Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23.04.2011. 11:53:58 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Na jednom starom laptopu ima ispravna mrezna kartica (win i everest je prepoznaju) sa odgovarajucim driverom ali ne prepoznaje mrezu kada se kabal poveze. Do zakljucka, da nesto hardverski nije ok sa ulazom, sam dosao kad sam uspeo da se konektujem na net putem starog ADSL modema koji je uz sebe imao USB kabal (sa jedne strane rj50 10pin koji je isao u modem i sa druge strane usb) slika: http://www.limundo.com/slika-USB-lan-ka ... 19x640.jpg .

Problem je nastao kada je modem promenjen tako da u novi modem mogu da zabodem samo r45 (8 pinova) pa mi je ovaj stari kabal neupotrebiv.

Interesuje me zna li neko kako da prevezem taj stari kabal sa rj50 na rj45, razlika je u dva pina (presecem kabal i zamenim zabicu), medjutim od 10 koliko ima na raspolaganju na zabicu je prikaceno svega 5 zica i to:
crvena, prazno, prazno, crna, prazno, prazno, crna, prazno, bela, zelena

Ne mogu da nadjem nigde da li je uopste moguce i koja boja ide na koji pin. Pretpostavljam da nije moguce tako lako prevezati i da mi ne gine neki USB to Lan Adapter kao ovaj dole ali ipak da pitam, da se zanimam necim ovih neradnih dana.
Spoiler: show
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group