Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04.03.2006. 15:25:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Prvo hocu da napomenem da je nacin skidanja fajlova sa neta preko torrenta legalan. Sadrzaj tog torrenta moze a i ne mora da bude legalan, za preuzimanje ilegalnih fajlova odgovornost preuzimate sami.
Za uspesan download nekog torrenta bice vam potrebno:
1. BitTorrent klijent, preporucujem Azureus
2. Podesavanje BitTorrent klijenta
3. NetLimiter, program koji ogranicava protok za svaku aplikaciju.
4. Sajt za skidanje torrenta; www.torrentz.com

E sad da pocnemo redom…
Prvo hocu da vam objasnim sta je to i cemu sluzi. Torrenti su se pojavili relatovno u skorije vreme, fajl sa extenzijom .torrent ima u sebi informacije o trackeru koji je zaduzen za taj fajl i o samom fajlu ili fajlovima. Jedan torrent moze u sebi da sadrzi informacije o vise fajlova.
Tracker ili pratilac na nasem je program na serverskoj strain, koji sadrzi informacije o fajlovima, kao sto su: na koliko delova se fajl moze podeliti (pieces), koliko fajlova u sebi sadrzi(files). On istovremeno i prima informacije sa strane klijenta, kao npr: koliko je procenata klijent vec skinuo, koliki je odnos downloada i uploada(share ratio), koliki je trenutni upload. Tracker sluzi za povezivanje razlicitih klijenta, npr ako neki klijent ima veliki trenutni upload tracker ce njemu dati da skida vecom brzinom. Tracker ove podatke cita iz BitTorrent aplikacije koju koristite. Da napomenem da postoje dve vrste trackera public i private. Public su javni i svi ih mogu koristiti, private tracker su privatni, za njih je potrebno registrovati se na nekom sajtu, da bi ih koristili share ratio mora da bude minimum 1, ili 100% sto znaci da ako ste preuzeli 100mb morate poslati najmanje 100mb.
E sad da pocnem sa objasnjavanjem stavki
1. Bittorrent client
Na netu se moze naci mnogo ovih klijenata, svi oni funkcionisu na isti nacin uglavnom. Najpopularniji su: Azureus, BitCommet, UTorrent, BitTornado….
Ja koristim Azureus, moze se preuzeti sa adrese: http://azureus.sourceforge.net/ Trenutna stabilna verzija je 2.4, uvek skinite poslednju stabilnu verziju. Azureus je java based klijent, sto znaci da bi ga koristili morate imati instaliranu Javu. Predpostavljam da ste uspesno skinuli i instalirali Azureus onda mozemo preci na sledeci korak:

