Započni novu temu Odgovori na temu  [ 191 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01.09.2006. 01:38:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
Prebaceno iz teme "Vista"

~Rastko
____________________________________________________________________________

Citajuci ove postove ne vidim da je neko ovde toliki baja da da procijenu koja je bolja platforma, vecina ovih stavova je subjektivna i povrsna. Eto ljudi imaju priliku da izaberu izmedju Linuxa i Windowsa,...kad bih mogao vise da biram izabrao bih neki Mac laptop sa OS X-om ( :zaljubljen: )
Sto se mene tice dobro je kad moze da se bira.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 11:05:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
cara je napisao:
Citajuci ove postove ne vidim da je neko ovde toliki baja da da procijenu koja je bolja platforma, vecina ovih stavova je subjektivna i povrsna. Eto ljudi imaju priliku da izaberu izmedju Linuxa i Windowsa,...kad bih mogao vise da biram izabrao bih neki Mac laptop sa OS X-om ( :zaljubljen: )
Sto se mene tice dobro je kad moze da se bira.


Pa u tome i jeste pojenta, nema bolje i losije platforme. Bolja je ona koja ti vise odgovara.

Inace meni se Mac uopste ne svidja. Jest da ga nisam puno koristio, ali za to kratko vreme sam uspeo dva puta da ga zakucam :)

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 11:10:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
lisica je napisao:
Pa u tome i jeste pojenta, nema bolje i losije platforme. Bolja je ona koja ti vise odgovara.


Bravo, kad bi samo ovi GNU-ovci imali malo vise sluha i tolerancije ... svet bi mozda stvarno bio bolji :)

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 19:37:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
NeoDesign je napisao:
Bravo, kad bi samo ovi GNU-ovci imali malo vise sluha i tolerancije ... svet bi mozda stvarno bio bolji :)


kad me pitas sta je bolje debian ili ubuntu ili freebsd ili nesto tako..ima da kazem sta ti vishe volish i da je super da postoji izbor...

ali sam apsolutno protiv bilo kakvog zatvorenog programskog koda...zato sto korisnik postaje rob jedne smrdljive firme...napravish is u c# i onda ceo zivot ms moze da se izdrkava na tebi....


uostalom pogledaj moj potpis pa reci da nije tako...

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 20:39:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Znači nikad, ali nikad mi neće biti jasni komentari poput ovog iznad? Na koji način si ti rob Microsofta? Voleo bih da mi pojasniš to.

Shvati da je Windows sistem koji je napravljen da radi i da ti na njemu radiš(zarađuješ sebi pare npr.). Znači ako se baviš obradom grafike, na njemu imaš Potoshop. Ako se baviš zvukom imaš ProTools, Cubase/Nuendo... Ako se baviš DTP-om, imaš InDesign, Quark. Mogu da nastavim da nabrajam, poenta je da čime god da se baviš, dostupan ti je profesionalni alat u koji su uložene pare. Ne možeš da me ubediš ni u teoriji ni u praksi(možeš da pokušaš), da je bilo koji od hobi projekata tipa GIMP, Ardour, Blender i sl. na približnom nivou navedenih alata dostupnih na Windows-u. I šta sad, imaš internet i mail koji ti rade kao na linuxu i ti ga koristiš. Ok. Zašto to ne bi radio na Windows-u kad ga ionako imaš instaliranog ako ni zbog čega drugog onda zbog proprietary fontova koje manje više svi linuksaši koriste? Zašto? Da ne bi bio "rob jedne smrdljive firme". Ako bolje razmisliš, više si rob ideologije gospodina Stallmana. Naravno, potpuno je u redu ako nemaš novca za recimo Windows(mada koliko razumem, kao student FON-a možeš da ga nabaviš besplatno). Takođe, ako se stvarno baviš serverima(httpd...blabla), programiranjem(gcc je kul) ili jednostavno voliš da administriraš linux. Ali potpuno je pogrešno da savetuješ bilo kome inferiornu desktop platformu. Linux kao desktop/workstation koristi 0.4% korisnika, i to je statistički podatak koji je neko izneo na sličnoj debati na Elitesecurity forumu koji verovatno pratiš. Da Linux je definitivno inferioran kao desktop u odnosu na Windows, OS X je inferioran u odnosu na Vistu(po mom mišljenju, koristio sam oba iobožavao OSX ako te zanima mogu i da navedem zašto). Ja sam mail i internet mogao da koristim i na AmigaOS-u. Super je što Linux ima sad Compiz i XGL, ali imaju oni još da jedu kajmaka i rastu pošto su sad u teškoj beti.

