Započni novu temu Odgovori na temu  [ 625 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27.07.2010. 21:09:08 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Ja sam odlucio da te dve uopstene formule uopste ne pominjem na ispitu. One formule gde se ide od 1 do m i od m+1 do m+n su logicne i samo njih cu da pominjem ako mi to zapadne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.07.2010. 21:30:39 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Naisao sam na jos jednu stvar koja mi uopste nije jasna. U pitanju je NSV i uticaj perioda investiranja.
Citiram recenicu iz knjige:

Citiraj:
Ako diskontovanje vrsimo u odnosu na godinu pre pocetka ulaganja desice se da, ukoliko je duzi period investiranja, utoliko se diskontovanjem ukupna sred smanjuju a time i NSV povecava.


Ne razumem uopste kako se NSV povecava sa smanjenjem ukupnih sredstava.
Tacnije ne razumem uopste vezu NSV i investicionih sredstava.

Po definiciji NSV to je suma od k = 1 do n (NPk/(1+i)^k).

n - period eksploatacije investicije

Znaci u formuli NSV period investiranja se cak i ne pominje, nego samo period eksploatacije.
Sad, kapiram ja da ako se period investiranja oduzi, da ce eksploatacija da kasni pa ce zbog toga NSV biti manja (zbog diskontnog faktora koji ce da raste sto idemo dalje u buducnost), ali to nema veze sa ovom gore citiranom recenicom koja mi nema nikakvog smisla.

Zamolio bih nekog ako moze da mi objasni. Hvala.

p.s. Sto je jos gore, prema gore citiranoj recenici, ako za nultu godinu uzmemo godinu pre pocetka investiranja, tek onda nema smisla reci da NSV raste sto je period investiranja duzi, jer u tom slucaju raste celokupan period diskontovanja (periond investiranja + period eksploatacije), a to moze doprineti samo manjoj NSV zbog stepena koji se javlja sa donje strane razlomka u formuli.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2010. 12:59:39 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Ispada kao da pricam sam sa sobom, ali trazeci malo po netu nasao sam da je nulti clan u sumi NSV zapravo negativan i predstavlja ukupna ulozena sredstva. To je ujedno i razlog zasto indeks u sumi krece od 0 a ne od 1. Takodje to je razlog zasto ovaj kriterijum u okviru sebe sadrzi i ulozena sredstva.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2010. 13:57:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2003. 19:29:00
Postovi: 200
Lokacija: Beograd, Konjarnik
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Prijatelju, svaka ti čast, baš si se potrudio. Ja sam pročitao tvoj post, razmišljao sam o tome, ali nisam imao dobar odgovor, pa reko da ne lupetam mnogo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.08.2010. 14:56:34 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Inace, zasto se ona skripta zove "investicije bez novog dela"? Sta predstavlja taj novi deo? Koliko ima strana i gde se moze naci?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.08.2010. 19:28:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.07.2005. 18:20:52
Postovi: 58
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Za Zool...

U poglavlju Izrada investicionog programa imaš kako se izračunavaju neto prihodi u podnaslovima Finansijski tok projekta i Ekonomski tok projekta. Tamo je navedeno da ukupne investicije spadaju u rashode pri izračunavanju neto priliva.
Dakle, ako se povećavaju ukupna uložena sredstva, povećavaju se rashodi => smanjuje se neto novčani priliv, što (po definiciji) povlači i smanjenje NSV-a.

Što se tiče uticaja perioda investiranja na veličinu NSV-a, pogledaj poglavlje Ocena investicionih projekata, podnaslov Neto sadašnja vrednost:
3. Uticaj dužine perioda investiranja na NSV – period investiranja je vremenski period od početka ulaganja investicionih sredstava do početka eksploatacije investicije. ... Pošto se u okviru ovog perioda vrši diskontovanje ukupnih uloženih sredstava, on utiče na veličinu istih, a samim tim i na NSV.
Ako diskontovanje vršimo u odnosu na godinu pre početka ulaganja desiće se da, ukoliko je duži period investiranja - utoliko se diskontovanjem ukupna sredstva smanjuju, a time i NSV povećava.

