Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 26.06.2007. 09:59:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.10.2003. 13:33:49
Postovi: 754
Lokacija: u prolazu
Godina: Dipl.
Smer: IS
^Saosecam, isto mi se desilo :( . A juce sam cekao sat vremena u redu ispred saltera, samo da bi me na finjaka *j*** :D . Jedno pitanje, jel mogu ja sada (krajem juna), da zakazem odbranu za neki termin u septembru? Da ne moram da se cimam i za to krajem avgusta.

_________________
"If there are gods, why is the world so full of pain and injustice?"
"Because of men like you."
"There are no men like me. There's only me."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.06.2007. 12:45:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.03.2002. 19:35:19
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ne znam, ali sumnjam... bilo bi previse jednostavno, a to tako ne moze. Bez muke nema nauke ;)
[juce sam takodje saznala da moras sam da juris komisiju i predas im radove.... jos dvoje da se 'navataju' na faxu, i to dovoljno unapred... OMG]


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.06.2007. 22:06:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.10.2003. 13:33:49
Postovi: 754
Lokacija: u prolazu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kako to? Ja sam sve svoje radove (sem onog potpisanog, koji ide u studentsku sluzbu) dao profesoru koji mi je mentor, i to na njegov zahtev! Verovatno ce on dalje da distribuira?

_________________
"If there are gods, why is the world so full of pain and injustice?"
"Because of men like you."
"There are no men like me. There's only me."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2007. 10:00:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.03.2002. 19:35:19
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ocigledno da zavisi od pristupa profesora.... Uostalom imam tri meseca :udri: da to sredim...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.07.2007. 11:20:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.03.2005. 19:43:36
Postovi: 466
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li je neko radio diplomski kod profesora Dejana Petrovica(sto predaje Investicije i Projekte)?
Posto razmisljam da uzmem nesto oko Investicija.Ajde neka neko da bilo kakvu korisnu informaciju(ko je radio ili ako znate nekoga ko je radio,cisto da mi prenese iskustva,jer treba da dipl do okt) :)
Molim vas!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.07.2007. 00:12:03 

Pridružio se: 24.10.2006. 20:57:51
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jedna moja poznanica je uzela diplomski kod njega i kaze da je bio potpuno ok.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.07.2007. 09:24:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
da li neko ima isqstva sa diplomskim kod nevenke zharkicj-joksimovicj?
da li me savetujete da radim dipl kod nje ili ne?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.07.2007. 09:19:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.10.2002. 15:10:00
Postovi: 144
Godina: Dipl.
Smer: IS
Branio bih diplomski pred jedno 10-15 ljudi... Kazite mi da li treba da jurim prodekana za nastavu ili nekog drugog da rezervisem neku ucionicu ili tako nesto?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.07.2007. 09:24:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
da li neko ima isqstva sa diplomskim kod nevenke zharkicj-joksimovicj?
da li me savetujete da radim dipl kod nje ili ne?



ja ti savetujem :)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.07.2007. 09:44:55 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
implant je napisao:
Branio bih diplomski pred jedno 10-15 ljudi... Kazite mi da li treba da jurim prodekana za nastavu ili nekog drugog da rezervisem neku ucionicu ili tako nesto?
Договори се са ментором. Можда ти он(а) нешто среди, а можда ти каже кога мораш да јуриш тим поводом (обично продекана за наставу).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.07.2007. 18:05:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2004. 16:44:53
Postovi: 196
Lokacija: Nbg
Godina: Dipl.
Smer: ME
I ja razmisljam kod Nevenke, ali mi se ne kampuje vise na fakultetu! Mene zanima kakva je ona po pitanju prisutnosti na fakultetu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.07.2007. 16:15:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.03.2005. 19:43:36
Postovi: 466
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam uzela kod prof Sladje Benkovic i ona je ok! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2007. 12:09:49 

