Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 12:44:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pošto sam skoro pa syebo svoj telefon (zaboravim ga na krovu auta, don't ask Slika :udri: ), razmišljam o kupovini novog. Gledam cene kod provajdera (hteo bih da ostanem na telenoru) i ne mogu da verujem koliko su skupi. A, sad su počeli onu reklamanu kampanju, jeftini telefoni bla bla...

Znam da malo preterujem, ali upoređivao sam sa nemačkim o2 (slučajno došao do njihovog sajta).
Najbanalniji primer: blackberry 8520 kod o2 je 10€ odmah i 10€ mesečno, na 2 godine. Kod telenora je on 13k dinara i 1500dinara mesečno (prenesi 325).

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 12:52:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Koliko ljudi uopšte kupuje te telefone u paketima? Ozbiljno pitam, zanima me.
Meni to nikada nije bilo isplativo jer koristim minimalno mobilni i sa prepaid-om recimo da mi 500 dinara traje 3-4 meseca. Ove mesečne cifre su za mene totalno svemirske.

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 12:56:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja koristim već 2 godine postpaid. Zaista mi je bolje, jer sam trošio do 1500din (ne uvek, ali često, jer nisam imao ni fiksni ni net i u bg). Sada toliko plaćam post paid, ali mogu da ga koristim mnogo više, jer je jeftinije. I biće jeftinije kada ukinu onaj porez.
---
U Srbiji o motoroli milestone i palmu pre, mogu samo da sanjam.

EDIT:
Što se tiče toga koliko ljudi kupuje te telefone, stvarno ne znam, verovatno ove jeftine krševe dosta uzimaju.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 13:01:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako hoces neki bolji telefon da uzmes, kupi ga bez ikakvog paketa, jer ce ti ovako odrati kozu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 13:03:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Neću sigurno da ga uzimam kod njih, kada vidim kolike su cene.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 13:10:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ma odrace mu kozu koji god da uzme. Gledao sam ranije te "povoljne ponude" : telefon + postpaid.
Ma, to veze nema sa povoljnim. Kupuj telefon zasebno.

Inache, uporedjivao sam na ovom saytu. Ima prikazane sve moguce postpaid pakete na jednom mestu.

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 13:16:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jbg, meni se isplati. Uzeo sam jedan pre 2god, ovih dana ću da odem da uzmem e71 za 13200din uz mix1000. A potrošiću mesečno ceo paket i preko toga. Tako da u suštini dobijam telefon za skoro tri puta manje pare. :P Ne isplati se samo onome ko ne potroši paket.

Je l' mora ova Hebena kiša da pada?!?!??! :udri: Baš sad kada moram da idem napolje... :smaras:

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 16:47:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nerviraju me ljudi sa stavom "ako nešto za mene nije dobro - to sigurno ne valja uopšte".

Kupovina uz ugovor se najviše isplati uz najveće pakete i za najskuplje telefone.
Okvirno, maksimalna subvencija za kupovinu telefona je u rangu polovine pretplate za ceo period ugovorne obaveze. (ako je ugovor na 24m, max popust na telefon je 12xpretplata).

Greška koju ljudi često prave, a zatim optužuju provajdere, je prelazk na veći paket, zbog niže cene telefona.

Telenor ima najskuplje telefone uz ugovor i tu nema rasprave.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 17:10:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ je l' to pokušavaš da nam kažeš kako provajder dobija telefon po maloprodajnoj ceni :zbun:

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 17:18:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa isplati se ako trošiš u svakom slučaju paket uz koji si uzeo telefon. Tebi je svejedno što se paketa tiče, a telefon dobiješ za manje pare. Idiotizam je npr. uzeti mix 1000 da bi dobio telefon za manje pare nego da ga kupuješ u prodavnici, a trošiš tipa 15min razgovora i 50 poruka mesečno (primer jedan moj prijatelj... budala glupa... :smaras:), pa ćeš svakog meseca davati npr. 900din više nego što si potrošio, samo zato što moraš. Kada se to nakamari na ugovor, previše je...