Što bi rekla jedna moja prijateljica - Ja tako mislim i mislim da sam u pravu :P
Šalim se, ako sam pogrešila u tumačenju, molim vas ispravite me, da ne učim pogrešno... :jel:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 16:08:58 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
mmmmm... je napisao:
Za Zool...

U poglavlju Izrada investicionog programa imaš kako se izračunavaju neto prihodi u podnaslovima Finansijski tok projekta i Ekonomski tok projekta. Tamo je navedeno da ukupne investicije spadaju u rashode pri izračunavanju neto priliva.
Dakle, ako se povećavaju ukupna uložena sredstva, povećavaju se rashodi => smanjuje se neto novčani priliv, što (po definiciji) povlači i smanjenje NSV-a.



Ok, to sam skapirao. Vec sam napisao u ranijem postu da je nulti clan sume u formuli za NSV negativan i predstavlja vrednost investicija, tako da iz toga sledi da povecanjem ulozenih sredstava (pri ostalim nepromenjenim uslovima) NSV se smanjuje.

Citiraj:
Što se tiče uticaja perioda investiranja na veličinu NSV-a, pogledaj poglavlje Ocena investicionih projekata, podnaslov Neto sadašnja vrednost:
3. Uticaj dužine perioda investiranja na NSV – period investiranja je vremenski period od početka ulaganja investicionih sredstava do početka eksploatacije investicije. ... Pošto se u okviru ovog perioda vrši diskontovanje ukupnih uloženih sredstava, on utiče na veličinu istih, a samim tim i na NSV.
Ako diskontovanje vršimo u odnosu na godinu pre početka ulaganja desiće se da, ukoliko je duži period investiranja - utoliko se diskontovanjem ukupna sredstva smanjuju, a time i NSV povećava.


Razumem sta pokusavas ovde da kazes, razmisljao sam i o tome, ali ono sto mi oko toga nije jasno je sledeca cinjenica koju si mozda previdela:

Ako diskontovanje vrsis u odnosu na godinu pre pocetka investiranja , onda sto je duzi period investiranja to ce diskontovane investicije biti manje, zbog uticaja diskontnog faktora. Jel tako? Do ovde je sve ok. I koliko vidim ti rezonujes da na ovaj nacin posto je vrednost investicija manja usled duzeg perioda investiranja, to automatski znaci da cemo manju vrednost oduzimati od priliva u periodu eksploatacije, i da se tako u sustini povecava NSV. Da li sam te dobro shvatio?
E sad, u chemu je problem? Ja sam isto razmisljao na slican nacin kao i ti kada sam pokusao da objasnim to sto pishe u knjizi, ali postoji jedna bitna stvar koja se ne uklapa u celu prichu:

-Ako diskontovanje vrsimo u odnosu na godinu pre pocetka investiranja, to znaci da na tu godinu svodimo i ulozena sredstva i efekte od investicija. To dalje znaci da ako je period investiranja duzi, tacno je da ce sadasnja vrednost investicija biti manja, ali je takodje tacno i to da ce i sadasnja vrednost efekata biti manja, jer oni ce se ostvarivati u jos daljoj buducnosti nego sto bi se ostvarivali da je period investiranja kraci. Mozda zvucim nerazumljivo ali evo jedan primer.

Recimo da period investiranja traje 3 godine. To znaci da eksploatacija investicije pocinje u cetvrtoj godini. I neka se diskontovanje vrsi u odnosu na godinu pre ulaganja, takozvanu nultu godinu. So far so good. Sad pretpostavimo da period investiranja traje 5 godina. Ako je ulozena ista kolicina novca kao i kod investiranja koje je trajalo 3 godine, logicno je da ce sadasnja vrednost tih ulaganja biti manja zbog uticaja diskontnog faktora. Medjutim to takodje znaci da ce u ovom drugom slucaju efekti od onvesticija poceti da se ostvaruju u sestoj godini (a ne u cetvrtoj kao u prethodnom slucaju) i da ce diskontni faktor sa donje strane razlomka u prvoj godini eksploatacije biti stepen "na sestu", a ne "na cetvrtu" kako bi bilo da je period investiranja 3 godine.
Znaci u pravu si ti kad kazes da ce ulozena sredstva imati manju sadasnju vrednost ako se produzi period investiranja (pod pretpostavkom da se diskontovanje vrsi na godinu pre pocetka investiranja), ali je takodje tacno i to da ce sadasnja vrednost efekata biti jos vise umanjena nego sto je to slucaj sa ulozenim sredstvima (jer kako godine odmicu uticaj diskontog faktora je eksponencijalan). Iz tog razloga duzi period investiranja umanjuje i sadasnju vrednsot investicija i sadasnju vrednost efekata (priliva). Efekte umanjuje i vise nego investicije, pa zbog toga mi nije jasno ono kad u knjizi pishe da duzi period investiranja povecava NSV.

