Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 11.10.2012. 10:14:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
https://twitter.com/IstokVaragic

:lol:

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 13:22:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahaha, svaka cast za opis :-D

Istok Varagic - sjajni spoj stucnjaka u internetu (neko vreme je kao opis struke Istok imao internet) xD

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 14:24:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Taj Varagic, meni je bas smesan. Sta reci o coveku kome se knjiga zove "Vodič kroz raj i pakao Internet marketinga" :D.
Citao sam neki njegov tekst, koji je doslovce prevod Chaffey-a ili tako nekog lika. I sve je u nekim savetima!!! Samo jos da neko razume kako se implementiraju, obzirom da primera nema nigde.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 15:25:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nemojte tako, uvredice se neke kolege internet marketing strucnjaci :invert:

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 16:39:54 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne volim te filozofe koji u životu nisu napravili uspešno to o čemu filozofiraju. Ako znaš posao, uzmi uradi, pokaži, dokaži. ownuj sve i onda kad budeš apsolutni mega car drži nekome predavanje i objasni kako si do toga došao.

"Strucnjaka" imaš na sve strane. Svi su vrlo bitni i na nivou, a u suštini postoji mnogo više pametnijih i uspešnijih ljudi od njih koji jednostavno nisu toliki egoisti da se mešaju u sve i veličaju sebe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 16:46:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Da, problem je tržišta što je većina ljudi previše lenja da pogla sama i da istraže nego su napravili prostor za njega i slične kao mesije koje ne mrzi da pročitaju. A tek što je u pitanju apsolutno nova i neistražena grana (ne mislim samo na ovo na temu ovog predavanja globalno poslovanje na webu, social media) pa ima mesta za prodaju ideja koje možda rade ili ne rade. A problem sa egom je neverovatan.

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 05:05:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
@themacor

Poptuno se slazem. I Jeff Bezos-a boli uvce da izlazi i drzi neke ne znam koje lekcije. Pored toga, koji majstor otkriva svoju tajnu tek tako. Ne znam da li ste primetili da gomila radova iz ove oblasti su upravo neki delovi Amazonove strategije i onda se desava sledece:> Amazon izbaci neku knjigu, koja ima neke saveta i td...(koje ti ne mozes da dovoljno razumes, jer ne razumes njihovu globalnu strategiju, posle toga ih neki strani autor ubaci u neki svoj pogled <pun saveta> i onda dodje Varaga i njemu slicni koji to prevedu, nabace kravatu i odelu i napishu xtra blog i oni su strucanjaci. I na kraju kada sve saberete i oduzmete vidite da veliki guru zapravo uzima tudji ispljuvak, koji je deo opet necijeg drugog ispljuvka i nerazumevanje se prenosi na njegov licni ispljuvak.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 15:44:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Interesantno da nisam jedina kojoj Varaga i njemu slicni strucnjaci idu na nerve.

Igrom slucaja sam bila na nekom njegovom predavanju na FONu i posle njega sam se zapitala na sta mi je otislo vreme i sta je novo covek rekao? Pratim ga malo po tviteru i procitam neki njegov blog, i konstantno imam taj osecaj da mlati praznu slamu i da je samoproklamovani strucnjak, a citajuci hvale u komentarima na blogu vidim da ima dosta ljudi koji ga uzdizu i podrzavaju u toj strucnosti. I prosto da se covek zapita ko je u svoj toj prici lud :zbun:

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 18:37:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hoće držati nešto momci iz JavaSveta skoro? Oni deluju kao ekipa sa dosta know-how-a. :)

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 20:19:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Postoji jedna sjajna prica na tu temu.

Dosli eksperti kod srpskog seljaka da unaprede uzgoj stoke, da bolje organizuju posao tako da seljak uz manje posla dodje do vecih prihoda. I otvorili oni laptopove, snimaju stoku na pasnjaku preko satelita, upalili GPS navigacije, algoritmi se vrte, sve samo puca od rada.

Na kraju kazu oni seljaku: "Deko mi smo izračunali i ti imaš 95 ovaca u ovom stadu". Gleda ih deka začuđeno, nakrenu glavu u stranu i reče: "Dobro deco, ja sam mislio da imam 90. Uzmite vi ovih 5 više što ste našli". Počeće stručnjaci da biraju ovce, i da se pakuju jer su završili posao. U jednom momentu trči deka, poštapa se štapom i reče jednom od stručnjaka uzimajući kuče iz gepeka automobila: "Vratite vi meni moga žuću, a ovcu uzmite." :)

E tako i ovi istoci, zapadi, varagići, popare i slični...

Čist oklop bez sadržaja. Nema leba bez motike davno je Giga Moravac to rekao. Nekad je kilogram magle vredeo dosta, danas ništa...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.03.2013. 22:45:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ciklus Java predavanja: "JAVA DANAS - MODERNE WEB TEHNOLOGIJE"
JavaSvet predstavlja ciklus Java predavanja koja se bave aktuelnim Java tehnologijama i razvojem enterprise web aplikacija. Namenjena akademskim i neprofitnim organizacijama, ciklus od tri predavanja ima za cilj da približi slušaocima moderna Java rešenja i uvede ih u svet razvoja web aplikacija.


http://www.itdogadjaji.com/2013/03/12/j ... redavanje/

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.01.2015. 23:55:20 

Pridružio se: 07.02.2012. 12:33:13
Postovi: 32
Godina: III
Smer: IS
INTRODUCTION IN RUBY AND CODING DOJO


Za sve koji bi hteli da izadju iz okvira Php-a i nauce mocan, dinamicki jezik.

Petak, 16.01.2015 od 18h prijave mozete slati asistentu Dusanu Baracu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group