Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: iPhone 3G
PostPoslato: 09.06.2008. 20:10:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
http://www.engadget.com/2008/06/09/ipho ... -official/

199$ za 8GB, 299$ za 16GB.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 20:58:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
tacnije:

Citiraj:
$199 for 8G and $299 for the 16GB model... in the US at least and with a 2-year contract.

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 21:07:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koga briga za to, i onako cu da ga dekodiram u Srbiji. Extra, u septembru dobijam ovo cudo!!!

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 22:20:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
^ lako za dekodiranje, nego ko ce da placa taj ugovor 2 godine?

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 23:01:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa ja sam se nesto raspitivao, i rekose mi da taj koji uzima nije obavezan da uzme taj ugovor, a i imam neke drugare koji imaju 1. generaciju, i niko nije uzimao sa tim ugovorm, mislim nisu se obavezali ti likovi iz USA.

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 23:12:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Da, ali su ga platili onda "malo" vise!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 23:24:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Oko 400-500$ je koliko se sećam bio bez ugovora. Tačnije, ortaku je rođak doneo iz USA za oko 350e.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2008. 23:30:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Skidanje sa ugovora je nekih $100 ako se ne varam, zato ga i plate na kraju negde oko $500!

Ali sada ce biti u 22. drzave tako da ce biti lakse "skinuti" ga i doneti ga do zemlje srbije :D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2008. 00:23:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Do kraja godine ce se pojaviti u 70 zemalja, medju njima je i Hrvatska, a naravno Srbije neam no na vidiku...

Citiraj:
Skidanje sa ugovora je nekih $100 ako se ne varam, zato ga i plate na kraju negde oko $500!


Ovo bi znacilo da ce sada biti 300$, sto mi je prihvatljiva cena.

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2008. 11:18:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Za ovaj trenutno aktuelni model je bila fora....recimo, na poverenje :).... dobiješ SIM karticu uz telefon i onda je online aktiviraš. Naravno, ovi naši to nikada nisu aktivirali,...

Gledam ovaj link, ne vidim da su nešto mnogo menjali, ali u rezultate prodaje ne sumnjam :)

Ne znam kakav je ovaj voice paket koji startuje od 40$ (šta uključuje), ali na njega možeš da uzmeš 3G unlimited za još 30$ mesečno....a to je ono što je iPhone-u neophodno da pokaže sve svoj mogućnosti.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2008. 13:41:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, sada sam procitao da ce sa 3G modelom morati da bude in-store aktivacija. Hmm, ovo mi se uopste ne svidja. A i smara me sto Srbija nece dobiti iPhone ove godine, znaci ne mogu ni na legalan ni na ilegalan nacin da ga kupim. Smaraci. :durisha:

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: iPhone i u Srbiji
PostPoslato: 13.06.2008. 11:53:53 

Pridružio se: 13.06.2008. 11:44:46
Postovi: 6
Godina: II
Smer: ME
Evo jos interesantnije, sve vezano za iphone (iPhone Srbija -- PRODAJA : OTKLJUCAVANJE : UPUTSTVA :KUPOVINA : SERVIS - iPhone Srbija) =>http://www.iphone-srbija.com/

i

ovo

Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji
Vazno, Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji text sam preuzeo s linka http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=e83a4aa57fb0bf4fa64dcd6d0b61ce03&p=1475118#post1475118
--------------------------------------------------------------------------------

Oni koje zanima iPhone, Apple ili mobilne tehnologije uopšte, mogli su pre par dana da budu svedoci pomalo smešne situacije, gde je na WWDC 2008 konferenciji, koju organizuje Apple, najavljeno da će se novi 3G iPhone prodavati u 70 zemalja, međutim, iako su se na toj listi našle zemlje poput Centralno-afričke Republike, Madagaskara, Gvineje Bisao, Kneževine Lihtenštajn, Paragvaja...Srbije, naravno, nema.

Da li se radi o intertnosti naših operatera ili Appleovom mišljenju da ovo ne bi bilo dobro tržište za njihovu robu, ostaje da vidimo.

U međuvremenu svi oni koji žele da pomognu da se stvari pokrenu iz mesta, konkretno, da se motivišu neki od naša 3 operatera da stupe u kontakt sa Appleom i zatraže saradnju, mogu da potpišu on-line peticiju i svojim glasom pokažu da je Srbija interesantnije tržište od dobrog dela zemalja u kojima Apple planira da omogući prodaju iPhonea.