Nadam se da nisam previse zakomplikovao.


Da napomenem da je sve sto sam gore napisao pod pretpostavkom da se diksontovanje mora vrsiti u odnosu na isti vremenski trenutak. Tacnije, da se i ulozena sredstva i efekti svode na isto vreme. Ukoliko to nije tacno, tj. ako se ulozena sredstva diskontuju na vreme pre investiranja, a efekti od investicije na vreme pre pocetka eksploatacije, onda sve ovo gore sto sam napisao pada u vodu, i to sto pise u knjizi onda ima smisla. Ali, po mom misljenju, svoditi ulaganja na jedan vremenski trenutak, a efekte na skroz drugi vremenski trenutak nema nikakvog smisla i totalno ubija citav smisao diskontovanja.

__________________
Bolje je da koristite opciju edit nego da pisete dva posta za redom u kratkom vremenskom razmaku.

lisica


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 16:26:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.07.2005. 18:20:52
Postovi: 58
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Trenutno nemam vremena da se udubljujem , kasnije, kad razmotrim šta si napisao postovaću ozbiljan odgovor, ali jače je od mene, moram da te pitam - jel' ti planiraš da doktoriraš na ovom pitanju ili da položiš jedan od 42 ispita?! :lol:
Jesi li i oko Pitagorine teoreme ovoliko :udri: ?
:P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2010. 16:36:56 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Samo pokusavam da naucim sa razumevanjem, tj. da mi ima smisla :P
Chini mi se da je tako brze, a i manje mora da se obnavlja posle :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2010. 08:32:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2003. 19:29:00
Postovi: 200
Lokacija: Beograd, Konjarnik
Godina: Apsolvent
Smer: IS
U redu je učiti sa razumevanjem, ali ovo malo plaši :D
Srećno u nedelju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2010. 11:24:22 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Hvala takodje. :D

Nego, imam jos dva pitanja:

1) Koliko detaljno treba uchiti one tabele iz seste glave? Znam da zaglavlja (kolone) moraju da se znaju, ali koliko detaljno treba znati redove? Npr. u onoj skripti sa puskica je u svakoj tabeli naveden samo 1-2 reda + red ukupno. Da li je to dovoljno?

2) Kod "Ekonomski tok projekta" i "Finansijski tok projekta" u sestoj glavi (iza tabela) pishe i za jedan i za drugi da se koriste za ocenu finansijske efikasnosti. Ovo me malkice buni :D
Citiracu knjigu:

Citiraj:
Finansijska (komercijalna) ocena rentabilnosti projekta koristi neto primitke iz ekonomskog toga projekta...


Citiraj:
Uz pomoc neto primitka finansijskog toga treba utvrditi ocenu finansijske pogodnosti projekta.


