Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 30.09.2009. 23:19:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
ja imam jedan drugi problem sa pomenutom katedrom, tj dvojcem, ne smatram se nekim ekspertom za programiranje ali u dosadasnjem studiranju nisam imao problema sa njim tako da mislim da bi se i sa ovim iznio, medjutim, meni je tu problem to insistiranje na engleskom, nije da ga bas ne znam, ali bas da sva komunikacija, predavanja, sve... bude na engleskom me plasi, a i mislim da je bezveze, tako da me to odbija.
za paterne nisam siguran, ne znam koliko su zahtjevni i na koji se nacin organizuju....
interesuju me i multimediji, pa bih zamolio nekoga ko ih je slusao da malo razjasni posto ovni nisu bili reciti...

inace, moje misljenje o svemu ovome je da je citav program studija sranje, jer svi bismo mi odabrali bar deset ovih ispita, a ne mozemo, a slusali smo, ucili i polagali svakakve gluposti, cak bi po meni dobar dio ovih ispita trebalo da su obavezni! a druga stvar je vjecita dilema, da li uzeti nesto sto je lako, djelimicno zanimljivo ili se pomuciti sa necim korisnim i primjenjivim? i da li uzimati sve sa iste katedre pa se na neki nacin specijalizovati, ili kombinovati vise razlicitih stvari?
i konacno, kad prijavljujemo izabrane, kako cemo kad niko jos nije upisao godinu i da li prijavljujemo za oba semestra?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.09.2009. 23:28:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.08.2008. 09:15:48
Postovi: 345
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Darth Neman
Jesi li se bavio programiranjem van Principa programiranja i Programskih jezika? Zanima me sa kolikim si predznanjem dosao u 4. godinu, koliko je to bilo od pomoci....

_________________
Не морате бити луди да бисте ишли на овај факултет. Али је пожељно.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.09.2009. 23:30:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2007. 00:32:02
Postovi: 123
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
!von je napisao:
jel bi mogla nesto o multimedijama da kazes, sta su pricali na prezentaciji, sta se radi, kako se polaze i to...


Predmet obuhvata oblasti multimedijalnog programiranja i multimedijalne produkcije. U prvu spada 2d i 3d animacija, html, pisanje codeca, a u drugu Photoshop, obrada zvuka... Tako da studenti kojima je programiranje jaca strana mogu da rade projekat iz prvog dijela, a kome slabo ide programiranje radi samo ovaj drugi dio (ako sam dobro shvatio). A moze cak i kombinovano da se radi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 01:01:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
jos uvek nisam cuo nekoga da je ista pozitivno rekao o Devedzicu i njegovoj katedri... uostalom sam se pokazao na prezentaciji... posle manje-vise strucnog objasnjenja profesora Vlajica o paternima, dodje covek cupav u farmerkama, i kaze "kod nas se radi 'najteze' programiranje, mi se pravimo englezi, srpski naravno ne znamo ni na pauzi", a sto se tice objasnjenja izbornih predmeta, "mi programiramo u Dzavi i to u EKLIPSU!!!"... bistar neki mladic, samo mu je falio jos neki 'long live rock'n'roll' i bio bi u full-u

sto se tice profesora i katedri moje misljenje, na prvom mestu Vlajic i Simic, jedini koji stvarno znaju znanje, zatim ekipe sa katedre sa Operaciona Istrazivanja i manje vise Informacioni Sitemi... i naravno ko zeli hardcore pravo kod Drakulicke... cuo sam od nekih ljudi da i kod Lazarevica ima sta da se nauci

ko zeli lagane ispite, katedra za Elektronsko poslovanje i ekipa oko Starcevica, ima tu dosta zanimljivih ispita

i da kao posebno izdvojene ekipa sa Statistike i Teorije Sistema, ima sta da se nauci, ali morate da budete bas u toj prici

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 06:30:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Darth Neman je napisao:
@entropista:
Ja nimalo ali nimalo nisam zazalio sto sam odabrao izborne predmete kod Devedzica. Ustvari vecinu vezbi i predavanja ce ti drzati Dragan DJuric. On je sigurno jedan od najkompletnijih i najkompetentnijih predavaca na ovom nasem fakultetu. Pricam o znanju od najsitnijih domen specificnih stvari do najopstijih mogucih informatickih koncepata. Ja se osecam izuzetno srecnim sto sam uspeo da makar nesto od njegovog znanja pokupim. Mogu ti reci da mi je neverovatno pomoglo pa makar pri prvom zaposljavanju jer sam bio kvalifikovaniji od vecine diplomaca a i ljudi koji vec rade. E sada, koliko ce ti vremena oduzimati njihovi predmeti. Realna stvar je da ako odaberes jedan ispit radices za taj jedan ispit, ako kod njih uzmes 2 radices isto kao za jedan jer se jednim radom polazu oba. To je dobra stvar u celoj prici. Ono sto moze da ti predstavlja problem je ako si nesto tanji sa programiranjem. Trebace ti malo vise vremena da udjes u celu pricu ali ako te to interesuje ne bi trebalo da ti predstavlja problem. Sto ti vise i redovnije radis lakse ces poloziti ispit ali ono sto je najbitnije dobices pragmaticno znanje. To znanje ce sigurno biti najupotrebljivije koje si do sada dobio u svom skolovanju na ovom fakultetu.

