Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27.05.2006. 16:17:18 

Pridružio se: 27.12.2003. 16:39:58
Postovi: 215
Godina: Dipl.
Smer: UK
Konacno dodje i taj trenutak. Koricenje. Interesuje me koliko kesa ce mi trebati i gde je najpovoljnije stampati u boji i koriciti, rekose mi pet primeraka.

_________________
Kad nam je bilo gore bilo nam je bolje
Ko dipr taj dismr.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2006. 17:35:59 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
stampanje: najbolje kod nekoga ko ima dobar (cena novog preko 50€) ink-jet stampac

papir 500 komada kosta od 250 dinara, nisam siguran
pakovanje rezervnog mastila (black+color) oko 500 ili manje dinara

koricenje: odlicno korice u fotokoprinici u Pinkiju, ne znam cenu :(


druga isksutva...?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.06.2006. 22:27:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.02.2002. 01:00:26
Postovi: 336
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja bih ti preporučio da obavezno odštampaš na laserskom štampaču.

_________________
"Youth ages, immaturity is outgrown,
ignorance can be educated, and drunkenness sobered,
but STUPID LASTS FOREVER"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.06.2006. 11:00:10 

Pridružio se: 20.12.2003. 15:36:28
Postovi: 91
Godina: Dipl.
Smer: IS
Krajem prosle godine koricenje je bilo od 500 do 700 din. po primerku!
Mozes se raspitati u kopirnici kod fax-a, oni to rade.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.09.2007. 20:49:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2005. 22:15:10
Postovi: 33
Samo jedna informacija za koricenje. Pretpostavljam da se mnogima zuri, kao i meni, a koliko sam ja cuo ako se preda u onoj kopirnici kod faksa ceka se i po 3-4 dana da zavrse. Zato sto naravno ne rade to oni, nego nose negde.
Ne zelim da ispadne kao da nekoga reklamiram, stvarno nemam veze sa tim ljudima, ali otkrio sam (tacnije preporucili su mi) jednu knjigovezacku radnju u Zemunu, u kojoj ce vam to zavrsiti istog dana! Ako donesete ujutru, naravno. Biras da li ces crne, plave, crvene, zelene itd. korice, da li hoces da slova budu bela, zlatna, srebrna. Kvalitetetno rade, a i mislim da nisu skupi - cena zavisi dosta od toga sta i koliko treba da pise na koricama, neki minimum je oko 500, mene je izaslo 600 po primerku jer sam im rekao sve da stave (i temu, i mentora...), nisam bio siguran sta sve mora. Radnja je inace u Bezanijskoj 60, i nemojte da se predomislite kad naidjete, jer je prava ona predratna :) Ali jbg, to su i najbolji majstori :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.09.2007. 01:19:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2005. 22:15:10
Postovi: 33
vrana, 4.9.'07. 23:30 je napisao:
WOW 600 dinara samo koricenje! plus stampanje... i jos za svakog clana komisije po primerak! a to mi uopste nije jasno sta ce im, kao da oni to cuvaju, bace ga u prvi kontejner...

A gde predlazete za stampanje? Ja sam cula da su oni u Sremskoj ok sa cenama, samo sto ne znam kolike su te cene... pa ako neko zna... i koja je razlika izmedju cena za u boji i crno belo - naravno, ako neko ima iskustva, ako nema ici cu da se raspitam kod ovih nekih vecih kopirnica.


---

^Razlika u ceni je OGROMNA, ni ne razmisljaj o tome da sve stampas u boji. Ja sam najveci deo sam stampao b&w, a hteo sam da mi par strana bude u boji ipak (neki screenshot-ovi) i to sam nosio da mi dostampaju. Za kolor stampu se krece cena i do 50ak din po strani, kako gde. Najjeftinije sto sam ja nasao je u Brankovoj, Copy Planet: 30 din po strani, ali se spusta cena pomalo zavisno od broja strana. Realno, i kvalitet je srazmeran ceni, ovo moje nije bas sjajno ispalo, ali je prihvatljivo. Za crno-belo ne znam, jer kao sto rekoh to sam sam stampao, ali sigurno je neuporedivo jeftinije. Orijentaciono, trebalo bi da je jeftinije od kopiranja, jer oko toga nemaju maltene nikakvog posla. Osim, sto ce ti mozda kao meni naplatiti 5 dinara za "otvaranje fajla" :zbun:
I imaj u vidu jos jednu stvar, pre nego sto resis da zakomplikujes sebi zivot - papir za kolor stampu mora da bude drugaciji, deblji i masniji od standardnog, 80-gramskog. To moze da pravi probleme malo kod koricenja ako imas razlicite vrste papira, a cak mozda i da ti poskupi koricenje...


