Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Outsourcing
PostPoslato: 03.02.2009. 09:05:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li je neko imao iskustva sa ovim (primarno mislim na programiranje)?
Video sam da ima masa sajtova (www.getacoder.com, scriptlance, getafreelance, bidajobonline.com, projectspring.com...) i da ima ogroman broj projekata. Pitanje je da li to funkcioniše, pretpostavljam da da, čim ima toliko ljudi i da li je moguće uzeti neki novac za to...
Pošto za bilo koji veći projekat (pod tim većim podrazumevam bilo šta što nije neki klinac okačio kao domaći) firme/ljudi biraju nekog ko je već dokazan.. A i teško da bi pojedinac mogao da izgura nešto veće sam u nekom pristojnom periodu.

Elem... Ono što me interesuje je kakva su vaša iskustva ili šta ste čuli, i da li se vredi upuštati u ovako nešto

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2009. 12:21:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.02.2007. 16:07:16
Postovi: 445
Lokacija: Negde u Banatu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa zavisi, ortaku je na jednom od ovih sajtova, Jedan Pakistanac odradio jedan program za nekih 20 dolara. Sto se tice naplacivanja, ne znam sta da ti kazem, prvo detaljno pregledaj profil potencijalnog klijenta, jer ukoliko nije nekoga platio taj podatak se sigurno nalazi u profilu. To jest programer ga je sigurno prijavio kao ne platisu. Moj savet ti je da radis samo sa onima koji su i ranije koristili usluge.

_________________
U državi u kojoj veći deo građana dangubi - ne mogu se rađati značajna dela.
Kad nešto samo po sebi deluje dobro bez zakona, zakoni nisu potrebni.
Svako vidi kako izgledaš,ali ih malo zna ono što jesi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2009. 15:34:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
kol'ko chuh, veliki problem je sa cenom, jer postoji mnogo ljudi koji spushtaju cene nevidjeno, tipa ono shto mozhesh da uradish za 50ak evra, neko ce za 10..

al generalno je kul, gledah pre par meseci getafreelance-a chak sam i prijavio kao par stvari, ali me nisu izabrali :D enivej, kapiram da je teshko i pocheti obzirom da, ko shto reche lala, vecina ljudi ce da saradjuje sa onima koji su vec uveliko tu i imaju pozitivne komentare, isto je i sa programerima..

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2009. 17:39:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2008. 19:40:03
Postovi: 503
Lokacija: Cacak - Beograd
Godina: IV
Smer: ME
^Jeste, to ovi indijanci... :)... Tj. Indijci rade za dz, bukvalno... :)

A ako se ima vremena, zasto da se ne radi, i to mu dodje kao neko iskustvo... Eto, samo je problem naci za koga raditi... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2009. 19:52:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja imam ortaka koji je tako krenuo ... To je bilo doduse pre 6-7 godina kada verovatno nisi mogao da radis kao sada u firmi koja ti placa normalno i radis normalan posao... tako da je njemu fino islo za to vreme.

Opet, rece on meni da treba znati umeti. Znaci trebas da imas pricu i tako to da bi se izdvojio. Ja sam u srednjoj bidovao na rentacoderu i nista naravno se nije dogodilo. Ovaj problem sa indijcima i pakistancima je naveo kao izuzetnu sansu posto to rade za male pare, ali lose, tako da ti kao naplatis jos vise nego normalno jer ces kao da to odradis to onako kako treba.

E sada to kako u praxi funkcionise ne znam, ja sam sa njim saradjivao sada skoro (kao opak developer :D ) i ne svidja mi se njegov pristup programiranju i resavanju programerskih problema uopste (recimo kada naidje na problem samo progugla kako da ga resi i ne udubljuje se, dok ja volim da pokusavam barem da primenim neki pattern/experimentisem, udjem u teoriju itd... ), tako da verujem da za uspeh na takvom mestu treba razviti posebne vestine.

Mislim da nije lose da probas da bidujes i da ako uspe da to radis kao side job, tek da vidis kako to ide i uzmes extra kintu... pa ako se nadjes u tome znas sta i kako ...

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2009. 23:00:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
за**** је ово мало :) . Излазиш на велико тржиште што значи да ће почетак бити тежак, посебно ако се има у виду да свако може да бидује и да компаније због тога траже искусне програмере. Значи мораћеш да спушташ цену и опет је питање да ли ћеш добити пројекат.

По мом мишљењу много је боља опција да радиш на класичан начин. Дође ми лик и хоће сајт (на страну то што му уопште није нешто посебно неопходан) и каже "ја сам чуо да се то ради у неком Дримвиверу", па где ћеш лепше? :P "Тако је, ради се, дођи... 200 евра." :D
Е сад, да је тај човек окупио нас неколико у једну просторију и питао свакога да му каже цену, неки Пера до мене би рекао "ало друже, немој да те ложи, ја ти то урадим за 50 евра" иако би и он без проблема узео 200 да се само њему обратио.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2009. 14:46:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Da li je moguce da radis sajtove za 200 jura? Nadam se da je ovo jedan od onih x y primera i da ti to nisu prave cene. Ako jesu, baci neki link da vidim kako radis (da ti nabacim neki poslic :))

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2009. 11:24:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
То је пример само за сајт од 5 статичких страна или неки флешић, значи без галерије, хмл-а, базе, пхп-а, ништа, ништа... можда ми буде жао па урадим контакт форму :P

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2009. 12:52:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2007. 16:55:15
Postovi: 4003
Lokacija: Vidzilend
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ A inace eto niotkuda dodje neki lik i trazi ti da radis za njega?! Za to mora reklama, ili preporuka, a za preporuku treba dugogodisnje iskustvo i puno prethodnih musterija....itd! Dok ovde stalno ima neki ponudjen posao...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2009. 13:38:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
То стоји али ако имаш пар ортака који се исто тиме баве па ако не стижу нешто да ураде проследе теби неке послове. Е сад, рачунај њихову промоцију и препоруке. Што си дуже у послу више послова ти стиже.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2009. 14:09:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Što sve nekako nema veze sa ovim što me je primarno interesovalo :(
Nije to outsourcing koji me je interesovao. Nekako mi je taj web dizajn druga priča...
Al nema veze. Kad budem imao vremena, pregledaću sajtove, ako bude nešto zanimljivo/izvodljivo, prijaviću se pa kud šta bude bude

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.02.2009. 00:02:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mislim da pojedinacni koderi sa ovih prostora nemaju sanse pored indijaca i pakistanaca, vec treba da traze sanse u malo vecim projektima za koje bi trebalo da imaju manje timove, tj. uigrane ekipe. Naravno da je tako jos teze startovati, ali dugorocno nam je tu sansa.

Inace sto se tice web dizajna, samo da napomenem da sam prestao da radim ljudima staticke strane jos pre nekog vremena jer me posle svaki cas zivkaju kada nesto zeznu ili nesto treba da se update-uje. Zato sada za 100-300e samo redizajn wordpress-a, postavljanje kojih dodataka i mini obuka o koriscenju. U startu je bio malo veci cim, ali barem me posle ne zivkaju svaki cas (osim nekih kojima nema pomoci :D ).

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group