Linux, u ovom trenutku može biti desktop opcija samo entuzijastima. Office softver nije ni približnog kvaliteta MSovom kao ni ostali softver izuzev serverskog. Moja procena je da će tako biti i dalje jer jedno je kad neko radi za džabe, a drugo kad neko ima management sa bičem iznad sebe i platu od 120000$ per annum. Shvati to figurativno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 20:57:58 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milosh je napisao:
(mada koliko razumem, kao student FON-a možeš da ga nabaviš besplatno).
samo u edukativne svrhe, nikako u komercijalne, tj da zaradjujes

Blender je sasvim dobar alat, kazu ljudi koji se bave 3D modelovanjem
za profi upotrebu profi alate, slazem se

i, u pravu si za "rob ideologije Stallmana" ;) Linuxasi vise mrze Microsoft nego sto vole GNU/Linux, k'o sto ranije rekoh


ako bih sada kupovao racunar sa o.s. i potrebnim softverom, posle pravljenja odnosa cena/ponuda, 85% Vista gubi :( jeftinije mi je da kupim Mac OS, provereno radi dobro i ima manje zahtevne GUI efekte


zamolio bih vas da lepo poredite platforme po cenama, podrsci, strucnosti, potrebnom vremenu itd bez osvrtanja na neke tamo ideologije (licno, meni se ne dopada GNU filozofija ali sam pristalica otvorenog koda a GNU nije jedina licenca otvorenog koda,srecom)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 21:17:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Postoji ogroman problem sa Macovima kod nas. Jednostavno nisu isplativi! 20" iMac je kod nas 850 evra skuplji nego u US. Ko ne veruje nek proveri. U jednoj od temi vezanih za vistu sam već napisao. Vista je brža od XP-a kad se ugasi Aero. Sam Aero se najviše oslanja na memoriju i grafički hardver tako da bi računica izgledala ovako. Sam OS, sa novim kompjuterom ćeš dobiti po istoj ceni XP-a i to je potvrđeno(treba razlikovati OEM i Retail cene). Recimo da sa konfiguracijom dobio 512mb rama, dokupi još 1GB iako bi bez 1,5GB rama mogao opušteno da radiš, može nam se. To je 70 evra. Recimo da si planirao da kupiš 7300 koji košta 50 evra, doplati još 50 i kupi 1600pro koji bi trebalo da može sasvim opušteno da iskoristi vistu. Eto trošak tvog prelaska na Vistu, sa sve aero interfejsom je 130 evra. 130 košta upgrade na novu iteraciju OS X-a.

Odokativna procena.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 21:39:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da se nekim slucajem donese zakon po kome bi sav softver za PC morao da bude otvorenog koda svi bi presli na Mac!

Znate zasto?

Pa zato sto bi 90% firmi koje sada rade softver za win presle iskljucivo na Mac - koji je inace otelotvorenje zatvorenosti (ako kapirate sta hocu da kazem)!


A sto se tice cena, kod nas su Mec-ovi jednostavno preskupi. Odnos cene Amerika/Nemacka je dolar/evro, ali da bi ga kupio kod nas moras da dodas jos nekih 20/30% na tu cenu u eurima.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 21:41:48 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
hmmm... da Vistu, cija je predvidjena cena preko 400$ i ne pise je li retail ili OEM, koristim osakacenu? jeftinije mi je da ostanem na XPu :)

zar MAc OS ne moze da se stavi na PC ili to jos nije legalno?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 22:22:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ima nekih 6 edicija Viste u planu, nece svaka kostati toliko (a ta sigurno nije OEM sa takvom cenom). A ako vec nemas racunar na kom Vista radi u punom sjaju, jeste bolje da ostanes na XPu. Ovo je najtezi prelazak sa jedne verzije Winowsa na drugu, cini mi se da nijedan prethodni nije bio toliko zahtevan.