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 17:23:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pedja je napisao:
Nerviraju me ljudi sa stavom "ako nešto za mene nije dobro - to sigurno ne valja uopšte".

Kupovina uz ugovor se najviše isplati uz najveće pakete i za najskuplje telefone.
Okvirno, maksimalna subvencija za kupovinu telefona je u rangu polovine pretplate za ceo period ugovorne obaveze. (ako je ugovor na 24m, max popust na telefon je 12xpretplata).

Jel to neshto na rachun moje izjave? ;)

Pedja, realno, koja je svrha davanja 1.000din mesechno za nekih 6+6h prichanja i 325 poruka?
Kome zaista treba toliki obim razgovora a da pritom nije neki recimo preduzetnik ili makar na poziciji koja zahteva non stop telefoniranje?

Reci makar otprilike KADA se cena placenog i dobijenog poravnavaju?
Na 70% iskorishcenosti paketa (pozivi i sms)? Manje? Vishe?

Kapiram da se njima najvishe isplati upravo to prekorachenje tj. neprekorachenje limita.
A i taj mob shto kao 'daju' u stvari preprodaju i opet zaradjuju.

Sad samo preokreni svoju izjavu. Ako je za tebe dobro (i mali broj ljudi kojima treba toliki broj minuta i poruka), ne znachi da je za sve ostale uzimanje telefona uz postpaid dobra investicija.

Meni je realno cimanje da svakog meseca kalkulishem da li sam potroshio kredit, a uz to, prave se ludi i blokiraju provere chim dodje druga polovina meseca (shto bi se reklo, na k**vinski)... I tako 24 meseca da pazish da li si im platio vishe ili potroshio manje? Neka hvala ;)

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 18:58:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2008. 12:39:22
Postovi: 718
Lokacija: Don't ever say you're on your way down
Godina: III
Smer: IS
Strategylover je napisao:
Kome zaista treba toliki obim razgovora a da pritom nije neki recimo preduzetnik ili makar na poziciji koja zahteva non stop telefoniranje?


Ma sa kojim pravom ti mozesh da izjavish ovako neshto? :)
Shta ako je nekome telefoniranje hobi, pa umesto da potroshi na neshto drugo da za rachun?

Jel' treba da svedemo zivot samo na stvari koje su nam potrebne?
Nemoj da me shvatish pogreshno, ali ovo je zvuchalo u stilu "Ma shto bih jeo u restoranu kada mogu da namazem samlevene papke/kresta/kandze i da budem sit".
Neko drugi bi izjavio "a shto da ja dam 2k dinara na internet kada realno ne znam da otvorim browser?". Pa i ne treba da da ako mu ne treba. Niko nije u obavezi da se pretplati na bilo shta..
Strategylover je napisao:
Sad samo preokreni svoju izjavu. Ako je za tebe dobro (i mali broj ljudi kojima treba toliki broj minuta i poruka), ne znachi da je za sve ostale uzimanje telefona uz postpaid dobra investicija.

To niko nije ni dovodio u pitanje.

Nekad bash preterate u odbrani svog mishljenja..

_________________
Impossible is nothing.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 19:28:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma daj.. preduzetnik.. Moj cimer ima mix 1000 i svaki mesec prebaci minute/poruke.

Ja imam isto mix 1000 i ne potrošim nikad sve, ali prebacim onaj jeftiniji paket.
Dok nisam bio na postpaidu, trošio sam mnogo više od ovih 1200 koliko me sad izađe, zato što sam slao mnogo više poruka, plus su me koštali pozivi, a uz to da ne računam fixni.

Sad pošaljem između 10 i 20 poruka mesečno, ali zato mnogo više zovem. Takođe fixni apsolutno ne koristim, pošto su minuti zajednički ka svim mrežama.

