Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 11:26:13 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
E, sad poshto sam primetila da na ovom forumu obitava jako veliki broj ljudi koji jako dobro poznaje IT, valjda ce se naci neko da reshi i moj problem.
Upravo sam kupila Celleron900Mhz, GF2MX400 i plocu za Celleron. Kad mi je drug sve namestio, radio je na 900Mhz sasvim OK. Onda mi je "pametno" rekao da mogu da ga overklokujem. Namestio je magistralu na 133Mhz i on se jednom startovao na 1,2GHz ali posle toga vise nije hteo da se startuje. Probao je da Resetuje BIOS sa jednim dzamperom ali nema efekta. I, na kraju mi je pametnica rekla da nema pojma shta se desilo i zashto ne radi, i ja sad nemam kompjuter... Pomazite..... Shta mogu da uradim?
Uzdam se u vashe znanje i kolegijalnost...
Hvala svima koji bar pokushaju da pomognu...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 12:16:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
nisam nikakav struchnjak za overklokovanje.. ali,
da li je probao da skine bateriju sa ploche i kliruje cmos?

ako skidanje dzampera nije upalilo trebalo bi to da upali..

nisi rekla kako se to "ne startuje"
jel se butuje, ali puca win, ili se samo zablokira pri butovanju, ili se nishta ne vidi na ekranu?

ako se nishta ne vidi.. mozhda je grafichka loshe utaknuta
(znam da deluje smeshno, ali ovako marginalne stvari se najcheshcje deshavaju.. )

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 12:24:51 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
Pa, nishta se ne vidi... Chak sam pomishljala da mi je crko monitor...
Ali hvala na predlozima, pokushacemo...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 14:13:39 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
U uputstvu koje si dobila uz plocu negde mora da pise koji je raspored dzampera za resetovanje BIOS-a.
I to mora da radi... jesi ti sigurna da je on dobro postavio dzampere??

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 17:33:56 

Pridružio se: 21.12.2001. 14:10:13
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Jelena, izaostavila si da nam kazes najbitniji podatak -- koja je to ploca u koju je uboden tvoj Celeron. Upravo ploca sa svojim karakteristikama je ta koju moras da "prodrndas" da bi ti sistem proradio.

Ja bih rekao da je problem upravo u previsoko setovanom FSB-u [133 MHz].

Da je monitor crkao, culo bi se jedno kratko beep, kao da je sve ok, hard disk bi radio, ucitao bi se Windows i tada bi na zvucnicima cula zvuk uspesnog startovanja Windowsa.

Kada graficka karta crkne, ili je lose utaknuta, po startovanju racunara na vecini ploca cuje se jedan dugacki beep i tri kratka.

Ako sada ne cujes nikakav beep, a ranije [kad ti je komp radio] si uvek cula jedan kratki neposredno po ukljucivanju racunara, a pod pretpostavkom da je overclockovanje izvrseno iz BIOS setup programa, preporucio bih ti da probas sledece:

1. Dok je racunar iskljucen, pritisni i drzi taster Home. Zatim, ne pustajuci taster Home, ukljuci racunar. Mnoge ploce tako ulaze u safe-mod i startuju se sa minimalnom brzinom magistrale. Ako ne upali sa Home, probaj isto sa tasterima Insert i End. Ako uspes da tako startujes racunar, odmah udji u BIOS setup [taster Delete] i vrati FSB na 100 MHz.

2. Ako ovo ne uspe, pogledaj u uputstvu da li na svojoj ploci mozes da disableujes JumperFree mode i da setovanja brzine sistema obavljas preko jumpera/switcheva. U uputstvu ces naci shemu koja pokazuje koji raspored jumpera/switcheva setuje CPU frekvenciju na 100 MHz.

3. Ako ni ovo ne uspe, probaj pomocu jumpera za brisanje sadrzaja CMOS-a da obrises sadrzaj istog. Znam da je tvoj drug to vec probao, ali moguce je da to nije uradio na pravi nacin. Postupak brisanja moze da varira od ploce do ploce i zato je najbolje da u uputstvu pronadjes kako se na tvojoj ploci to izvodi.

Naravno, pre nego sto ista budes petljala po "utrobi" racunara, uzemlji se i izvuci kabl od napajanja iz kucista. Ako nista od ovog ne upali, postoji sansa da tvoj CPU i/ili maticna ploca nisu preziveli overclockovanje.

Nadam se da sam pomogao.
Zelim ti uspesno sredjivanje sistema i zaobilazenje neiskusnih overclockera. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group