Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 26.07.2008. 12:42:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
zvanicno obavestenje je ovo:
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5379

al me pomalo iritira to sto nigde u javnosti nema konkretnih informacija. Npr uopste ne mogu da nadjem nista o protoku za bilo koji tarifni paket... sve se svodi na znatno brži od dial-up konekcije , a to "znato" me bas i zabrinjava :D Zasto nece nigde u javnosti da kazu kolika je prava brzina? nesto tu smrdi 100%!

jel neko probao ovu ponudu? znate li nesto vise od ovog sto pise na zvanicnoj stranici?

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.07.2008. 13:11:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Iz FAQ dela:
Citiraj:
Teoretska maksimalna brzina Telenor Interneta je 3,6 Mbps. Brzina koju korisnik ostvaruje varira zavisno od uslova propagacije signala i drugih faktora.


Nešto slično Telekom nudi već neko vreme.
Ovo je rešenje za ljude kojima apsolutno treba net u svim situacijama, naravno da se ne isplati ako imaš bilo kakvu alternativu.

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.07.2008. 14:30:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Mnogo sporo, a srče kredit samo tako... Dobro je kad baš nigde nisi pri telefonskom priključku...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.07.2008. 22:49:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kako nema ništa o cenama i paketima?
Telenor: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5381
MTS: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22406


Ja koristim ovaj Standard paket. Često korsitim i MTS 3G paket, pa dajem sebi puno pravo da komentarišem razlike u kvalitetu :)
Napomena za početak, MTS koristim sa HSDPA modemom, a Telenor sa Nokia E51 (takođe HSDPA, ali preko BT, pa verovatno ima i tu nekih gubitaka na pingu).

Pokrivenost: MTS ima veću pokrivenost 3G signalom. Telnor samo nekoliko gradova. Ostatak države (khm, Beograd i Vojvodina, na jug retko zalazim :)) uglavnom ima EDGE (valjda nigde više nema manje brzine od EDGE). Nokia E51 sa Telenor karticom mi u pojedinim delovima grada, povremeno prikazuje 3.5G.

Kvalitet signala i konekcije: Telenor ima "ujednačeniji" signal, nema skokova i padova. MTS povremeno ima "rupe" u prenosu. Desi se čak da je potrebno otvoriti neku novu stranicu/proveriti mail/slično da bi krenuo protok na već otvorenim stranicama. Doduše, ovo se retko dešava, uglavnom dropne i nastavi.
Na obe mreže su korisnici iza NAT-a.

Brzina: kod 3G DL ide do 1300kbps, kod obe mreže. UL kod MTS varira od 80-90kbps, pa do maks 200. Kod Telenora je UL nešto stabilniji i ide od 120-300, zavisi od lokacije, ali nema previše variranja, kada uhvati brzinu, uhvatio je.
U slučaju 3.5G kod Telenora, DL je oko 1.5mbps, a UL ide blizu 400.
Kod EDGE, UL je retko preko 100kbps, a DL, MTS do 200, Telenor preko 300.
Max DL koji sam video je MTS: 160KB/s, a Telenor: 180KB/s.
S obzirom na brzinu, očekivao sam bolji ping, ali nije ni ovih 150-200ms toliko problematično. Na mestima sa EDGE pokrivenošću, gde je lošiji signal, dešava se da ping bude i 400-500ms.

Tarifiranje: Isto je za obe mreže. Interval je 10kb, tako da ne postoji način da se utvrdi koliko si tačno potrošio (i telefon i software koji modem koristi beleže u bajtovima ili kb). U mesečnu kvotu ulazi zbir DL+UL.
Nezvanično, u narednih mesec dana će Telenor omogućiti proveru u realnom vremenu za svoje voice postpaid pakete, pa predpostavljam da će i ovo biti obuhvaćeno.
Kod MTS nisam probao onu kod ili SMS proveru.

Cena: MTS-ov surf Light košta gotovo isto kao i Telenor Standard, naravno, po jedinici protoka. Veći paketi me nisu interesovali, pa nisam ni poredio. Prekoračenje je na obe mreže preskupo.