Ja sam uzeo postpaid, pošto mi je odgovaralo, a telefon sam uzeo za burazera, pošto je njemu crkao njegov, a ja sam bio zadovoljan svojim. Ne vidim zašto onda ne bih uzeo telefon za tipa 8-9000 kad ionako uzimam postpaid

Sad sam kupio drugi telefon, za sebe, za keš i to je to..

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 19:42:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
I ja prekoračim poprilično mix1000 svakog meseca. Isto ne koristim više fixni i isplati mi se. Poprilično. Umesto 3000-4000 fixnog, sada dođe račun od 1500-2000 za mobilni, a fixni samo pretplata i tipa 100din preko toga. Tako da se veoma isplati.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 20:15:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Jumper je napisao:
Ma sa kojim pravom ti mozesh da izjavish ovako neshto? :)

Pa majq mu, jel postoji sloboda govora ili josh i za to mora da se vadi dozvola :P

Ja recimo mrzim telefoniranje, cimanje, kuckanje do besvesti i meni je neshvatljivo da neko "rekreativno" telefonira 6h (a da to nije devojka na putu ili neki bitan posao) :D

Bash sam malopre gledao, za par godina korishcenja trenutnog mob-a, imam ukupno trajanje razgovora 25h! A ne ustruchavam se i uvek imam kredita :D

Ne osudjujem ljude koji ne gase fon. Ali, ne verujem da bash svi imaju rachune po par hiljada :)
Shto nas vraca na temu, koliko je zaista isplativo uzeti telefon + postpaid (ako telefoniranje nije hobi)?

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 20:47:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.10.2009. 14:38:30
Postovi: 1775
Lokacija: The Dreaming
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kad pomenu devoku - ako je samo jedna osoba u pitanju, najbolja opcija je prepaid + omiljeni broj :)

Inace, total call time: 720h za dve godine (dva puta sam resetovao mob, inace bi bilo oko 1500-2000h) :D

_________________
Carpe Noctem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 21:48:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Dok sam otišo do faksa, nastade cela tema. :D
Ja koristim prenesi 325 (325 minuta i poruka, i još mogu do 3 meseca da prenosim ono što ne potrošim). Nikada ne potrošim ni pola minuta , a možda 2/3 poruka, tako da je ovaj paket nešto najpribližnije što mi odgovara. Pre sam bio prenesi 150, i uvek sam prekoračivao poruke (sećam se da sam se čak i ustezao da bih bio do 150, debil :udri: ). I sa tim prekoračivanjem, meni je račun bio i preko 1000 dinara. Onda sam rekao, pa bolje da plaćam malo više, ali da imam više nego duplo od svega. Inače, po meni, post paid >> pre paid. :P

Što se tiče telefona kod naših provajdera, ja još nisam video nijednu povoljnu ponudu, a da to nisu najskuplji paketi. U stvari, jedina povoljna ponuda je HTC Tattoo kod VIP-a, i to paket postpaid 325 i preko (ali taj telefon nije vredan mog prebacivanja na vip).

Došao sam do zaključka da postoji 3 tipa prodaje telefona uz paket. :D
1. američki, kada se zna kojem rangu pripada koji telefon, pa se zna i cena. Najveća cena je 200$ (iPhone 3gs, motorola droid, htc hd2), 100$ su lošiji smartphone-ovi i bolji dumbphone-ovi (obični telefoni) i besplatni ili 50$ su najgori telefoni. Ovde je u mesečnu cenu uračunat i internet protok (za skupe telefone ide i do 50€, ali je flat rate internet).
2. evropski, gde možeš i najbolji telefon da uzmeš za džabe, ali ti se srazmerno povećava mesečni izdatak. Suština je da korisnik sam određuje šta mu odgovara.
3. srpski :), ovde provajder stavi 2/3 realne cene za neki srednji paket uz koji bi telefon trebalo da košta pola realne cene i još ga reklamira kao sjajnu ponudu. Uzeo sam ja ćaletu kod telenora povoljno telefon (1000 dinara), ali to je neki gumirani samsung, koji osim toga što je otporan na udarce, vodu i prašinu, prilično loš.

