Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02.10.2004. 20:24:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kakvi su predmeti na 4. godini? Na šta treba obratiti pažnju, a šta može da se prodje i "ovako"? Kakvi su profesori, predmeti, jel ima kolokvijuma?

Da li uzeti C# ili Javu?

� to više informacija, to bolje...

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.10.2004. 23:11:03 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uh... niko ne odgovara jer smo ili u frci ili je poslednje sto zelimo da se prisecamo sta-gde-kako.... :)
Ali, dobro, ja cu da napisem sta mi trenutno pada na pamet, pa nek me dopune.

Baze podataka i PIS - obavezno. Ista je ekipa predavaca, a jedan semestar se drze samo baze, a drugi samo PIS.

Preporucujem i predavanja kod Vlajica bez obzira da li se odlucite za Javu ili C# (rekose mi drugovi da su se zeznuli sto su se odlucili za C# utoliko sto je ekipa koja drzi vezbe bezveze).

Ostalo ne znam... :) u stvari, trebalo bi i na DIS da se ide (ja nisam...), a na Metode optimizacije zbog toga sto se daje pismeni preko domacih (ja opet nisam...).

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2004. 11:10:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.05.2002. 15:33:21
Postovi: 4745
Godina: Dipl.
Smer: IS
Treba ici i na teoriju odlucivanja (VII semestar) i sisteme za podrsku odlucivanju (VIII semestar) i raditi ih preko kolokvijuma.

Mogu se zaobici Razvoj i obrazovanje i Projektovanje organizacije.

Simulacije mozete i sami da naucite, samo nabavite skripte.

Java ili C#, pa sad, ko sta preferira. Oni koji rade u javi preporucice vam javu a oni koji rade u C# preporucice vam C#. Ja sam svojevremeno pred polazak na kurs Jave pricala sa profesorom Vlajicem i rekla mu da sam vec radila u C++ i da bi rado ucila Javu ali da mi je nekako logicno da radim C#. On mi je samo odgovorio, na sta god da se odlucim da cu to nauciti.. tako je i bilo, odabrala sam javu i vise sam nego zadovoljna. Na predavanja obavezno ici.

PIS i Baze podataka pratiti i raditi projekat iz PIS-a tokom semestra, na vreme. Obavezno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2004. 17:33:36 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
E, da Jale je spomenula Razvoj i obrazovanje. To moze lako da se otalja preko seminarskih posto je profesorka videla da je tako mnogo zanimljivije i za nju i za nas, pa nemojte da propustite da se prijavite. Malo posla, a 10 k'o vrata (ili 9 ako nemate srece ;) )

Ja mislim da na teoriju odlucivanja nije potrebno da se ide.... i sam Boris je rekao da je lakse da se polozi ceo ispit nego po delovima. Dok SPO zbog vezbi u lab. bi trebalo...

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2005. 20:09:51 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Baze podataka i pis da se slušaju, kolokvijumi i domaći da se rade.

Razvoj smandrljajte nešto. Moja ekipa se bakćala sa menadžerima Merkatora i dobila 9 a oni koji su preveli nešto sa interneta su prošli bolje.

Projektovanje programa slušajte jer imate i šta naučiti. Spremite se za laboratorijske vežbe i jurite plusiće.

Investicije koliko god da mislite da je neka rečenica glupa, da je neka slika debilna učite to napamet. I kad mislite da super znate ne zavaravajte se, pojma nemate.

Teorija odlučivanja i SPO se mogu polagati preko kolokvijuma. Ako imate dobru ekipu i neku temu u glavi (jer se mora raditi seminarski) probajte tako da popravite prosek.

DIS ima zanimljiva predavanja ali je i knjiga odlična. Vežbe su takođe dobre, Bojan baš praktično objašnjava. Lab. vežbe su smandrljane. Ko zna bar malo PHP-a ne mora ni da ide. A ko ne zna vežbe mu neće mnogo pomoći.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.10.2006. 16:31:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.06.2002. 01:42:40
Postovi: 139
Godina: Dipl.
Smer: IS
ljudi, da li se java radi isto kao i prosle godine (zuti praktikum i plava knjizica) ili ima nesto novo?