Pridružio se: 26.07.2005. 11:56:12
Postovi: 37
Pretrazivala sam malo katalog nase biblioteke, pa sam uocila da su neki diplomski radovi u elektonskom obliku, tacnije u pitanju je CD, pa me interesuje da li to znaci da cetvrti primerak diplomskog ne mora da se stampa, nego moze da se preda na CD-u... :zbun:

http://vbs.nbs.bg.ac.yu/scripts/cobiss? ... base=70260


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2007. 13:34:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.03.2002. 19:35:19
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: UK
Mora i stampani (i to koriceni, tvrdo a ne spiralno) i + CD.... jbg...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2007. 19:56:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2004. 16:44:53
Postovi: 196
Lokacija: Nbg
Godina: Dipl.
Smer: ME
Jel' uzimao neko diplomski kod Becejski-Vujaklije ili kod Zarkic-Joksimovic?
Zna li neko koji su profesori prebukirani sto se diplomskih tice, a koji su slobodni (da ne kucam bas od vrata do vrata)? Koga preporucujete uopste?
Kad je prva sednica fakulteta, jer cini mi se da tema mora prvo da se odobri na toj sednici i koliko to traje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2007. 12:01:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2004. 16:44:53
Postovi: 196
Lokacija: Nbg
Godina: Dipl.
Smer: ME
Koji je min broj stranica?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2007. 14:04:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2001. 23:33:13
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
danza je napisao:
Koji je min broj stranica?


Pa to zavisi od profesora do profesora. Koliko sam video, neki minimum ispod koga ljudi nisu isli je 50 stranica. Ja planiram da imam oko 60 i vise stranica, ali sve zavisi dokle se dodje tokom rada. U svakom slucaju, mislim da nije nikada problem ubaciti jos slika u rad i time doguras do velicine koja je potrebna.


BTW, da li se zna sastav komisije unapred kada se brani diplomski iz odredjenog predmeta? Na primer, imam diplomski iz metoda optimizacije i da li to onda znaci da su clanovi komisije osobe vezane za taj predmet ili je samo tu profesor, a ostala dva clana su ko zna sa koje katedre?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2007. 14:16:19 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
koliko sam ja video, minimum je 40 strana...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2007. 16:30:15 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
atheista je napisao:
da li se zna sastav komisije unapred kada se brani diplomski iz odredjenog predmeta? Na primer, imam diplomski iz metoda optimizacije i da li to onda znaci da su clanovi komisije osobe vezane za taj predmet ili je samo tu profesor, a ostala dva clana su ko zna sa koje katedre?


Ne mora da znaci, sta vise mislim da nikad nije sa iste katedre cela komisija, bar do sada koga god znam nije imao takvu kombinaciju. Obicno bude prof+asistent/2.profesor sa te katedre i jos jedan prof/aisitent sa katedre koju tvoj rad dotice.

Ja imam pitanje da li u prezentaciji i na odbrani diplomskog mora da se prodje kroz ceo rad ili mogu da stavim na slajdove samo ono sto smatram da je vazno i interesantno? Ja cu morati da dodajem neke stvari koje mi se ne dopadaju toliko (i slabije ih razumem) u rad zbog broja strana, pa ne bih da o njima pricam na odbrani... Znaci, da li moram makar da ih navedem ili mogu da ih potpuno preskocim?

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.08.2007. 19:39:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2005. 22:15:10
Postovi: 33
Koliko ja znam iz nekih opstih preporuka za drzanje prezentacije (bilo kakve), pravilo ti je 1 slajd = 1 minut. Naravno ne mora da bude striktno za svaki slajd, ali otprilike. E sad ti vidi, reci ce ti profesor koliko traje odbrana, ali ako ti kaze 5 ili 10 min sto je vrlo verovatno jer su pretrpani, onda verujem da treba samo sustina da se isprica... I ja se to isto pitam, predao sam danas rad profesoru, nadam se da nece biti nekih prepravki, pa razmisljam sad vec o odbrani sta i kako..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.08.2007. 12:53:30 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Не постоји "минимум" страна. Важно је да на одговарајући начин обрадиш своју тему. Могуће да ће ти професор приликом договарања о теми рећи нешто као "напиши једно 40ак страна", али то је само препорука.

Презентацију покушај да задржиш на најопштијем нивоу. Пожељно је да избациш досадне и небитне делове, а да се концентришеш на оно што је у твом раду важно. Имај на уму да се већина људи расплине приликом презентовања и да оно за шта ти се код куће чинило да ће требати 10-15, у пракси траје и по 20-30 минута. Зависи од професора до професора, али пробај да спречиш да те прекине због дужине презентације тако што ћеш максимално смањити број слајдова и говорити само о ономе што је заиста, заиста битно. Знам да се презентације обично праве у последњем тренутку :) , али ако имаш времена, пожељно је да код куће направиш "генералну пробу" уз штоперицу (нека као "гледалиште" послужи брат/сека/дечко/девојка...).