Ovo podebljano je jedno te isto valjda? Sta je od prethodne dve tvrdnje tacno?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2010. 19:52:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Danas od eleminacionih (bila je samo jedna grupa):

Uticaj velicine ukupnih ulozenih sredstava
Utvrdjivanje troskova i koristi u CB analizi

Regularna pitanja koja sam dobio:

Analiza trzista u investicionom programu
Projektni biro (sto nisam znao, a nije ga znao ni tip pre mene)

Inace ukoliko znate neke osnovne stvari oko pitanja verovatno prolazite jer sam se naslusao gluposti samo tako, a i dalje su dobijali sedmice.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2010. 23:21:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja dobio Savageov kriterijum
i prioritetnu metodu (koju si mi pokazao pred ispit :) ) i položio :)
6 kao kuća

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2010. 23:52:28 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
I ja polozio, zab'o 9 :D
Koristio strategiju koju su preporucivali ranije: naucis investicije odlicno, iz projekata naucis onu glavu gde je mrezno planiranje (PBS, WBS...PERT, priortitetna itd.) i glavu gde su organizacione strukture, a ostalo samo procitati sa razumevanjem i to je to. Mislim da se na ovaj nacin ne moze pasti, ili ako padnes onda moras biti stvarno baxuz :P
Investicije znao sve, projekte nisam znao bas sva potpitanja. Oni su korektni skroz, ako nesto ne mozes da se setis navode te u kom smeru da razmisljas.

Jedan savet za eliminacioni: budite oprezni, poglavlje sa ocenama projekata i poglavlje o cost benefit analizi morate da znate savrseno, da znate sta tacno treba da pricate u svakom podnaslovu u tim poglavljima. Danas je bar 4-5 ljudi palo jer su pisali pogresnu stvar, a iskren da budem ni ja nisam bio siguran da li pisem ono sto treba za pitanje "utvrdjivanje troskova i korsiti u cost-benefit analizi", jer nikad ne obracam paznju na nazive podnaslova. Par ljudi se zeznulo i pisalo o poboljsanju kriterijuma NSV s obzirom na period ekploatacije i nisu prosli. isto tako par ljudi se zeznulo i pisalo pogresan deo iz cost-benefit analize (pisali o Little-Mirlesu ili kako mu vec ime i o UNIDO obracunskim cenama umesto o onim efektima). Ako pogresite podnaslov ili navedete pogresan primer padate eliminacioni. Po mom misljenju teze je proci eliminacioni nego ispit, jer na ispitu ne mozes da se zeznes. Ako krenes da pricas pogresno usmerice te oni na pravi put. Na eliminacionim ako pogresis to je kraj.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2010. 07:34:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2003. 19:29:00
Postovi: 200
Lokacija: Beograd, Konjarnik
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Uh bre ljudi, kako vam zavidim :(
Svaka čast, srećno dalje u studiranju.
Hvala za info :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2010. 08:36:57 

Pridružio se: 03.11.2008. 16:24:36
Postovi: 39
Godina: IV
Zaboravih da dodam: ko hoce da se obezbedi skroz iz projekata, postoji skriptica od 40 strana u kojoj je ukratko ispisano najvaznije iz prvih pola knjige. Znam ljude koji su naucili tu skriptu + 12. i 16. glavu iz knjige i najopustenije prolazili ispit.

@ student generacijA
Hvala i tebi mnogo za savet sta da ucim iz projekata.
Srecno sa ispitom. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.08.2010. 09:11:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo i obecana skripta iz projekta. [link]

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.09.2010. 16:23:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.02.2008. 19:14:53
Postovi: 94
Godina: Apsolvent
Smer: IS
OK, naučio sam sve što je trebalo! Naučio sam i sve što "nije" trebalo ali ajde možda se padne i na kraju, posle 650 stavki raznih podela što iz investicija, što iz projekata, danas kao drugo pitanje dobijem ovo:

FAZA PROCENE PROJEKTA U GLOBALNOJ PROCEDURI RAZMATRANJA I OCENE INVESTICIONIH PROJEKATA SVETSKE BANKE!!! (Prvo je bilo JNSV...)

Dakle, znao sam stavke globalne procedure (4 komada), ali ovo je smeeeešno!!!

Na stranu to što mi je ovo poslednji ispit, na stranu to što mi je diplomski već odavno gotov, na stranu to što ovog ispita više nema na novom IT smeru, mislim da je ovo preterano teško kada je eliminacioni u pitanju! Pogotovo ako imamo u vidu da u glavi držimo i gradivo iz projekata. Daj bre, ista ekipa sa starog IT smera se pojavljuje već evo 3 rok za redom od kad ja izlazim, i posle ovoga danas, videćemo se i u sledećem! Ko je sa starog ITa znao ovo danas, skidam kapu i zaključujem da je morao da se odrekne svega mogućeg u prethodnih 20 dana od prošlog roka kako bi uspeo da pokrije i ovu podelu.

