Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11.10.2011. 18:50:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2006. 20:11:13
Postovi: 116
Lokacija: Vozdovac
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Looking for programmer lvl 100 :)
http://rs.ceevee.com/poslovi-master-sof ... er/60090/3

Za slucaj da je potreban nalog za pregled sadrzaja:

Tip ponude : Puno radno vreme
Iskustvo: Senior
Lokacija posla: Irska
Plata: će biti odlučena za vreme intervjua
Broj izvršilaca 1

Opis posla:
Job Purpose
As a Master Software Developer you will be a technically able and highly productive practitioner capable of leading a range of activities from early analysis & design, through programming, integration and testing, to deployment activities and 3rd line support.

Responsibilities:
As a Software Design Engineer, you will be responsible for:
· Programming SW modules / classes; structuring writing, compiling, debugging and executing source code, algorithms and data structures, ensuring the code is understandable and maintainable; performing re-factoring where relevant
· Analysing requirement specifications, searching for information on solutions, specifying the detailed design for effective implementation (including e.g. secure coding)
· Formally documenting own designs, handling code versions, SW revision management systems, merging of different source code tracks
· Specifying, developing, setting up and maintaining a design environment (manual as well as automated)
Zahtevi:
Skills Required:
12+ years OO software development/architecture experience in Java.
SCJP (Sun Certified Java Programmer)
SCEA (Sun Certified Enterprise Architect)
Managed Objects Experience / Expertise
Scripting Expertise (SED & AWK, Shell, Perl)
Expertise in development platforms & frameworks and in representational languages (e.g. UML, XML)
Expertise in OSS systems, products & protocols
Ponuda (bonusi, povlastice):
Company offers great remuneration, work permit, relocation assistance, health insurance and other benefits.
Opis kompanije:
We are recruiting for the world's telecom leader, leading company in mobile world.



Izgleda suptilno pokusavaju da angazuju Goslinga :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2011. 19:45:15 

Pridružio se: 05.09.2011. 15:20:29
Postovi: 186
Godina: Dipl.
Smer: IS
hahahhaha, neka za**** garant :D pa bez 300000e godisnje ne bih se prijavio :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2011. 19:52:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2006. 20:11:13
Postovi: 116
Lokacija: Vozdovac
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Inace bi te primili? :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2011. 08:09:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa osim sto traze 12+ godina iskustva ja ovde ne vidim nista spektakularno sto je nemoguce. Ovo je standardan oglas za posao za iskusnog programera.

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2011. 08:58:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2006. 20:11:13
Postovi: 116
Lokacija: Vozdovac
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa zar treba jos nesto da pise? Koliko ozbiljnih programera koji su prvim borbenim redovima industrije znas da imaju 12+ godina iskustva :D

I uostalom odakle im 12 godina? Da li taj broj ima neko posebno misticko znacenje? Da li je rezultat neke visedecenijeske analize or what? Kojom su kombinatorikom dosli do tog broja?

Ili su standardno dali "malom" iz HR sektora da sastavi oglas:
"...10 godina. Hmm...Zvuci malo odokativno. Ako stavim 12 delovace mnogo konkretnije. Zbog ovoga 100% dobijam povisicu.Buahahaha!" :D

Necemo vise da trolujemo temu :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.10.2011. 20:36:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koleginica mi preporučila, te bih i ja vama, sjajan je blog. Dotiče mnoštvo zanimljivih tema sa duhovitim načinom izražavanja.
joelonsoftware

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.10.2011. 22:27:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Spaski je čuven lik. Ima odličan Hg tutorijal. On je vlasnik stackoverflow-a serverfault-a...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.10.2011. 22:48:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, da. Vidim da je baja.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.01.2012. 11:19:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Naučite da programirate, besplatno - http://www.codecademy.com
Svakog dana vam u inbox stižu nove lekcije za programiranje - http://codeyear.com/

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.01.2012. 18:12:35 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ Odlični su projekti! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.01.2012. 19:37:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za početnike idealno

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.03.2012. 20:16:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cenim da će ovde više ljudi videti poruku, ako je baš veliki prestup onda neka me kolege prebace u drugi podforum.

