Započni novu temu Odgovori na temu  [ 191 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20.09.2006. 12:23:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Nisam siguran, ali i da smo sve platili i 200000 evra, isplatio se vec 5 puta minimum.

Jedno je kad si fakultet i grupa entuzijasta a drugo kad si firma koja obrće velike pare. Onda ti je mnogo bitnije da to radi uvek. I ako nešto ne radi da postoje ljudi koji sertifikovano znaju to da poprave. Takođe bitno ti je da stoji neko ko ima ozbiljnu reputaciju iza toga.

Meni je OpenOffice bio neudoban za rad. Za softver koji koristiš svaki dan, to je vrlo bitno. Ja ga ne bih nikad koristio(probao sam ga više puta u više verzija).

Takođe, ne znam kako je sad i koliko su približili OO MSO-u, ali ne možeš očekivati od kompjuterski polu pismenih ljudi da uče da koriste novi softver kad počnu da rade. To je čist gubitak novca za firmu. Kad sve uračunaš OO je mnogo skuplji za implementaciju nego MSO.

Sa druge strane, mreži, ovakvoj kakva je sad ovde. Ja nemam šta da zamerim, još se nije desilo da nešto ne radi ili da nešto moram da podešavam. Kad bolje razmisliš, za mrežu je najbitnija osobina da završava posao, pošto ona definitivno nije primarni alat kao npr. Photoshop ili Office.

Ne reče mi šta ti fali kod programiranja na Windows-u?

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.09.2006. 12:41:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
aj evo za pocetak da citiram starijeg kolegu :)
Citiraj:
Po meni je Linux dobar o.s. iz prostog razloga sto mozes kada programiras da na laksi nacin uspostavis kontakt sa sistemom(jer imas njegov source), sto u Winu nije slucaj. Prost primer, treba da se pravi aplikacija koja se integrise sa Outlook Express-om. Imas nekoliko nacina, a jedan od njih je i da simple mapi api ioskoristis u svojoj aplikaciji(zato sto Outlook Express koristi taj simple mapi). E sada to nije nimalo jednostavan posao, osim ako nisi guru C++, a i kada uradis i dalje je sve maglovito jer pojma nemas na koji nacin taj simple mapi radi, jer nemas njegov source...


a sto se mene tiche smeta mi sto nemam source i sto sve sto ja isprogramiram nemam pojma kako radi..aj sto nznm kako radi tudji kod nego zbog koriscenja zatvorenog koda nemam pojma kako nesto radi....


kod programiranja na win-u nikad ne bih koristiio c++ ili c# jer se vezes za operativni sistem ...
cak podmuklo prave jvm koja nije kompatabilna sa ostalim tako da opet pokusaju da te vezu za sistem...

smeta mi sto je sve drag & drop...
na predavanju o c# lik sve sto zna da je da prevuche sa nekog toolbara a kako to radi boga pitaj....

nerviraju me sertifikati jer apsolutno nista ne znache....

ako je to tako kao sto ti kazes da je linux samo za entuzijaste zasto onda toliko kompanija prelazi na linux? cam i ms ima svoj novi wireless u redmondu koji radi na linuxima !!!!!

zasto neko to radi ako je to skuplje,teze,loshije resenje? zasto skolstvo makedonije prelazi na linxu?
juznoafricka republika takodje sad prelazi na linuxe...
ministarstvo svedske koristi odt format a ne doc za svoju papirologiju...
zeleznica nemacke takodje koristi linux?

zasto oni to rade ako je to skuplje i losije resenje...
to su BILI windows kompjuteri pa su sad linux...nije da su oni jbg navikli na linux pa ga zato koriste

zasto u genexu prelaze na linux???

zasto WALL STREET prelazi na linux?
pa evo razloga (http://www-03.ibm.com/servers/eserver/z ... stock.html)

"All US stock exchanges and markets depend on SIAC to process their trades, which total approximately 4 to 5 billion shares per day, resulting in 15 to 20 million buy/sell side transactions that have to be processed, examined and reported," said Steve Romano, senior vice president, SIAC. "For these trading organizations, downtime cannot be tolerated. By leveraging Linux technology on IBM's mainframe, SIAC will improve availability while reducing server and maintenance costs for the organization and our clients."

