Započni novu temu Odgovori na temu  [ 322 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 12.06.2011. 11:47:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Mislim da mozemo napraviti novu temu za diskusiju o WP7...

Android je novi WM, iOS pocinje polako da propada, Meego je mrtav, webOS sa glupim vodjenjem HP-a nece stici nigde, a WP7 sa nedostatkom lokalizacije van US / UK isto tako nece stici nigde.

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 12.06.2011. 19:32:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
ma 3310 i udri

danas sam na jednoj seoskoj slavi cuo
da kada imas 3310 ne mogu da te lociraju gde si, cak iako imas licnu kartu sa cipom
nije za****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.06.2011. 00:08:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
@m.stojanov
Sad sam se setio glavne stvari. Kad prevrneš telefon tj okreneš displej na dole, jel zvoni telefon?
To mi je apsolutno najbolja stvar na mojoj omniji. Kad se prevrne telefon, jedini zvuk koji se čuje je alarm i to mi je idealno. Poruke i pozivi me ne ude, a alarm se regularno čuje

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.06.2011. 10:15:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
kai mislim da toga nema još u wp7 i da neće moći da se isprogramira još uvek (možda posle mango pdate-a).
Osim ako proizvođači to nisu implementirali u, recimo, omniju 7 ili mozart, 7 pro.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.06.2011. 11:41:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Konkretno, na HTC WP7 telefonima postoji ta opcija. Aplikacija koja se instalira je free i zove se HTC Attentive Phone ( http://www.youtube.com/watch?v=sdsP2N2Z ... r_embedded )

Inace, kad vec odosmo u offtopic, Trophy je best buy, realno. Sve one nedostkate koje si nabrojao, stvarno, za mene nemaju neku tezinu. Telefon radi odlicno, brzo.
U odnosu na Android, trosi manje MB mesecno (meni je prosek 450 MB bez YT i streaminga i bez mnogo cackanja po Markeplace-u). Po nekim istrazivanjima, android je tu oko 600 MB.

Do pre 2 godine bio sam zakleti protivnik iOS-a, velicao Android i WM. WM & Androdi - otvorenost, mozes da radis sta hoces, da se igras sa registry-em, da promenis home screen, instaliras sense, touchwiz itd, da koristis telefon kao USB i naravno MULTITASKING. Strasno koliko je to hajp feature. Vise vremena sam provodio tweakujuci sve sto se moglo tweakovati, umesto da koristim telefon. Posle nekih mesec dana koriscenja WP7, mrzi me da instaliram ROM na stari telefon ili da ga tweakujem. Da ne sirim dalje, na temi za WP7 vise info ako nekoga zanima.

P.S. Trophy kosta
Spoiler: show
220 evra

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 00:15:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
da li neko poseduje desire z?

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 08:57:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja sam ga imao na testu, što?

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 11:13:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
mislio sam da ga uzmem,pa me interesuju neke stvari,kao što je na primer zvučnik (jačina i kvalitet fabričkih melodija) i vidljivost ekrana u toku dana :pitamse:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 13:41:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ne znam zašto ti je uopšte bitan kvalitet fabročkih melodija, al' dobro :P
Zvuk je ok. Ne mogu da kažem da je najglasniji telefon koji sam čuo, ali čuje se fino.
Vidljivost ekrana u toku dana je ok dok nisi na suncu, ali na suncu čak ni toliko hvaljeni Super AMOLED Plus ne može da ti pomogne.

Generalno je vrlo kvalitetan telefon, mada sada već pomalo zastareo. Ja bih ga smestio u uži izbor mobilnih telefona koje bih rado posedovao.

Evo ti link na test koji sam radio.

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 13:54:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
treba mi prelazno rešenje dok ne izađe iphone 5,pa sam hteo da se poigram ponovo sa androidom. :)

Nude mi nov za 300e,pa se razmišljam,jer bih voleo da probam tel sa tastaturom i touch-om.Pojma nemam šta da radim,jer vidim da svi kažu da je baterija slaba što je u većini slučajeva kod htc telefona,kao i kamera,kad još na to dodam i ekran koji se ne vidi pri sunčevim svetlostima,šta onda valja na njemu :pitamse:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 14:02:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Za tu cifru vredi. Baterija na praktično svim smartfonima traje malo, pogotovo ako ga koristiš intenzivno.
HTC još ima i dobro trajanje baterije, moj nesrećni Sony Ericsson Xperia Arc moram da punim dva puta dnevno.
Kamera jeste slaba, a to za ekran zaboravi. Ni jedan se ne vidi dobro na suncu, propustio sam ih dosta kroz ruke. Na suncu jedino možeš dobro da vidiš e-ink ekrane na ebook reader-ima i one stare crno bele LCD-ove.