bila sam na uvodnom predavanju, i vlajic rece da nece da krece od osnova - mada - nisam sigurna sta mu bas to znaci (nece da nam prica sta su klase i objekti, atributi i sl ili nece uopste da radi ono sto je tekucoj generaciji IV godine predavano na javi u drugoj godini)


thanx

_________________
E 'a luna rossa me parla 'e te...
io le domando si aspiette a me
e me risponne: "si 'o vvuo' sapè...
cca' nun ce sta nisciuna!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2006. 01:15:32 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milex, bolje nemoj sada da propustas PIS i BP, zato sto je po novom NP PIS jednosemestralni predmet

bolje se sada zrtvuj, iduce sedmice ces mozda ici jedanput sedmicno na fax (ako ti se posreci da DIS i PIS budu istog dana)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.10.2006. 21:30:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.10.2003. 13:53:27
Postovi: 111
Godina: IV
Smer: IS
Znaci moracu da redukujem raspored. Sta eliminisati od predavanja: Teorija odlucivanja, Simulacija, Investricije? (ili moze sve?). Sta eliminisati od vezbi? (znaci da mi stvarno ne treba i da mogu to posle sam da savladam?)

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.10.2006. 10:50:13 

Pridružio se: 25.12.2003. 12:24:46
Postovi: 180
Godina: Apsolvent
Smer: IS
zasto ljudi ne razumeju da treba otici do faksa i videti... ovde su date samo neke informacije tipa: sta moze da se polozi i da se sa bespotrebnim naporom razume ako se ne ide na vezbe. I da: razumeces odlucivanje, sisteme za odlucivanje i razumeces zadatke iz investicja...

ali to uopste nije poenta. idi i vidi, sto je najbitnije nesto ceti se svideti, uzeces seminarski, neko ce te zapaziti, stvorices radoznalost... zainteresovaces se..
a nesto sto ljudi kazu da treba da se ide, bice ti toliko dosadno da ces se upitati da li su svi ovi sto su isli pre tebe mentoli..

to ti je moje iskustvo kao apsolventa jer ni jedne vezbe nisam ispratio.. i to je lose.. nemoj da redukujes, ozbiljno. vidi da sto vise ides, mnogo ces lakse zavrstiti faks a sto je bitnije mnogo ces vise znati. ipak smo ovde da naucimo.


poz i zelja svima da svate ovo kao dobronamerni savet


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.09.2008. 08:54:18 

Pridružio se: 28.12.2004. 09:27:37
Postovi: 146
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za one koji planiraju da se posle faksa bave informacionim sistemima cetvrta godina je milina. To prvenstveno kazem zbog predmeta projektovanje programa i projektovanje informacionih sistema i jos nekih izbornih koji se mogu uzeti kod Vlajica ili kod ekipe sa baza. To sto se radi na tim predmetima je 100% onoga sto cete raditi sutra. Nazalost mali procenat(ispod 50 %) studenata sa IS stvarno zavrsi u tim vodama.

_________________
Profesor Devedzic:"Matematika je najsavrsenija nauka na ovom svetu,a programiranje je jedna obicna seljacka stvar"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2010. 00:37:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo malo svezih informacija o tome kako na kojim predmetima...

7. semestar:

Projektovanje IS
Kod nas iz ovog predmeta nisu postojali projekti niti kolokvijumi, sto je na neki nacin dobro, jer smo time bili pretrpani na drugim predmetima. Ovaj predmet ima dosta suvoparne teorije koja se uci sa slajdova, i dijagrama koji se uce iz sveske sa vezbi. Ako ne idete na vezbe, bilo bi dobro da imate nekog da vam pokaze, za par sati mogu svi zadaci da se predju. Ispit se sastoji od par zadataka i nesto teorije, od toga postoji minimalan deo za teoriju i za odredjene zadatke i sve se dosta ponavlja iz roka u rok, sto je tipicno za katedru iz baza. Na vezbe potrebno ici, predavanja nepotrebna, ali profesor ume da pusti papir za potpis, pa da postoje bonus poeni za dolaske.
Vreme spremanja: aktivno 5 dana

Internet tehnologije
Ovaj predmet drzi katedra sa elektronskog poslovanja, s tim sto ima manje obaveza na moodlu. Uci se java script, php, ajax, xml, sto je po meni dosta zanimljivo i korisno, ali se ne radi objektni php, niti kroz arhitekturu sto je prilican nedostatak. Na vezbama mogu da se dobijaju odredjeni poeni, koji mogu da zamene odredjene domace. Zorica i Barac rado daju te poene, dok to kod Aleksandra bas i nije slucaj. Dakle postoje domaci iz oblasti, postoji projekat koji se radi u troje ljudi, i naravno zavrsni test koji traje sat vremena i ima silna pitanja (kao na elektronskom). Na vezbe potrebno ici, predavanja nepotrebna.
Vreme spremanja: projekat za 10ak dana, test 2-10 dana (u zavisnosti od kolegijalnosti :))

