Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 355 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03.03.2013. 20:28:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za projektovanje softvera se može reći da je jedan od korisnijih predmeta, a da su nastava i ispit veoma lepo organizovani.
Na samom početku, u toku prve nedelje nastave, je potrebno da se opredelite za programski jezik (Java ili C#) u kojem želite da slušate vežbe i polažete ispit. Na osnovu vašeg izbora bićete raspoređeni u odgovarajuću grupu i termin za slušanje vežbi, a predavanja su zajednička za sve studente.

Sam ispit se sastoji iz 3 dela: pismenog, usmenog i seminarskog rada.

Pismeni
Pismeni deo ispita nosi 40 poena. Moguće ga je položiti preko 2 kolokvijuma (2x20p) u toku semestra ili klasično u ispitnom roku (40p).
U oba slučaja polaže se na računarima u salama RC-a. Radi se 2 sata, ako se dobro sećam.
Dobija se jedan zadatak koji se sastoji od nekoliko zahteva koji se posebno boduju. Na jednom zahtevu nije moguće osvojiti samo neki deo poena, već je potrebno da je kompletno urađen kako bi se poeni priznali. Primeri rokova i kolokvijuma od prethodnih godina se mogu naći u arhivi sajta predmeta.
U toku polaganja nije dozvoljeno korišćenje Interneta, a za materijale nisam sigurna. Prošle godine je na kolokvijumima bila dozvoljena upotreba određenih štampanih materijala, ali ne i u ispitnim rokovima.
Mislim da je u svakom roku postojao i dodatni popravni termin za pismeni...

Seminarski rad
Seminarski rad je veoma ozbiljan i preporučljivo je raditi na njemu redovno u toku semestra. Nosi 30 poena.
Potrebno je projektovati i implementirati odgovarajuću aplikaciju u izabranom programskom jeziku, a prilikom razvoja je obavezno pridržavati se određenih zahteva koji će se obrađivati u toku nastave.
Pri izradi seminarskog rada prolazi se kroz različite faze, od prikupljanja korisničkih zahteva i analize, preko projektovanja i implementacije. Potrebno je dakle posvetiti dosta pažnje dokumentaciji rada.
Ukoliko budete seminarski redovno radili i išli na konsultacije, moguće je odbraniti rad i pre zvaničnog termina za odbranu u ispitnom roku.

Usmeni
Usmeni deo ispita obuhvata teoretski deo i moguće ga je položiti na dva načina: u toku semestra, na predavanjima, ili u terminu usmenog dela ispita u ispitnom roku. Nosi 30 poena.
Ukoliko se polaže u toku semestra, polažu se 2 testa na predavanjima i brane određeni delovi dokumentacije seminarskog rada.
Na testovima dolazi nekoliko otvorenih teoretskih pitanja. Oba nose po 14 poena, nema minimuma za prolaz.
U pojedinim terminima predavanja se takođe mogu braniti određena 2 dela dokumentacije rada, kod profesora i predmetnih asistenata. Oba dela nose po 10 poena, ukupno 20 dakle.
Kao što možete videti, ukoliko se ovaj deo ispita polaže u toku semestra, može se osvojiti mnogo više od 30 poena koliko usmeni nosi. Tako da recimo ukoliko ste pre drugog testa već sakupili onoliko poena koliko vam je dovoljno i potrebno, niste u obavezi da polažete i taj test.
Za prolaz je potrebno 16 poena. Ovako je bilo prošle godine, a da li će se nešto promeniti videćete već.
U terminu usmenog u roku se teorija polaže valjda na papiru, isto dolazi nekoliko otvorenih pitanja, zatim profesor pregleda i to je to.

Sajt predmeta:
http://silab.fon.rs/ - Za opšta obaveštenja i javu
http://sdl.fon.rs/ - za C#


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 14:03:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2005. 18:51:48
Postovi: 1263
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jel bilo vezbi danas?

