Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 16.08.2008. 14:40:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
16. avgust 2008. | 11:46 | Izvor: Beta
Beograd -- Ministarka za telekomunikacije Jasna Matić očekuje da će u 2009. pojeftiniti Internet i telefonski razgovori sa inostranstvom.

Matićeva je kazala da očekuje da će do promene cena doći nakon usvajanja troškovnog modela utvrđivanja cena za firme koje imaju dominantan položaj na tržištu, a to su Telekom, SBB i Telenor.

Taj način utvrđivanja cena pokazaće da li su njihove cene veće nego što bi to bilo opravdano troškovima proizvodnje, kazala je Matićeva i dodala da je rok za izradu pravilnika pomeren na kraj 2008. godine, dok je ranije bilo planirano da se izrada troškovnog modela završi u junu.

"Realno je da će se povećati cene u domaćem saobraćaju ali ja očekujem da dođe do pada cena u međunarodnom saobraćaju", kazala je ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo, kao i da se takav zaključak može izvući na osnovu cena u zemljama regiona.

Cene Interneta mogle bi da opadnu i ranije, nakon što se usvoji pravilnik za izdavanje licenci za uvođenje bežične vajmaks tehnologije (WiMax), koja omogućava brz pristup Internetu i pružanje telefonskih usluga.

"Činjenica je da je kod nas pristup Internetu skuplji nego u zemljamau regionu i mi nameravamo da već u prvih 100 dana vlade napravimo kaorak ka smanjivanju tog problema" donošenjem pravilnika za vajmaks, kazala je ona.


Ajd da vidimo i to čudo konačno (opet). :D

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Poslednji put menjao Milex dana 16.08.2008. 18:23:34, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2008. 16:43:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jedan jedini način. Demontiranje monopola Telekoma. Telekom je značajna stavka rashoda mnogih kompanija koje se bave telekomunikacijama i internetom. Diktiraju kako im se ćefne. Tu firmu treba pod hitno naterati na zdrav način poslovanja.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2008. 17:14:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Obe priche su mi podjednako 'moguce' :P

Taj monopol je famozne 2005.e trebao da ode u istoriju i da se formira normalno, slobodno trzishte usluga, ali sve ostade po starom. Tako da, dok se ne rasproda i zadnje parche Telekoma, nema ukidanja monopola, a za posle cemo da vidimo...

A na uvodjenje novih tehnologija i novih cenovnika se tek ne bih oslanjao. Ipak smo u drzavi gde se svaki napredak smatra chudom. Eto, do pre par godina nismo ni adsl imali, a oni bi da pominju josh neshto novije...

Meni od svega ipak zvuchi realnije ona pricha da ce biti josh 50% povecanja protoka za istu cenu, ali, cheka se septembar da vidimo...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2008. 17:25:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
nove tehnologije se sto posto uvode i to u shto skorije vreme. trenutno koristim ip phone, isporobavamo kako shta radi tj sad je u test fazi takodje postoje ljudi (naravno samo zaposleni u telekomu imaju tu privilegiju) koji isprobavaju ip tv. trebalo je sve zajedno da krene da se nudi od septembra al je ip phone odlozhen za josh koji mesec. telekom novim adsl korisnicima vec deli nove rutere (dva ulaza za net, jedan za telefon i jedan za ip tv). cena osnovnog paketa adsl od 512, osnovnog paketa programa ip tva i predplata za telefon bi trebalo da iznosi oko 25 evra.

u koju sad ovo diskusiju da prebacim u ikt forumu? :/

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2008. 18:21:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovo je prvobitna tema o povećanju protoka:
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=10021

(runner: nek ostane i ova samostalna, u onoj vec ima toliko papazjanije da se ne zna ni o cemu se tamo diskutuje zapravo :) )