Staviti MacOS na x86 masinu je legalno, s tim sto treba da imas tacne komponente po specifikaciji i sertifikaciji - vaznija stavka, inace prestaje da bude legalno.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2006. 23:00:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Greska! Staviti OS X na ne-Mac mašinu je potpuno ilegalno!

Vista Ultimate ti NE TREBA!!! Home Premium je neki ekvivalent XP Prou.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 00:59:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo Vito ... ja moram da odgovorim na tvoj potpis:

Citiraj:
If anything deserves a reward, it is social contribution. Creativity can be a social contribution, but only in so far as society is free to use the results. If programmers deserve to be rewarded for creating innovative programs, by the same token they deserve to be punished if they restrict the use of these programs. Richard M. Stallman


1. I pored zatvorenosti i velike cene Windows-a i otvorenosti i nula cene Linux-a ... i dalje koristim Windows zato sto ipak razmisljaju o krajnjem korisniku. Ja bi dodao na RMS-ov komentar da treba odseci ruku programeru koji od krajnjeg korisnika zahteva bilo kakvo naprednije kompjutersko znanje!!

2. Kad smo vec kod social contributions ... koliko je Linux zajednica dala u humanitarne svrhe? Ako si vec planirao da kazes da je Bil multimilijarder i da mu se moze ... onda ... koliko su procentualno odvojili od svojih usta da bi dali drugom? Koliko si ti dao? Koji je tvoj doprinos kompjuterskom svetu (osim sto pluckas po Win-u?)

Dosta mi je vise da kad god vidim neku zanimljivu temu o MS-u moram da gledam tvoj post na drugoj poziciji kako pluckas i pi*as po necem sto je ... jbg ... promenilo svet na bolje (koliko god se to tebi svidelo ili ne)

Iskuliraj se malo i odusevi me necim konstruktivnim ... napravi mi neki sitan alat za Linux ... i imas pivce od mene ;)

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 02:00:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
a meni je muka da ja ispadam neko ko namece svoje misljenje samo zato sto se ono vecini ne svidja...

kako si rob platforme? kompjuter je tvoj..auto je tvoj..ako hoces da obojish vrata u zeleno ..
izvoli..
ako hoces da promenish motor...izvoli ako imash para.Izbaci neko parce motora i dodaj svoje ako umes i ako zelis.Izbor je na tebi....

Kupi win i probaj da izbacis explorer iz njega.Ili start dugme...
Ili probaj da promenish bilo sta u winu.Probaj da naucis nesto.Da vidish kako je neko to napravio....(dobro necu vishe da pominjem ucenje posto je to vidim medju buducim IT strucnjacima taboo rech )

nece moci...

ti radis ono sto je cika bili PREDVIDEO da ti radish.Ne radish ono sta ti hoces nego ono sta ti je drugi dozvolio.Ako on nece da ti dozvoli da nesto uradish ti to i neces moci da uradish...
Ako njemu dune da ti u exel ubaci video igricu za koju ti ne znash..
i to moze...sve moze da ti radi i ti si bespomocan...

Na gnu/linuxu? ne svidja ti se gnome? izvoli napisi sam..ili plati nekoga da ti napishe..ili uzmo source i prepravi... u svakom slucaju imash MOGUCNOSTI...

Ja sam gnu/linux uzeo od otraka cisto da vidim kako izgleda...
kad sam ga instalirao (tadasnji mandrake 9 iz 1999te) bio sam apsolutno zatechen...
nisam mogao da verujem da onako nesto postoji...
da se neko trudi i daje sve od sebe da korisniku bude bolje i jos ne radi to da bi ti stavio lance na tebe (ko ms kad napravi nesto...odmah si se uhvatio u mrezu iz koje ne mozes da se izvuces...
npr doc format.sto ne postoji nacin da ga prebacis u odt? moze im se...najjachi su)

pa ok...nije lako..programi su jos loshi,desktop josh nije najbolji...
ali se trude ljudi..i tako nesto zasluzuje najvece pohvale.
na kraju krajeva nije software najbitniji i to da li tebi treba samo da ubacish flash u komp
a ja moram da kucam mount /dev/sda -t vfat /mnt/usb -rw
to su sitnice...bitna je namera...