_________________
Izrada svih vrsta radova, domaci iteh, simulacije, pois, epos, seminarski..
izradasvihvrstaradova@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 14:53:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.08.2010. 12:10:31
Postovi: 1178
Godina: IV
Smer: IS
Jeste.

Biralo se da li ces Javu ili C#, napravljen je neki uvod u predmet i radjen je neki test iz Jave, koji se nije potpisivao, nego je njima sluzio da vide koliko znamo.

_________________
Vladalac ,Majstor i margarita; Idiot; Umece ratovanja; Ubiti pticu rugalicu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 15:20:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ako izaberete C# , jel to znaci da cete raditi sa profesorom Lazarevicem?

Ako je tako, onda antipreporuka, jer je profesor jako neprofesionalan. Sto se tice znanja i ovako, ne znam, ali za sam odnos (konsultacije, rezultati, i sl), begajte od njega.

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 18:18:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.02.2008. 00:21:23
Postovi: 457
Godina: Dipl.
Smer: IS
^Sto se tice biranja samog jezika, ne znaci da ce se raditi sa Lazarevicem, on je zaduzen za diplomske i sta ti ja znam, ali to sto si rekao je apsolutno tacno i potvrdjeno is iskustva drugih ljud(mnogo gnjavi i cima, a bezpotrebno, par ljudi se zeznulo i uzelo dipomski kod njega)i, a sto se tice samog biranja jezika, razilka je samo od asistenata koji drze vezbe,a Lazarevic koliko se secam ne drzi vezbe, tako da opusteno!

_________________
It's not about hours you put in practice, its about what u put in the hours


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 20:13:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.01.2010. 12:15:04
Postovi: 241
Godina: IV
Smer: IS
Da li ce moci i na predavanjima u petak da se prijavi za zeljeni jezik?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 21:36:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.05.2010. 10:01:33
Postovi: 160
Godina: II
Smer: IS
Moze li neko ko je izlazio u februaru II termin da okaci uradjen zadatak u c#?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.03.2013. 21:48:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.08.2010. 12:10:31
Postovi: 1178
Godina: IV
Smer: IS
malina je napisao:
Da li ce moci i na predavanjima u petak da se prijavi za zeljeni jezik?

Verujem da hoce. A mozes i da pokusas da se javis asistentu mejlom (dules@fon.bg.ac.rs).

_________________
Vladalac ,Majstor i margarita; Idiot; Umece ratovanja; Ubiti pticu rugalicu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.03.2013. 19:31:54 

Pridružio se: 10.09.2005. 16:05:48
Postovi: 99
Godina: IV
Smer: IS
U kojoj sali i u kom terminu je drzao Dule vezbe? Jel su pricali o rasporedu asistenata?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.03.2013. 11:43:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.12.2009. 04:16:50
Postovi: 258
Godina: IV
Smer: IS
c# vezbe su cetvrtkom od 6-8 pa ako neko hoce to da odabere nek ode...

_________________
If you wait for perfect conditions, you will never get anything done.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.03.2013. 11:49:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.03.2010. 20:05:17
Postovi: 661
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Jel to znaci da su vezbe cetvrtkom od 4 do 6 java? Posto vidim da ima i taj termin.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.03.2013. 16:58:57 

Pridružio se: 01.02.2009. 15:38:26
Postovi: 310
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jesu li predavanja obavezna?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.03.2013. 19:14:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.08.2009. 03:25:33
Postovi: 308
Godina: Dipl.
Smer: IS
BRANKA89 je napisao:
Jesu li predavanja obavezna?


Nisu obavezna, nit moras da ides na njih. Usmeni deo ispita spremas iz profesorove skripte od 60 strana i to je to.

A vezbe, s druge strane, ne propustaj ni slucajno. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.03.2013. 15:02:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.07.2007. 21:01:16
Postovi: 718
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jel moze neko da kaze u kom terminu i koji dan su vezbe iz jave a u kom vezbe iz c# ? Hvala.