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2008. 21:06:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
ks ks je napisao:
nove tehnologije se sto posto uvode i to u shto skorije vreme. trenutno koristim ip phone, isporobavamo kako shta radi tj sad je u test fazi takodje postoje ljudi (naravno samo zaposleni u telekomu imaju tu privilegiju) koji isprobavaju ip tv. trebalo je sve zajedno da krene da se nudi od septembra al je ip phone odlozhen za josh koji mesec. telekom novim adsl korisnicima vec deli nove rutere (dva ulaza za net, jedan za telefon i jedan za ip tv). cena osnovnog paketa adsl od 512, osnovnog paketa programa ip tva i predplata za telefon bi trebalo da iznosi oko 25 evra.

u koju sad ovo diskusiju da prebacim u ikt forumu? :/


Jesi u pravu. Telekom sprema IP telefoniju, IP TV i internet. Net će valjda biti 8 Mbts. A Telekom testira valjda i 24 Mbts.

Tehnologije se u Srbiji mogu uvesti vrlo brzo, samo da nema ovog telekoma sa šapom :) I zakona koji kud i kamo mnogo prave problema.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 00:22:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
za brzinu ne znam zaista, kontam da kljuchnu stvar nisam pitala :D dodushe, ja imam 4 mbita test vezu koju su pustili onako bzvz i nikakva je, ide max 180 u sekundi. bice tu josh chachkanja.
nazhalost ip tv tj sve ovo ce moci da imaju samo telekomovi adsl korisnici, jbg.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 02:06:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Imate li vas dvoje neke konkretne detalje? ;)
IP tv je navodno testiran josh ranije, u Toshinom bunaru, zar ne?
Da moraju da uvedu nove tehnologije, to vec i vrapci znaju - neki standardi se moraju dostici.
Shta je tu novo?

Da ce uvesti 8Mbps vezu, sumnjam da ce biti skoro. To je neki max. za adsl konekcije i ne verujem da ce nas time obradovati kad nas vec 3 god 'hrane na kashichicu'... Uostalom, vidish i sam iz poruke KS KS, da nude 512kbps, nisu se neshto pretrgli ;)
A za 24Mbit, o chemu prichash - adsl2 ili vdsl-u??

Ajde, KS, malo "inside info" ;)
Npr. o IPtv. Zar ne treba set box za to?
I kakva pretplata? Koliko kanala, koji distributer?

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 06:45:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mickey je napisao:
Jedan jedini način. Demontiranje monopola Telekoma. Telekom je značajna stavka rashoda mnogih kompanija koje se bave telekomunikacijama i internetom. Diktiraju kako im se ćefne. Tu firmu treba pod hitno naterati na zdrav način poslovanja.


Jedini način je demontiranje vlasti. Vlast štiti Telekom kojem je formalno istekao monopol. Izem ti tu "demokratsku" vlas' kad kod nje ne možeš da imaš normalni internet, čak i ako se za "normalni" uzme prosek regiona.

I ne treba nama jeftiniji internet, nama treba 10 puta brži net za istu cenu. U Hrvatskoj ju udvostručavali net svakih par meseci. Kod nas su to za 3 godine uradili jednom. Bila je priča da su prošle trebali još jednom da udvostruče a da su ove trebali 2 puta to da rade. Ali dođoše izbori i ćao.

I smrdljivi telekom treba da se razbuca u delove ko AT&T svojevremeno.