Koji od fonis-ovih besplatnih kurseva preporučujute za početnike? I to baš za početnike, sve što znam je malo java sa principa. Zanima me da li se kurs C# preklapa sa gradivom programskih jezika u trećoj godini, mada predzanje neće da škodi, da li html i css, odnosno php mogu da se isprate bez predzanja? Verujem da jQuery već pretežak...

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.03.2012. 20:27:08 

Pridružio se: 22.06.2007. 23:11:23
Postovi: 577
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ја сам прошле године слушао PHP курс и није било потребно никакво предзнање. Међутим, проблем је био што је било свега 4-5 часова, а то је довољно чисто да те науче неким елементарним стварима.

_________________
Mudrosti


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.03.2012. 21:58:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kokosanceros je napisao:
Cenim da će ovde više ljudi videti poruku, ako je baš veliki prestup onda neka me kolege prebace u drugi podforum.

Koji od fonis-ovih besplatnih kurseva preporučujute za početnike? I to baš za početnike, sve što znam je malo java sa principa. Zanima me da li se kurs C# preklapa sa gradivom programskih jezika u trećoj godini, mada predzanje neće da škodi, da li html i css, odnosno php mogu da se isprate bez predzanja? Verujem da jQuery već pretežak...


Sve može da se isprati bez predznanja, samo udri na sve i što više. Kreni od interneta, kursevi su tu samo da te upute, net je nepresušan izvor znanja. JQuery tek posle javascripta.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 15:39:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hajde malo da dignem temu iz mrtvih :)

Znam da se dosta vas koji pratite ovaj podforum bavite developmentom, pa me zanima vase iskustvo ili iskustvo nekih vasih poznanika (neke sam pitala vec ovo) po pitanju plata .net/java softver developera u Srbiji trenutno, konkretne cifre ili okviri me zanimaju.

Ako neka firma trazi pocetnika bez iskustva, kolika suma se moze ocekivati? Kako se te cene krecu posle nekoliko meseci/godinu/nekoliko godina iskustva? Koliko ta suma varira u odnosu na velicinu firme?

Takodje, koliko se pri konkurisanju na neku poziciju developera moze racunati kao iskustvo rad na dokumentaciji bez direktnog dodira sa kodom, s obzirom da mnogi oglasi u sebi sadrze i izradu softverske dokumentacije kao jedan deo zaduzenja kandidata?

Koliko je vama znanje steceno na projektovanju softvera znacilo pri trazenju posla, i koliko se moze osloniti na to znanje kao merodavno u real life situacijama i radu na projektima?

Kako/kada ste nasli svoj prvi developer posao i koliko iskustva ste imali?

Eto, mnogo pitanja u jednom postu :invert:

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 20:26:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za svoj prvi posao jurio me gazda firme, ja odugovlačio, spremao statistiku. Meni je početna plata (2007. bila 500 €). Iskustvo je bilo fakultetsko + što sam bio demnostrator kod Vlaje. Preporuka mi je bila i poznavanje Linux-a i python-a, poznavanje, bar iz vesti, većine savremenih tehnologija. Praktično to što sam na ovom forumu pisao vesti mi je pomoglo ne samo za 1. već i za ostale poslove. Mene ništa nije mrzelo da naučim, jedino nedostatak vremena me sputava. Čak sam na letovanju stukao Pro Spring 3 knjišku od 800 strana ;)

Što se tiče plate ne znam da li je sad bolje, nego onda. Kolega u firmi dobio manje od 500 evra (ali pošto se često putuje zaradi se na dnevnicama po 40 € dnevno, samo što broj dana u inostranstvu varira). Od kolege sam čuo da su po NS nudili i po 700 evra početnicima koji su bili najbolji na FTN-u ali to je bio uz onaj državni podsticaj.