@Simpatique: ovaj tekst gore se odnosi i na tebe. Mogao bih na osnovu tvojih postova da zakljucim da ti nisi uopste bila zagrejana za celu ideju programiranja i da, vrlo verovatno, nemas ni potrebno predznanje i u tom slucaju bih ti najiskrenije predlozio da ne uzimas ove predmete.

Da na kraju kazem i sledecu stvar a vi posle interpretirajte ovo gore napisano kako zelite. Ja nesto ne volim tu ekipu sa baza. Zasto? Na PIS-u ce vas uciti PMOV-u koji je FON-ovska tvorevina. Ne kazem da je losa ali jednostavno su se pojavile neke druge softverske metode i uznapredovale toliko da se za modelovanje domena PMOV vise ne koristi. Tj nije se ni PMOV koristio osim u nekim nasim firmama gde su ovi upleli svoje prste.


dobro je da dobijemo neki feedback od ljudi koji rade. Naime, nisam uzeo ni jedan izborni kod Djurica jer sam zeleo da zavrsim sto pre. Osnovni problem, ove godine (po pricama drugih ljudi) na tom izbornom ispitu je bio sto su predavanja i vezbe bile lose organizovani. Nista se nije radilo, slabo se objasnjavalo, mislim da i neko vreme nisu ni drzali vezbe i td . . .

U krajnjoj liniji upoznajte se sa Djuricem preko njegovog doktorskog rada (ukoliko ga nisu skinuli)http://is.fon.rs

- da je covek domenski expert to jeste.

Kao sto je Darth Neman kolega rekao, koji jedan od boljih programera 04 generacije, sve, apsolutno sve vam je u vasem individualnom radu kod ovog ispita. Mada iz iskustva znam da pre Projektovanja Softvera ljudi rec programiranje dozivljavaju veoma apstraktno. Dobro razmislite prilikom izbora. Znam da se za prebacivanje na drugi placa 2000 dinara i pishe se molba...poz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 08:06:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da ne quote-ujem svakog ko me je nesto pitao pisacu ovako sve zajedno jer ce ionako najverovatnije svako ovo i procitati.

Sa kojim sam ja predznanjem usao u kafanu? :D Pa ovako, svaki ispit gde je moglo nesto da se programira (konkretno u javi jer sam nju najvise praktikovao) sam radio tako. Pored principa programiranja i programskih jezika (radio sam projekat koji su dobijali ljudi koji su najbolje uradili neki test cini mi se) radio sam i projekat iz mreza (radio softver u javi). Mislim da je to bilo sve ali takodje mislim da sam imao dosta dobru da ne kazem teorijsku podlogu koju mi je Marko sa programskih jezika dao (bez obzira sto uopste ne volim coveka nikako! :D). Nijedan od framework-a nisam znao, dodatne stvari iz jave su mi bile spanska sela. Poenta je, a ovo je najbitnije, je da sam za tu jednu godinu toliko naucio nego li za tri prethodne.

E sada kako.. Ja sam ocigledno imao srecu da je nas na vezbama i predavanjima bilo ljudi koji se uglavnom svi znamo. Nas 15-ak mozda, svi zainteresovani da rade i radilo se. Mi smo imali tzv domace zadatke koji su za cilj imali da sto vise radimo kako bi sto vise naucili. Na svakim novim vezbama smo raspravljali o problemima koje smo imali pri tome i radili na resavanju istih. Kada Dragan proceni da smo nesto savladali kako i koliko on misli da treba pricao nam je o nekim novim stvarima jer bismo se ionako opet vracali na prve stvari. To bi bio onaj iterativno inkrementalni pristup. U celoj toj prici najbitnija stvar je bila ta sto su ljudi sa kojima sam ja slusao te predmete zaista i puno radili kod kuce. Ali bez zezanja, ozbiljno su "cackali" to o cemu nam je Dragan pricao pa smo dosta brzo napredovali i naucili skoro sve sto je Dragan mislio da treba nauciti tim kursom. Vecina ljudi koja je u prvom semestru slusala paterne kod Vlajica je dosla kod Dragana i bili su odusevljeni.

Koliko sam ja cuo, a izvinite ako gresim dusu, sledeca generacija nije bas bila tako radne prirode. Nisu radili "domace", slabo ko je ista pitao i jednostavno ceo kurs nije mogao da se izvede kao sa nama. Vrlo je verovatno da su odatle te lose kritike na njihov racun.