2. Podesavnje BitTorrent klijenta: Koristite uglavnom default vrednosti, od ostalih podesavanja preporucujem da u Tools/Options/Transfer stavite max upload speed 0 i za max download speed stavite 0 sto znaci unlimited. Mozete u delu files da podesite gde zelite da Azureus drzi temp fajlove i one gotove fajlove. Sve sto vam nije jasno ostavite na default. Azureus ima u sebi opciju za instaliranje plugin-a. Mozete ih naci na maticnoj strani klijenta. Pogledajte malo cemu sluze pa ih instalirajte, neki su vrlo koristni. E sad sto se tice portova, Azureus koristi portove u rangu 49600 pa do 60 000, ja koristim port 56712. Neki ISP ogranicavaju protok na vecim portovima koji sluze bas za P2P aplikacije. Meni je Azureus lepo radio in a portu 4111, na ovom portu trebalo bi da nema ogranicenja.
3. Net Limiter
Ovaj program sluzi za ogranicavanje downloada i uploada za svaku aplikaciju posebno, Program nije besplatan, al mislim da vas to nece spreciti da ga koristite. Skoro se pojavila verzija 2.0 nikako ne preporucujem ovu verziju. Koristite verziju 1.3, stabilna je i radi svoj posao savrseno. Mozete ga skinuti preko e-mule a ako neko ima problema da ga skine neka mi posalje PP poslacu mu link. Posle instalacije program zahteva restar, uradite tako. U programu pod aplikacijom Azureus stavite za max upload oko 60% vaseg uploada, sto znaci ako koristite ADSL 256/64 za max upload stavicete 4. Na ovaj nacin mozete ograniciti upload ili download za svaku aplikaciju koja ima izlaz na net. E sad…razlog zasto ovo treba uraditi. Slanje i primanje podataka sa neta funkcionise ovako: Kad skidate neki fajl onda se to salje u paketima, kad taj paket stigne na vas komp onda se salje povratna informacija onome ko je poslao taj paket, ta povratna informacija je da je paket uspesno primljen i da posalje novi. E sad problem se javlja ako vi ne ogranicite upload onda ce sav odlazni saobracaj biti rezervisan za slanje paketa nekome drugom, sto znaci da program nece moci da salje te povratne informacije onome ko vama salje podatke. Zato upload nikad ne sme da bude na max, zato i oni koji ne koriste ovaj program ne mogu da postignu maximalnu brzinu u primanju podataka. E sad se sigurno pitate zasto u Azureusu da ne podesite max upload na 4? E pa zbog trackera. Kao sto sam vec rekao tracker iz klijenta cita koliki vam je max upload i ako vidi da je to samo 4, vama nece dati da skidate velikim brzinama. Net Limiter je nezavisna aplikacija, ona nema veze sa Azureusom, sem sto joj ogranicava upload, na taj nacin tracker misli da vi saljete puno podataka tako da i on vama nalazi druge klijente koji imaju veliki upload, tj skidate vecom brzinom.
4. Sajtovi za skidanje torrenta
Ja koristim www.torrentz.com ovaj sajt je samo search engine, koji pretrazuje sve velike sajtove koji hostuju torrent fajlove. Obicno kada trazite po nekoj kljucnoj reci on ce vam izbaciti mnogo razlicitih torrent fajlova koji sadrze tu rec, da bi imali maximalnu brzinu za skidanje izaberite onaj torrent kod koga su priblizno jednaki brojevi seeder i lecher. Seeder su oni klijenti koji su uspesno skinuli neki fajl i sada ga salju dalje. Leecheri su oni klijenti koji su u procesu skidanja torrenta. Drugi kriterijum za izabir torrent fajla je ukupan broj seedera, sto vise to bolje.

Ovo je mislim dosta detaljno upustvo kako da iskoristite maximum vase broadband veze. Ovo upustvo sam pisao na osnovu licnog iskustva u radu sa torrentima, moguce da neke stvari nisu tacne ali kod mene ovako funkcionise na najbolji nacin. Srecno skidanje legalnih torrenta. :)
Mishaa

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2006. 17:58:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.03.2003. 14:25:53
Postovi: 1340
Lokacija: pro_ceed
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ja preporucujem micro torrent,

koristio sam raznorazne i ovaj se pokazao kao jedan od najboljih

_________________
Zbog nje se rime raspare i naruše...
I sve bi htele da se njoj prilagode...

:srecno:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2006. 20:04:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja se držim BitComet-a... Stvarno ne vidim razlog zašto bih ga menjao...

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2006. 01:39:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dobro Mišo, dobro nemoj odma' da padaš u vatru! (aaaaa ... :D)
S tim što za BitComet nije neophodan NET Limiter 1.3 jerbo u samom programu može da se ograniči upload i download bez problema sa u/d ratiom... Probao i sa NET Limiterom i isto se ponaša...

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2006. 11:38:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Mishaa, predlog za BitComet je na mestu, jer se od svih torent clienta najbolje snalazi sa NAT-om, a dosta provajdera svoje korisnike drzi iza istog...
Takodje, ima u sebi i podesavanje brzine DL-a, a dosta ljudi je imalo problema sa NetLimiterom u kombinacija sa odredjenim firewall-ovima.

Neki od sajtova sa kojih sam ja ranije skidao torente, sada za DL koristim NEWS servere :)

http://thepiratebay.org/
http://torrentazos.com/index.php
http://www.mininova.org/
Ima ih jos mnogo, ali na ova 3 sam uglavnom pronalazio sve sto me je interesovalo :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.03.2006. 09:48:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2003. 15:23:01
Postovi: 190
Lokacija: (Bosnia i Hercegovinia)
Godina: IV
Smer: IS
E pa ja preporucujem torrentStorm. Odlichan je...