Modemi: možeš da ih uzmeš i u MTS (USB E170 i neki PCMCIA) i u Telenoru (USB E220 (stariji, ružniji model) i u svim ostalim varijantama PC Express, PCMCIA, Ruter). MTS modemi nisu kodirani, Telenor su kodirani na mrežu.
Kod MTS-a je ugovorna obaveza za kupovinu modema po povlašćenoj ceni 12 meseci (6500+PDV uz 1GB paket, regularna cena je 12.xxx+PDV), a kod Telenora je cena modema bez ugovora 16069 (bezobrazno je što je kodiran), a sa ugovorom zavisi da li je ugovor na godinu ili dve.
Naravno, kartice je moguće koristiti i u telefonu, ali preporučljivo nekom koji podržava HSDPA.

Dodatne usluge: kod MTS-a je automatski omogućen voice kanal i tarifiranje ide po Profesionalnoj tarifi, a kod Telenora je po defaultu omogućen samo SMS, a na zahtev se otvara i voice kanal u tarifi Jedna cena (moguće je korišćenje tarifnih dodataka, prvenstveno mislim na SMS).
Telenor omogućava da prebaciš svoj postojeći broj na Internet paket i uzmeš tarifu Jedna cena. Kod MTS-a nisu raspoloženi za takvu akrobaciju, ali verujem da bi uradili uz lepu molbu :)

Isplativost: Potpuno individualno. Meni je mesečno potrebno oko 3GB (UL+DL), a 5-6 mi je dovoljno za bukvalno svaki DL (ta dodatna 3 GB mogu da skinem sa lokalne WiFi mreže, ako sačekam nekoliko dana). To sam spreman da platim do 2000 dinara. Za sada takvog paketa nema, ali 3G mi i onako nije primerna konekcija, pa i ovo sada kucam od kuće preko WiFi.
Generalno, mislim da bih mogao sve da završavam i sa ovih 1.5GB, ali to je već ramišljanje da li sam prekoračio kvotu ili ne, a to ne želim.

Ne osećam se prijatno što imam određeni protok u pretplati, jer je preko toga preskupo. U firmi koristim 6/6mbps i plaćam 0.75dinara/MB, koliko god da potrošim, tako da ne razmišljam da li sam u kvoti ili ne. Opušteno. Kod 3G, bez obzira što znam da neću ispasti iz kvote, bar jednom dnevno pogledam counter. Znači da razmišljam o tome. Smor.

Funkcionalnost? Mail, VoIP, light surf, BEZ video streaminga, dakle klasična office upotreba, ovi paketi od 1 tj. 1.5GB su sasvim korektni. Kod mene u firmi direktorka ima privatni MTS i na poslednjem računu vidim 270MB protoka. Žena nema drugi NET kod kuće, a često nije u kancelariji.
Ukoliko ste navikli da skidate muziku i filmove, da provodite sate na YouTube, ovaj način pristupa internetu definitivno nije za vas.


Za: "svoju internet konekciju sa sobom nosim und koristim", pokrivenost signalom, brzina DL-a, nema kablova (osim kod E220 ili ako uzmeš produžni :))

Protiv: mereni protok, cena van kvote, ponegde brzina UL, nemogućnost da uzmeš neki Internet/3G paket kao top-up (tarifni dodataka?) na svoj voice paket i koristiš istu karticu za sve. Dobro, na EDGE je ovo bezveze, jer ne može i voice i NET zajedno (poziv stavlja internet konekciju on hold), ali na 3G može da radi simultano.

Generalno, ja sam zadovoljan Telenorom. Najzahtevnije stvari koje koristim su SkyPe i VoIPbuster i oni rade OK. SkyPe u proseku troši malo preko 2kb/s (UL+DL), ali stabilnu vezu.

Koju mrežu preporučujem? Nemam pojma. Ako ti je dosta 1GB, MTS, ako hoćeš veći protok, Telenor. To što MTS ima povremen dropove, nije toliko strašno (Gtalk chat pukne i odmah se rekonektuje), ali predpostavljam da bi za VoIP bilo ubistvu. Videću da probam ako budem dokon.