od tog trenutka sam apsolutno fasciniran free softwareom i uopsteno tom pristupu racunarstvu...
realno ja ne volim kompove zato sto donose neke pare..to mi je manje bitno...
mnogo bitnije je sto omogucavaju da budes kreativan i da napravish nesto...

Citiraj:
ako ni zbog čega drugog onda zbog proprietary fontova koje manje više svi linuksaši koriste? Zašto?

nemam ga zbog toga instaliranog..nisam ni znao da mi treba zbog toga ....imam ga na starom kompu iskljucivo zbog peer web dcpp-a

Citiraj:
Ako bolje razmisliš, više si rob ideologije gospodina Stallmana.

ne nego se ja slazem sa njegovom ideologijom...

Citiraj:
Ali potpuno je pogrešno da savetuješ bilo kome inferiornu desktop platformu. Linux kao desktop/workstation koristi 0.4% korisnika, i to je statistički podatak koji je neko izneo na sličnoj debati na Elitesecurity forumu koji verovatno pratiš.

ok..znaci to je glavni razlog zasto ne smem da savetujem da koriste gnu/linux?sta je sa slobodom misljenja? Ili idesh onom idejom skreshi svako drvo koje malo iskace od ostatka...

Iskreno meni je to superiorna desktop platforma.Mada to je moje licno misljenje...
XGL nije u teskoj beti nego radi do jaja dobro

Citiraj:
Office softver nije ni približnog kvaliteta MSovom kao ni ostali softver izuzev serverskog.

da slazem se.Bash mi je pre neki dan falilo koriscenje VBA koda pa samo morao da instaliram word... 95% korisnika worda koristi 5% njegovih opcija...open office poseduje oko 80% opcija worda.

Citiraj:
Moja procena je da će tako biti i dalje jer jedno je kad neko radi za džabe, a drugo kad neko ima management sa bičem iznad sebe i platu od 120000$ per annum. Shvati to figurativno.

hm...
pa ne radi za dzabe...imaju i oni usta, moraju i oni da jedu....

Ljudi koji prave gnome primaju platu, ljudi koji prave ubuntu primaju platu (i to veoooma dobru...netizen moze da potvrdi) , ljudi koji prave kde,apache,mysql,postgre,............ svi oni imaju
posao i nije da rade za dzabe...samo je pristup njihove kompanije drugaciji i one svoj kod daju javno


Citiraj:
Ja bi dodao na RMS-ov komentar da treba odseci ruku programeru koji od krajnjeg korisnika zahteva bilo kakvo naprednije kompjutersko znanje!!

Da li bi ti odsekao ruku onome ko napravi profi foto aparat koji zamisli ima cak i da podesis ekspoziciju i sl stvari? ja bih mu ruku odsekao jer ja zelim samo da imam sto manje znanja i da samo pritisnem dugme na kome pishe DEBIL i da slikam sliku...

Tebe niko ne tera da ga koristish...on ga je napravio jer misli da je nekome koristan..
cak i da ti ne odgovara ako znash kako ili imash para pa da prepravish...

Ako ti se fdisk ne svidja ti plati nekome da ti napraiv gui aplikaciju ... ili zamoli nekoga...
u svakom slucaju taj programer je ucinio najbolje sto je on mogao.On je napravio program i dao ti ga da ti vidish sta ces sa njim.Ako ti se svidja bice mu drago..ako ne ..nikom nista

Niko ne ocekuje da radi za dzabe ...ali kad napravis neki program nekome po narudzbini daj mu kod...
nemoj da zadrzis kod za sebe i da onda kad klijent hoce neku promenu kazes 10x vecu cenu jer jbg...moze ti se...ti ga drzis u saci..on je tvoj rob je ne moze nista da promeni jer ti imash kod kod sebe i moze samo da se j*** ....