Al sam se raspisao, je...
PS: Sad će ljudi da misle da sam neki krelac, koji želi najboljitelefon na tržištu i šta sve ne...

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 22:44:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
koristim prenesi 325 i delimično sam zadovoljan tim paketom.Ima jednu manu-nema protoka i ne mogu svi tarifni dodaci da se uplate :( tarifni dodak vezan za internet je mnogo skup i loše raspodeljen,ako tako mogu da se izrazim...

što se tiče telefona,telenor je ubedljivo najskuplji i uzimanje telefona preko provajdera je po meni totalan promašaj,jer su ponude zaista nepovoljne i obavezujuće na dug period.Ja sam se jednom opekao i više ne :)

Da nemam ugovor potpisan,prešao bih na vip,lagano i za iste pare bih dobio mnogo više,al i jedno ograničenje više-zaokruživanje na 30s posle prvog minuta :( :cool:

mts je po meni totalno propao i usluga im je sve gora i gora...o tom provajderu nemam ni jednu lepu reč... :bljak: bio sam njihov korisnik par godina i moje iskustvo može već pročitati na ovom forumu,kao i na mnogim drugima :)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2010. 18:02:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pirossi, Strategylover, Sandman, Tetsuo....poruka je odgovor na vaše poruke, nađite svoj deo, ....mene bi mrzelo da sve ovo čitam :srba:


Pirossi je napisao:
^ je l' to pokušavaš da nam kažeš kako provajder dobija telefon po maloprodajnoj ceni :zbun:


Ne. Već da korisnici u slobodnoj prodaji plaćaju maloprodajnu cenu. Subvencijom smatram iznos koji nisam platio, a platio bih ga da sam kupio telefon u slobodnoj prodaji. Ako meni odgovara cena kod operatera, a i operater zaradi na prodaji samog telefona => svi zadovoljni :)

Strategylover je napisao:
Pedja je napisao:
Nerviraju me ljudi sa stavom "ako nešto za mene nije dobro - to sigurno ne valja uopšte".

Jel to neshto na rachun moje izjave? ;)

Nisam želeo da budem potpuni off topic, pa sam napisao i nešto u duhu teme :P
Ali pao je split, pa više nema veze ;)

Strategylover je napisao:

Kome zaista treba toliki obim razgovora a da pritom nije neki recimo preduzetnik ili makar na poziciji koja zahteva non stop telefoniranje?


Preduzetnik kao pravna forma organizovanja ili preduzetnik kao entrepreneur? :)
Od kada imam sa devojkom besplatne pozive i SMS (da, da, 90% su besmisleni i razgovori i poruke :)) i nekoliko drugara smarača završilo faks i našlo stalni posao, meni je potrebno 100-150 poruka (s tim što u mreži imam besplatne poruke preko interneta, pa mi je onda dovoljno i do 100 poruka) i 200-250 minuta razgovora, s tim što inostratstvo zovem preko VoIP.
Ranije sam slao ~300 poruka i imao ~300 minuta razgovora mesečno.
Fiksni stvarno retko koristim.

Strategylover je napisao:
Reci makar otprilike KADA se cena placenog i dobijenog poravnavaju?

Nikada. Everything is overrated. Mobilni operateri rade sa marginama preko 30%. Telenor je u 2007. u Norveškoj mobilnoj mreži oborio zvanični WW rekord sa marginom od 61.2 ili 62.1%.
Dakle, debelo preplaćujemo usluge (svi u svetu), tako da je pitanje besmisleno.

Kada se isplati? To moraš sam da izračunaš. Meni je osnovni preduslov da paket koji koristim zadovoljava moje potrebe i da mi odgovara njegova cena. Ako je to zadovoljeno, razmislim da li ću ga koristiti narednih godinu-godinu ipo, ako je i tu potvrdan odgovor, spreman sam da potpišem ugovornu obavezu na dve godine. OK, da vidimo da li mogu da dobijem neku korist od toga. Mogu. Iskoristim to što može.