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 14:07:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
na i4 nisam imao nikad nikakavih problema sa Suncem,a baterija lagano izgura 2 dana sa intenzivnim korišćenjem,al to sad nije ni bitno.Rešio sam da dam androidu još jednu šansu :D

Kad se pojavio Arc,probao sam ga na kratko i bio sam oduševljen,al sam čitao da je baterija baš loša,što i ti sam potvrđuješ :)

Ti misliš da ga uzmem za te pare :pitamse:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 15:22:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja bih ga uzeo. Arc ne bih uzeo nikada, ali sam ga dobio, tako da... :P
Treba da mi stigne duplo jača baterija za njega uskoro, pa će valjda se normalizuje.

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 13.09.2011. 15:31:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
hvala na odgovorima.Razmisliću još malo,mada ću ga verovatno uzeti :)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 20:55:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
uzeo sam na kraju desire z i bolje da ne pričam šta zaista mislim na poznatu temu android vs ios,već da vas pitam par stvari,da li je moguće da andorid i dalje nema momentalni push notification :pitamse: ni jedna notifikacija mi ne stiže odma :(

da li postoji neka mogućnost da sync-ujem fb profil slike sa osobama koje ima u mom imeniku,a da ne koristim onaj glupi program sa marketa koji svi preporučuju,a zove se syncmypix :pitamse:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 21:26:30 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
valdevit je napisao:
ni jedna notifikacija mi ne stiže odma :(
Na koje notifikacije konkretno misliš?

valdevit je napisao:
da li postoji neka mogućnost da sync-ujem fb profil slike sa osobama koje ima u mom imeniku
Nije valjda da ti nisu syncovane? Koliko sam ja istraživao, taj problem postoji trenutno samo na Nexus S telefonu (pročitati npr. ovaj članak) i kao najavljeno je da će najverovatnije biti i na budućim Google-ovim telefonima. Ali ne vidim otkud sad Desire Z u toj priči, kada je to HTC-ov telefon, a i pojavio se pre Nexusa S. Koliko ja znam, ako postoji HTC Sense, onda po defaultu postoji i Facebook integracija za kontakte.

Ja sam takođe čuo za tu aplikaciju SyncMyPix i probao je, ali nije mi se svidelo kako radi, pa sam ja problem na svom Nexusu S rešio tako što sam instalirao custom ROM, koji naravno nema to glupo Google-ovo ograničenje. To tebi preporučujem bez obzira na ovaj problem; jednostavno ćeš imati daleko bolje iskustvo sa telefonom ako ga root-uješ i flash-uješ neki custom ROM po izboru. A evo ti izbor za Desire Z. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 21:34:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ne stiže mi mail momentalno,iako je namešten preko ME,fb mi uopšte ne stiže,twitter kasni po par minuta i tako dalje :(

Sync mi je odradio,al samo sa onim friendovima koji imaju ubačen broj telefona na fb ili koje mi je povukao iz gmail imenika koji sam napravio kad sam imao galaxy.Sve to izgleda tako ružno i nabacano...

Što se tiče ovo ostalog,trenutno imam ubuntu i mac os,a koliko sam negde pročitao,za njih i dalje nema programa koji su mi potrebni za tako nešto,a i želeo sam prvo da ga probam ovako,pa ako mi dosadi,onda sam mislio da experimentišem :)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 22:04:01 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Što se FB synca tiče, za sve te kontakte koji se nisu syncovali, moraš ručno da uđeš u svaki kontakt i da ga povežeš sa odgovarajućim prijateljem na FB-u. Mislim, to samo jednom ikada uradiš, tako da, ne bi trebalo da ti predstavlja problem. Takođe, moja duboka preporuka je da sve kontakte iz telefona prebaciš na Google Contacts i više ne brineš o tome šta će biti s njima ako menjaš telefon ili ga, ne daj bože, izgubiš. Plus, dobićeš automatsko povezivanje svih kontakata sa Facebookom (osim onih koji ne drže svoje pravo ime na FB-u...).

