Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 14.10.2012. 01:18:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma C# je malo više fency, ali to je skoro pa zanemarljivo. U core javi je najveće s.... onaj swing. Kakav je to užas od UI tehnologije.
Zlatko, postoji Spring .Net, ali iskreno ne znam koliko se to koristi u .Net svetu. Znam da pripada ovima čiji je i Spring, valjda VMWare-u.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 10:09:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Postoji dosta kopija java tehnologoja za .Net, od NHibernate, NUnit i slično, ali sve je to porting nastup enuzijasta, nema nećeg velikog a da je tamo poniklo. SpringSource, tj. VMWare ne stoje iza toga, industrija to ne koristi. I ti portovi su ugavnom nekoliko generacija iza glavnog toka.

Uostalom postoji i Spring za python :) Ali Python ima gomilu svojih frameworkova i za enterprise i za web, ORM i slično iako nije jezik koji je pravljen za neke large scale sisteme kakvi su jezici Java i C#.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 10:19:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
E sad ja malo da pitam ove tekuće studente. Zanima me šta se sve od biblioteka iz jave koristi?

Recimo da li se uz rad sa bazama uči neki ORM (Hibernate, JPA/bilo šta) ili se i dalje sve zasniva na JDBC-u?

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 10:33:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pošto smatram sebe tekućim studentom (master se računa), usudiću se da odgovorim.
Na bazama ne vidiš računar uopšte, ne nauče te ni da kreiraš tabelu, a kamoli neki ORM alat. Te baze su jedan od žestoko glupo organizovanih ispita. ORM se radi samo iz softverskog procesa (JPA/Hibernate), koji je izborni predmet. To je zapravo jedini ispit na osnovnim studijama gde se radi enterprajz Java.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 11:21:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Boris_ZR je napisao:
U core javi je najveće s.... onaj swing. Kakav je to užas od UI tehnologije.

Uh sa ovim se slazem u potpunosti. Nemas pojma koliko puta mi je to proslo kroz glavu dok sam pokusala da doteram seminarski iz inteligentnih. Proklinjala sam i javu i swing i samu sebe sto uopste sam uzela da se bakcem sa tim (zaintacila sam se da doteram interfejs).

zlatko je napisao:
E sad ja malo da pitam ove tekuće studente. Zanima me šta se sve od biblioteka iz jave koristi?
Recimo da li se uz rad sa bazama uči neki ORM (Hibernate, JPA/bilo šta) ili se i dalje sve zasniva na JDBC-u?

O masteru ne mogu da pricam, jer sam jos na osnovnim, ali mogu za baze da potvrdim ovo sto je Boris rekao, nismo se priblizili kompu. Ispit je katastrofa, mene je sramota nekome da kazem da smo sql upite pisali na papiru. :ovaj:

Sto se java biblioteka tice - ja sam se na PSu opredelila za C#, pa nisam u toku. Ono sto je mene nerviralo je rad sa accessom na vezbama, mogli su odmah da forsiraju sql server..

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 20:24:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
JPA/Hibernate je osnova osnove. Tek posle dolaze recimo springovi helperi za content managed transakcije, pa projekat SpringData JPA gde se Repository klase automatski kreiraju (nigde se ne piše JPQL)...

Fon bi treabao da bude matični faks za Enterprise programiranje. Nek se na ETF-u bave nekim low level programiranjem, nek razvijaju protokole, mrežne algoritme, igrice... Nek na Matematičkom rešavaju neke gadne probleme, nek se bave teorijom programiranja. Mi trebamo da se bavimo praktičnom inofrmatikom u poslovnoj primeni.

A eto mi samo malo začeprljamo to i to jedino u programiranju. A šta je sa poslovnim hardverskim sistemima, sa AIX-om, zOS-om... Makar da se malo uči... Pa u moje vreme se učilo o IBM System 360, zašto sad ne bi učili o System Z, System i i slično

Pa onda Business process management, BPEL, BPMN, i kao projektovanje i kao implementacija u nekom process engineu

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 21:18:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uči se BPEL i BPMN, ali koja ekipa to drži, kao da se ne uči.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.10.2012. 20:23:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Na priču FON bi trebao ima da se priča i da se priča. TOM 1, 2 i 3 mogu da se napišu. Počevši od Devedžića i Simića, zaključno sa Radenkovićem i Marjanovićem ili kim god. Pričao sam sa starijim kolegama, generacija 00. Fon je bre bio poprilično dobar fakultet, imalo je šta tu da se čuje, PIS, Baze, DIS, Projektovanje programa i upravo je iz ranijih i tih godina nabacio imidž u poslovnom okruženju. Sa ovom bolonjom je totalno upropašten. Ovi ljudi o kojima pričam su poprilično dobro pozicionirani na svojim poslovima.