_________________
"You don't want to sell me death-sticks!"
"You want to go home and rethink your life!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.03.2013. 15:05:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.08.2010. 12:10:31
Postovi: 1178
Godina: IV
Smer: IS
Java je ponedeljkom u 8.15. Za c# ce izaci obavestenje na sajtu predmeta.

_________________
Vladalac ,Majstor i margarita; Idiot; Umece ratovanja; Ubiti pticu rugalicu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.03.2013. 18:22:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2010. 14:08:22
Postovi: 136
Godina: III
Smer: IS
Za one koji su danas isli na vezbe kod Ilije, da li je rekao kada ce postaviti ono sts e danas radilo na sajt ? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.03.2013. 18:26:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 22:56:20
Postovi: 3874
Lokacija: C:\Program Files\Jeca.exe
Godina: Dipl.
Smer: IS
rekli su da će biti večeras na sajtu.

_________________
I intend to live forever. So far, so good.
*****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.03.2013. 12:28:22 

Pridružio se: 05.06.2008. 12:28:19
Postovi: 18
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Da li je danas neko bio na predavanjima? i ako bi neko bio toliko ljubazan da nas koji jos uvek nismo posetili predavanja, uputi u desavanja vezano za testove, projektni... :) hvalaaa


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.03.2013. 12:30:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Јел знате у којој сали држи Дуле вежбе понедељком?

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 01:47:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.07.2007. 21:01:16
Postovi: 718
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Smor ... prijavim se za jedan jezik, a prebavce me na drugi jer im tako odgovara. Sta biram onda koji djavo ?

_________________
"You don't want to sell me death-sticks!"
"You want to go home and rethink your life!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 11:06:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
OK, hajde ako hoćeš baš detaljno da ti se obratim evo:

1. Hajde sad ti okreni stranu pa pokledaj ko je kome prvi postavio pitanje :)
Nakon moje prve poruke u ovoj temi uopšte, a koja nije sadržala nijednu upitnu rečenicu, ti si napisao ovo:
Cvetan je napisao:
А ко је рекао да се нисам пријавио?!? :zbun:

ako to nije pitanje i ako nije vezano za moj post, sa čim i sa kim je onda u vezi? i kome je upućeno?

2.
Citiraj:
Питање сам поставио зато што хоћу да видим да ли је сала у коју треба да идем она у којој Дуле држи вежбе зато што прошле недеље нисам био на истим.

Ove bajke pokušaj da prodaš nekom drugom :) Imaš raspored u kojoj grupi, kojem terminu i kojoj sali da se pojaviš, ali te zanima gde Dule drži vežbe, samo eto onako usput ...radoznao si :) ..a uz to, igrom slučaja, baš svi spominju kako je "kod Duleta najbolje", kako on "najviše zna" i slično .... E pa eto, isto tako sam i ja radoznao, pa me zanima zašto to tebe zanima :) jel to loše? Jel ja ne smem da budem radoznao i da postavljam koje god pitanje ja hoću, a ti smeš? I evo zanima me i šta ćeš raditi ako te zapadne Dule u tom terminu u kom si raspoređen? A šta ako te ne zapadne? Ako ti je svejedno, kako tvrdiš, što se onda raspituješ :) Jel i ovo ne smem da pitam, jer se tebi ne sviđa, nego da začepim svoju poganu gubicu... ko sam pobogu ja da se usudim da tako nešto pitam i pomislim... valjda si ti ovde zakon i ono što ti odrediš to se mora poštovati u suprotnom *j*** je onaj ko se o to ogluši! Puuu majku mu, kud ja nisam neka vlast ovde pa da se ja tako mogu ponašati ko ti što hoćeš! :)
Eto, ovo je prvi pasus u kome sam ja stvarno i sa namerom nekulturan i bezobrazan, nakon tvoja dva-tri takva, i zato ti se na tome izvinjavam.


