Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17.07.2008. 12:30:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Malo te "'vatam".

http://blogs.msdn.com/madst/archive/200 ... guage.aspx

Takođe možeš na kanalu 9 da pogledaš intervju sa nekoliko ljudi koji razvijaju jezike u Majkrosoftu.

http://channel9.msdn.com/shows/Going+De ... Future-of/

Poenta je da C# podržava delom funkcionalnu paradigmu.

s3kan je napisao:

2. Teshko je povjerovati da neko ima "hendz on" iskustvo sa funkcionalnim jezicima, ako recimo, misli da je C# jedan od njih....



Ja nisam tvrdio da imam hendz on iskustvo sa funkcionalnim jezicima. Malo si promenio svoju tvrdnju. Pre ovoga si tvrdio, da na neki način broj fj koje neko može da nabroji ima veze sa njegovom programerskom veštinom.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.07.2008. 12:51:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2003. 15:23:01
Postovi: 190
Lokacija: (Bosnia i Hercegovinia)
Godina: IV
Smer: IS
Milosh je napisao:
Poenta je da C# podržava delom funkcionalnu paradigmu.


Ovo jeste tachno ali od verzije 3.0 sa sve LINQ-om. Shto nisam primjetio da se na FON-u spominje.

Jedini (koliko ja znam) pravi Microsoft-ov funkcionalni jezik je F#. Koji se takodje ne spominje na FON-u.

Milosh je napisao:
Ja nisam tvrdio da imam hendz on iskustvo sa funkcionalnim jezicima.

Nisam ni rekao da si tvridio. Naravno da nemash hendz on iskustvo ako si student FON-a i ako nisi uchio kuci na svoju ruku.

Milosh je napisao:
Malo si promenio svoju tvrdnju. Pre ovoga si tvrdio, da na neki način broj fj koje neko može da nabroji ima veze sa njegovom programerskom veštinom.


Tvrdim i sad. Samo ta rechenica treba da se stavi u negaciju. Tachnija varijanta bi glasila: Broj jezika koje neko ne moze da nabroji je direktno srazmjeran sa njegovom nevjeshtinom.

Primer: Automehanichar koji popravlja Audi a nikad nije chuo za VW i BMW. Ja mu ne bih dao da moj auto popravlja, realno.

I tako mi mozemo da udaramo raspravu o funkcionalnim jezicima letnji dan do podne. Sushtina mog prvog posta je da se na FON-u ne uchi dovoljno. O tome treba da prichamo.

_________________
"Beware of computer programmers that carry screwdrivers." - Leonard Brandwien


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2008. 07:42:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo teksta o funkcionalnim jezicima:
http://blog.jaoo.dk/2008/07/17/function ... ing-trend/

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2008. 10:42:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Citiraj:
Primer: Automehanichar koji popravlja Audi a nikad nije chuo za VW i BMW. Ja mu ne bih dao da moj auto popravlja, realno.

Nikad gluplji primer! Ta poredjenja it industrije sa automobilskom su smesna.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2008. 14:05:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
s3kan je napisao:
Ovo jeste tachno ali od verzije 3.0 sa sve LINQ-om. Shto nisam primjetio da se na FON-u spominje.

Jedini (koliko ja znam) pravi Microsoft-ov funkcionalni jezik je F#. Koji se takodje ne spominje na FON-u.

Zar je bitno za osobine nekog jezika da li se pominje na FON-u?
s3kan je napisao:
Nisam ni rekao da si tvridio. Naravno da nemash hendz on iskustvo ako si student FON-a i ako nisi uchio kuci na svoju ruku.

To što nisam tvrdio, ne znači i da nemam.
s3kan je napisao:
Tvrdim i sad. Samo ta rechenica treba da se stavi u negaciju. Tachnija varijanta bi glasila: Broj jezika koje neko ne moze da nabroji je direktno srazmjeran sa njegovom nevjeshtinom.

Primer: Automehanichar koji popravlja Audi a nikad nije chuo za VW i BMW. Ja mu ne bih dao da moj auto popravlja, realno.

Pretpostavimo da postoji automehaničar, koji popravlja "Audi" a nije čuo za VW. VW je inače vlasnik Audija. Od koga bi on kupovao delove?

Takođe, taj automehaničar bi morao da živi negde gde je saobraćaj praktično nepostojeći, jer bi inače nenamerno saznao da postoje i druge marke automobila osim Audija.

Najbitnije taj "automehaničar" bi morao da bude toliko nezainteresovan za svoj posao da čak ne primeti identične motore koje VW ugrađuje i u Audije.

Mislim da možemo da se složimo da takav neko ne postoji. Takođe možemo da se složimo da i da takav neko postoji, da je broj takvih praktično zanemarljiv. Sa druge strane broj ljudi koji ne znaju da nabroje funkcionalne jezike ili neke druge jezike je veoma realan. Svidelo se to tebi ili ne, funkcionalno programiranje je i dalje ezoterična zabava. Meni je ideja te paradigme veoma zanimljiva ali bih bio veoma protiv da se uči na FONu kao obavezan predmet.

Mnogo bolji test bio bi da li ta osoba zna prednosti i mane funkcionalne, a i ostalih paradigmi.
s3kan je napisao:
I tako mi mozemo da udaramo raspravu o funkcionalnim jezicima letnji dan do podne. Sushtina mog prvog posta je da se na FON-u ne uchi dovoljno. O tome treba da prichamo.

Ne uči se dovoljno to je sigurno. Ali ono što si ti preporučio je praktično razlog zbog čega ja mislim da je FON "mlak". Previše oblasti koje se obrađuju površno. Previše nabrajanja šta postoji i od čega se sastoji. Umesto toga, smatram da je mnogo bolje da se neke stvari izuče dublje kroz fokusiranije kurseve.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group