Za Modem, u USB varijanti, bolje uzeti MTS, em je noviji modem (E170), manji, lepši, više standarda, nije kodiran. Bez ugovorne obaveze je jeftiniji.

Nadam se da gotovo 30 minuta ulupanih u ovaj post nisu bili uzaludni i da će bar nekome pomoći.
I naravno, nadam se da što nas (korisnika ovih paketa) bude više, biće i bolja ponuda, veći protok za ove pare :)
Ako bilo koga interesuje još nešto u vezi sa ovim paketima, tu sam ;)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Poslednji put menjao Pedja dana 28.07.2008. 10:47:23, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.07.2008. 02:34:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
woow koji post :yo: Pedja care! :D

fala :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.07.2008. 10:49:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Uneo sam izmenu u gornji post, korisnici obe mreže izlaze na NET kroz NAT. To sam saznao jutros, sasvim slučajno, na teži način. Jedna od NAT IP adresa je blacklistovana od strane SpamCop-a i to gotovo non-stop u periodu od 3 meseca.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.08.2008. 18:06:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Neke novosti:

MTS je praktično neupotrebljiv kada je kartica u telefonu. Malo malo, pa tvrdi da neki sajt ne postoji. Jedan ceo dan nisam uspeo da pristupim ni jednom jedinom servisu (probao sam u nekoliko navrata).
U toku istog tog dana je u modemu radio bez problema.
Nije do telefona, jer Telenor uvek radi OK, a i MTS ponekad.
Upload kod MTS je poslednjih dana bio max 60kbps. Od VoIP-a ništa :(

Telenor je od pre 2 dana uveo proveru stanja, tako da se sada na kod *311# može dobiti realno stanje preostalih megabajta. Osvežavanje se radi na nekoliko minuta.
Kod MTS-a je provera preko *797#, ali niko nije siguran čak ni koliko se puta dnevno radi osvežavanje, a ne kada su ti termini.

Telenor naplaćuje svaki video streaming 10 din/minut, kada ide sa moba. Da li naplaćuju toliko i kada ide sa računara, videćemo kada mi stigne sledeći račun. Kada pristuaš YouTube-u sa moba, pravi se 200-500kb/minut, tako da je ovo 10 din/minut skuplje nego sam protok. U slučaju kada se pristupa sa kompa, pravi se veći protok, pa ćemo da vidimo da li naplaćuju protok ili opet 10din/minut.
Update 13.09.2008: poslao sam mail sa reklamacijom na julski račun, prihvatili su je, zahvalili se na ukazanom propustu i stornirali deo računa. Za avgustovski račun se nisu zahvaljivali, samo su mi odgovorili na mail da će stornirati deo računa koji se odnosi na streaming.

Koju mrežu sada preporučujem? Prema iskustvu od poslednjih 2-3 sedmice, Telenor, definitivno.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Poslednji put menjao Pedja dana 13.09.2008. 20:32:46, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2008. 19:42:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Da ne zna neko mozda, sto se tice ovog prvog meseca (probnog perioda), da li se naplacuje prekoracenje besplatnog saobracaja ? :D Malo je ovih 1.5 gb... :lol:

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2008. 20:30:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Naravno da se naplaćuje.
Preporuka: ako već uzemete na testiranje jedan mesec, obavezno proverite dužinu ugovorne obaveze pre potpisivanja Ugvovra. Ako je uslov za try & buy prihvatanje dve godine obaveze, kao što neki tvrde, moj savet je da po isteku test perioda vratite paket nazad, čak i ako vam odgovara, pa uzmete sa max godinu dana obaveze.

Za mobilnu mrežu mi 2 godine ne zvuči mnogo (ipak telefone koristimo ceo život i nema tu više Bog zna šta da se menja), ali za Internet je ipak previše 2 godine s obzirom na to gde se trenutno nalazimo što se ponude tiče.