Simulacija i simulacioni jezici
I ovaj predmet drzi katedra sa elektronskog, tako da vaze skoro ista pravila. Predmet je takodje na moodlu, rade se domaci i projekat, ali se ispit polaze pismeno i moguce je parcijalno polaganje. Takodje postoji i usmeni ispit gde se izvlaci cedulja, pise koncept, ali se to predaje i ne odgovara pred profesorom. Uglavnom ovlas citaju, tako da su ocene sa usmenog uglavnom dobre (osim ako bas ne predate prazan papir), a uci se iz knjige koja je na moodlu u pdf formatu. Domacih mozete da budete oslobodjeni ako umesto svakog drzite prezentaciju tog gradiva na vezbama.
Vreme spremanja: za domace i projekat ne vise od 1 dana, za pismeni isto, ali za usmeni ja sam bar ucila 10 dana.

Izborni predmeti
Sto se tice izbornih predmeta, ja sam isla na varijantu da sto pre zavrsim faks, i da pratim drustvo. Inace me je zanimala materija kod Devedzica, ali me je smorila prica da mora sve na engleskom. Mozda je greska sto sam uzela sve na razlicitim katedrama, tako da nemam zaokruzenu celinu nekog gradiva. U svakom slucaju dobro se raspitajte o svakom izbornom predmetu, pogotovo sto se odmah na pocetku opredeljujete za sve izborne iz oba semestra, i promena se placa (osim ako potrefite termin kad se ne placa, al o tome nema naravno nigde obavestenje, a kod nas je to bilo pred svakim semestrom). Da sada ponovo prijavljujem izborne, uzela bih umesto analize - paterne, a umesto marketinga - softverski proces kod Vlajica, jer se tu radi java za web(sto niko nije znao sem onih koji su odabrali). No, opet kazem, to je ono sto mene zanima.

1. E obrazovanje
Meni zanimljiv i veoma lak predmet, sa katedrom se niste sretali ranije. Polaze se preko seminarskog koji se ne brani, vec se drzi prezentacija pred drugima. Boduju se i dolasci, a profesorka uglavnom spoji predavanja i vezbe, pa vas pusti ranije.
Vreme spremanja: oko 3 dana za izradu seminarskog ako se lepo organizujete i podelite.

2. Analiza i logicko projektovanje IS
Ovo je predmet sa katedre iz baza, i odabrala sam ga jer je i vecina. Dosta se korisnog nauci, al opet pomislim da bi mi paterni vise koristili. Radi se preko projekta koji radite u grupi od petoro, tako da dobro se organizujte, jer ima da se radi tokom semestra. Delovi rada se nose redovno na uvid, a predmet je koncipiran kao mentorski rad. Gotov rad se uglavnom ne brani, u zavisnosti koliko ste zapazeni na uvidima. Uce se mnogo detaljnije i sire od onoga sto ucite iz Projektovanja IS.
Vreme spremanja: aktivno tokom semestra.

8. semestar:

Upravljanje kvalitetom
Po meni totalno nepotreban predmet. Obzirom da smo se mi sa ISITa odvikli od suvog bubacenja podela i definicija, nama ovaj predmet tesko pada, tako da je vrlo vrlo losa prolaznost. Radi se projekat tokom semestra (ljudi uglavnom uzmu neki od starijih generacija ili od kvalitetlija pa ga prepravljaju) koji se nosi na uvid kod asistentkinje koji vazi zauvek, a postoje i dva kolokvijuma na kojima ima razne teorije. Teorija se uci sa slajdova, i bukvalno mora sve od reci do reci, a mora i da se razume i da se povezuju stvari i daju primeri za sve. Ko ne polozi teoriju to isto ima na ispitu. Postoje tri grupe pitanja, na zaokruzivanje, na dopisivanje i na povezivanje. Poslednje dve grupe se razlikuju u tome sto jedna su definicije, a druga primeri koji ne moraju da budu iz vaseg projekta kao sto je to pre bio slucaj. Vezbe i predavanja delimicno potrebni.
Vreme spremanja: za projekat aktivno tokom semestra, a za ispit 7-10 dana posle kojih vam bar 2 dana nece biti dobro od materije.