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.09.2006. 09:34:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
A čekaj, ti stvarno čitaš source kernela i modula? Svaka čast, onda windows definitvno nije za tebe. Windows programeri obično pročitaju dokumentaciju biblioteke koju će da koriste i koriste je.

C++ je isti, koliko ja znam, i na windowsu i na linuxu i na amigi. Možda si mislio na VisualStudio? Valjda i na windowsu možeš da koristiš ne MS biblioteke.

Čekaj, nisam razumeo. Smeta ti, što postoji mogućnost da uštediš vreme crtajući forme i dragndropujući komponente. Ok, mada ne moraš tako da radiš, možeš sve i da otkucaš.

Vito, ti mora da živiš u Sparti i u vi/emacsu programiraš kernel i module u asembleru. Mislim, čemu toliki mazohizam.

j***, istina je da postoje ljudi sa sertifikatima koji nisu magovi. Ali reći da sertifikati ništa ne znače je budalaština. Kad unajmiš nekog ko ima MCSE, ti si manje više siguran da će on umeti da ti implementira MS-based rešenje. Sigurno je da postoje ljudi koji će to bolje umeti da urade ali znaš sigurno i da je neko njegovo znanje proverio.

Svi ti primeri koje si naveo, su izuzetno veliki sistemi, velikih institucija/kompanija. U takvim okruženjima, možeš sebi da dopustiš luksuz da provedeš između dve nedelje i dva meseca da istreniraš nove kadrove za novu platformu. Sigurno znaš, ali kad odeš u neku veliku banku da radiš. Provedeš minimum mesec dana na obuci a posle imaš još mogućnost da pohađaš inhouse kurseve. To je na tom nivou isplativo.

Ovaj primer za školstvo makedonije me je zasmejao, jel koriste linux i u Gruziji? Zaista me zanima.

Btw. zamisli krenemo da nabrajamo sad ko sve koristi windows only okruženje. Bilo bi smešno, zar ne?

A Wall Street tj. NYSE i ostala tržišta. Pa to su mainframe sistemi, ja nigde nisam rekao da treba stavljati windows na toliko namenske sisteme. Sećaš se kad sam rekao da je linux odličan kao server. Ali moraš da shvatiš da linux tu i nije toliki faktor. Mnogo je bitniji taj softver SAIC-a koji radi na njemu.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.09.2006. 10:57:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Milosh je napisao:
A čekaj, ti stvarno čitaš source kernela i modula? Svaka čast, onda windows definitvno nije za tebe. Windows programeri obično pročitaju dokumentaciju biblioteke koju će da koriste i koriste je.

ne ja ne citam ali ima ljudi koji citaju i kojima to treba...kernel citaju npr likovi koji pisu drivere...

Citiraj:
C++ je isti, koliko ja znam, i na windowsu i na linuxu i na amigi. Možda si mislio na VisualStudio? Valjda i na windowsu možeš da koristiš ne MS biblioteke.

c++ zavisi od compilera koji koristish pa se onda M$ ov compiler poprilicno razlikuje od ISO standarda

Citiraj:
Čekaj, nisam razumeo. Smeta ti, što postoji mogućnost da uštediš vreme crtajući forme i dragndropujući komponente. Ok, mada ne moraš tako da radiš, možeš sve i da otkucaš.

ne ne smeta mi ..i ja koristim gui editor ali mi smeta pristup koji se koristi..
kad ucim prog. jezik hocu da ucim prog. jezik..znaci notepad i konzola...
a posle uzmem neko dobro okruzenje
a ne M$ pristup ja ucim paralelno jezik i okruzenje i prosto se gubi granica sta je jezik a sta je mogucnost IDE-a...

Citiraj:
Vito, ti mora da živiš u Sparti i u vi/emacsu programiraš kernel i module u asembleru. Mislim, čemu toliki mazohizam.