_________________
Silent gratitude isn't much use to anyone. - G.B. Stern


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2010. 13:38:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Eliminacioni:
Podela investicija prema nameni
Kriterijumi koji se koriste u cost-benefit analizi

Ispit:
Podela po Depallensu
Prioritetna metoda

Ocena:
8
:D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2010. 14:22:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.02.2008. 19:14:53
Postovi: 94
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Eliminsacioni kao što FOX reče...

Oborili me zbog glipusti, :citaj_pravilnik: požalim se Marku i onda kreće ispitivanje:

Interna stopa rentabilnosti, sa grafikom + anuitetni faktor sa DOKAZOM istog (nema u knjizi) + milion sitnih pitanja oko toga pa kreće ludnica, svetska banka sa svim fazama i podfazama, još par pitanja i na kraju aranžmani sa inostranim investitorima!

Iz projekata matrični model... Slika, priča + svi nedostaci i pozitivne strane...

Zabo' 6 i mogu da kažem da mi je ovo najdraža šestica!

Svima želim sreću s ovim ispitom, jer je apsolutno neophodna za prolaz!

_________________
Silent gratitude isn't much use to anyone. - G.B. Stern


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.11.2010. 13:03:21 

Pridružio se: 08.11.2010. 17:02:16
Postovi: 4
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Moze li neko da mi kaze sta se ne uci iz knjige iz Investicija? Asistentica mi je rekla da se ne uci 15to poglavlje iz projekata a da za investicije pitam kolege jer ju je mrzelo da mi pise sve u mailu (valjda to znaci da ima dosta toga sto ne treba da se uci). Pa ako moze neko da mi kaze bilo bi jako lijepo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.11.2010. 18:04:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.02.2004. 22:43:47
Postovi: 339
Lokacija: Dorćol
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Citiraj:
Ne treba:

1)3.5,4.1-4.3.,4.5.,11.2.,20.1,20.2.

2)9 i 12 glava-cele ne trebaju

3)16-tu glavu navodno pita ponekad profesor

Stvar sa II knjigom je malo komplikovanija- SVE TREBA !!!

Salim se, ali stvarno nije puno izbaceno:

1) Glave 1 i 2

2) 16.1.,16.5., 16.7.1.-16.7.4., 16.7.7.

3) 15-tu glavu Dejan voli da pita, a Marko ne pita nikad

Ostalo SVE moze da dodje, ali naravno da cesce dolaze npr. 4-ta i 16-ta glava nego 11-ta.


Ovo sam iskopirao još ranije, iz ove ili iz neke druge teme. Nadam se da je to to, pošto ni ja ovo nisam učio.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2010. 01:22:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.07.2005. 18:20:52
Postovi: 58
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Za one koji ne prate sajt predmeta - ispit je odložen ( http://www.men.fon.rs/ ):

Promena termina ispita iz Upravljanja investicijama i Organizacije investicija i upravljanja projektima u novembarskom roku
utorak, 23 novembar 2010 15:01

Ispiti iz predmeta Upravljanje investicijama i Organizacija investicija i upravljanje projektima u novembarskom ispitnom roku, koji su po rasporedu zakazani za 25.11.2010. (cetvrtak) u 8:00h, bice odrzani 30.11.2010. (utorak) u 16:00h u sali 103.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2010. 10:23:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.02.2004. 22:43:47
Postovi: 339
Lokacija: Dorćol
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Hvala na informaciji, spasila si me od nepotrebno ranog ustajanja i cimanja sutra ;) al ću zato mnogo manje da naučim danas :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.02.2011. 21:58:50 

Pridružio se: 08.11.2010. 17:02:16
Postovi: 4
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ima li neko neki savjet za projekte? Ne da smara ovo nego ubija. Vidio sam gore da ima neka skripta, pa zna li ko valja li to cemu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 625 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group