Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29.08.2008. 11:43:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.02.2007. 16:07:16
Postovi: 445
Lokacija: Negde u Banatu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Самоуки информатичар Игор Левицки открио како се може вишеструко убрзати рад софтвера за мултимедијалну обраду података


Игор Левицки (36) самоуки инжењер за софтвер из Београда први је у свету који је од Интел корпорације из Сан Франциска добио титулу „црни појас у развоју софтвера”. На овај начин корпорација одаје признање људима који су уложили труд и време како би њену софтверску мрежу учинили вредним ресурсом за друге програмере.

Овај подвиг још невероватнијим чини податак да је Игор рођен са оштећеним видом. Савремена медицина још нема лек за његов проблем. Упркос томе, он је инсистирао да се након завршене основне школе за слабовиду децу, упише у 14. београдску гимназију коју је успешно завршио. Након тога, постао је студент београдске Више пословне школе. Студије није привео крају, већ је наставио самостално да проучава рачунаре. Између осталог, усавршавао се и у рачунарском центру Електротехничког факултета у Београду.

– Од детињства ме интересују електроника и техника. Ниједног тренутка нисам сумњао да је то оно чиме желим да се бавим, упркос здравственим проблемима. Слабовидост ми је представљала већи проблем у свакодневном животу него у раду – каже овај талентовани младић и додаје да му је ипак лакше када ради сам, а не у великом колективу.

Некада му је, како каже, било много теже, јер монитори нису имали одговарајућу заштиту, па су се очи брзо замарале. Данас, са савременим мониторима, то није проблем, а највећи напор му представља дуго седење за рачунаром. Показујући плакету коју је добио као награду за свој вишегодишњи труд, прича да је своју сарадњу са „Интелом” започео учешћем на њиховом интернет форуму, на коме је пријављивао уочене грешке на софтверима и контактирао са другим стручњацима.

– На сајту корпорације објављен је мој текст у коме сам демонстрирао како се може убрзати рад софтвера за мултимедијалну обраду података, који би потом радио четири до шест пута брже него постојећи „Интелов” софтвер. Мој труд је примећен, почетком године људи из корпорације су ми саопштили да сам добио награду и позвали ме да дођем у Сан Франциско на конференцију на којој се представљају најновије технологије – објашњава Левицки и додаје да је компанија сносила све трошкове пута и тродневног боравка у САД.

Ова награда је, како каже, велика част за њега, јер је први спољни сарадник без формалног, факултетског образовања који је од „Интела” добио ово признање. Посебно га радује могућност даље сарадње са овом компанијом.

– Постоје шансе да наставим да радим у „Интелу”, у иностранству или од куће, преко Интернета. Осим тога, омогућили су ми даље техничко усавршавање. Наиме, као награду сам добио њихов лиценцирани софтвер и најсавременију опрему која ће ми омогућити самосталан развој софтвера и легалну продају програма које направим – објашњава Левицки.

Иако се, како нам објашњава, у Србији ситуација на пољу информатике значајно поправила у протеклих неколико година, ипак би више волео да ради у иностранству.

– Мислим да наши људи имају добро опште образовање, али им недостаје уска специјализација која постоји на Западу. Наши информатичари би били много квалитетнији кадар када би имали могућност да се уже специјализују. Иако добро потковани знањем, немају услова да науче како се пишу најсавременији програми који се у иностранству увелико користе. Ипак, морам да приметим да одскоро и код нас постоји добро информатичко штиво и да је могуће набавити савремену опрему по приступачним ценама. У овом послу стално морате ићи у корак са технологијом и стручно се усавршавати. На жалост, млади људи у Србији често престану са стручним усавршавањем после завршеног факултета – истиче Игор.

Овај даровити младић, чија је жеља за напретком јача од здравствених сметњи има и бројне интересантне хобије. Љубитељ је природе и животиња, па се често може видети како на Ади Циганлији вози бицикл или шета своје кучиће. Као средњошколац бавио се радио аматерством, а одскоро је окупиран свирањем гитаре и фотографијом.

Активан је учесник домаћих и страних информатичких форума, а своје погледе на савремену технологију и њен утицај редовно објављује на свом веб сајту (www.levicki.net).

-------------------------------------------------

Стране фирме у Србији не цене програмере

Игор Левицки би волео да настави рад на унапређењу софтвера, а посао у иностранству га, како нам прича, привлачи и због могућности веће зараде.

– У домаћим фирмама програмери раде за релативно мале плате. Зарада је већа у представништвима иностраних компанија, али запослени не могу да остваре све бенефиције које им припадају. Наиме, поједине стране фирме користе постојећу ситуацију у транзиционој Србији и ретке су оне које заиста раде по правилима – објашњава Левицки

Б. Малиш

-------------------------------------------------------

Auuu, ala su ga iskoristili. Starsno

_________________
U državi u kojoj veći deo građana dangubi - ne mogu se rađati značajna dela.
Kad nešto samo po sebi deluje dobro bez zakona, zakoni nisu potrebni.
Svako vidi kako izgledaš,ali ih malo zna ono što jesi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2008. 12:14:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
nakon chitanja jednog gordog nazovi teksta tog seratora imam samo neodoljivu zhelju da ga zabodem po sred te nadobudne labrnje. pa nek mi uzvrati kao pravi nosilac crnog pojasa.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2008. 08:59:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.07.2007. 08:07:49
Postovi: 103
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ako nekoga interesuje da procita njegove postove mozete ih naci u obilnim kolicinama na benchmarku. Nick mu je audiofreak.

_________________
Honey wanna Cookie!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2008. 18:44:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
jao ne... još jedan Srbin, genije za informatiku i drugo :srba:

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2008. 17:26:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Za jednog intelovog crno pojasa, ima ocajan sajt! :P

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.09.2008. 18:44:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 22:19:50
Postovi: 11096
Lokacija: /var/www
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ to mu dođe zen - less is more :zvizduk:

_________________
tuđini. dolazeee...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2008. 09:51:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
koliko god da lik deluje ko drkos ne laze da je nindza..
http://softwarecommunity.intel.com/blackbelt/

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2008. 09:56:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jbg, il' si nindža il' si mindža. :D

Čovek je pravi dokaz da ti nije uvek potrebno visoko obrazovanje da bi bio stručan u nekoj oblasti. Samo što kod nas ne gledaju prave kvalitete, već veze, fakultet i sl... Nešto ne verujem da je bilo koja firma iz Srbije primetila njega...

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2008. 13:36:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Samo što kod nas ne gledaju prave kvalitete, već veze, fakultet i sl... Nešto ne verujem da je bilo koja firma iz Srbije primetila njega...


^ Na osnovu cega si dosao do tog zakljucka? Ja gde god sam radio i gde god sam bio na konkursu, to sta studiram i da li sam zavrsio faks je bilo sporedno. Na osnovu znanja iz odredjenih oblasti sam dobijao poslove.

U firmi gde trenutno radim me nisu ni pitali sta sam i da li sam zavrsio faks. Posle kraceg opisa svog prethodnog posla i sta sam u prethodnoj firmi postigao ... dobio sam posao odmah.

Tako da odbacujem sve tvrdnje da rad i znanje ne donose posao. Veze su znacajne u smislu preporuke ili ako zelite da radite u nekoj drzavnoj ustanovi (ili firmi). Bez znanja ce te mozda i dobiti posao pomocu neke vezice, ali ga necete zadrzati.

Izvinjavam se za mali off topic

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2008. 13:47:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jbg, iskustva koja sam ja imao i drugi oko mene govore suprotno. Nadam se da su ovo ređi slučajevi.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group