A ovo me posebno i generalno, nevezano za tebe, fascinira. Ova fama oko Duleta.. pa kad sam se već raspisao, a to ima mnogo više veze sa ovom temom nego bilo koja prethodna diskusija, onda da i to napomenem:

Svi samo šuškaju: "pssst, najbolje je kod Duleta, samo gledaj da upadneš kod njega", "iscimaj se, grizi, guraj, tuci, udri"... drž' ne daj.. čujem da su se neki i potukli prošle nedelje da bi ugrabili "sveto mesto kod Duleta na vežbama"... :udri: Jbt, nekad stvarno pomislim da smo balvani neviđeni i da nam moždane vijuge ozbiljno baguju u pojedinim sferama percepcije. Prvo: ove godine se 370 ljudi prijavilo da sluša predmet Projektovanje softvera, od toga su samo 80 primili na C# (možda i 60, ali od 80 nije više... vade se na broj predavača, tj da ne mogu da postignu više). Dakle 190 i više ljudi su na Javi. Hajde sad da svi oni traže da slušaju kod Duleta!? Jel može? Pa da vidim da se nagura 200 ljudi u jednu računarsku učionicu kako će te Duletove vežbe da izgledaju... Znači jednostavno fizički nije moguće... e sad, neki su se dosetili tog zakona džungle koji na FONu u većini slučajeva ume da prođe nezvanično, iako zvanično takve stvari fakultet ne toleriše, jer eto, ipak smo mi akademska institucija i ne doliči nam da se ponašamo kao primitivna rulja.. bla bla... E sad, to se na pola predmeta ne primenjuje pa dođu ljudi kojima je lakše da slušaju u tom terminu, nego u onom u kom su raspoređeni, ili im je taj asistent bolji nego onaj kod koga su raspoređeni i slično. I onda najčešće izvise oni koji po pravilu imaju prednost u tom terminu, jer su zvaničnim rasporedom opredeljeni u taj termin i tu grupu. Znam i sam, 1000 puta sam došao u svoju grupu i sva mesta zauzeta! Kako sad to, kad je rasporedom strogo projektovano da onoliko ljudi koliko ima na spisku za tu grupu, mora da može da stane u tu učionicu. Pa lepo kad se neki ilegalci prišljamčili, sednu i ćute pa ako ih neko od zvaničnika ne izbaci, sigurno neće kolega koji je izvisio za mesto, pa neće valjda on pobogu da bude nekolegijalan!?
Slično je i sa ovim predmetom, samo što eto ekipa je dovoljno fer da su napravili striktan raspored, da svaki računar ima svoje ime i prezime kojem studentu tačno pripada u kojem terminu vežbi. I toga se strogo drže. Neki će reći da su smorovi, a ja ću reći hvala im na tome u ime svih onih koji hoće da imaju pravo da ostvare svoje pravo na unapred dogovorena pravila igre.
U vezi sa ovim gore navedenim ću da prokomentarišem i tu "Dulemaniju", koja je nekim verovatno glupim studentskim pričama i tračarenjima odjenom poprimila neslućene srazmere. Dule Savić je odličan predavač! Verovatno jeste najbolji od te ekipe sa Jave, tj verovatno je najiskusniji i kao šef/kapiten/vođa te ekipe ima neka preimućstva. Ali isto tako odgovorno tvrdim da ni Vojkan ni Miloš NISU loši ili nesposobni predavači! Prvo zato što se oni svi za vežbe spremaju zajedno i tačno se u tezama definiše koje se sve stvari moraju obavezno studentima reći i podvući na vežbama. Sticajem okolnosti dobro poznajem svakog od njih, i znam da predaju odlično i da oni koji dolaze kod njih na vežbe ne ostaju uskraćeni ni za zeru onog znanja koje dobijaju oni koji idu kod Duleta.
Evo, jel hoćete da razbijemo tu nepotrebnu famu? Hajde, evo da uporedimo sadržaj vežbi kod ovih asistenata. Evo ja sam bio kod Vojkana na prvom času. Napisaću ukratko sve što smo radili i što nam je rekao, pa ovi koji su išli na prvi čas kod Duleta neka kažu jel imaju zapisano ili zapamćeno nešto više od ovoga:

Prvi čas, lab. vežbe, Vojkan
----------------------------
- nezavisnost Java platforme
- JRE vs JDK - šta je šta i čemu služi
- pravila i odnosi klasa i fajlova u Javi
- podešavanje putanje do kompajlera i interpretera i par primera kompajliranja i izvršavanja Java programskih kodova u konzoli (primer sa klasama A i B)
- priča oko konstruktora, tipova konstruktora, pozivanju main metode itd.
- priča oko nasleđivanja klasa
- S.o.p - prošli i objasnili šta je šta i kako funkcioniše
- poređenje objekata po referenci i vrednosti atributa - kako, šta, kad, i veza sa nasleđivanjem
- opet primer sa A i B objektima i crtanje izgleda memorije za taj primer

- počeli smo da radimo onaj projekat u NetBeans-u - PoslovniPartnerAPP, tu smo:
- nacrtali konceptualni model
- napravili odgovarajuće klase u NBu
- pokazane su nam prečice za brže kreiranje nekih osnovnih metoda klase
- pokazane su nam prečice za kreiranje nekih češće korišćenih metoda
- ponovili priču oko poređenja preko reference i vrednosti i primenili na samom projektu
- primenili priču oko nasleđivanja na onom primeru PoslovniPartner - FizičkoLice

- dobili smo domaći zadatak - da isprogramiramo onaj konzolni meni za rad sa poslovnim partnerima (uglavnom dve su tu stvari bitne da se odrade: 1. Da se praktično primeni rad nad kolekcijama (varijanta sa gotovim Javinim kolekcijama i varijanta sa našom kolekcijom) - primenjeno nad kolekcijom Mesta i kolekcijom PoslovnihPartnera, 2. Da se podsetimo i malo provežbamo priču oko izuzetaka - primenjeno nad JMBGom fizičkog lica)

Eto, to je to. Ja sam ovim vežbama bio više nego zadovoljan. Sve mi je bilo jasno šta je čovek pričao i nekako mi deluje da ništa u toj priči ne fali. A sad neka neko ko je išao kod Duleta napiše jel to isto rađeno ili je Dule rekao nešto više?
-------------------------------------------------
Stvarno i iskreno verujem da je glupo i nepotrebno da se oko ovoga cimate. Mislim da samo treba redovno raditi domaće zadatke, pratiti predavanja i učiti paralelno sve što profesor ispredaje po skripti. Hvatati beleške koje nam se posebno naglase, idći na konsultacije i slati mailove za svaku sitnicu koja nam nije jasna i polaže se ovaj ispit sa najvećom ocenom bez ikakvih problema, bili kod Vojkana, Duleta, Miloša ili bilo kog drugog asistenta. Jednom rečju, samo pratite uputstva koja vam se svakog časa izlažu i nemate brige. Ovo je ujedno možda ne bukvalno jedini, ali skoooooro jedini normalan način da položite ovaj ispit. Veoma se teško sprema kampanjski i samostalno. Mi matori to pogotovo znamo iz iskustva. Čak i uz pomoć privatnih časova, pa i da neko ne znam kako rastura Javu i C# opet će klasično u roku dosta teško položiti ovaj ispit, zbog onog užasno vremenski ograničenog pismenog i kompleksnosti samostalne izrade seminarskog rada. To je ono što je teško, a ne to što vežbe drži Pera ili Mika.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 20:51:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ок, јесам пренаглио јуче и ја се теби на томе извињавам.
Али си преузео улогу судије и зато смо се и нашли у расправи. Пошао си од претпоставке да се ја нисам пријавио, да ћу да улазим на дивљака(иначе ова реченица ме је највише изнервирала :) ) итд...