:D ne.. ali ja mislim da i to nekome treba i da je bitno da postoji mogucnost takvog programiranja


Citiraj:
Svi ti primeri koje si naveo, su izuzetno veliki sistemi, velikih institucija/kompanija. U takvim okruženjima, možeš sebi da dopustiš luksuz da provedeš između dve nedelje i dva meseca da istreniraš nove kadrove za novu platformu. Sigurno znaš, ali kad odeš u neku veliku banku da radiš. Provedeš minimum mesec dana na obuci a posle imaš još mogućnost da pohađaš inhouse kurseve. To je na tom nivou isplativo.

ok...znaci linux ne valja i losija je platforma zato sto svi korisnici znaju windows ? pa je sad linux skuplji zbog toga sto moras kadrove da prebacujes sa jedne plat. na drugu?

pa ok...moze i tako..znaci windows je dobra platforma za sve male kompanije ali je zato linux za velike i naprednije sisteme gde korisnici prolaze obuku... :D


Citiraj:
Ovaj primer za školstvo makedonije me je zasmejao, jel koriste linux i u Gruziji? Zaista me zanima.

stvarno mi nije jasno sta je smesno...makedonci skidaju windowse sa kompova i instaliraju linux...
videli ljudi da im se vishe isplati :P

kod nas ima da po skolama imamo instalirane win2003 servere koliko imamo para za bacanje

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.09.2006. 17:50:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.09.2006. 07:34:18
Postovi: 205
Lokacija: Najjeftinija birtija u okolini
Godina: III
Smer: IS
Milosh je napisao:
j***, istina je da postoje ljudi sa sertifikatima koji nisu magovi. Ali reći da sertifikati ništa ne znače je budalaština. Kad unajmiš nekog ko ima MCSE, ti si manje više siguran da će on umeti da ti implementira MS-based rešenje. Sigurno je da postoje ljudi koji će to bolje umeti da urade ali znaš sigurno i da je neko njegovo znanje proverio.


Tako samo mozes da budes siguran da si unajmio nekog ko moze da nastreba brain-dumpove.
Ja imam MCSE (sta je dzabe ne odbija se), iz grupe od nas 10 , samo smo nas 2-jica polozili i znali nesto , svi ostali su nabubali dumpove i prosli (osim 1-og koji je i za to bio previse glup). Doduse citao sam i ja dumpove , da bih bio 100% siguran da cu da prodjem (samo 1-o polaganje mi je bilo placeno sa kursom) , mada su pitanja bila toliko laka da stvarno nije bilo potrebe za tim.
U svakom slucaju , mesec dana posle zadnjeg ispita pozvao mene jedan lik iz te grupe da mu pokrenem DHCP na win2k adv. serveru . Kad sam ga pitao kako da to ne zna dobio sam jednostavan odgovor : "Nije bilo pitanje kako se pokrece u dumpovima" :udri:
JBT lik nije naucio ni help da procita , pa ti vidi koliko ti sertifikati nesto garantuju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.09.2006. 15:07:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.05.2003. 19:44:44
Postovi: 53
Lokacija: Osladic(Valjevo), trenutno Lekino brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo ja se izvinjavam svim korisnicima ozbiljnih linux alata, i uopste ne zelim da vodim raspravu o tom pitanju sta je ozbiljno a sta ne! Mislim da je to stvar licnog izbora i ako zavrsava posao, super...

Tako je i sa OS-om, ako ti Linux prija i na njemu obavis lagodno sve poslove super, isto vazi i za Win. Ali postoje poslovi za koje jedna od platformi bolja...
Evo mladji kolega Vita je naveo primer Makedonije kako su oni napravili super potez prelaskom na Linux. Ja bih sada da svi mi zamislimo Vitu kao profesora informatike, prvog razreda srednje skole, koji treba deci da objasni osnovne funkcije Linuxa.