Što se tice objektno-relacionog mapera, kod .NET se najvise koristi Entity framework.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.10.2012. 08:32:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa ja sam generacija '99, mogu da kažem da se ni tad nije nešto mnogo radilo, ali je bar bio neki nivo i tuklo se po više programskih jezika: pascal, COBOL, C, java, ranije i C++. Pre nego što je Marjan posatao šef katedre Baze i Projektovanje Inf. sistema su bili OK ispiti, doduše tad je i znanje iz tih oblasti bilo sveže, java kao klot varijanta je bila moderan jezik, tek kasnije su krenuli veliki frameworkovi da se prave...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.10.2012. 12:07:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pomagajte :) Da li je neko od vas isao na testiranje (ili poznaje nekoga) u neku/banku ili osiguravajuce drustvo za junior developera (ovde je konkretno .net u pitanju)? Ili nesto gde bi bilo slicno testiranje.. Ono sto znam je da treba da odem na testiranje koje traje 3-4 sata iz oblasti ITja, i nista vise. A treba mi info otprilike kakvo je testiranje, koje oblasti, da malo ponovim neke stvari, cisto da znam sta da ocekujem. Zna li neko nesto?

Pretpostavljam da te vece firme imaju slicne testove, na slicnu foru. Bar se tako pokazalo sa onim osnovnim pred neki intervju (test licnosti, logika, engleski, bla, bla), ali ovo mi je prvi test ove vrste na koji treba da odem, tu sam jos uvek neiskusna :)

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.10.2012. 16:10:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Testiraće te koliko si iskusna, hohoho. :)
Šalim se, nemam pojma, možda ima neko ko stvarno nešto zna o tome.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.10.2012. 16:15:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo doktorske disertacije Roy Fielding-a na temu REST-a.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.11.2012. 06:48:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
zlatko je napisao:
Pa ja sam generacija '99, mogu da kažem da se ni tad nije nešto mnogo radilo, ali je bar bio neki nivo i tuklo se po više programskih jezika: pascal, COBOL, C, java, ranije i C++. Pre nego što je Marjan posatao šef katedre Baze i Projektovanje Inf. sistema su bili OK ispiti, doduše tad je i znanje iz tih oblasti bilo sveže, java kao klot varijanta je bila moderan jezik, tek kasnije su krenuli veliki frameworkovi da se prave...

Bez obzira, radilo se mnogo sistmatičnije. Jbg. sada imaš gomilu nepovezanih celina. Trenunto pišem master rad i verovao ili ne iako smo u 3 različita predmeta spominjali modele razvoja softvera. Nigde ih nemam na jednom mestu onako detaljno objašnjenje sa prednostima i nedostacima. Ne zna se ko je od koga prepisivao. Na kraju ispadne jedno veliko ništa. Ista priča za XML uči se iz 3 predmeta, a suštinski nigde. Poprilično sam iznerviran celim fax-om jer zaista ima korisnih stvari koje treba učiti, a ne npr. "kako se prelama virtuelna stranica u memoriji", koga zabole q za to. Nauči me procesor šta radi, kako radi i gde je "usko grlo" u svemu tome. Prođi nekoliko najvažnijih ahitektura, spomeni SPARC i td....

Elem, hteo sam da te pitam - znam da si Python koristio za dipl. rad., nisam detaljno ulazio u jezik, ali sam čuo od ekipe koja ga domaćinski taba da je super u smislu da je koristan za brda stvari. Pošto vidim da radiš u Javi interesuje me kakvo je tvoje mišljenje u odnosu na Javu npr., šta Python ima, a da Java nema ili bar da nije tako dobro realizovano u Javi kao Python-u. Kakva je mogućnost integracije Python-a sa drugim popularnim OO jezicima, npr. : Java, C++, C# , faktički koji je smisao Pythona u svemu tome. Čuo sam i video da je bruka dobar za skupljanje informacija sa Web-a. (da li kao search engine ili kako već, to ne znam)
pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 12:44:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Python je jezik potpuno drugačije filozofije od Jave. Mnogo je otvoreniji, jednostavnije sintakse, nema toliko provera, nema interfejsa, nema statičkog zadavanja tipova, sve je objekat, nema kompajliranja...