Strategylover je napisao:
Kapiram da se njima najvishe isplati upravo to prekorachenje tj. neprekorachenje limita.
A i taj mob shto kao 'daju' u stvari preprodaju i opet zaradjuju.


Prekoračenje im se najviše isplati. Ti ako ne koristiš mrežu, oni nemaju neku korist od toga, osim ako je u pitanju mreža sa lošom infrastrukturom.
Ako meni telefon ponude po ceni koja meni odgovara, šta me briga da li su ga dobili besplatno ili im je čak plaćeno da ga meni prodaju.


Strategylover je napisao:
Sad samo preokreni svoju izjavu. Ako je za tebe dobro (i mali broj ljudi kojima treba toliki broj minuta i poruka), ne znachi da je za sve ostale uzimanje telefona uz postpaid dobra investicija.


Nisam rekao da je za svakoga dobra stvar. Ako koristiš paket, planiraš da ga koristiš i dalje i planiraš da kupiš telefon koji imaju u ponudi, e onda jeste dobra stvar.
Ne sećam se napisao da će ruže u životu da mu procvetaju ako kupi telefon preko operatera, ali sam izrazio neslaganje sa dranjem kože i povoljnom ponudom pod znacima navoda.

Strategylover je napisao:
Meni je realno cimanje da svakog meseca kalkulishem da li sam potroshio kredit, a uz to, prave se ludi i blokiraju provere chim dodje druga polovina meseca (shto bi se reklo, na k**vinski)... I tako 24 meseca da pazish da li si im platio vishe ili potroshio manje? Neka hvala ;)

To je već do MTS-a i nemoj da ga mešaš sa druga dva operatera koji imaju proveru preostalih minuta i sms u gotovo realnom vremenu.

Meni je zaludno igrati računarske igre po celu noć ili gledati neki film više od dva puta ili ići u teretanu da budeš viđen, a ne da vežbaš....a mnogi to rade...

Strategylover je napisao:
Shto nas vraca na temu, koliko je zaista isplativo uzeti telefon + postpaid (ako telefoniranje nije hobi)?

Već dva puta sam napisao u ovoj poruci, ajde još jednom: provajder mobilne telefonije pre svega pruža uslugu, ako ti nije potrebna njegova usluga, koji moj kod njega gledaš telefon? :)
Kupovina telefona je poslednja stvar koju kupuješ od mobilnog operatera.

Sandman je napisao:
Kad pomenu devoku - ako je samo jedna osoba u pitanju, najbolja opcija je prepaid + omiljeni broj :)

Ili besplatno za dvoje na Telenoru (ako još uvek može da se aktivira). U uslovima se SMS ne pominje, ali su besplatni i razgovori i poruke. Nisam ih pitao, da ne čačkam mečku :mrgreen:

Sandman je napisao:
Inace, total call time: 720h za dve godine (dva puta sam resetovao mob, inace bi bilo oko 1500-2000h) :D

Ako je NOKIA telefon, kucaj *#92702689# i dobićeš LifeTimer. Android telefoni nemaju ovako nešto i mogu ti reći da je to sasvim ql :)
Analizirao sam (kroz neku Android aplikaciju) potrošnju u decembru i vidim da mi je 80+% poziva u radno vreme, a manje od 10% vikendom. Video sa kim sam imao najviše poziva, a sa kim minuta.....Deinstalirao aplikaciju i neću da se nerviram :)

Tetsuo, razmotri paket Specijal 650 na Telenoru. Za 650+PDV+PUMT=832 dinara imaš mesečno na raspolaganju 650 SMS, 65MB i 832 dinara za usluge mobilne telefonije (pozivi, MMS, SMS, GPRS, roaming), a sve preko toga doplaćuješ kao prepaid. Račun je uvek 832 dinara. Za te pare možeš da obaviš 65 razgovora u trajanju max 1 minut, a što su razgovori duži, imaš više minuta u tom kreditu. Backdraw paketa je što nemaš uvid u preostali broj SMS i MB. Kredi vidiš kao prepaid kredit.