_________________
"Beware of computer programmers that carry screwdrivers." - Leonard Brandwien


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2006. 00:43:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2004. 04:21:37
Postovi: 2985
Lokacija: Slavija
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moje preporuke su www.demonoid.com (ovde je potrebno napraviti nalog, ali ponekad to nije moguce) www.isohunt.com i www.mininova.org

Treba napomenuti da nije pametno stavljati vise od 100-inak simultanih konekcija u opcijama Azureusa. Takodje, niko ne nadgleda sve ovo, ali moralno i eticki je sherovati makar do 0.5 odnosa skinutog i uploadovanog.

Mislim da je OK koristiti u principu bilo koji slobodan port, ali se preporucuje zbog razlicitih zastita portovi od 49152 pa do 60000. Meni licno nikada nije pravio problem ni na 6881, ali bolje ne rizikovati. Generalno ADSL ima dosta problema pri koriscenju torrenata, i za nekoga ko ima 512/128kbit/s je realno da ocekuje max. 45 KB/s downloada. Jednostavno, dosta toga zavisi od brzine upload-a.

_________________
Ti se nikad nisi pitala gde se zatvara krug.
Ti se nikad nisi pitala ko je najbolji drug.
Ti se nikad nisi pitala kako nastaje greh.
Ti se nikad nisi pitala zasto prestaje svet.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Torrent - sta, kako?
PostPoslato: 24.05.2006. 00:41:51 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Znaci, znaima me kako se koriste torrent fajlovi? :)

Koliko sam ja upoznat (moguce je da gresim), to su fajlovi koji nam "govore" gde se sta nalazi na netu, a da mzoe da se skine.. pri tome mislim na knjige, filmove, muziku....

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 01:06:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
A shto samo ne potrazi onu temu gde se Misha ubi kucajuci (i tvrdi da mu je to najveca poruka na forumu :lol: ), gde objashnjava kako se koristi azureus i kako se nalaze i skidaju torenti? :D

Ukratko.. Odesh na neki sayt za pretragu torenta (www.isohunt.com npr.), potrazish shta te zanima, snimish te torrent fajlove kod sebe... Otvorish neki prog. za skidanje preko torrenta, uchitash te torente koje si nashao i pochnesh downlad... Toliko...

Cela filozofija ->nadjesh torrent, snimish torrent, uchitash torrent i onda skidash fajlove...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 01:50:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
... i osedish dok ne skines fajl :)

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 07:49:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo moje isprobane tehnike.....

www.utorrent.com - sajt gde skidas program u koji ubacujes torrente. Nema instalacije, samo startujes program i to je to. Za razliku od velikog broja, jako je lak za kapiranje i manipulisanje (ali ne mislim na manipuacije na koji svi misle, nego manipulasanje sa download i upload procesima)

http://thepiratebay.org/
http://www.mininova.org/ - ovo su sajtove gde trazis torrente. Imas odlicam search, ubacis ono sto te zanima i obicno ljudi koji kace torrente "imaju" obavezu da ostave opis torrenta koji kace, da ljudi znaju sta skidaju...

O tome kak torrenti rade, to me stvarno mrzi da pisem, imas sve na wikipediji, ali neke stvari su kljucne:
seeders - su ljudi koji share-uju svoj izvor sa drugim ljudima, tj. ti kada skines neki fajl, ti automatski postajes izvor za druge ljude
leachers - su ljudi koji share-uju ali im je upload vrlo mali (npr. download im je 12kB a upload je 2kB po sekundi). Oni su "otpadak" drustva :D
peers - saberes ove dve grupe i dobijes ukupan broj ljudi koji imaju taj fajl...

O tome kako ti da postavis neki torrent, to je vec druga tekatika i ne znam dal te interesuje...

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 09:20:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2004. 09:35:08
Postovi: 863
Lokacija: kako kad
Godina: Apsolvent
Smer: IS
www.torrentz.com je dobar sajt za pretrazivanje torrenta jer u isto vrijeme pretrazuje sajtove
bushtorrent.com
fulldls.com
meganova.org
mininova.org
newtorrents.info
seedler.org
thepiratebay.org
torrentbox.com
torrentportal.com
torrentspy.com

_________________
Dva puta nista je nista. Crva nikad nije ni bilo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 14:34:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Strategylover je napisao:
A shto samo ne potrazi onu temu gde se Misha ubi kucajuci (i tvrdi da mu je to najveca poruka na forumu :lol: ), gde objashnjava kako se koristi azureus i kako se nalaze i skidaju torenti?