Što se naplate streaminga kod Telenora tiče, prihvatili su mi reklamaciju za jul (posle cca 3 sedmice), a kada je stigao avgustovski račun, odgovor sa pozitivno rešenom reklamacijom mi je stigao na mail za manje od 3 sata. Sumnjam da su stornirali deo računa svima kod kojih je došlo do greške. Ko se žalio - žalio se.



Novost po ovom pitanju su i novi paketi MTS-a sa obračunskim intervalom od 100kb, ali sa značajno većim uračunatim protokom. MTS već treći put od nove godine izbacuje nove pakete za pristup internetu. Bez obzira što deluje neozbiljno, lepo je da se nešto dešava.

1GB - 900din
2GB - 1300din
5GB - 1900din
10GB - 3500din
(+PDV)
Meni je gubitak na zaokruživanju na 10kb bio oko 1%, ako se dobro sećam, što je zanemarljivo, ali na 100 bi bio značajno veći.
Ovi paketi su dobri za korisnike sa dugim konekcijama, ali na MTS se ponekad dešava da u toku dana po nekoliko puta za redom pukne veze, pa bi i to bili smaranje sa ovim zaokruživanjem. Ne uspeš ni poštu da proveriš, a ode neki megabajt...

Ja koristim sa moba, pa bi me zaokruživanje na 100kb ubilo.

Druga novost, takođe iz MTS-a, je 066 Premium. Postoje dva paketa:
1000 din (sa PDV-om) za koji se dobija 250 nacionalnih minuta (voice/video), 250 SMS, 250 MMS, 250MB GPRS-a. Drugi paket je 4000 dinara i sve navedeno po 1000 jedinica.
Automatski je uključen pristup 3G mreži (pošto MTS to naplaćuje svojim voice korisnicima), ali nije omogućen prisup APN-u 3GMondo.
Tarifni interval za GPRS je 1kb.
Za moje potrebe bi bio idealan paket 2000dinara sa svim ovim po 500 i da bude na Telenor mreži :mrgreen:
Tako ne bih nosio voice telefon i net telefon, već jedan aparat, kao sav normalan svet :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2008. 21:09:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Samo cekam adekvatan odgovor Telenora na ovu 066 ponudu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2008. 21:20:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nisam verovao da ću reći da mi je žao zbog toga, ali evo, kažem, Telenor ne odgovara na ponude. Telenor ih kreira. To je zvanični stav kompanije.

Mada, može to da bude i dobro za nas korisnike. Mogu da omoguće Internet pakete kao dodatak na voice pakete. Sumnjam da će pokušati da kreiraju ponudu koja će da odgovori na ovliki broj MMS u paketima, ali verujem da će uraditi nešto po pitanju Interneta. Mogće je da će sve to sačekati novu godinu, jer bi do tada trebalo da se donese pravilnik o uvozu interneta. To će omogućiti Telenoru da obezbedi svoje linkove.
Sumnjam da će uvesti flat pakete (osim možda kao dodatak na neke velike voice pakete) i pokušati da konkurišu drugim vidovima pristupa internetu, ali isto tako ne sumnjam da će ponuditi nešto novo.

Meni je bitno da ništa ne šire na silu i da zadržavaju kvalitet mreže. Šta nam vredi flat rate za dž, ako mreža ne funkcioniše...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.09.2008. 12:15:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Juče sam skidao nešto sa RapidShare preko Telenor 3G i protok je išao preko 300KB/s. Prosek sam imao preko 200KB/s (skidao sam 4 fajla po 200MB).

Razlog ovog posta nije moje oduševljenje brzinom Telenor 3G, već novi paketi MTS-a. Treći od nove godine. Doduše, ovi su namenjeni studentima (potreban je indeks, potvrda o studiranju i LK), ali čak i onaj ko nije student, poznaje nekog studenta :)

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22409&Type=1

Modem USB, ZTE MF622 je 999din za 12 meseci ugovrne obaveze, a 1 din za 24 meseca.
Paketi su:
1GB - 499
2GB - 699
5GB - 999
10GB - 1699
Naravno, sve cene bez PDV-a.
Obračunksi interval je 100KB.