Ja kao djak postavljam prvo pitanje profesoru: Profesore kako da kuci instaliram Linux da bih probao ovo sto radimo na casu?
Profesor Vita: Bez problema, samo pratis uputstva na ekranu.
Ja: Profesore vec sam probao, ali tata ima Win na racunaru i ima bitne podatke, a instalacioni program mi je ponudio da napravim neke particije i da formatiram nesto.
Profesor Vita: Nista se nemoj plasiti, imas jedan divan tutorial od 1000 strana, poslacu ti ga na mail, a ako se ne snadjes imas i Live distribucije, samo ubacis CD i Linux radi.
Sledeci cas...
Ja: Profesore probao sam Live CD i super je, ali ne mogu da idem na internet, nije mi prepoznao moj modem za kablovski internet.
Profesor Vita: Na dodatnoj nastavi objasnicu instalaciju sistema na hard disk pa cemo posle instalirati taj modem.
Posle dodatne nastave...
Ja: Profesore, instalirao sam Linux, sta da radim za modem...
Profesor Vita: Da ne bi gubili vreme, javi se drugu Pirossi-ju, on je uspeo da instalira.
Pirossi: Pa profesore i nisam bas uspeo, nesto nece na internet, treba da ukucam neku bash naredbu u konzolu...
Ja: A sta je to bash?
Pirossi: Ma to je neko crno sranje, nema prozora...
Profesor Vita: Mir u ucionici! Inace Pirossi to crno bez prozora je konzola! Dobices jedinicu ako i dalje budes se tako odnosio prema konzoli! Pa lako ce te prevazici taj problem, napisete malu skriptu...
Ja: A sta je to skripta profesore, i kako da je napisemo?
Profesor Vita: Pa vrlo lako, jezik je slican C-u...
Ja: Profesore mi C ucimo na trecoj godini...
Profesor Vita: Pa sto me uopste pitate za ove skripte?
Ja: Profesore drajveri...
Profesor Vita: Pa dobro Pirossi gde si ti uopste nasao te drajvere.
Pirossi: Ma na nekom levom sajtu profesore, proizvodjac ih nema..
Profesor Vita: A nema ih proizvodjac? Sada cete vas dvojica da procitate ko je proizvodjac i da mu napisete mail kako je on mnogo bezobrazan sto nije napisao drajvere za modem! A dok oni ne napisu drajvere, vi cete da odvajate od uzine i da kupite ruter, koji samo utaknete u mreznu! Javite se profesoru Zlatku, on kaze da zna za neke dobre...
Posle pet godina predavanja vidimo video clip kako profesor Vita bejzbolkom razbija monitor... :)

Poenta: Linux nije superioran sistem za sve poslove kao sto pojedinci isticu!

_________________
Bad Boy, Bad Boy, what you gonna do
What you gonna do when they come for you


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.09.2006. 15:15:00 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
McEvich :respect:

:yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.09.2006. 15:29:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
McEvich :respect:
jesi me ubacio u "fabulu radnje" bez dozvole i honorara ali neka. it is for a just cause ::D

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.09.2006. 18:59:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.09.2006. 07:34:18
Postovi: 205
Lokacija: Najjeftinija birtija u okolini
Godina: III
Smer: IS
@McEvich : Koliko sam skontao ti kacis kablovski modem (pretpostavljam da je webstar) preko USB-a . Pobogu zasto? Koj god OS da koristis kupi lepo mreznu kartu (400din.) i radice ti sve znatno bolje . Meni je pre mesec dana crkla mrezna pa sam modem kacio preko USB-a nedelju dana dok na kraju nisam po***deo i kupio prvu mreznu na koju sam naleteo. Protok je bio slabiji , cesto se desavalo da "pukne konekcija" na par sekundi , resetovao se modem na svakih par sati , lag veci , skype gubio pakete na kilo ...(milion iritirajucih sitnica).