Izvinjavam se forumashkoj oligarhiji i vecu staraca na nekoriscenju pretrage i slicnih ortopedskih pomagala :)
Hvala :)

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2006. 15:08:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2004. 09:35:08
Postovi: 863
Lokacija: kako kad
Godina: Apsolvent
Smer: IS
onda je ovaj moj post potpuno nepotreban jer je misha to vec napisao. al ajde...

_________________
Dva puta nista je nista. Crva nikad nije ni bilo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 10:03:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Ajd da nastavim ovaj moj tutorial. Sad hocu da objasnim sta znace one oznake koje vidjate pored imena filmova koje zelite da skinete.
Ajde redom:
CAM
CAM je bioskopski snimak, obicno odradjen digitalnom kamerom. Tako da u toku gledanja filma dolazi do pomeranja ili vidite ljude kako se setaju.

TELESYNC (TS)
TS je isto kao CAM, jedina razlika je sto koristi neki externi audio ulaz, U americi u bioskopima ima na svakom sedistu audio ulaz za slusalice, to je za ljude koji slabije cuju.

TELECINE (TC)
Telecine masina kopira film direktno sat rake koja se koristi u bioskopima. Slika i zvuk su obicno dosta dobri ali zbog cene te masine ovo je mnogo manje rasprostanjeno.
TC nije skkracenica za Time Code tj za vidljivi brojac vremena na filmu.

TVRip
Kao sto sama rec kaze ovo je snimak sa TVa, snimak je vrlo dobar. Nije kao DVDrip ali je mnogo bolji od CAM, TS i od TC

SCREENER (SCR)
SCR je snimak sa VHS kasete poslate u video klubove zbog promocije. Snimak je obicno 4:3. Kvalitet snimka moze da varira od odlicnog do vrlo loseg, sve zavisi koliko je kvalitetna VHS kkasete i koja je oprema koriscena za prebacivanje sa kasete na komp. Vecina ovakvih filmova se prebacuje u format VCD koji cu kasnije objasniti malo detaljnije.

DVD-SCREENER (DVDscr)
DVDscr je slicno kao i obican scr, tj razlika je jedino sto nije u pitanju VHS kaseta vec DVD. Kvalitet je obicno vrlo dobar. Jedini problem je sto je moguce da se ponekad pojavi crnobela slika, ili neka inforrmacija kako je ovo property of pera peric ili slicno.

DVDRip
Ovo je kopija sa finalnog DVDa. Sto znaci da je kvalitet snimka odlican i nema onih gluposti kao u DVDScr. DVDRipovi se obicno isporucuju u formatima SVCD i DivX/XviD
Kad smo vec kod formata ajd malo i njih da objasnim.

VCD –
VCD je mpeg1 format sa konstantim kvalitetom svakog frejma. VCD se obicno koristi za slabije kvalitete: CAM/TS/TC/Screener(VHS)/TVrip
VCD i SVCD su mereni u minutima a ne u megabajtima. Tako da kad pogledamo neki film u ovom formatu mozemo da primetimo da ima zauzima vise MB nego sto moze da stane na disk. Ali realno film ima 74min tako da staje na jedan disk.
SVCD
SVCD je mpeg2 format sa varijabilnim kvalitetom. Bolji je snimak od obicnog VCD

XVCD/XSVCD
Ovo su formati VCD i SVCD koji ne postuju neka “pravila” Ovo su nestandardni format ii obicno se koriste kada zeli da se snimi film samo za svoje potrebe. Taj film verovatno nece biti moguce gledati na nekom drugom plejeru.

DivX/XviD
DivX je format dizajniran za multimedijalne platforme. Koristi dva kodeka, jedan “low motion” i drugi “high motion”. Vecina starijih filmova je radjena samo u ovom prvom kodeku. Uglavnom u ovom formatu na jendom disku moze stati oko 2h visko kvalitetnog snimka.