---
Moma: spojene 2 poruke


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.09.2007. 21:12:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2005. 15:40:18
Postovi: 149
Godina: Dipl.
Smer: ME
bockey 5.9.'07. 8:35 je napisao:
Kao sto neko rece, ne zelim da reklamiram, ali moram da pomenem knjigoveznicu Djordjevic u Kumanovskoj. Ja sam radila basic verziju korica (bez teme, pa imaju nju unutra :p) i kostalo me je 400 din po primerku, a i uradili su od petka popodne za ponedeljak.


---

dr.AgOlO 5.9.'07. 20:05 je napisao:
PS. Sto se tice stampanja i koricenja diplomskog rada, posle raspitivanja, najpovoljnije sto sam nasao je, stampanje crno-belo 2 din. po strani (preko 100 strana) i koricenje 600 din. po radu. U pitanju je kopirnica ANTIKA u Beogradskoj 59.


---

U knjigoveznici u Sarajevskoj korice za 300 dinara po primerku i mislim da moze biti gotovo za dan, dva.
To je najjeftinije sto sam ja pronasla ;)

A sto se tice stampanja Copy planet na Zelenjaku 1,90 din, za preko 200str.


---
Moma: spojih poruku sa jos dve poruke


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2007. 00:01:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.10.2005. 10:28:24
Postovi: 104
Godina: Padobranac
Smer: IS
Koji broj u Sarajevskoj?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2007. 09:32:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2005. 15:40:18
Postovi: 149
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ne znam tacno, kada krenes ka Nemanjinoj, sa desne strane. To je prodavnica lampi, lustera i sl., a unutra je i knjigovezacka radnja. Pise na zidu ispod, KNJIGOVEZAC, krupnim slovima...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2007. 15:22:01 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
dr.AgOlO je napisao:
PS. Sto se tice stampanja i koricenja diplomskog rada, posle raspitivanja, najpovoljnije sto sam nasao je, stampanje crno-belo 2 din. po strani (preko 100 strana) i koricenje 600 din. po radu. U pitanju je kopirnica ANTIKA u Beogradskoj 59.


Da li znas mozda da li su one kopirnice prekoputa Masinca i Rudarsko-geoloskog isto Antika ili sam nesto pomesala? Da li se neko raspitivao u njima?

Inace, evo sajta Antike, http://www.antika.co.yu/usluge.html i za preko 100 strana je 7din, a ne 2 :( ako je tako, imam ispred kuce kopirnicu koja stampa za 5din tako da cu tu da ostavim... a u boji im je isto - 40 din. za do 20 strana... osim, ako me ne bude mrzelo da idem u Brankovu i Copy planet :)

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2007. 20:45:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2003. 10:31:36
Postovi: 74
Godina: Dipl.
Smer: IS
vrana je napisao:
Inace, evo sajta Antike, http://www.antika.co.yu/usluge.html i za preko 100 strana je 7din, a ne 2 :( ako je tako, imam ispred kuce kopirnicu koja stampa za 5din tako da cu tu da ostavim... a u boji im je isto - 40 din. za do 20 strana... osim, ako me ne bude mrzelo da idem u Brankovu i Copy planet :)


Pa moguce je da nisu azurirali sajt u poslednje vreme. Ovo ti je proverena informacija, ja sam tamo stampao i koricio rad. Pored te u Beogradskoj 59, imas i na NBG u Pariske Komune, ali nisam siguran koji broj. Slucajno sam video da je u ovoj u Pariske komune kopiranje u boji 20 din. po stranici. Znaci cene su ti 5 din. do 50 strana, 3 din od 50 do 100 str. i 2 din. preko 100 str. Ovo vazi za kopirnicu u Beogradskoj 59, dok je u Pariske komune cena 2 din. preko 300 str. Zasto je to tako, kada su obe kopirnice ANTIKA, stvarno ne znam.

Poz.

_________________
..::dr.AgOlO::..


Poslednji put menjao dr.AgOlO dana 10.09.2007. 20:50:48, izmenjena 2 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2007. 23:17:29 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
vrana 8.10.07 22:00 je napisao:
E da, stampala sam u kopirnici Antika, stvarno su najjeftiniji, ali nisam koricila kod njih (moraju i oni da zarade na necemu) vec ovde kod mene u kraju gde kosta 400 din (nisam mogla da se lomim da idem da trazim ono za 300) i imaju sve moguce boje za korice, nisam htela teget ili bordo, moralo je da bude crno :)


---

koliko je ispalo stampanje u Antici?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.10.2007. 08:34:10 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bio je kolega u pravu, 2 dinara je stampanje za preko 100 strana, plus 30 din po strani za color. Ispalo mi je 900 sve ((imam 53 strane+4color)x4). Mada, nisam sasvm zadovoljna nesto su im pomerili donju i gornju marginu, valjda je to do stampaca - ne hvata papir kako treba.