Svi kablovski modemi su projektovani da prevashodno rade sa mreznom kartom , USB prikljucak je dodat tek kasnije posto su ISP-ovi kukali sto puno ljudi nema mreznu kartu u kucnim mashinama , pa im to eto to "obara" prodaju. Samo spajanje kablovskog modema preko USB-a je reseno slicno kao USB umrezavanje , a to je jako inferiorno u odnosu na pravu mreznu opremu i zamisljeno je samo kao improvizacija.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2006. 00:50:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
McEvich rulez!!! Evo mog novog omiljenog forumasha :)

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.09.2006. 11:23:26 

Pridružio se: 15.10.2005. 19:54:17
Postovi: 580
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pokrenuo sam Live Ubuntu i mogu reci da sam bio prijatno iznenadjen :) . Sve je radilo ok jeste malo sporije zbog CDa ali mogu reci krajnje korektno sto se tice prepoznavanja hardvera. I net je radio :cool: , mislim ne znam za druge distribucije ali ova je meni totalno ok i ljudi ne mogu poreci kvalitet toga kao ni njegovu veoma pristupacnu cenu :P . Ne mozemo sad ocekivati savrsenstvo za nesto sto je besplatno, ali tome se tezi. Verujem da je linux kao takav vredan paznje barem sto se tice ljudi iz IT oblasti a mozda i prosiri krug ljudi koji ga koriste uskoro ako budu isli u ovom pravcu. :)

_________________
www.kakosepise.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 01:46:21 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://www.microsoft.com/scg/windowsser ... fault.mspx

ljudi, ne znam za vas, ali ja NE VERUJEM!!! :aaa:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 08:00:55 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
ne znam sta ne mozes da verujes, to sto se m$ reklamira na ovakav nacin, ili ne mozes da poverujes u one napisane gluposti ;)

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 09:57:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.06.2004. 15:40:38
Postovi: 355
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
:( ja nisam video... ili su sklonili stranu, ili ja ne znam da cp-ujem link! :D

_________________
sit tight, kick back, relax and enjoy the ride!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 11:18:54 

Pridružio se: 15.10.2005. 19:54:17
Postovi: 580
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moma je napisao:
http://www.microsoft.com/scg/windowsserversystem/facts/default.mspx

ljudi, ne znam za vas, ali ja NE VERUJEM!!! :aaa:

Pa sad, bilo bi krajnje cudno kad bi MS na svom sajtu objavio da je linux bolji, jeftiniji za odrzavanje itd. Svako `fali svoga konja. :P

_________________
www.kakosepise.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 12:14:22 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
ovo spada pod nelojalnu konkurenciju

ovako nesto nema na sajtu RedHat-a, recimo


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2006. 18:09:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.05.2003. 19:44:44
Postovi: 53
Lokacija: Osladic(Valjevo), trenutno Lekino brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ovo nije nelojalna konkurencija, ali po meni prevazilazi granice dobrog ukusa.

U Americi a i kod nas je sasvim legalno citirati dokument koji te hvali. Samo ja sam radio u firmi koja posluje na Americkom trzistu i ovakva istrazivanja nije tesko "naruciti"... Ne volim da generalizujem, ali narod u Americi je prilicno neinteligentan, tako da ova "istrazivanja" pale. Sada se to pokusava i kod nas...

Imam jednu dobru anegdotu vezanu za slican slucaj... Citamo moj bivsi cimer i ja u novinama kako po najnovijem istrazivanju je kafa zdravija od caja, i da je treba vise piti od caja. Moj cimer tada izjavljuje da ce on kada bude zaradio svoj prvi milion dolara. finansirati "nezavisno" istrazivanje koje ce se baviti temom da li je rakija zdrava. I tada ce naucnici dokazati da rakija ne samo da je zdrava, vec se preporucuje i deci jedna casica dnevno, dok odrasli obavezno dve i vise... ;)

Sada cu citirati malo "Belu Knjigu"

Citiraj:
Windows 2000 Versus Linux in Enterprise Computing: An Assessment of Business Value for Selected Workloads“ (autori Jean Bozman, Al Gillen, Charles Kolodgy, Dan Kusnetzky, Randy Perry i David Shiang). Studija o ukupnim troškovima vlasništva za period od pet godina za aktivne korporacijske infrastrukture u Severnoj Americi (izrađena 2002. god. pod pokroviteljstvom Microsofta) pokazuje da niži troškovi za zaposlene čine veći deo troškovne prednosti koju (u rasponu od 11-22%) ima Microsoft Windows.