E sad nije sve u plati. Imaš tu gomilu drugih stvari: odnos firme prema ljudima, da li firma radi po zakonu (tj. da li ti je plata sva preko računa, da li ti plaćaju prekovremeni, markicu, da li imaš 10 ili 25 dana odmora, da li se službeni put plaća po zakonu ili čak i više nego što zakon nalaže...), da li se rade neke not invented here tehnologije ili neke tržišno konkurentne (recimo Spring, JEE, Android, nešto što kad naučiš možeš primeniti u drugoj firimi, što će druga firma ceniti da znaš), zatim kakav je transfer znanja (da li radiš sa iskusnim timom gde možeš tražiti i dobiti pomoć ili ćeš biti tužan sirak među vihorove), da li su dobri projekti, da li je tempo projekata prevelik ili je ladovina. Da li ćeš raditi gomilu projekata ili ćeš održavati tuđ kod, juriti bugove i razmišljati o samoubistvu :D Pa onda ima i od toga kakva je ekipa na poslu, da li se kontate, da li su spremni da pomažu da se druže ili ide nož u leđa...

Svako iskustvo dobro dođe i stavi u CV, svaka će firma s tobom obaviti razgovor. Jako je važno da pokažeš da te to zanima da nemaš samo strogo knjiška znanja već da si čitala i radila sa strane. Recimo u mojoj firmi umeju da pitaju da li znaš ko je Uncle Bob, koje sajtove čitaš (recimo Dzone.com je vrlo dobar odgovor, a ceni se i FonForum ;), bar kod mene). Bitno je da se pokažeš snalažljivom. Umeju kod mene da napišu: catch, Connecton, finally, PreparedStatement, RecordSet, close i slično... I pitaju u kom redosledu idu te reči. Ili da s nacrta dijagram klasa za neki domen, pa da se taj dijagram pretvori u db model. Nećete verovati da jedan ETF-ovac nije znao kako se veza Autor-Knjiga (M-M) pretvara u relacioni, nije imao pojma o join tabeli, a posle je rekao kako se baze uče u 2. godini i posle toga ne koriste :D

Što se tiče znanja sa Projektovanja softvera, meni je pomoglo poznavanje paterna. Još sam ja za seminiarski radio JPA mapiranje mesto DB brokera koji je davan u skripti što mi je takođe pomoglo. A za diplomski sam spremio ORM doduše ne u JPA i ne za javu, ali sam dobro proučio materiju, radio sam sa Postgresql bazom koja je full baza a ne ispdak kao Access ili MySQL...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 21:02:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Nije lepo pricati o platama jer uglavnom potpisujemo ugovore da ne pricamo javno o tome :D

Ako zaista vredis, nikada neces konkurisati za posao, vec ce on tebe nalaziti.

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 21:21:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Boze, kad krenete ovako da pisete, ponekad se zamislim da li sam pogresio smer.
Stvarno svaka cast, steta sto ne postoji vise ljudi koji dele znanje i savete o ovom prelasku fucks->karijera .

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 21:30:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Smer nema neke veze sa poslom, svako bira ono sto voli, mozes se baviti i poljoprivredom, ako volis to sto radis i dobar si u tome, onda nema zime :)

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 22:02:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa plata je uglavnom tajna između kolega u firmi. U mojoj direktor direktoru nije smeo da zna platu!!! A ona je ko zna koliko tisuća...

Nisam rekao ništa o rasponu rasponu plata. Recimo kroz 4-5 godina je realno imati četvorocifrenu platu ako se nađe dobra firma, tj. firme... Moje iskustvo kaže menjajte firme i ne štedite firmu. Kad god sam propustio da promenim firmu želeći da tekućoj dam još fore da se poprevi, ispuni obećano i slično, grdno sam se ispalio. Jer verujte mi, firma će sve to zaboraviti. Ništa emocije, samo činjenice...

