Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05.11.2008. 18:16:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.10.2008. 15:51:23
Postovi: 9
Godina: Dipl.
Smer: ME
Luda Ameba je napisao:
Ma ti iz Novog Sada su se sluzili svim i svacim :D
Evo npr ovaj lik sta je uradio Link :D

Auuu...ovo nisi trebao da postavis. Sad sam se jako iznervirao, moj algoritam je na ovu foru samo OCIGLEDNO losiji :udri: a ja danima treskao glavu i izmisljao toplu vodu umesto da sam samo malo search-ovao :udri: bas sam magarac :udri: :udri: :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2008. 16:10:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.11.2007. 16:32:18
Postovi: 134
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Proverite mailove, Mozzart salje pozivnice za Mozzart & You Day, i javite ako ste dobili...

_________________
најбоље би било да ово оставим празно...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2008. 16:44:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
rajkon je napisao:
posto vidim da diskutujete o tome sta je ko radio, da napisem i ja svoj pristup (posto je ovo izgleda jedini studentski forum koji diskutuje o takmichenju:).
Obican minimax + alfabeta s nekim generalnim optimizacijama (iterative deepening, move ordering, killer heuristic, ... sve ima na wikipediji:) i kol'ko tol'ko brza evaluacija table uz pomoc nekih lookup tabela su mi omogucile da idem do ~7-8 poteza u dubinu, sto se ispostavilo dovoljno dobro u poredjenu sa ostalim botovima. Dakle nikakve specijalne metode za gomoku (tipa taj "treat space search")...
E hajde okači svog bota negde, baš želim da vidim kako igra, a i poigravam se idejom da napravim neuronsku mrežu koja će da uči da igra gomoku, pa mi treba dobar protivnik da je istreniram :cool:

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2008. 17:54:27 

Pridružio se: 05.11.2008. 17:25:40
Postovi: 3
Godina: Padobranac
http://rapidshare.com/files/161231143/B ... t.exe.html

Sto se tice evaluacije ... imao sam unapred definisano oko 30 (*2 ako se rotira, i jos *2 ako se zamene boje) bitnih situacija u kojima mogu da se nadju 6 uzatopnih polja. za svaku situaciju sam imao kolika je njena vrednost ako je X na potezu, i kolika je vrednost ako je O na potezu. Zbog ubrzanja sam sve te situacije napakovao kao bitmaske, i sve vrednosti upisao u jednu lookup tabelu. Potom sam samo prosao kroz celu tablu i sumirao vrednosti. Evaluacije mozda i nije tako losa, ali bi mi se verovatno mnogo vishe isplatilo da sam imao nesto jednostavnije a brze :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2008. 18:13:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.10.2008. 15:51:23
Postovi: 9
Godina: Dipl.
Smer: ME
Rajko, jel si siguran da si okacio dobru verziju bot-a??? Sad kad opet proveravam sa mojim bot-om isti su, ko igra prvi taj pobedjuje, a na takmicenju si me tukao 4:1, znaci i kad si bio O. A primetio sam da su na takmicenju partije bile razlicite dok su sad absolutno iste...aj proveri pa javi ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2008. 18:43:40 

Pridružio se: 05.11.2008. 17:25:40
Postovi: 3
Godina: Padobranac
To je verzija koju sam poslao na tamkichenje. U principu, bot je dosta osetljiv na brzinu masine na kojoj radi - sto je i logicno, jer snaga programa i lezi u tome da on moze da ode dosta poteza unapred. Ukoliko ti je masina znatno sporija od one na kojoj su se botovi takmichili, sasvim je moguce da tvoj program igra bolje/isto kao moj, pogotovo ako ne koristish vishe od sekunde.
Posalji mi bota na rajkon@gmail.com da testiram kod sebe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group