Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: samsung galaxy
PostPoslato: 10.10.2009. 23:38:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Evo da otovrim temu o ovom telefonu,pošto očigledno niko neće i da iznesem svoje prvo mišljenje :)

Pre ovo telefona,dugo sam koristio ajfon,tako da ću na neki način napraviti poređenje sa njim.

Pakovanje:samo samsungovo pakovanje se sastoji od slušalica,koje su užasno loše,malog uputstva,koje je postalo standard,veoma dobre futrole,diska i punjača Slično nudi i ajfon,al su njegove slušalice vrhunske u odnosu na ove :cool:

Izgled:meni se samsungov izgled veoma sviđa,naročito što prave slim telefone.Takav je i slučaj sa ovim.Jedina mana je to,što je veoma lak telfon,a ja sam navikao na neku težinu sa ajfonom i to mi je za sad veliki problem,jer imam osećaj da će mi ispasti iz ruke.Sama izrada telefona je odlična

Funkcionalnost:ovde sam se malo razočarao,jer ima gomilu sitnih bagova koji mi polako kidaju živce.Jedan od njih,koji me najviše brine-prilikom par poziva,tel je zvonio i vibrirao,a ja prvih par trenutaka nisam mogao da vidim ko me zove,jer je displej bio ugašen...što se tiče ostalih bagova,ima ih,al je ovo ipak 1.x verzija i očekujem uskoro neki apdejt

ekran:što se tiče samog ekrana,lagano se može porediti sa ajfonom,tačnije nijanse presuđuju,a jedna od njih je vidljivost na dnevnom svetlu.Tu je ajfon u velikoj prednosti.Prednost samsunga u odnosu na ajfon je u tome što samsungov ekran mnogo manje troši energijei još jedna prednost,za sad ne potvrđena,guglao sam dosta po tom pitanju,a to su mrtvi i zakucani pixeli.Za sad nisam našao kod korisnika ovu vrstu problema

Kamera i multimedija:kamera je dosta dobra,iako nema gomilu dodataka koji imaju ostali telefoni,a kvalitet slike na ovom odličnom displeju je na viskom nivou.Što se tiče multimedije,nisam je probao...

Baterija:samsung 3 dana,ajfon 2...

Zvučnik:do sad nisam propustio ni 1 poziv,ni jednu poruku,dok mi se na ajfonu to dešavalo

Slušalica:ovde mi se čini da ima nekog šuma,dok kod ajfona toga nije biločak i na maximumu.Čini mi se da je slušalica glasnija od ajfona,al proverićemo još,jer mi ovih dana nije bio toliko potreban tel u gsp-u

Uzeo sam ovaj telefon preko telenora,na godinu dana,jer im je promocija od 5gb odlična stvar :cupavi:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 00:23:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Koliko košta na godinu dana?
Sad se bedačim zbog tog lošeg kvaliteta zvuka.
Slušalice su njamanji problem, ali ako je izlaz loš....

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 01:11:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
na godinu dana,za moj prenesi 325 paket je 36000.Nema šta da se bedačiš,telefon je za te pare best buy,a moj je problem što sam prešao sa konja na magarca,al ima nade,možda promenim mišljenje :cool:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 01:53:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa glupo mi je da ga kupim i shvatim da je kvalitet izlaza za slušalice loš. Kada već kažeš da je lošiji od iphone-a onda doviđenja. :(
Ja hoću da kupim neki pmp (verovatno Cowon), pa sam bezveze počeo da gledam karakteristike galaxy-ja i pomislio da uzmem njega. Navikao sam se na UIQ-u da uvek mogu da instaliram neku aplikaciju ako mi zatreba. Više se ne vraćam na dumb phone. Još kada bi imao hardversku qwerty tastaturu. :fokus:
Vidim da treba da izađe i5700, kojeg će operateri davati po mnogo manjoj ceni.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 09:24:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
to se dešava čim pokriješ antenu,koliko sam ja za sad izvalio,posle par poziva :D
gugl će izbaci početkom sledeće godine apdejt i ja verujem da će s tim apdejtom dosta stvari biti rešeno :cupavi:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 13:40:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pravo da ti kažem, slušalice još nisam ni povezao :)
Ekran izgleda sasvim korektno, odziv je OK i preko one zaštiten folije out of box (još je nisam skinuo).
Video nisam puštao, osim sa youtube, što izgleda fantastično.

Čini mi se da je to pravljenje analogije sa kopitarima pogrešno, ako kažeš da je iPhone krupna stoka, nemam ništa protiv, ali Galaxy je zapravo smart telefon :)

Meni se iPhone izuzetno sviđa, ali pošto nema pravi multitasking, već za malo, pa MT, odmah je otpao...

Veoma bitna stvar je da je Android mob non stop online. Videću narednih dana koliko ću trošiti za moju standardnu upotrebu, ali za sada još uvek skidam aplikacije i zezam se mimo standardne upotrebe...juče je za otprilike 13 sati potrošio 5.4MB, ali sam više puta menjao imenik na Gmail nalogu (odmah se sinhronizuje...ali to i nije neki protok), skinuo sam 2-3 aplikacije i ostalo je bila moja normalna upotreba...
Kod kombinovanja WiFi i 3G mreže se dešava se da se aplikacija zbuni da ne zna šta da koristi, pa budeš offline.

tetsuo, ako tražiš muzički telefon, za sada zaboravi Android, zbog baterije.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2009. 14:45:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
nemam pojma,al ja sam 3g odma isključio,iz prostog razloga što je moja soba na takvoj geografskoj lokaciji,da svaki telefon odlepi i restartuje se kad ga stavim na jedno određeno mesto :cool:
isti slučaj je bio i sa samsungom,jer je telefon zakačen za banovo brdo,pa je zakačen na nbgd,pa je zakačen na blok,pa je zakačen za žarkovo...pa te ima 3g,pa nema...

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group