Evo i mog iskustva sa mobilnim operaterima i kupovinom telefona:
Koristim postpaid na 63 mreži 10ak godina. Potrošnja je u početku bila 600-1000, a već 5+ godina preko 1000 dinara mesečno. Od kada imamo pakete sa uračunatim minutima, za iste pare imam više saobraćaja (vremenom su mi se potrebe povećale, ali me to ne košta više).

Pre 3 ipo godine sam kupio N6233 uz dve godine ugovorne obaveze, uz paket PRO200, platio telefon 9000 dinara (~120€). Telefon je u slobodnoj prodaji, za naše tržište, koštao ~270€. Pošto su evro cene okvirne, ono što je bitno: nastavio sam da koristim paket koji sam koristio, dobio sam telefon koji sam želeo i Telenor me je za 24 meseca ugovorne obaveze častio preko 11 pretplata.
Ja bih taj telefon kupio, pa kupio, paket bih koristio, pa koristio, za mene je to bila pure win situacija.

Ugovor mi je istekao u novembru 2008. godine. U novembru 2009. odem i produžim ugovor na Prenesi 325 paket i uzmem Samsung Galaxy za ~300€. U prodavnicama je bio ~450. Opet su me častili 11+ pretplata (samo što su ovog puta uračunali i porez na uptrebu mobilnog telefona). A, da, dobio sam i 5GB protoka/mesečno za narednih 6 meseci. Želeo sam taj telefon, koristim taj paket...win win.

Ovo sa Galaxy-jem je moglo da prođe i bez ugovorne obaveze, bez gratis protoka, a da uzmem mob za 300€ preko oglasa, od nekoga ko je uzeo telefon uz veći ugovor ili ne planira da plati ni prvi račun. S obzirom da ne planiram da prestanem da koristim Telenor i postojeći broj, ugovorna obaveza mi ni najmanje ne smeta.

Backdraw kupovine telefona kod Telenora je što su kodirani na Telenor Srbija mrežu i ne postoji mogućnost da se kupi kod od operatera. Dekodrianje Galaxy-ja je 14€. Dobiješ kod, ukucaš et voila.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2010. 19:16:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja nisam ljubitelj kypovine telefona na ugovor, ne zbog toga sto deru, vec zato sto ne mozes da predjes na nizi paket za te 2 godine, a i sto prakticno ne mozes da raskines ugovor. Jbg, sta cu kada se plasim vezivanja :)

Inace, VIP je za Novu godinu delio 10 vaucera zaposlenima da podele kome zele, i sa tim vaucerom si mogao da kupis telefon u bilo kojem paketu a mesecno placas nizi paket. Npr. Nokia E71 u paketu Postpaid 325 platis koliko pise u cenovniku, a mesecno placas racun kao da imas Postpaid 150. Nazalost ne znam da li to i dalje traje, a opet kazem nije ni bilo javno promovisano...

Ja trenutno trazim koji da kupim i uglavnom gledam po inostranstvu, gde hvala Bogu, imam ljude koji dolaze relativno cesto, pa mogu da narucim. Meni su mnogo interesantni ovi Android telefoni, pogotovo HTC, mozda cask i Nexus One kupim iz Amerike, mada me malo brine to sto oni dugmici nisu bas responzivni, bar koliko citam po recenzijama, a i ako se pokvari kome da se zalim?!