Već 3 meseca mi se gubi ADSL signal, iz Beotela tvrde da je problem na liniji centrala stan. Sumnjam da je novousljenji komšija nešto za**** kad je provlačio novu liniju i džarao po PTT ormariću u mom i susednom ulazu. I Beotel je slao 5-6 puta zahtev da izađu na teren, ali njih zabole ćoše što ja nemam signala. Pri tome sam kao optimista izbacio modem iz kompa kad sam 2006. uzeo ADSL i sad treba da se kao ateista molim svevišnjem da mi ne nestane signal kad mi net treba.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 11:06:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
al je ovaj strategy neverni toma :D bice to sve skoro jer da nece ne bih znala nishta :)
SL je napisao:
Da ce uvesti 8Mbps vezu, sumnjam da ce biti skoro. To je neki max. za adsl konekcije i ne verujem da ce nas time obradovati kad nas vec 3 god 'hrane na kashichicu'... Uostalom, vidish i sam iz poruke KS KS, da nude 512kbps, nisu se neshto pretrgli ;)
A za 24Mbit, o chemu prichash - adsl2 ili vdsl-u??
i ja sumnjam. brzina od 8 megabita a da ne prichamo o vishe mislm da je nerealna, neshto ne verujem da ce preci 4 megabita ako bude i tolko (neshto mislim da ce dotle ici poshto je meni ta brzina pushtena). mada, ipak verujem da ce je samo duplirati (ovo je moje mishljenje niko mi nije nishta rekao :D). jedino shto je sigurno je da je (pre nego povecaju net) osnovni adsl paket 512.

SL je napisao:
Ajde, KS, malo "inside info" ;)
Npr. o IPtv. Zar ne treba set box za to?
I kakva pretplata? Koliko kanala, koji distributer?
trenutno mi tata nije tu pa ne mogu da ga pitam, al na ovo pitanje a propo kanala tachno mogu da ti odgovore samo osobe koje testiraju ip tv a broj kanala koliko ja znam nije konachan, stalno se neshto menja - dodaje i oduzima.. imash temu na elitu pa vidi detaljnije http://www.elitesecurity.org/t331555-Te ... rvi-utisci (chini mi se da ovde ne pishe cena, al ja sam ti gore rekla koja bi trebalo da bude)

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 11:41:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Strategylover je napisao:
Imate li vas dvoje neke konkretne detalje? ;)
IP tv je navodno testiran josh ranije, u Toshinom bunaru, zar ne?
Da moraju da uvedu nove tehnologije, to vec i vrapci znaju - neki standardi se moraju dostici.
Shta je tu novo?


Ih uvek imamo detalje. Ali nisu za javnost. Salim se, IPTV Telekom uveliko testira, znam ljude koji rade na tome, trebalo je da krene od 1. jula, ali kao i sve u zemlji Srbiji kasni. Naravno da ce biti samo za Telekom korisnike (znaju oni da cuvaju monopol iako ga formalno pravno nemaju).

Strategylover je napisao:
Da ce uvesti 8Mbps vezu, sumnjam da ce biti skoro. To je neki max. za adsl konekcije i ne verujem da ce nas time obradovati kad nas vec 3 god 'hrane na kashichicu'... Uostalom, vidish i sam iz poruke KS KS, da nude 512kbps, nisu se neshto pretrgli ;)
A za 24Mbit, o chemu prichash - adsl2 ili vdsl-u??


Da mislim na ADSL2.

Strategylover je napisao:
Ajde, KS, malo "inside info" ;)
Npr. o IPtv. Zar ne treba set box za to?
I kakva pretplata? Koliko kanala, koji distributer?


Koliko ja znam bice ponudjen paket, 8Mbita ADSL, IPTV i IP telefonija za nekih 3K dinara. Sad ni oni sami ne znaju kolika ce biti cena. Bice ponudjeno i download filmova po odredjenoj ceni, kao i dodatni paketi kanala van osnovnih. Detalje ne znam, a verovatno ih i oni sami ne znaju, taj Telekom je takva firma koja prkosi svemu sto smo ucili na faksu o dobrom poslovanju :)

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 13:11:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
sad cu ja ko sl: dok ne vidim, ne verujem u priche :D vidim da se slazhemo oko cene, znachi niko ne lazhe jedini problem pravi brzina adsla :D

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2008. 18:04:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa lepo ljudi na elitu kažu, 10MBit je brzina ali za internet je 1.5MBit a ostalo za TV...

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group