Ja bih kao programer jako voleo da budem u monopolskom polozaju...ali na drugaciji nacin...da klijen ne zeli da ide kod drugog jer sam ja najbolje odradio svoj posao....
a ne na kvaran i jadan nachin

Citiraj:
Iskuliraj se malo i odusevi me necim konstruktivnim

If anything deserves a reward, it is social contribution. Creativity can be a social contr.... :D


Citiraj:
koliko je Linux zajednica dala u humanitarne svrhe?

Sve sto je ikada napravila... full 100%
SVAKO(ne samo studenti FONa) moze sebi da instalira program koji je 5 min pre toga vrhunski strucnjak postavio na server...
A cika bili je dao 1% svog novca...wow sto je on divan cika


stvari kao sto su gnu i wikipedia mi jos uvek ulivaju nadu u covecanstvo i da nismo mi samo pohlepne zivotinje...

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 02:45:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moma je napisao:
Milosh je napisao:
(mada koliko razumem, kao student FON-a možeš da ga nabaviš besplatno).
samo u edukativne svrhe, nikako u komercijalne, tj da zaradjujes

i, u pravu si za "rob ideologije Stallmana" ;) Linuxasi vise mrze Microsoft nego sto vole GNU/Linux, k'o sto ranije rekoh


ako bih sada kupovao racunar sa o.s. i potrebnim softverom, posle pravljenja odnosa cena/ponuda, 85% Vista gubi :( jeftinije mi je da kupim Mac OS, provereno radi dobro i ima manje zahtevne GUI efekte


zamolio bih vas da lepo poredite platforme po cenama, podrsci, strucnosti, potrebnom vremenu itd bez osvrtanja na neke tamo ideologije (licno, meni se ne dopada GNU filozofija ali sam pristalica otvorenog koda a GNU nije jedina licenca otvorenog koda,srecom)


Pa nesto bih i ja slicno ovako napisao.

Podjela ovog tipa voli GNU mrzi MS ili obrnuto bez ikakog su smisla, sve ima svoje prednosti i mane i nikad ne bih bio iskljuciv. Dvije, tri godine unazad, vecinu stvari koju sam radio je bila direktno ili indirektno vezana za open sors softver ili/i GNU. Dobra ideja i dobro je sto postoji, dobro je i to sto ima dosta tog softvera, ali da je nesto idealno i nesto ka cemu treba da tezi cijela softverska industrija NIJE niti ce biti. Odlomak iz preambule GNU licence u mom slobodnom prevodu:

"Takođe, u cilju zaštite svakog autora kao i nas, naglašavamo da ne postoji nikakva garancija za slobodni softver. Ako je softver izmenio neko drugi i pustio ga u opticaj, želimo da onaj ko ga primi zna da to nije original, tako da bilo koji problemi izazvani time neće ugroziti reputaciju autora."

Ovo je velika mana, koju ova ideja ne moze da izbjegne, a to odredjenu vrstu softvera deklasira. Cijela prica GNU je dosta motivisana Americkim drustvom i nekim idejama koje se javljaju u njihovom ultrakapitalistickom drustvu a to je potreba za nekim idejama komunizma koje oni nisu prezivili pa krecu u neke ideje koje su u Evropi propale jos prije 50 godina.

Neko vec spomenu da je Mac sinonim za zatvorenost, pa jeste i to mu je od prednosti. Njihov hardver i softver su uskladjivani godinama, tako da dobijate proizvod koji raznim kriterijumima napravio dobar balans cijena, performanse, pouzdanosti...za razliku od drugih pomenutih "mutant" platformi.

@Vita...bas taj primjer koji si naveo za auto, je po meni negativan primjer za slobodni sofver. Zamislite da kupite/ili vi pravite neki auto ciji motor trosi nitroglicerin, umjesto gasa ili benzina, da su mu papucice za gas i kocnicu zamjenjene, rasparene gume...i da stoji u licenci da za posledice koriscenja tog auta niko ne odgovara.