LM, mislim da je bolje da ustekas neku kintu i skupis da imas da iskesiras telefon a ostanes na postpaidu ako ti to odgovara, samo bez ugovora. To je moja formula :)

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2010. 18:19:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
peđa,ja zaista ne znam kako ti je uspelo to sa čašćavanjem pretplata od strane telenora :zbun:

plaćam im račune redovno,korisnik sam im već par godina,uzeo telefon na ugovor...od njih nisam dobio ni jedno hvala :ljutko:

izvinjavam se,dobio sam par stikera :ljutko:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2010. 19:55:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^ nemoguce da nisi dobio i onaj nesretni jastucic za brisanje displeja! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2010. 20:56:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^ ajmo kroz primer (odmah da napomenem da evro iznosi nisu baš tačni, pa je došlo do greške u računici):

Pre 3 ipo godine sam kupio N6233 uz dve godine ugovorne obaveze, uz paket PRO200, platio telefon 9000 dinara (~120€). Telefon je u slobodnoj prodaji, za naše tržište, koštao ~270€. Pošto su evro cene okvirne, ono što je bitno: nastavio sam da koristim paket koji sam koristio, dobio sam telefon koji sam želeo i Telenor me je za 24 meseca ugovorne obaveze častio preko 11 pretplata.

1. Pogledaj podvučene delove: Koristio sam paket PRO200, kasnije sam prešao na Prenesi250, pa Prenesi 325 (pretplata je bila 900, a druga dva po 1000 dinara + porez, radi jednostavnosti, neka pretplata stalno bude 1000+PDV). Za 24 meseca bih Telenoru dao najmanje 24x1180 = 28.320 dinara. Dao sam i mnogo više, GPRS-a, dopuna kredita, roaminga i sl, ali brojimo samo pretplate.

2. Gledaj sada boldovan deo: svejedno sam planirao da kupim N6233 i bio sam spereman da ga platim onoliko koliko je koštao kod ovlašćenog prodavca (oko 270€, ali sada gledam pre će biti 300€). Platio sam ga 9000 dinara. Kada od cene u prodavnici oduzmem cenu koju sam platio Telenoru, razlika je bila u vrednosti preko 11 pretplata (preko 13k din).

Da sam kupio telefon regularno, moj trošak za te dve godine bi bio 28.320 dinara + (recmo) 22.500 za telefon = 50.820 dinara
Ovako, trošak je bio 28.320 + 9000 = 37.320 dinara

Možeš da računa na dva načina:
1.prodali su mi telefon za 40% njegove tržišne cene
2.prodali su mi telefon po tržišnoj ceni, sa učešćem 40% i na 11 mesečnih rata, a dok otplaćujem telefon, ne plaćam pretplatu za mobilni telefon.

One way or another, meni se situacija isplatila.
Gotovo identični rezultat je i za Galaxy, ali bitna razlika je da Galaxy ne bih kupio u slobodnoj prodaji za 450€ (2000. sam dao 1000 DEM za Sony Z5 i sada mi 500€ za mob deluje kao totalna ludost), a uz subvenciju sam ga ipak uzeo.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2010. 12:05:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
aha.Nismo se razumeli.Kapiram sad o čemu pričaš. :cupavi:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2010. 22:51:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Gledajući televiziju i novu telenor reklamu,nisam mogao da dočekam,da sednem na internet i ukucam telenor.rs i vidim šta su to novo zakuvali.Nisam očekivao ništa pozitivno,al nisam očekivao ni ovako negativno :ljutko:

Ovo je sramota,samo da odradim još ovih par meseci i odo na vip. :udri:

Novi postpejd paketi su užas:poskupela pretplata,MINIMALNO povećanje minuta i poruka,a sa druge strane...zaokruživanje na minut i nigde besplatnog protoka :udri: :udri: :bljak: :ljutko: o ceni telefona na ugovor neću ni da komentarišem!

Jednostavno je pravilo,ako si na telenoru,ne treba ti bolji telefon od 1110i,jer on nema net,mms i slične nove tehnologije,koje se na ovom operateru plaćaju debelo :ljutko:

Sve u svemu,svaka im čast.

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group