Projektovanje softvera
Ovo je po meni najkorisniji predmet ikad, i zaista mi je zao sto ga nismo imali jos na drugoj ili trecoj godini. Uci se arhitektura softvera i njegova izrada. Radi se na katedri kod Vlajica, i na samom pocetku ce od vas traziti da se odlucite za platformu, tj. za javu ili c#. Ja sam odabrala javu, jer sam inace vise radila u javi i uglavnom je svi uzimaju. Tek kasnije sam shvatila da bi mi u zivotu vise koristio c#, jer se u gotovo svim jacim firmama koristi microsoft. Svakako nije tesko presaltati se posle. Ekipa asistenata na obe platfome je odlicna. Predavanja i vezbe obavezna. Pratite sve dobro, radite domace mnogo ce vam znaciti iako nisu obavezni. Na vreme krenite sa projektom i nosite redovno profesoru na uvid. Kada zavrsite sa delom iz analize kod profesora onda programirate i nosite asistentima na uvid. Odbrana projekta nije laka, jer se zahteva da znate i da vam je rad dobro koncipiran. Postoje dva kolokvijuma koja vam toplo preporucujem, jer je manje gradiva a ako ste sve pratili, lako se spremaju, samo prodjete sve sa vezbi.
Vreme spremanja: projekat aktivno tokom semestra, za svaki kolokvijum po 4-5 dana.

Inteligentni sistemi
Ovo mi je najinteresantniji predmet. Radi se na katedri kod Devedzica, s tim sto ga drzi Jelena. Predavanja nisu obavezna, ali su puna multimedijalnih primera i veoma su interesantna. Vezbe su potrebne radi izrade zadataka. Ako radite zadatke mozete imati max 10, kao i ako se odlucite za projekat. Ali ako polazete preko pismenog, mozete imati max 8. Ja sam odabrala meni najlaksu varijantu, rad tokom semestra tj. zadatke. Postoje 2 na predavanjima i 4 na vezbama. Dobro pazite kad je prijavljivanje za njih, neki se rade i u timovima i nisu teski. Brane se tako sto se prezentuju i uglavnom su max poeni na njima.
Vreme spremanja: po dan-dva za svaki zadatak

Izborni:

3. Odabrana poglavlja iz IS kod Becejski
Ovaj predmet je kod Becejski, radi se ERP tj. MS Navision. Koga zanima vise o erp-u, moze da odabere ovaj predmet, nije tezak, mada nije ni lak. Prvih par nedelja cete biti skroz slobodni, a onda ce krenuti nastava u rc-u. Procicete module i nakon toga radite samostalno seminarski koji se ne brani.
Vreme spremanja: meni je bilo potrebno 5 dana za seminarski.

4. Internet marketing
Ne bas koristan predmet, na katedri iz elektronskog, radi se malo marketing, malo joomla, malo google optimizacija, na kraju se izradjuje projekat (sajt u joomli) koji se brani. Predavanja i vezbe nepotrebni, skripte odlicne i temeljne.
Vreme spremanja: 4 dana za izradu projekta

Zavrsni rad
Ovo sam stavila ovde jer se po novom vodi kao predmet za bodovima. Moj vam je savet da uzmete ono sto vas zanima, da se dogovrite na vreme sa profesorom za oblast i temu i da pocnete da radite na tome jos u februaru, ako planirate da zavrsite sve ranije. Najbolja varijanta je da doradite vec postojeci projekat. Ja sam prvo htela iz inteligentnih sistema, ali zbog zurbe oko mastera koji je ove godine radnije nego prethodnih, uzela sam iz navisiona. Nakon izrade rada i kad polozite sve ispite prijavite temu u studentskoj sluzbi, zatim kad je odobre (kad profesor sidje i potpise), zakazujete odbranu (odbrana bi trebala da bude najmanje 15 dana nakon zakazivanja, ali nije obavezno). Becejski najbrze odgovara na mailove, cak i u pola noci, veoma je korektna i brza i kod nje je odobrenje teme veoma brzo. Ja sam pisanje svog rada zavrsila za nekih 10ak dana.