Što se notifikacija tiče, Gmail stiže momentalno (meni notifikacija o mailu stiže od 2 do 10 sekundi nakon stizanja u web klijentu), a "običan" mail (POP3) se proverava na svakih [XX] minuta, a to nameštaš u settings od e-mail aplikacije. Takođe, IMAP e-mail nalozi bi takođe trebalo da odmah stižu (push), a ja imam i Yahoo aplikaciju za Yahoo mail i one su takođe instant push. Za Facebook proveri ponovo da nisi nešto prevideo u aplikaciji i podešavanjima. Međutim, ta FB aplikacija je dosta bagovita (onako baš), tako da možda ti ne radi danas, a radiće sutra. :P A Twitter ipak ima push notifikacije, samo su izgleda malo sporije.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 22:19:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ajde mi samo reci,kako ručno biram,pošto sam probao i nije mi uspelo,jer non-stop piše da nemam nikog u fb listi sa kim bih mogao da uradim sync.Jedino ako ja ne radim nešto dobro,u šta sumnjam :(

Što se gmail-a tiče i meni je na i4 isto tako radio,kao i tebi na androidu,al ovde na desire-u nije isti slučaj,iako se ide na isti fazon preko ME.MOžda je nešto trenutno,jer neverovatno mi je da istom procedurom,dobijam različite rezultate :(

Fb je aplikacija koja svuda buguje,naročito kada govorimo o push-u,jer mi je na i4 push radio promenjivo,jedan dan radi perfektno,a sledećih 10 ne radi uopšte i tako u krug.Twitter je radio,kao gmail ;)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 18.09.2011. 23:08:56 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Uh, malo sam zaboravio HTC interfejs (iako sam imao Desire godinu dana :stid:). Čini mi se da je bilo neko dugme u uglu (valjda gornjem-desnom) koje pritisneš i onda ti on ponudi sa kojim FB kontaktom da join-uješ taj postojeći kontakt. Na čistom Androidu se to radi tako što se na stranici kontakta klikne "Menu" dugme pa "Edit" pa onda opet "Menu" pa "Join", ali kod tebe verovatno nije tako. Znam samo da na HTC-ovom interfejsu ne piše ništa za to dugme (tipa "Join" i sl.), nego je samo neka ikonica, pa treba u stvari da izvališ da je to za to.

U najgorem slučaju, možeš da skroz ručno dodaš jedan string u "Notes" od kontakta. Pogledaj te kontakte koji su ti povezani sa FB-om i pogledaj "Notes" polje. Trebalo bi da izgleda ovako:

<HTCData><Facebook>id:[prijateljev FB ID]/friendof:[tvoj FB ID]</Facebook></HTCData>

npr.

<HTCData><Facebook>id:757827163/friendof:1114177986</Facebook></HTCData>


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 19.09.2011. 10:15:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
da,tako sam i radio i ta metoda je proradila tek nakon jednog,pa onda drugog update-a fb-a :) sad imam kontakte i sve radi kako treba što se tiče toga,al od juče je telefon počeo da bug-uje,da splash-uje home ekran,da load-uje home ekran po par sekundi :(

nemam reči...ni 2 dana nije radio kako treba :((

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 19.09.2011. 10:28:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
get a girlfriend !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 20.12.2011. 16:07:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ah prokleti update! Treba mi pomoc, mada pretpostavljam da niko nece imati resenje za ovo, jer guglajuci apsolutno nista nisam uspeo da nadjem. Al ajd da probam.

Uzeo sam pre par dana HTC ChaCha, i danas instalirao neki update koji mi je sam telefon ponudio. Nakon toga, kada udjem u default SMS aplikaciju, kada pocnem da pisem sms, automatski podvlaci sve reci koje su nepravilno napisane crvenim krupnim tackama, tj radi english spelling check! Ovo uzasno ide na zivce, jer je mnogo losija preglednost samih poruka.

Sve sam zivo probao, i tackice su i dalje tu. Ako vec ovaj problem nema resenja, imate li predlog za neku drugu SMS aplikaciju koja valja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 20.12.2011. 16:21:55 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Settings => Language & keyboard => Android keyboard => isključi "Quick fixes" i "Show suggestions"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Android
PostPoslato: 21.12.2011. 08:46:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nazalost, takvu opciju nemam.

U okviru Settings\Language&Keyboard

imam samo opcije Select language i Touch input. U ovoj prvoj se bira jezik, a u Touch Input imam Personal dictionary i Hardware keyboard settings. U njima sam sve zivo probao da menjam, i nista ne pomaze. Isti problem ima gomila ljudi na netu, ali jos niko nije uspeo da nadje resenje koliko ja znam... :(

Smorcina. Jel ima neko preporuku za neku dobru SMS aplikaciju koja bi mogla da zameni ovu osnovnu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 322 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group