Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Tablet
PostPoslato: 04.05.2012. 18:12:38 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
Pregledao sam par strana unazad i nisam video generalnu temu o tabletima. Ako sam omanuo neka neko od moderatora usmeri. :)
Na jesen 2008. sam pazario Asus eeepc 7" i služio me je vrhunski. Prvo sam imao XP instaliran, kasnije sam prešao na Leeenux distribuciju koja se takođe pokazala kao odličnom!
O tabletima nisam razmišljao preterano jer nisam imao potrebu za njima. Pripremam se za selidbu u hladnije krajeve pa se javila potencijalna potreba za tablet uređajem.
Trenutno imam laptop (Acer aspire 5336) koji koristimo žena i ja zajedno (ne posedujemo desktop računar). Do sada smo vucarali sa nama eeepc jer nam je bilo praktičnije. Na samom laptopu se služimo sa Win7 i Ubuntu (12.04, gnome). U poslednje vreme razgledam razne tablete i za sada nisam stekao pravu sliku o tome šta vredi za koje pare. Za oko mi je zapao jedino Acer Iconia Tab A100 (7" ekran).
Kako mi je svaki dinar bitan preskočio sam najbolje uređaje jer koštaju previše u ovom trenutku za mene. Archos mi je privukao pažnju zbog samog fizičkog izgleda (Arnova ide pod istim imenom, ali lošiji fizički izgled) koji je pristojan, a sami uređaji nisu preskupi.
Do sada sam jedino koristio Ipad2 na dva dana kada sam bio u gostima kod rođaka koji upravo taj uređaj poseduju pa su mi ga dali na korišćenje. Generalno sam bio prezadovoljan jer mi je sve nekako delovalo lepo i na oko i kroz korišćenje (manje više internet). Ono što rođaka nervira je nemogućnost kupovanja aplikacija jer je Ipad kupljen u Americi i on ovde ima samo mogućnost korišćenja besplatnog softvera (tako mi on objasnio, nisam ulazio u detalje).
Voleo bih da čujem vaša iskustva sa tabletima, koje koristite, šta mislite o cenama, šta vredi kupiti, da li ovde ili negde napolju (Mađarska, Austrija...) i sve što mislite da je pametno spomenuti kada su tableti u pitanju.
Inače bitno mi je da uređaj što lakše koristiti jer bi na prvom mestu žena bila ta koja bi ga za početak nosila sa sobom...
Takođe me interesuje mišljenje o dijagonali. Da li je 7" dovoljno za funkcionisanje ili je potreban veći ekran. Ja sam do sada malo detaljnije gledao verzije sa 7", potencijalno 8"...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Tablet
PostPoslato: 04.05.2012. 19:42:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
ja ti mogu pomoci u vezi ipada,jer ga posedujem vec duze vreme i znam skoro sve sto bi moglo da te interesuje.Za pocetak,mogu ti reci da cene ipad 2 padaju iz dana u dan,zbog pojave novog ipada i sad za relativno ok cenu mozes uzeti i polovan,a perfektno ocuvan-oko 300 evra.Novi su oko 380,al ih je tesko naci.Naravno,govorim o 16gb wifi modelima i kupovini kod nas.

sto se tice placanja,imas stari dobar nacin,preko raznih internet kartica,al onda si ogranicen na hrvatski app store,koji se minimalno razlikuje u aplikacijama,a i placas porez.Novi nacin je preko qvouchera (imas sajt),tad koristis us store i funkcionise po principu uplate kredit,kao za mobilni u vrednostima 10,20,25...$,al nasi to otprilike izjednacavaju sa evrom.Dopuna od 10$ je oko 1050 dinara kod njih,al namestis da se nalazis u Montani i onda ne placas porez amerima,al ovo ti kasnije mogu objasniti kako,jer je jednostavno.

toliko od mene za sad,a ako te nesto interesuje jos,slobodno pitaj

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 05.05.2012. 12:01:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Kupovina tableta, trenutno bar, je vrlo nezahvalna.
Realno, tržište ni ne postoji, kada skoro 90% prodaje drži Apple. Android kao OS nije loš, ali nedostatak aplikacija je više nego očigledan. Ja bih se strpeo do jeseni, kada izazi win8 i tableti na ARM-u. ukoliko situacija ostane kao sada, Microsoft će pojesti Google na tablet tržištu.
Što se tiče veličine, vrlo često koristim iPad2, ali mislim da je veći nego što mi treba, pogotovo što tableti na 7 inča imaju malo veću rezoluciju, a i lakši su za držanje (može jedna ruka do čitaš).

Novi ipad 2 sada u US košta 400$, polovne sigurno možeš da nađeš i jeftinije.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 09.05.2012. 14:27:17 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
Nije mi prioritet kupovina sad' za odmah već mi i jesen odgovara.
Imali nekih najava izgleda tih win8 tableta ili bilo šta slično? Priznajem da nisam mnogo guglao oko potencijalnih opcija...
Gledao sam malo tablete u Telenoru i definitivno mi se verzije od 7" čine nekako skladnijim i mobilnijim...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Tablet
PostPoslato: 09.05.2012. 15:26:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Win 8 tablete bi trebalo da se pojave na tržištima u drugoj polovini ove godine. Kako se zaključi iz raznih videa i informacija, biće ARM i x86 varijanti koje nisu binarno kompatibilne. x86 tablet posmatraj kao desk/laptop računar koji ima ekran za dodir.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group