Pored ovih oznaka mozete videti reci kao sto su Proper, LOL, XOR, Diamond...
Ovo su imena timova ljudi koji izbacuju na net ta izdanja.
Ako sam neke stvari zaboravio da napisem, slobodno me dopunite.
Ova objasnjenja sam nasao na warez forumu.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 11:21:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
misho svaka chast za ovo :]

4ogi-> otelish se od chekanja ako ne umesh da podesish download opcije/skidash neki fajl koji gotovo niko nema/imash smrtnichki tip konekcije :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 13:40:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
@mishha

Zasto mi pri instalaciji Azureusa kada testiram bilo koji port javlja NAT error??
Sta da radim?????

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 15:50:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Ufff nisi mi dao nikakve detalje. Sledeci put, pitaj malo konkretnije stvari.
Al ajd, pretpostavljam da si podesio kao sto sam i napisao u prvom postu u vezi portova. Ako jeste tako onda odi na sajt http://www.portforward.com/
Tu nadjes tvoj model modema i program koji hoces. Tu oslobodis te portove i resena stvar. Samo citaj to upustvo, nije mnogo tesko iako deluje na prvi pogled :)

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 15:55:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Raaaa je napisao:
@mishha
Zasto mi pri instalaciji Azureusa kada testiram bilo koji port javlja NAT error??
Sta da radim?????


[ja nisam misha al evo ja cju :]

ako imash adsl ->
1) ako imash adsl usb modem, onda je to zato shto si iza NATa. tj tvoja dzukela od provajdera je sve korisnike bacila iza nata [to je jedan uredjaj :] tako da svi delite isti ip..
pozovesh tehnichq podrshq i kazhesh im da necjesh da budesh iza nata, i oni ti kazhu kako treba da podesish username kada se konektujesh i sve bude ok

2) ako imash adsl ruter, i treba malo podeshavanja.

ako imash cable ->
uglavnom ti nema pomocji na tom paketu. moracjesh da platish paket sa dinamichkom ip adresom koji je malo sqplji, ako ga uopshte tvoj provajder ima u ponudi.

eto, trebalo bi da je neshto od toga reshenje..

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 17:38:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Meni je proradilo po Misinom receptu. Nije ni važno toliko da se pronađe tačan model rutera, uglavnom su kod istog proizvođača isti i način podešavanja.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2006. 20:34:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala vam svima!!!!

Ja i dalje imam problem. Napravio sam static IP adresu i sve sam podesio prema uputstvima. Medjutim kada sam podesavao TCP/IP tamo mi nema Subnet mask-a i Default Gateway-a. Pri kraju kada treba ukucam IP adresu u browser-u javlja mi unable to conect umesto da mi trazi sifru?????

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2006. 10:43:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Raaa ponovo nisi rekao koji ruter koristis ili mozda koristis usb modem.
ajd probaj u browseru da otvoris: http://192.168.1.1/

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2006. 11:10:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
mishaa je napisao:
Raaa ponovo nisi rekao koji ruter koristis ili mozda koristis usb modem.
ajd probaj u browseru da otvoris: http://192.168.1.1/


Sorry!!!!

Koristim usb modem Sagem fast 800!!!!

Nece da mi otvori!!! :udri: :udri:

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2006. 11:40:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Da, nece da otvori, to je samo za ruter :)
U tvom slucaju najbolje ti je da poslusas Bluza
Bluz je napisao:
ako imash adsl ->
1) ako imash adsl usb modem, onda je to zato shto si iza NATa. tj tvoja dzukela od provajdera je sve korisnike bacila iza nata [to je jedan uredjaj :] tako da svi delite isti ip..
pozovesh tehnichq podrshq i kazhesh im da necjesh da budesh iza nata, i oni ti kazhu kako treba da podesish username kada se konektujesh i sve bude ok

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2006. 11:56:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok Hvala ti u svakom slucaju!!!!!!

Koje su prevare ovi iz beocity-a ne mogu da verujem!! Shatro samo ja koristim moju IP adresu i nemam nikakva ogranicenja, ja ga pitam za NAT error na portovima a on kaze ne razumem se ja u to. NE MOGU DA VERUJEM!!! :ljutko: :ljutko: :ljutko:

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group