Ako srede kvalitet mreže, ovo je prva ponuda koja može da posluži kao primarna internet konekcija najširoj populaciji. Za 2000 dinara se dobija svarno odlična brzina DL-a i više nego dovoljno protoka čak i za skidanje najnovijih epizoda omiljenih serija :)

Ne znam da li su ovi modemi kodirani, ali ako nisu, ovaj prvi paket je fantastična ponuda, jer 12x pretplata + 999 + PDV i to je sitno preko 100€, a za taj novac ne može da se kupi 3G modem sam za sebe :) (čak i ako ga nađete negde u Srbiji u slobodnoj prodaji).

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.09.2008. 23:22:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
E da, uzeo sam ovaj famozni telenor internet 13 septembra. Danas je 29 septembar. Uredno sam merio protok i download mi je: 1.4x Gb. Upload oko 270-280 Mb . Obzirom da sam uzeo paket gde se dobija besplatno 1.5 Gb resio sam da pogledam koliko mi je Mb ostalo. I preko ovog koda *311# krenem da proverim stanje, i kaze mi da je zaduzenje 10490,20 para bez PDV-a (sa 0 Mb preostalo). Hmm, to znaci da sam skinuo jos 1 gb preko, a to je prosto nemoguce. Ako irc, msn, i facebook + maximalno sat vremena video streaminga (znaci oko 180 mb) mogu da naprave za 15 dana 2,5 gb ja cu da skocim sa mosta.

Da li ima neka zavrzlama oko toga, pa da mi ukradu 1 gb, ili im ova provera ostvarenog saobracaja ne radi (aham :udri: )?

Za ovih 15-ak dana, Sarajevska ulica, kod Mostara, max download 160 kb jednom u 12 sati na 2 sekunde. Skoro 80% vremena je konektovan na EDGE, 10% na WCDMA :) Blago receno, uzas.

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.09.2008. 13:25:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Mislim da su 12. septembra rešili problem sa tarifiranjem streaminga sa YouTube-a, ali treba proveriti. Prethodnih meseci su nam svima naplaćivali streaming 10din/minut, pa kada pošalješ mail reklamacije, oni storniraju iznos. Baš me interesuje da li su stornirali i onima koji se nisu žalili.

Ako si koristio Mobile Partner/Connect za povezivanje, šta ti on kaže o potrošnji?

Ja sam samo po prvom listingu gledao, na zaokruživanje na 10kb mi je otpalo cca 1%, tako da to nije sigurno.

Test period ti je od 13. do 13, predpsotavljam, tako da ćeš oko petog oktobra dobiti listing i videćeš kojih si dana napravio toliki protok.

Problem sa brzinom ćeš verovatno rešiti "zakucavanjem" modema/telefona na 3G mrežu. Bolje da imaš slabiji signal i da si u 3G mreži, nego maksimalan signal, pa da si na EDGE. Bar je kod mene tako.
Inače, u MTS-u prilikom potpisivanja Ugovora, to obavezno i napomenu korisniku.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.09.2008. 18:45:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Za kontrolu protoka koristim ovaj Telenor - Huawei program, a sto se tice signala uvek je full. Samo sto me tako prebacuje sa mreze na mrezu. Izgleda da nije enable-ovana opcija za izbor mreze.

E da, zvao sam sinoc Telenorov call-centar, i rekli su mi da nema veze koliko je zaduzenje i da nema ogranicenja od 1.5 Gb, vec da je to 10 Gb u promotivnom periodu. Interesantno.

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.10.2008. 19:35:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
Je li neko koristio MTS internet? Kako da podesim j*** MSN Messenger da mi proradi? Je li mozda neko imao problema s tim?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.10.2008. 19:45:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
zovi call centar pa ce ti sve objasniti lepo, treba da ti poshalju neku aplikaciju da bi to radilo :) dva dana muchenja oko ovog problema a trebalo je odmah da ih pozovem a ne da lupam glavu :/
ps. nisam josh isporbala aplikoaciju treba danas/sutra da mi je poshalju

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group