To mu omogućava da se jako brzo misao pretoči u kod. S druge strane Java ima mnogo više provera, mnogo više ograničenja.

Java je jezik koji je pravljen za poslovno programiranje. Bukvalno je COBOL današnjeg vremena. Svi je podržavaju, svi je koriste: IBM, Oracle/Sun, VMWare, Red Hat...

Python se mnogo koristi kao glue/wrapper jezik jer je lako pozivati biblioteke u C/C++. Time se često potpuno poništi složenost upotrebe tih biblioteka koja proizilazi iz složenosti samog C/C++ jezika.

Često se koristi za pisanje administrativnih skripti umseto bash-a i perl-a.

Još jedna od upotreba je za pisanje prototipova. Imaš ideju i hoćeš brzo da vidiš da li je ostvarljiva. Napišeš prototip na brzak u Python-u. Ako dokažeš da je ideja moguća onda taj kod ponovo napišeš u C++ ili javi (i skontaš da ti treba 3-5 puta više linija koda).

Ono što Python može a java ne: da se interaktivno izvršava liniju po liniju (odlično za učenje), da je funkcija objekat pa se može proslediti kao parametar nekoj drugoj funkciji (u javi se koristi interfejs, recimo da se sortira lista mesto da se prosledi funkcija koja za 2 parametra vraća koji je veći u javi se pravi objekat interfejsa Comparator), python dozovljava da se u run-time dodaju metode i atributi. U Pythonu možeš programirati delimično funkcionalno, a može i skroz strukturno. U Javi se samo može objektno orijentisano (mada u 8-ci će uvesti nešto i funkcionalnog programiranja)

Java ima mnogo više biblioteka, ali nije ni python siromašan. Neke od Pythonovih biblioteka su neprevaziđene. Java ima više frameworkova, bolju podršku u vidu IDE-a (a i lakše je podržati statički jezik), mnogo veće firme iza sebe...

U svakom slučaju je lepo naučiti novi jezik. Probaj python ali ako ti zafali java probaj groovy. To je skript jezik za jvm sa sintaksom koja je spoj jave i pythona. Može koristiti sve javine biblioteke a ima i svoje koje u potpunosti iskorištavaju svu moć njegove sintakse. Taj jezik forsira VMWare tj. SpringSource.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 13:35:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kako se izvršava, jel' isto ima svoju virtuelnu mašinu? Kolega je pisao jedno vreme neke skriptice na poslu, trebalo im je nešto već, mada se njemu jezik ne dopada, tj. kaže da je užas. :) Čuo sam da je akademski vrlo popularan, tj. da je zamenio Javu na mnogim univerzitetima u svetu kao prvi jezik za učenje.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 14:49:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam na poslu pisao .net aplikaciju koja je komunicirala sa Python programskim jezikom. U pitanju je povezivanje laboratorijskih masina sa nasim informacionim sistemom i zadavanje analiza, reagenasa masinama, preuzimanje rezultata itd...

Secam se kada sam sa kolegom koji je razvijao taj softver radio, da je menjao kod odmah na licu mesta. Nesto nam se vremena nisu dobro sinhronizovala on tap tap izmeni kod, ne kompajlira nista, kaze probaj sad, ja probam ono radi :))

Onda sam ga pitao zasto bas Python, na sta mi je odgovorio da je to odlican jezik za pisanje protokola raznih vrsta itd...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 15:01:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Boris_ZR je napisao:
Kako se izvršava, jel' isto ima svoju virtuelnu mašinu? Kolega je pisao jedno vreme neke skriptice na poslu, trebalo im je nešto već, mada se njemu jezik ne dopada, tj. kaže da je užas. :) Čuo sam da je akademski vrlo popularan, tj. da je zamenio Javu na mnogim univerzitetima u svetu kao prvi jezik za učenje.


Ne znam koliko je merodavno ali s obzirom da pratim ove sad sve popularnije kurseve svetskih univerziteta, vecina kurseva sa programiranjem je na Python-u. :-)
Bas sam se skoro na nekoliko kurseva prijavila ali nazalost iskrsle su neke stvari pa nisam odgledala, cekacu sledeci krug...