Softverske platforme sve imaju i prednosti i mane, pa po onoj narodnoj "svaka roba ima svog kupca" treba gledati i ovu temu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 02:54:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
VITA je napisao:
realno ja ne volim kompove zato sto donose neke pare..to mi je manje bitno...
mnogo bitnije je sto omogucavaju da budes kreativan i da napravish nesto...


:aaa: :aaa:
Ovo nema veze ni sa temom ni sa poentom tvog posta, ali ne mogu da verujem da si rekao nesto sto sam ja rekao u privatnom zivotu mali milion puta!!!! :respect:

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 04:24:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ ja, eto, računare volim samo zbog para.

Vita je napisao:
na kraju krajeva nije software najbitniji i to da li tebi treba samo da ubacish flash u komp
a ja moram da kucam mount /dev/sda -t vfat /mnt/usb -rw
to su sitnice...bitna je namera...

grešiš, druže. mene, krajnjeg korisnika, zabole za free-softver pokret, cveće & leptire. meni je bitna produktvnost & efikasnost. "mount /dev/sda -t vfat /mnt/usb -rw"???... šta reći, boring.

i ubedi me da je Open Office bolji od MS Office-a. Leba ti.
ubedi me da je Gimp isto što i Photoshop.
ubedi me da nije pravi "bol u dupetu" kada ne postoji adekvatan Lin-drajver za neko parče hardvera nego moram da čupam svoju proređenu kosu.

a ovaj tvoj komentar za 1% para u dobrotvorne svrhe je de placé. koliko ti daješ u dobrotvorne svrhe? je l' prelazi 1% tvoje ukupne imovine izražene u dolarima?

lepo me nasmeja ona analogija sa autom. zamisli auto koga je pravila "zajednica". e, priko moj, kakva bi to vožnja bila.

nisam protiv Linuxa, imam uvek najsvežiji Knoppix (dobro služi za popravku windowsa :P), poručio sam svu -buntu braću... ali kada me stisnu rokovi oko posla, držim se windowsa.

pazi, iako sam sav "lev" u shvatanjima da "levlji" ne mogu da budem, priča sa potpuno free-softverom je u_t_o_p_i_j_a. neće bidne. ne u kapitalističkom svetu.

i ko ti kaže da sve mora da bude onako kako je Microsoft zamislio. moj win je ogoljen do koske, znam svaki aktivni proces u svakom trenutku i mogu da deinstaliram IE ali neću jer mi služi za testiranje sajtova a nekim čudom Banka Intesin on-line sistem ne radi sa non-IE browserima a ja volim da ponekad proverim imam li para.

i još jedno pitanje za tebe - imaš li wine?

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 10:59:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
kliford je napisao:
VITA je napisao:
realno ja ne volim kompove zato sto donose neke pare..to mi je manje bitno...
mnogo bitnije je sto omogucavaju da budes kreativan i da napravish nesto...


:aaa: :aaa:
Ovo nema veze ni sa temom ni sa poentom tvog posta, ali ne mogu da verujem da si rekao nesto sto sam ja rekao u privatnom zivotu mali milion puta!!!! :respect:


ima veze...ljudi ne mogu da skapiraju zasto bi neko svoj rad dao da se besplatno skine sa neta :zbun:

Citiraj:
"GNU/Linux is user-friendly... It is just selective about who its friends are"


jbg..mene kao krajnjeg korisnika zabole sto je MS Office bolji i sto ima fje koje u zivotu necu koristiti...

MS Office je bolji program od OpenOffice-a....ali je to sto je on bolji potpuno nebitno..

oces da kazes u OO ne mozes da otkucas seminarski? ma daj...

Citiraj:
lepo me nasmeja ona analogija sa autom. zamisli auto koga je pravila "zajednica". e, priko moj, kakva bi to vožnja bila.

:D
nije to poenta...poent a je da ti mozes sa njime sta hoces a sa j*** zatvorenim kodom ne mozes...


ja se slazem da gnu zvuchi utopisticki....

koliko ima debian programa ?
koliko linija ima linux kernel ? oko 10 miliona?
i to nije josh dovoljno da ljudi skapiraju da je to nesto uspesno?