Ovo nije peticija namenjena samo onima koji se vide kao budući vlasnici iPhonea. Ovo je peticija koju treba da potpiše svaki korisnik mobilnog telefona u ovoj zemlji kome je dosadilo da njegova zemlja ima najsporiji, a najskuplji internet u regionu, najskuplje impulse, a najmanji broj besplatnih minuta i sl.

Želimo da idemo u korak sa svetom...ili barem u korak sa regionom.


Peticija se nalazi na adresi:

http://www.petitiononline.com/iph3grs/petition.html

ili kraće

http://is.gd/vGO



I ovde mozete videti koliko je ljudi potpisalo do sada:
http://www.petitiononline.com/signatures.php?petition=iph3grs

Sve nabolje zelim.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2008. 12:39:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
OK je sve to sto si rekao, ali meni ovo sve lici samo na jeftno reklamiranje gorepomenutog sajta! Em ti je prva poruka, em vec postoji par tema o iPhone-u u ovoj sekciji i sto je najvaznije - explicitno reklameras sajt koji nudi usluge koje ovde niko nije trazio!

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2008. 13:05:21 

Pridružio se: 13.06.2008. 11:44:46
Postovi: 6
Godina: II
Smer: ME
lisica je napisao:
OK je sve to sto si rekao, ali meni ovo sve lici samo na jeftno reklamiranje gorepomenutog sajta! Em ti je prva poruka, em vec postoji par tema o iPhone-u u ovoj sekciji i sto je najvaznije - explicitno reklameras sajt koji nudi usluge koje ovde niko nije trazio!


Dobro sve to sto kazes to je tacno, jedno da znas, ovo nije reklamiranje, prvo sam video temu iPhone 3G http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=12440, vidim da neko nije dovoljno upucen, samo sam hteo da pomognem onima koji su zainteresovani da ide na Forum i vidi kakve sve mogucnost pruza ovaj iphone, i sta ide sredece u buduce.

Prosto da znas.

Ako ti se ne svidi mogu ovu temu da obrisem.

Ako nemas protiv.

nemojte da se prepucavate. Ako imate korisne info u vezi sa temom, podelite ga sa ostalim clanovima, ako ne citajte ili jednostavno zaobidjite temu.
runner


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.06.2008. 22:14:00 

Pridružio se: 13.06.2008. 11:44:46
Postovi: 6
Godina: II
Smer: ME
Sto se tice davanje peticije(Peticije: Hocemo iPhone 3G i u Srbiji), trazi se samo: ime i prezime, mail, komentar(samo to). ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.06.2008. 12:10:57 

Pridružio se: 13.06.2008. 11:44:46
Postovi: 6
Godina: II
Smer: ME
Moja teorija vezana za novi 112 iPhone i otkljucavanje.
« on: December 14, 2007, 02:32:55 AM » Quote

--------------------------------------------------------------------------------
Citao sam dosta po stranim forumima oko ovih novih desavanja i novog bootloadera koji nikako do sada softverski da se razbije.

Nadam se da svi znamo snagu i reputaciju kompanije kakva je Apple. Ako podjemo od toga, nije mi za verovati da jedna takva kompanija na trziste izbaci proizvod koji nakon samo par dana razne grupe hakera po svetu, relativno jednostavno otvore i omoguce koriscenje van propisanih okvira proizvodjaca i dilera istih. Naravno, govorim o iPhone-u, Apple-u kao proizvodjacu i AT&T kao prvom i jedinom dileru do pre mesec dana.

Ako pogledamo stvari iz ugla Apple-a; izbaciti novo cudo od mobilnog telefona, na kome se vredno radi godinama, ulozi na milijarde $, a pri tome ne razmishljati pre svega o zaradi i brzom vracanju investicije, deluje nemoguce i nelogicno.