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 19:34:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Python je popularan na univerzitetima jer je kod najpribližniji p-kodu, dakle kako bi neko pseudokodom opisao neki algoritam vrlo bi slično bilo i na pythonu. Sam python je nastao na univerzitetu a preteča mu je bio jezik ABC, već se iz imena vidi da je bio jezik za učenje programiranja :)

Popularan je i u široj neprogramerskoj akademskoj zajednici. Mnogi naučnici koji nisu vezani za IT (recimo matematičari, fizičari, biolozi, hemičari) su odabrali Python kao jezik koji je lak, razumljiv, ima gomilu biblioteka za naučna istraživanja i lako koristi već postojeće biblioteke na C/C++ jeziku. Postoji kolekcija matematičkog i optimizacionog softvera SciPy, postoji i matematički sistem (nešto kao matlab + maple tj. simboličko i numeričko izračunavanje) pod imenom Sage. Postoje biblioteke za AI: za obradu prirodnog jezika, za pisanje neuronskih mreža, za web botove (scrapy), za diskretne simulacije (ono što se radilo kod Bože na nekom izumrlom jeziku, a sad je tu simpy), za crtavnje grafika (mathplotlib) itd.

Čak je i skirpt jezik za GIMP postao python, zamenivši scheme...

Python se izvršava preko interpretera. Ali to nije onaj klasični interpreter, ovaj ume da ceo kod prevede u bytecode. A postoje i dodaci za JVM pa se program izvršava kao java i može se koristiti sve što postoji u javi (to je Jython), za .NET postoji IronPython.

Python ima čak gotovu bibiloteku koja vam omogućava da u jednom potezu dobijete web server:
Kod:
python -m SimpleHTTPServer 8080

ovde se poziva interpeter (pod imenom python) da učita modul SimpleHTTPServer (-m od module) i da se kao argument modulu prosledi 8080 što je port na kom će server slušati. I tako se direktorijum u kojem je pokrenuta ova komanda izlaže preko web servera. Odlično za neko testiranje...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 22:01:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
^hvala na informacijama. Mislim da ga Google koristi u svom Search Engine-u, za nesto...

Cuo sam da je aplikacija http://www.euprava.gov.rs pisana delom u Python-u. Jasno je da ce se sve vise korisiti i sto kazete prema kursevima sa Stanford-a i prema drugima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2012. 22:42:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
^Google ga koristi u okviru MapReduce frejmvorka.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.11.2012. 09:38:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bumblebee je napisao:
^hvala na informacijama. Mislim da ga Google koristi u svom Search Engine-u, za nesto...

Cuo sam da je aplikacija http://www.euprava.gov.rs pisana delom u Python-u. Jasno je da ce se sve vise korisiti i sto kazete prema kursevima sa Stanford-a i prema drugima.


Pitaj Drakčeta, on je radio na tome. A znam da mi je njegov kolega DJole to i pominjao. No oni su .NjET momci pa su koristili IronPythn :)

Evo čitam da je Python viđen kao zamena za VBA u AutoCAD-u: http://blogs.microdesk.com/index.php/20 ... n-autocad/

Koliko se sećam Youtube je bar bio napisan u Pythonu, da li je još uvek ne znam. Originalni Bittorrent je python aplikacija, Mercurial takođe...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.01.2013. 23:28:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://www.youtube.com/watch?v=WkXzlkOWLE0

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.02.2013. 22:42:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li neko prepoznaje u kojoj platformi je radjena ova aplikacija?

http://asistent.2dsoft.com/demo/index.h ... oPlay=true

Pretpostavljam da je .NET ali nisam siguran. Konkretno me intresuje ovaj scheduling u aplikaciji jel zna neko za slicnu kontrolu u .NET-u?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.02.2013. 11:43:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovo je neka desktop .NET aplikacija, ja bih rekao.
Možda su pravili sopstvenu komponentu, ko će ga znati, mada sumnjam.
Btw, http://www.telerik.com/products/aspnet-ajax/scheduler.aspx
Ovo je ASP.NET, ali ima dosta toga po netu, verovatno naplaćuju te stvari.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.02.2013. 19:35:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa da, pretpostavio sam. A i video sam tipicnu .net net ikonicu na jednom pomocnom prozoru (valjda zaboravili da je podese :) ).

Trebala bi mi na poslu takva kontrola za zakazivanje u jednoj aplikaciji. Sada to funkcionise kroz obican grid koji je dosta nefleksibilan, svaku stvar moras da izhendlujes do poslednjeg detalja...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group