Пази ја сам старији студент и за нас су тек јуче избацили распоред и то два пута. Прво је било да идемо у рц-20, а касније је промењено и написано је да идемо у ибм. Нисам рекао нигде да ми је свеједно код кога ћу да идем на вежбе, а на форуму сам питао где Дуле држи да бих знао шта ми је чинити, што је опет моја лична ствар. Прошле године сам био код њега. Нисам лагао нити покушавао да некоме да продам причу, а чак и да јесам то сигурно не би био ти, јер ти ни на који начин не одлучујеш о томе да ли ћу, где и када ја ићи на вежбе. (и ово не пишем у негативном и контексту даље расправке).

ТЕК ДАНАС сам ишао на прве вежбе.

Елем и ја сам распоређен код Војкана :) такође сам задовољан квалитетом вежби, све је објаснио до оног нивоа докле је требало. Значи на неким стварима се задржао више, неке је прешао јер се генерално знало.

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 22:20:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Naravno, priznajem i ja svoju grešku u proceni, ali stvarno nisam imao nameru da te napadnem, čak ni sa ona dva pitanja u drugoj poruci. U svakom slučaju, izvinjenje još jednom i sa moje strane i hvala na ovom korektnom postu :)

LM, sad da se vratimo na ove bitne stvari. Radim domaći pa sam uhvatio JEDNU! stvar koja mi se nije dopala kod Vojkana na ovim prošlim vežbama! :D Naime, nije umeo da nam objasni čemu služi hashCode() metoda (kada pravimo equals(), on preporučuje da pravimo i hashCode(), a na pitanje zašto, samo je nešto promrmljao na brzinu... nešto indeksiranje bla bla... :D Tako da eto, nek se dušmani obraduju ako je njima to Dule objasnio bolje! :D

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 22:34:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Веровао или не и ја сам га исто питао :D , али не могу да се сетим тачно. Углавном рекао је да је тај хеш не толико битан и да не морамо да обраћамо пажњу на то и да ни не морамо да га правимо.

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.03.2013. 22:57:14 

Pridružio se: 02.11.2012. 19:42:58
Postovi: 22
Godina: Apsolvent
Smer: IS
A ako vas zanima moje misljenje, meni su vezbe kod Ilije prosle godine vise koristile nego kod Dulesa pre 2god ili kod Milosa. Da ne bude zabune. Kod svih sam slusao ceo semestar s obzirom da sam generacija 06. Prvi put PS 2010. kod Dulesa, kod Milosa iste godine u novembru-decembru jer je bila samo tad organizovana nastava za apsolvente, 2011 sam preskocio a 2012. kod Ilije.

Moje licno misljenje je da Dules mnogo vise ocekuje da od ranije znate i stoga ako ga pitate neku glupu stvar, cak ce polu-ironicno da vam odgovori sto se meni ne svidja jer ima ljudi koji nisu ukapirali neke osnovne stvar pa budi ljubazan i te glupe stvari mi objasni da shvatam a ne da se iscudjavas i istovremeno mi dajes odgovor. Za razliku od njega, Ilija je mnogo vise svestan koliko ljudi ustvari ne znaju Javu pa shodno tome dosta stvari i ponavlja. Po meni, bolje je ponoviti neke stvari i izgubiti vremena na to nego ici dalje a da 70% ljudi ne shvati to iz razloga sto se gradivo nadovezuje i bolje ustati uskracen za nesto sto bi se radilo na poslednjim vezbama u semestru nego stici do gradiva predvidjenog za poslednje vezbe samo da bi se ispunio plan koji je zacrtan za te vezbe.

S'obzirom da sam ovo polozio, sreca pa sad nemoram da razmisljam i tucem se oko mesta kod odredjenih predavaca. Sto se tice Vojkana, nisam bio u prilici da slusam vezbe kod njega osim kada je jednom bio kao zamena Iliji tako da nisam kompetentan da njegove metode odrzavanja vezbi komentarisem ali sam od kolega cuo da je jako kolegijalan sto se tice odbrane seminarskih radova.

I jos jedan savet. Obavezno PS zavrsavajte preko kolokvijuma, NIKAKO u roku zbog vec X puta navedenih razloga (tezina, vreme, prolaznost).

Toliko, pozz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 355 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group