Citiraj:
„Mainframe Linux Benchmark Project“ (rezultate istraživanja pregledalo je preduzeće Meta Group). Benchmark testovi (koji su izvedeni pod pokroviteljstvom Microsofta) dokazuju da više Windows Web servera radi efikasnije nego glavni server pod Linuxom koji usklađuje rad Web servera. Nezavisna revizija rezultata, koju je obavilo preduzeće Meta, potvrdila je tačnost rezultata.


Citiraj:
„An Assessment of Business Health Among Value Added Providers and Resellers“. Studija o dobavljačima i prodavcima opreme sa dodatnom vrednošću, koju je finansirao Microsoft a uradilo preduzeće Management Insights, otkrila je jaku vezu između usmerenosti na platformu Windows i finansijskog uspeha.

_________________
Bad Boy, Bad Boy, what you gonna do
What you gonna do when they come for you


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 01:51:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tražio nešto na forumu i našao ovu temu :)

Pročitao je sa uživanjem. Koje su sve likčine pisale ovde: Vita, Zakilli, Cara, Maki, Jale, Moma, Neo, Miloš. Samo Pirossi i ja još se borimo :D

Neo je u međuvremenu postao Linuxaš ;)

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 10:23:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.01.2011. 15:59:18
Postovi: 73
Godina: I
Smer: IS
Pa sta mislite da pokrenemo opet neku novu takoreci raspravu na ovu temu. Ipak proslo je 6 god od poslednjeg posta ove mnogo se toga promenilo.

_________________
Don't try to be like Jackie. There is only one Jackie. Study computers instead.
Jackie Chan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 12:01:44 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mnogo toga se promenilo ali je sustina ostala ista :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 12:25:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
someone summoned mcevich :D
Slika
zlatane, hvala za pronalazak teme, bas mi se svidja :) .

_________________
'Some people believe that football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude, it is much, much more important than that.' Bill Shankly


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 12:51:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.05.2003. 19:44:44
Postovi: 53
Lokacija: Osladic(Valjevo), trenutno Lekino brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Dobio sam mail od fonforuma :)

_________________
Bad Boy, Bad Boy, what you gonna do
What you gonna do when they come for you


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2012. 21:14:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo od te 2006. se desilo da sam radio na 3 mesta i na oba na linuxu. Na prvom je bilo vrlo poželjno raditi na linuxu, u drugoj još poželjnije, u trećoj je bilo kako ja hoću mada moram priznati da je zeznuto podesiti neke IBM programe da rade čak i kad imaju Linux verziju.

Linux je zagospodario mobilnim uređajima, na desktopu je i dalje tanak mada je svake godine sve prostiji. Žakili i ja smo prešli na Arch, linux u kojem se sve radi manje-više ručno i time se jako mnogo nauči, a distribucija je zbog toga jako prosta i stabilna.

Welcome back McEvich :)

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.02.2012. 11:05:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.05.2003. 19:44:44
Postovi: 53
Lokacija: Osladic(Valjevo), trenutno Lekino brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
:)

Od 2006 ja radim j2ee heavy duty aplikacije koje opsluzuju preko 500 000 klijenata, kao i sitne dekstop aplikacija u .net i javi sa strane.

Prefered okruzenje za razvoj je win, jer najlakse se nateraju svi alati da funkcionisu. Linux se probao ali nije zadovoljio, nismo uspeli celo okruzenje da poteramo da radi kako nam odgovara, ovo pricam za veliki projekat. Inace production environment je unix :) i prefered okruzenje za produkciju i servere su linux i unix.

Ali dosta se promenilo u pogledu user friendliness linux-a, dosta se uznapredovalo, i svakako ko voli moze bez vecih problema da potera sve sto mu treba, ali sto se samog razvoja tice i dalje sam misljenja da je win bolja platforma.

_________________
Bad Boy, Bad Boy, what you gonna do
What you gonna do when they come for you


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.02.2012. 19:54:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel mozes da kazes konkretnije koji alati nisu hteli da rade na Linuxu? Mada ja se secam pre par godina imao sam problem da poteram Eclipse na linuxu ali danas je to druga prica skroz.

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 191 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group