Toliko od mene, ako imate pitanja, slobodno pitajte.
Srecno svima!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2010. 13:15:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.01.2007. 15:08:36
Postovi: 457
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala mnogo!
Jedno pitanje za Analizu i logicko projektovanje IS, shvatio sam da se radi projekat. Ono sto me zanima je da li postoje neki slajdovi, knjiga sta vec, ili koristimo gradivo iz PISa kao podlogu za to sto se bude radilo u projektu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2010. 16:19:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne postoji literatura. Uglavnom se koristi prakticno ono sto se uci na PIS-u, a i asistenti dosta pomognu na grupnim konsultacijama.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.10.2010. 18:14:28 

Pridružio se: 28.09.2005. 12:43:05
Postovi: 61
Lokacija: Orion
Godina: III
Smer: IS
Da li paterni mogu da se slusaju za c# ili je java jedini izbor?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.10.2010. 00:11:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
samo java


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2012. 21:13:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Inteligentni sistemi ili simulacije, sta je lakse za poloziti?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2012. 21:21:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.02.2010. 01:35:05
Postovi: 650
Godina: Dipl.
Smer: IS
Inteligentni. Mozes preko projekta (za ocenu 9, 10) ili klasican pismeni (max 8 ).

_________________
СЛОМИТЕ ЛАЖИ НЕСАЛОМИВИ!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2013. 13:52:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.08.2011. 12:39:33
Postovi: 61
Godina: III
Smer: IS
Treba da izbacim 1 predmet iz 7. semestra, znaci neki od: Projektovanje IS, Internet tehnologije, Simulacija i simulacioni jezici, Inteligentni sistemi. Kakvi su utisci? Koji je najlaksi za polaganje a koji najtezi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2013. 15:11:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Internet tehnologije najzahtevniji, pogotovo ako nemas dobro predznanje iz te oblasti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2013. 13:21:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.12.2010. 22:59:07
Postovi: 290
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Na koja predavanja vredi ici? Ajde puleeez ko ima iskustva.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.10.2013. 00:59:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Predavanja...osim ako ne juris poene, mozes komotno da preskocis (eventualno ProSoft, to nije lose za slusanje...mada bukvalno sve sto Vlajic prica imas u njegovoj skripti)

A sto se tice poena: nista nije previse vredno, osim, opet, ProSoft gde se na predavanjima rade testovi, preko kojih mozes da se oslobodis usmenog...al profesor uglavnom to najavi, ili sam mozes da zakljucis, kad zavrsi sa predavanjem odredjene oblasti.
Na simulacijama ce se deliti seminarski na jednom predavanju(i iskljucivo tad), tako da je pozeljno i tamo otici.

A sto se tice vezbi, po meni treba ici na sve (jedino za inteligentne ne znam, ja sam to polozila preko seminarskog, ni predavanjima ni vezbama nisam prisla :D )

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.05.2014. 22:56:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.12.2010. 22:59:07
Postovi: 290
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Koji od ovih predmeta mogu da se prođu sa šesticom pod pretpostavkom da se neko nije pretrgao od odlazaka na vežbe i predvanja (bio sam na malo više od pola termina vežbi za navedene predmete):
Simulacije
PIS
IS

v
Hvala, Anatis, Heroj - hvala.


Poslednji put menjao muppet dana 12.05.2014. 00:59:50, izmenjena 3 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.05.2014. 23:21:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 22:56:20
Postovi: 3874
Lokacija: C:\Program Files\Jeca.exe
Godina: Dipl.
Smer: IS
možeš sva tri lagano sa šesticom da položiš.

IS - "samo" naučiš pitanja i zadatke sa sajta, ovo možeš čak i ako nisi išao ni na jedne vežbe.
SSJ - ima dosta obaveza, ali ako imaš dovoljno vremena sve možeš sam. domaće zadatke možeš da uradiš uz onu njihovu zbirku, samo što ima baš dosta primera pa treba proći kroz to. za pismeni isto iz tih fajlova učiš, imaš ovde na forumu neke rešene rokove. za teoriju ne bih znala, polagala sam preko seminarskog/kolokvijuma. projekat (blender)... nađeš neki tutorijal na yt ;)
PIS - možeš lako da položiš samo nađeš nekoga da ti objasni zadatke (ili pokupiš neka rešenja sa foruma i sam se iscimaš da skontaš)

_________________
I intend to live forever. So far, so good.
*****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.05.2014. 00:59:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.11.2011. 10:38:43
Postovi: 118
Godina: Dipl.
Smer: IS
PIS su sablonski zadaci i teorija koja u 90% slucajeva dolazi kao u prethodnih 6 godina(oko 25 pitanja).
Simulacije nisu teske ali su obimne
IS je meni licno nezgodan zbog toga sto je teorija suvoparna pa nisam mogao bas lako da ga naucim

_________________
how am I to know what I can achieve... If I quit?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.07.2014. 14:35:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.12.2010. 22:59:07
Postovi: 290
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Je l' to neka greska ili je prosao rok za prijavu za septembarski? :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group