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2007. 02:04:38 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
da li ima negde popust na veliko (preko 100 strana) za stampanje u boji ili da kupim nov stampac za €40ak? u mom radu ce morati da bude >50% stranica u boji (ne vidi se dobro grayscale :( )


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2007. 19:49:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2001. 23:33:13
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ajd jedno glupo pitanje sa moje strane. Sve vreme se provlace reci "stampanje" i "kopiranje". :) Da li je ova cena od 2 dinara za stampu rada sa elektronskog izvora (disketa, usb flash itd) ili za prosto kopiranje stranica? Kapiram da treba da se predaju cetiri primerka odstampanog rada, a ne fotokopiranog te da je ova cena za stampanje na stampacu, ali bolje da pitam. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2007. 23:41:09 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
2 din se odnose na crno belo stampanje sa usb flash/CD/DVD itd ;)

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.12.2007. 22:02:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.05.2003. 19:54:11
Postovi: 328
Godina: Dipl.
Smer: ME
Je l koričio ko skorije diplomski u toj knjigoveznici u Sarajevskoj? Interesuje me, pošto nema tačne adrese za sad, je l to bliže mostaru ili Nemanjinoj pošto Sarajevska nije baš kratka ulica pa da ne lutam...

I još samo, pošto zaboravih da pitam mentora, je l obavezna određena boja korica ili može po izboru?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.12.2007. 22:53:53 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Joj mislim da je broj 46, videla sam jednom kad sam prolazila, ali nisam sigurna. Blize je mostaru, prekoputa bivseg XL-a, ali pre njega (kad ides ka Nemanjinoj). Boja korica i slova ti je po izboru.

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.12.2007. 03:03:31 

Pridružio se: 06.01.2007. 12:52:07
Postovi: 4
Godina: I
Ljudi,
mozete li me sto hitnije posavetovati gde da ukoricim diplomski rad ya sto krace vreme (a po mogucstvu da cena bas ne bude astronomska, nego neka standardna)?

Hvala puno!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.12.2007. 11:15:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.05.2003. 19:54:11
Postovi: 328
Godina: Dipl.
Smer: ME
bdobrasinovic je napisao:
Ljudi,
mozete li me sto hitnije posavetovati gde da ukoricim diplomski rad ya sto krace vreme (a po mogucstvu da cena bas ne bude astronomska, nego neka standardna)?

Hvala puno!


Iz prve ruke, upravo se vraćam sa ukoričenim diplomskim...

Elem, provedoh juče pola dana tražeći po gradu što povoljnijeg knjigovesca. Taj, kao najjeftiniji u Sarajevskoj, je prebukiran. Trebao mi je gotov rad za danas a oni su mogli tek za petak tako da sam odustao. Po kojekakvim kopirnicama se cene kreću od 600 (Antika) do 800 dinara.

Znam da u Maksima Gorkog ima knjigovezac za 500 dinara po komadu i može da završi za jedan dan ali me je mrzelo da se cimam do tamo pa sam uradio za 540 po primerku (isto za jedan dan) u Gospodara Jevrema (druga paralelna ulica od Strahinjića Bana prema trgu). Slagaću, mislim da je broj 63, uglavnom u delu ulice koji je bliži Skadarliji. Eto, pa sad u kom si delu grada ti odluči gde ćeš. Povoljnije a da može za jedan dan nisam nigde našao.

Srećno. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.12.2007. 16:28:57 

Pridružio se: 06.01.2007. 12:52:07
Postovi: 4
Godina: I
vladimir je napisao:


ducca je napisao:
Iz prve ruke, upravo se vraćam sa ukoričenim diplomskim...pa sam uradio za 540 po primerku (isto za jedan dan) u Gospodara Jevrema...Eto, pa sad u kom si delu grada ti odluči gde ćeš. Povoljnije a da može za jedan dan nisam nigde našao. Srećno. ;)


Ljudi hvala vam mnogo. Uspeh da na vreme vidim Vladin post i pogledam topic oko koricenja (koji sam prevideo u zurbi) i uz neverovatno mnogo srece zavrsim 1001 obavezu na faxu, stampanje i koricenje (ovo poslednje za do sutra u 12, predadoh danas oko 15h).