Paceri sa FON-a kojima sam pomagao i držao časove, jer stvarno nisu imali pojma, su menjajući firmu makar i za 50 evra više plate, uz poneku vezu, uspevali da imaju sa manje godina radnog staže veću platu od mene.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 22:30:43 

Pridružio se: 05.09.2011. 15:20:29
Postovi: 186
Godina: Dipl.
Smer: IS
350-450e za pocetnika...junior developer...sto bi rekli sa fakultetskim znanjem...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.10.2012. 17:30:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kod nas na poslu su .NET tehnologije 98% zastupljene. Ovih 2% je Java i to dadose meni :yo:

Tako da radim paralelno .NET i Javu :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.10.2012. 18:29:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala vam na info-u, a Zlatku specijalno hvala na opširnom postu :)

salebab je napisao:
Ako zaista vredis, nikada neces konkurisati za posao, vec ce on tebe nalaziti.

Pa sad, ja imam generalno iskustvo da je me je našao prvi posao, ali to je više bio čudan splet okolnosti. Trenutno kako stvari stoje možda i za developera nađe posao mene, ali to je opet da se tako potrefilo, ako od toga bude nešto uopšte.

A u opštem slušaju da će posao naći tebe ako nemaš iskustva, u to ne verujem baš, jer ima dosta ljudi na tržištu koji su npr. u sličnoj situaciji kao ja sada, i da posao opet nađe mene bi bila čista slučajnost. :)

E sad, naravno da stoji da se treba truditi da budeš bolji od ostalih ljudi, ali to ne dolazi preko noći baš, pa barem mogu da se informišem.

makelele je napisao:
Tako da radim paralelno .NET i Javu :P

Srećniče :D

Moj utisak za sada je da mi se dopada C# od jave :zaljubljen: Znam, i sama sam bila u šoku kada sam to skontala, mislila sam da je menadžerisanje za mene prikladnije, al se zaebah. I znam, znam, Micto$oft i bla, bla, i jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane i opet nekako C# je prevagnuo.. Mada u suštini je princip sličan, cisto sumnjam da je neki problem presaltati se sa jednog na drugi ako covek nije samo (za jedno zaslepljen i u tome se zakuje nekoliko godina, al to je već problem druge vrste), verujem da su i od vas mnogi to iskusili :D

kungfu je napisao:
Boze, kad krenete ovako da pisete, ponekad se zamislim da li sam pogresio smer.
Stvarno svaka cast, steta sto ne postoji vise ljudi koji dele znanje i savete o ovom prelasku fucks->karijera .

Pa i da si pogrešio, nikada nije kasno za preorijentaciju :P Iovako kako nas stancuju, nisu ti prosecni isitovci neka prevelika konkurencija :D

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.10.2012. 19:19:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koliko je samo nebitno za tvoju buduću karijeru da li ti se više dopada C# ili Java, tj. ako pričamo o samim jezicima, pa to je maltene isto. Ono što se razlikuje već malo, to su platforme i ideje koje stoji iza tih platformi (open source vs closed source), ali od tih nekih naprednijih stvari (van samog jezgra navedenih programskih jezika) na FONu na osnovnim studijama jedva da se išta uči, tako da tek treba da vidiš šta postoji i šta stoji iza oba sveta.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.10.2012. 21:56:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Stvarno ne znam kako .Net stoji sa dobrim bibliotekama, posebno onim slobodnim (besplatim i nekontrolisanim od MS) ali čisto sumnjam da može primirisati javi. Recimo ne mogu da zamislim da postoji nešto poput Spring-a, tj. da ima neki enterprise stack koji ne kontroliše MS, ili čak da MS izradi specifikaciju (makar samo MS radio na njoj bez saradnje sa drugim kompanijama) a da implementacije rade druge firme, kako je to Sun voleo da radi...

Kao jezik sigurno da je C# kao mlađi jezik ispeglaniji. Koliko znam ima neke izražajne mogućnosti koje java još nema ili nikad neće imati jer ih smatra nebezbednim (unmanaged code) i nepotrebim (recimo postojanje unsigned tipova brojeva)

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group