студија постепено повећава како би се 2010. године стигло до законом прописаног услова од 60 поена.

Предлог су заједно сачинили Радна група за дефинисање услова уписа наредне године студија и Студентски парламент Универзитета у Београду.
Студентима који школске 2008/09. године буду уписали прву годину факултета, за упис на другу годину студија биће потребно 49 бодова.

Студенти који су прошле 2007/08. године били бруцоши да би уписали наредну годину студија, морају да стекну 43 поена.

Изузетак је генерација студената која је студије почела школске 2006/07. године и која је прошле године могла да упише другу годину студија са 37 поена.
Студенти те генерације су уместо да другу годину студија упишу с обавезних 60 поена добили 23 бода кредита које имају право да искористе у било којој наредној години студија.

Многи су те бодове већ искористили. А предлогом који је Сенат Универзитета јуче прихватио студентима је омогућено да добију још шест бодова кредита.
Извор: 24 сата


hmmmz
ja sam u drugu prenela oo, znaci ostalo mi je 17 bodova kredita + ovih 6 sto su nas ˝castili˝, to je opet 23, tako da je uslov da ja upisem trecu godinu 37 bodova iz druge, pod uslovom da dam i osnove?
[dete debil]jeeeeesaaam rekla da imaaaa neka foraaaa sa ovim 31 poenooooom haa haaaa[/dete debil] :D :udri:

_________________
haj ho haj ho


Poslednji put menjao !von dana 10.04.2008. 19:03:15, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 13:48:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Znaci, to su krediti do kraja skolovanja? Neko ko je to istrosio prosle godine, ove godine ima 6 kao poklon, ako to istrosi ove, 4. god studija mora da upise sa datim svim prethodnim ispitima, ako se ne smiluju da caste....hmmm....

Ja nisam nista prenela u drugu, znaci vec sa 31 bodom upisujem trecu...jeeeeeejejejeeeee

A onaj ko do kraja skolovanja ne iskoristi ove kredite i sto nas caste, jel dobije neke pare za to kao nagradu? :aaa: :aaa: :aaa: Pitam samo hipoteticki...ehehehheheeh


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 13:53:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Чекај, чекај, или нисам добро разумео или ћу некоме да се нај...

Рецимо да сам прошле године очистио прву (рецимо :D ) сад за ову годину имам 60-29=31 границу. Јел тих 29 бодова, јел то за све четири године студирања? :zbun:
А није, не би требало...

Ово ме буни:

Citiraj:
Студенти те генерације су уместо да другу годину студија упишу с обавезних 60 поена добили 23 бода кредита које имају право да искористе у било којој наредној години студија.


:zbun:

Па то ја искористим у овој години и нема више :D :) :( :(( :(( :udri:

29 - то је 5 испита
У другу пренео 1
У трећу пренео ?
У четврту пренео ?
Значи по 2 :smaras:
Ал га је оправио, свака му част!

P.S. Видим ја да ће они нас морати да часте још који пут. :D

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 16:29:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2006. 13:29:31
Postovi: 366
Lokacija: Dorcol Manhattan
Godina: II
Smer: ME
Чекај мало... У првој сам имао 42 бода, што значи да сам 18 поклон-бодова већ *ј***. Ако буде 29 дотичних, то значи да ми остаје још 11.
60 - 11 = 49. Ако се не варам, то значи да ћу морати да дам тих 18 из прве и још на то да додам 49 из друге, а то је укупно 67 за годину дана. Где је ту олакшица?

_________________
How can I be lost if I've got nowhere to go?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 17:59:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2007. 14:47:32
Postovi: 120
Lokacija: OM,B7
Godina: II
Smer: OM
Ako se ne varam zaboravio si onih 6 bodova kojim nas "nagrađuju".
Tako da ćeš imati 60-17=43.

Ista situacija je i kod mene. Posle odlične vesti o onih famoznih 31 bod + čistom prvom, ova vest me je bacila u totalni bedak.

u "piiiiip", Što mi nisu u prvoj godini rekli da mi tih 29 bodova kredita važe i za uslov u drugoj. I sad mi tu poklanjaju 6 bodova što nisam znao, e baš im hvala!!!!

Citiraj:
- Ти студенти ће моћи сада да упишу трећу годину студија уколико најпре положе све испите који су им остали из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће године.

Њима је додељено још шест бодова које могу да пренесу у трећу годину јер нису били упознати с предложеним условима - рекла је за Данас Кристина Давидовић, потпредседница Студентског парламента."

Ili je ova radna grupa senata drastično promenila predlog, ili je "uvažena" potpredsednica prećutala ovakav važan podatak.
E pa meni ne treba tih 31 već mi treba sada 43.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 18:22:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Varas se....uracunao je i tih 6, nazalost...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 19:07:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
danas se na faxu povela fina polemika oko ovoga :D jedan deo kolega tumaci ovu vest kao sto smo je mi ovde shvatili, a drugi deo je ubedjen da su oni zapravo hteli da kazu da svi moraju da imaju cistu prvu + 31 bod iz druge, nego jednostavno nisu umeli da se izraze :D

_________________
haj ho haj ho


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 20:18:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 19:17:38
Postovi: 571
Lokacija: Negde tamo...
Godina: IV
Smer: IS
!von je napisao:
danas se na faxu povela fina polemika oko ovoga :D jedan deo kolega tumaci ovu vest kao sto smo je mi ovde shvatili, a drugi deo je ubedjen da su oni zapravo hteli da kazu da svi moraju da imaju cistu prvu + 31 bod iz druge, nego jednostavno nisu umeli da se izraze :D


ovo je kljucno pitanje.
sada su @namagarceni@ svi koji su preneli bilo koji ispit jer su time ispucali bonus bodove koje tada nisu ni imali

_________________
Phil Hellmuth. He is holding a record eleven World Series of Poker bracelets.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 21:04:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Da.. mislim da ne bi smeli retroaktivno da primenjuju takva pravila..

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.04.2008. 21:46:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moze im se...kad mogu da krse zakon svake godine, u kom pise da je potrebno sve cisto za upis naredne...sto ne bi mogli da primenjuju pravila kako im se prohte....Ne znam sto jednostavno ne promene zakon...nego sad kao svaka naredna generacija ce imati manje tih njihovih kredita...kao ide se ka tome da jedna generacija u buducnosti nema uslov nego cisti sve...Bolonja...ne znam sto prvo ne promene nacin studiranja...manje teorije, manje grupe u kojima se radi, ispitivanje i ocenjivanje u toku semestra, vise izbornih premeta, vise prakticnih znanja....onda ni nece trebati da krse zakon i "caste" nas uslovom...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.04.2008. 01:42:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ja sam 05 generacija i trebalo bi da me bodovi ne doticu, ali vec sam imao problema sa tim ima bodovi/nema bodovi. ko meni moze sa sigurnoscu da kaze sta mi je za uslov za III da vi mene kazete, to mene jutros interesuje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.04.2008. 09:58:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2006. 13:29:31
Postovi: 366
Lokacija: Dorcol Manhattan
Godina: II
Smer: ME
Осим ако се нешто није гадно променило, теби је услов чиста прва и 7 испита из друге.

_________________
How can I be lost if I've got nowhere to go?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group