Citiraj:
i još jedno pitanje za tebe - imaš li wine?

naravno :)
snaja pika lines :)
(a na ubuntu imam bar 4 linesa i kao nijedan jos se ne svidja :D )

mada mi nije potreban jer stvarno ne pokrecem mista iz wina...jedino sam probao dcpp ali nece da radi...upali se i cim pocnu da skidaju *j*** se :(

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 11:30:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ rekao sam da je Linux kao ideja stvarno dobra stvar, ali znaš kako reče Homer Simpson:
Marge, I agree with you -- in theory. In theory, communism works. In theory.

'bem li ga, možda je sa Linuxom lošija situacija kod nas jer smo, što se tiče IT-a i telekomunikacija, poprilično zaostala zemlja. nema vlade koja će pogurati tako nešto kao recimo Nemačka koja je pdržala uvođenje Linuxa u administraciji. nemaju svi brzi internet, itede.

mada uvek ću da branim Mr. Gejtsa kada mu se osporava dobročinstvo.
moj stav je da je i dobro delo učinjeno iz niskih pobuda (samoreklamerstvo i sl.) bolja stvar od nečinjenja ičega. a dosta je škola, biblioteka & univerziteta videlo dobro od njega. i to je ok.

e, i Vito, kad će kernel 3.0? ::D

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 11:54:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Pirossi je napisao:
'bem li ga, možda je sa Linuxom lošija situacija kod nas jer smo, što se tiče IT-a i telekomunikacija, poprilično zaostala zemlja. nema vlade koja će pogurati tako nešto kao recimo Nemačka koja je pdržala uvođenje Linuxa u administraciji. nemaju svi brzi internet, itede.


pa da..ali evo sad hrvatska prelazi na open source
makedonija uvodi gnome u skole (5000 kompova sa gnomom :yo: )
cuvena nemacka zeleznica 55 000 kompova...
kinu i indiju da ne pominjemo :)


jbg..tebi je bolje da imas word nego oo jer ga ne placas...kad bi morao da dash 20 e za njega vec ti se ne bi isplatio.... (bobro ti mozes kao studnet da ga dobijes ali ipak vecina ne moze)

Citiraj:
e, i Vito, kad će kernel 3.0?

sto nestrpljiv si? ;)

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 13:37:54 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
omasili ste poentu

niste dali cene
ni softvera ni odokativnu procenu cene nimimalhe hardverske konfiguraciju, ni cenu usluga administratora, ni mogucnost tehnicke podrske itd

mene,a i firme generalno, zabole sta neko misli o GNU, open source, vlasnickomsoftveru... mi gledamo najbolji odnos cena/mogucnosti

ja sam napravio na brzinu poredjenje i izvukao zakljucak da je za mene bolje da uzmem nesto sa Mac OS (barem je lepo zaokruzena celina)


sto se poredjenja misljenja (stanovista, sta vec) tice, ni GNU ni antiGNU u ovoj temi nisu u pravu...toliko...i, nemojte vise nego dajte konkretno...uskoro cu ja dati za vremensko licenciranje M$ ponude


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 14:05:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Moma je napisao:
mene,a i firme generalno, zabole sta neko misli o GNU, open source, vlasnickomsoftveru... mi gledamo najbolji odnos cena/mogucnosti


slazem se... i nadam se da ce sve manje ljudi da misle ovako...


a sto se cena tiche mislim da je glupo da se iznose..ocigledno je da je ogromna prednost na strani slobodnog software...a o mogucnostima da ne govorimo...ali ti nesto treba uvek mozes da ga prepravish.... KAKO CES DA PREPRAVISH PROGRAM CIJI KOD NEMAS?????

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 14:09:45 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
eto, jedna od cena koriscenja slobodnog softvera jeste cena angazovanja odgovarajucih programera
ajmo dalje :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 14:54:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
a cena prepravke zatovorenog koda je angazovanje programera za pisanje svega iznova :cool:

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 15:03:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ kakav crni kod, gde ćeš naći programe za Mac :D

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2006. 15:57:31 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
vito, vito, vito
(navijam za sve sto je rekao)
vito, vito, vito!

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 191 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group