Са срећом!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.08.2007. 21:30:41 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Naravno, stoperica i proba/e se podrazumeva! :D
Moj profesor je prilicno nezaineteresovan, sve radim na svoju ruku, nadam se da ce i na kraju da bude nezainteresovan u smislu da me nece terati da ispravaljam rad... Da, planiram da na odbrani pricam samo osnovno i zanimljivo za mene da ne bih dosla u situaciju da se zapetljam i da me onda oni nesto pitaju a ja nemam pojma :)

Hvala!

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2007. 12:36:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.03.2002. 19:35:19
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: UK
vrana je napisao:
Da, planiram da na odbrani pricam samo osnovno i zanimljivo za mene da ne bih dosla u situaciju da se zapetljam i da me onda oni nesto pitaju a ja nemam pojma :)


I ja imam isti trip. Iako sam sve radila sama, dosta je preuzeto iz knjiga i bijom se da ne bude pitanja 'a sta ste podrazumevali pod ovim' i onda blee... mada sam gotovo sigurna da je i njima sve ovo smor tako da retko postavljaju pitanja (po recima kolega). Nadam se da ce tako i ostati.


@ pitanje o komisiji. Da, zna se unapred. Kad se odobri tema onda ti se saopstava komisija kojoj treba da predas rad (ja sam isla licno, neko rece da je mentor to radio. Zavisi od profesora) i datum odbrane!


Srecno svima!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.08.2007. 20:37:40 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mislim da je kolega pitao unapred u smislu jos pre nego sto prijavi temu da li moze da proceni ko ce mu biti u komisiji...

I ja sam sama pisala, ali ipak je u pitanju strucna literatura i neke stvari sam isproveravala da li sam dobro prevela u domacim tekstovima, ali za neke nemam pojma :)

Pitanja: sta se tacno stavlja na korice, samo F..O...N..., Diplomski rad, septembar 2007. ?
I da li se onda unutra pravi standardna prva strana kao u seminarskim radovima sa naslovom, imenima profesora i studenta? Nesto sumnjam da sve to ide na korice? I da li je obavezna biografija? Malo mi je bezveze da je stavljam ako ne mora? I da li onaj uvod mora da bude lican ili mogu proste cinjenice u vezi sa radom (a ne moje cenjeno misljenje)? I da li treba da stavljam fusnote sa referencama ili se to stavlja sve na kraju u literaturi?

Hvala :)

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2007. 10:01:51 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
vrana je napisao:
Pitanja: sta se tacno stavlja na korice, samo F..O...N..., Diplomski rad, septembar 2007. ?

I da li se onda unutra pravi standardna prva strana kao u seminarskim radovima sa naslovom, imenima profesora i studenta?
Направиш исто ово
Slika
само у Ворду и даш на коричење. Када те тамо питају шта да ставе на корице, реци "исто што и овде".

vrana je napisao:
I da li je obavezna biografija? Malo mi je bezveze da je stavljam ako ne mora?
Обавезна је, али као што си сама провалила, то није саставни део рада. То би профа требало да прочита на почетку одбране, али ако ти је биографија богата, упркос томе што су рекли "до једне А4 странице", прочитаће је на прескок. :) Зато предлажем да се не малтретираш за више од два мини-пасуса. :D

vrana je napisao:
I da li onaj uvod mora da bude lican ili mogu proste cinjenice u vezi sa radom (a ne moje cenjeno misljenje)?
Слободан избор и препорука ментора. Ја волим безличну комбинацију ова два. На пример: "нешто нешто бла бла ... циљ овог рада је да објасни једну од методологија ... бла бла нешто нешто"

vrana je napisao:
I da li treba da stavljam fusnote sa referencama ili se to stavlja sve na kraju u literaturi?
Литература иде овако:

Реструктурирање, као једна од димензија организационе трансформације према биолошком моделу Gouillart-а и Kelly-ја, се односи на довођење корпорације у позицију конкурентног пословања. [5] Реструктурирање предузећа се састоји од промена начина доношења одлука, оперативне поделе посла и културе управљања [6]. Фазе реструктурирања су осмишљене тако да институционализују процес учења заснован на новом економском, техничко-технолошком и организационом моделу. [5]

А, на крају рада у поглављу "Литература":

[5] Дулановић, Ж.; Јашко, О.: Организациона структура и промене, ФОН, 2005.
[6] Restructuring and Reengineering the Organization, Point Summary http://leadership.wharton.upenn.edu/str ... ring.shtml , јун 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 49  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group