Sta Apple radi? Da bi svoj novi i revolucionarni proizvod sto pre predstavili svetskoj javnosti, izbacuju iPhone svesni odredjenih nedostataka i mogucnosti skidanja sa maticne AT&T mreze i relativno lak jailbreak tj. omogucavanje brojnim programerima da krenu u programiranje raznog softvera za iPhone. Ne zaboravimo da svako bez ugovora moze da kupi iPhone - ugovor se potpisuje "online" (!?). Nastaje opshta fama za iPhone-om. Internet je pun iPhone-related sajtova, forumi bruje, novine i TV javljaju o svim desavanjima ("iphone" je zvanicno najtrazeniji pojam na Google
-u u 2007!)...
U isto vreme, iPhone otkljucan i u svom punom sjaju stize u sve delove planete i mami uzdahe cak i najvecih skeptika koji su se do trenutka prvog kontakta za iPhone-om, kleli u BlackBerry, Nokiju i sl.
Krajnji efekat: za samo par meseci, cela planeta je cula za iPhone - marketing odradjen savrsheno!
(cak i uz gramzivo naduvanu pocetnu cenu od 600$ i nesretno spustanje za citavih 200$ nakon relativno slabog pocetnog odziva kupaca i dovodjenja u pitanje brzine ovog marketing efekta)

Cim je ispunjen ovaj marketinshki preduslov za uspeh iPhone-a u buducnosti, Apple krece u pravo i ozbiljno "zakljucavanje" svog mezimca i time osigurava sebi veoma profitabilne ugovore sa raznim mobilnim mrezama u svetu koje jure da dobiju ekskluzivitet prodaje iPhone-a, a pri tome sigurno najvise zele da dobiju visegodishnje korisnike, ugovorima vezane.

Sta je pisac ovoga hteo da kaze

Mozda novi bootloader nije tek "prekljuce" izmishljen i mozda je ovo faza u kojoj je Apple svesno rekao konacno NE otkljucavanju i korishcenju iPhone-a van propisa koji kazu: kupi iPhone, potpisi ugovor sa mrezom i tek onda uzivaj u njemu.

Siguran sam da ce odredjenih reshenja za unlock biti ali smatram da ce to biti hardverski postupak (turbosim, blablasim i sl.), dosta skuplji i komplikovaniji nego dosadashnja anySIM ili IPSF reshenja.

Ukoliko sam nekoga razocarao, imajte na umu da je ovo samo moje skromno mishljenje, vise marketinshka analiza (haha od nesvshenog doktora medicine ) i da se i ja toplo nadam da nisam u pravu!

Sve najbolje,
Petar
iphone-srbija.com

Ovaj teks sam preuzeo sa linka: http://www.isrbija.net/index.php/topic,28.0.html



:(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.07.2008. 12:05:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cisto za one koje zanima, AT&T je objavio da ce ubrzo po pustanju u prodaju iPhone-a 3G ponuditi i verijantu koja ne zahteva potpisivanje ugovora na dve godine i to po ceni od $599 za verziju od 8GB ($699 za 16GB). Kako je to trenutno negde ispod 400e ocekujte da ce kod nas cena biti oko 500e - isto kao i osnovni iPhone kada se pojavio kod nas.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.07.2008. 14:38:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Preskupooo. Koliko god sam zeleo iPhone, da dam 400-500 jura za telefon koji ima 2 Mpx kameru, sa nikakvim mogucnostima snimanja ne pada mi na pamet. Sacekacu Smasung Omniu, a i F480 je odusevio sve koji su ga probali, a pritom ima 5Mpx kameru.

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.07.2008. 12:54:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Pa ja sam se nesto raspitivao, i rekose mi da taj koji uzima nije obavezan da uzme taj ugovor, a i imam neke drugare koji imaju 1. generaciju, i niko nije uzimao sa tim ugovorm, mislim nisu se obavezali ti likovi iz USA.


Koliko sam ja cuo prica je sledeca. Moras da potpises ugovor u prodavnici (sto za prvu gen. nije bio slucaj). Taj ugovor kosta $50 i jos placas dodatnih $150 za raskidanje tog ugovora. Da ne pricamo koliko ce da se ceka otkljucavanje nove generacije.

Negde sam cak citao da je Jobs izjavio nesto u fazonu: "Don't jailbreak the iphone. No? We offer a $150 cheaper iphone to those who don't jailbreak and who use AT&T".

Ja posedujem 1st gen iphone i kupio sam verziju 1.1.2 dok jos nije mogla da se otkljuca (platio sam nesto jeftinije). Cekao sam 2 meseca kako bi se telefon otkljucao, tako da ocekujem isto i za ovaj novi iphone.

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.07.2008. 13:59:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
ja lepo čekam moj rođ koji je u novembru,do tada će sigurno biti otključana nova verzija i tada ću da pazarim ovu igračku,za neke male pare :cool:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group