Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02.12.2009. 19:16:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2005. 11:14:49
Postovi: 410
Lokacija: Apple [Pancevo]
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Znaci 3 dana gubim vreme pokusavajuci da sinhronizujem dijagram sekvenci sa scenariom koriscenja i kodom.. poludeo sam, stojim u mestu... Glavni problem = glupa numeracija.

Receno mi je da dodjem na konsultacije, ali ne dolazi mi se u bg zbog ovoga, tako da je svaka pomoc dobrodosla :)

Sva uputstva po netu koriste 1, 2, 3, 4, a ja se vodim logikom da ako je jedna operacija broj 1, prva operacija koja se poziva u okviru nje je 1.1 (Na analizi smo koristili 1.1, 1.2, ali nikada nisam dobio objasnjenje za to, pa sam pretpostavio da je ta logika). Ako bih koristio prvu logiku (1, 2, 3) onda se ocigledno ne postuje scenario (tj. scenario koji kao tacke ne uzima sve metode i vracene vrednosti iz koda).

Da li neko zna da objasni postupak numeracije i da li uopste brojevi sa dijagrama sekvenci moraju da odgovaraju brojevima tacaka iz scenaria? Ne bih imao nikakav problem kada bi odgovor na drugi deo pitanja bio "ne".

Primer pokusaja sinhronizacije :

1) Korisnik poziva sistem da prikaže formu za obradu transportnog preduzeća
2) Sistem prikazuje formu
3) Korisnik unosi PIB transportnog preduzeća koje želi da izmeni
4) Korsnik klikom na Nadji poziva sistem da vrati podatke za transportno preduzeće sa unetim PIB-om
5) Sistem vraća podatke transportnog preduzeća
6) Korisnik vrši izmene nad podacima
7) Korisnik poziva sistem da sačuva izmene nad podacima transportnog preduzeća klikom na Izmeni
8) Sistem upisuje izmene u bazu
9) Sistem vraća poruku o uspešno izmenjenom transp. preduzeću

Slika

Tacku 2 ne znam kako da predstavim, a izmedju tacke 4 i 5 sam imao "sistem trazi preduzece sa datim pibom", ali ni to nisam znao kako da predstavim pa sam obrisao :D

Operacija PopuniPolja se izvrsava u okviru Nadji(), pa bi bilo logicno da bude 4.x, ali ne ide to posle 5: Vrati() (zbog scenaria).
Btw kao sto se vidi, dijagram nije zavrsen...

_________________
"Most people's eyes are much better developed than their ears. If they
see a certain emotion in the photograph, then they'll understand the music." Björk


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group