Mozda bih otisao i u Zemun (Bezanijska 60, tel 6113220, LikaGraf ili tako nekako) gde je valjda 480din i rade za par sati (da sam doneo na kraju radnog vremena u 5, bilo bi gotovo za sutra u 8 ujutru), ili pak u Gospodar Jevremovu (gde ducca rece da je 540), ali se ovako snadjoh u Antiki/Antici za 650 i 2din/stampanoj strani.

S obzirom da ce valjda biti do 12, a mentorka na faxu, nadam se da ce i sa zakazivanjem odbrane proteci sve kako treba (cuh info da ko zakaze ove nedelje, branice od 25 do 28, a sve posle toga se prolongira za iza Bozica).

Hvala jos jednom :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.12.2007. 18:43:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2004. 16:44:53
Postovi: 196
Lokacija: Nbg
Godina: Dipl.
Smer: ME
- Sarajevska 63, blize Mostaru ili par metara posle prve stanice 601. Radnja sa lampama, lusterima.
- Meni su zavrsili za 1 dan - odnela ujutru, pokupila sutradan.
- Cena 400 din za standardni tekst (naziv faksa + diplomski rad + tvoje ime + ime mentora), a 300 din bez imena mentora npr.
- Korice bordo i plave.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.12.2007. 21:25:22 

Pridružio se: 23.05.2007. 20:38:52
Postovi: 5
Godina: Apsolvent
Smer: UK
sto se tice stampanja preporucujem vam fotokopirnicu u resavskoj 34 u pasazu. cena za kolor stampu je 15 din po str. a preko 100 strana 10 ili 11 nisam sigurna. crno belo ne znam koliko je tacno ali su sigurno najjeftiniji

evo vam broja pa se raspitajte

011/32 21 837
064/11 29 378


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.12.2007. 18:15:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.05.2003. 19:54:11
Postovi: 328
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da bi pomogao onima koji tek treba da diplomiraju da ne budu odrani za koričenje po kojekakvim kopirnicama, ostaviću ovde brojeve telefona te knjigoveznice u Sarajevskoj, gde ja nažalost nisam koričio jer su bili prebukirani pa sam morao pući mnogo više love. Da se to ne bi desilo i drugima, evo pa nazovite i rezervišite. Nadam se da ovo neće biti protumačeno kao reklama već samo akt dobre volje jer ja od toga gde će ko koričiti nemam apsolutno ništa osim malo satisfakcije ako ko uštedi par stotina dinara (ja bih uštedeo celih 1000 da sam ranije rezervisao ovde).

Art Light:

334-3663
322-9811
265-9072

U pitanju je Sarajevska ulica broj 63, bliže mostarskoj petlji. Nemojte da vas zbuni to što je to u stvari prodavnica lampi i lustera i samo ispod izloga ima natpis KNjIGOVEZAC pored kojeg sam ja prošao bar 2 puta pre nego što sam ga i uočio.

p.s. Za svaki slučaj proverite i cenu. Ja mislim, iz priče, da to jeste ona knjigoveznica što koriče za 300 dinara ali to ne stigoh i da pitam na licu mesta pošto se nisam ni zadržavao već produžio dalje da tražim nekoga da mi završi za jedan dan. Koliko sam se raspitivao po prodavnicama u Sarajevskoj tražeći ovo čudo, došao sam do zakjučka da je to jedina knjigoveznica u toj ulici pa stoga pretpostavljam da su na nju mislile kolege koje su je gore pominjale. U ostalim su cene od 500 do 800 din, koliko sam ja video raspitujući se na X mesta.

Srećno! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.02.2008. 23:58:05 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
knjigveznica se zove drugacije al nema veze, brojevi telefona su tacni pri cemu je drugi ili treci broj fax
sidjete na stanici u Sarajevskoj (cim skrene iz Drinske), malo prosetate, ugledate svetlecu reklamu BluLight i sledeci lokal je knjigovezac
za FON je cena 300 dinara, odnesite barem dva dana ranije
boja slova srebrna ili zlatna, boja korica bordo ili teget

uzmete ukoricene primerke diplomskog oko 10 i odmah odete na faks (po mogucstvu peske zna da bude guzva u prevozu) da predate

stampanje mozete u Antici (meni iznervirase sa tragovima uvlacenja papira, ako vam to ne smeta nema problema) ili u Copy Planet www.copyplanet.co.yu ili na nekom laserskom stampacu
stampanje u boji nije obavezno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group