I kao sto Bumblebee kaze (hvala na komplimentu btw :)) skoro sve je u individualnom radu na njihovim predmetima. Vezbe i predavanja ce sluziti kao mesto za konstruktivnu raspravu o problemima i o objasnjavanju narednih novih stvari a rad kod kuce je ono glavno! Ponovicu, rad kod kuce je glavna stvar! I meni je to bio problem jedno vreme dok se nisam navikao. Posle svega mogu da kazem da sam izuzetno zadovoljan tj prezadovoljan mojim izborom predmeta kod njih. Po mom misljenju posle cete dosta lakse poloziti i uraditi seminarski iz projektovanja softvera a oni koji uzmu i projekat u izabranom okruzenju (nastavak na analizu i pis) mogu to znanje bez problema da primene i zavrse i taj radi za vrlo kratko vreme.

I jos jedna stvar, DJurica je stvarno ekspert i znalac, nekima je cudan njegov princip rada pa ga mozda zato ne vole ali je covek izuzetno pristupacan za bilo koju pricu i mislim da svako moze da nauci dosta stvari od njega ako ga to naravno interesuje. :)

edit: grupa sa kojom sam ja slusao, na moju veliku zalost, je sva predavanja i vezbe slusala na sprskom tako da ne mogu da pricam o tome kako to izgleda na engleskom..

edit2: zasto Devedzic i DJuric deluju tako nezainteresovano sto se tice privlacenja studenata kod njih? Neka moja procena je da oni u sustini vole da rade sa malim brojem ljudi (to su jednom i rekli na vezbama kada nas je bilo 10-ak) i mozda je to razlog zasto tako "kul" nastupaju. Kada sam ja bio na prezentaciji izbornih ista je situacija bila. Posle sam kontaktirao Devedzica, on mi je poslao plan i program pa kada sam video da mi i to nista ne znaci raspitao sam se malo kod ljudi koje cenim i za koje znam da ce mi dati relativno realan sud. Na kraju mogu samo da kazem da se uopste nisam pokajao, naprotiv.

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 09:49:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.02.2006. 11:14:07
Postovi: 614
Lokacija: D2
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala kolege na informacijama!

Rece mi drug da moramo sada da prijavimo izborne i za 8. semestar pa me zanima kakva je situacija oko tih predmeta. Koje su vase preporuke? Sta ne preporucujete?
Kod Devedzica i Djurica ima predmet Softverski proces i evolucija softvera pa sam mislio da uzmem njega. Vredi li uzeti? Kakva su misljenja?
Ne znam jos sta bi mi bio drugi u 8. semestru. Da li se predmet Fizicki projekat u izabranom okruzenju oslanja na Analizu i logicko projektovanje posto necu uzeti analizu u 7. semestru?

Hvala unapred na odgovorima!

_________________
Samo Chuck Norris sme da pogresi u kucanju koda u Javi. Njemu compiler to ne sme da prijavi. ©


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 09:55:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2004. 01:46:37
Postovi: 808
Godina: Dipl.
Smer: IS
zna li neko koliko su slichne oblasti koje se rade na multimedijama i multimedijalnoj produkciji?

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 10:17:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
@markom
Prošle godine su se izborni predmeti za osmi semestar birali na početku semestra, ako su to izmjenili, onda je to neviđena glupost.
Fizički projekat ne može da se bira bez analize.

@lusi
Osim multimedija, svi ostali ispiti na ovoj katedri će se vjerovatno održavati mentorski, s obzirom da ih izabere manji broj ljudi. Osim što ne postoje predavanja i vježbe, mislim da je način polaganja identičan.

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 12:02:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја сам изабрао Савремене софтверске архитектуре и Патерне у седмом, Интернет маркетинг и Заштита рачунарских система у осмом семестру.

Питања: да ли су ова прва два довољна да колко толко останем у "хард-кор" програмирању или ћу у осмом семестру пропустити доста битне ствари (мислим на ове Девеџић & компанија предмете)?

Даље, да ли је Интернет маркетинг организован као и електронско пословање? Мудл, тестови, семинарски...

Заштита рачунарских система... каква су предавања, да ли ће Симић и на овом предмету да врти пп слајдове или ће бити нешто динамичније? :D

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 12:18:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.02.2006. 11:14:07
Postovi: 614
Lokacija: D2
Godina: Dipl.
Smer: IS
@::manjak
Ja sam takodje odabrao (tj. sutra cu odabrati) Savr. soft. arh. i Soft. paterne u 7. semestru. Za 8. nisam siguran. Mozda Soft. proces a za drugi jos ne znam.

Sto se tice predmeta sa Katedre za el. poslovanje, imas na myelab.net pp prezentaciju izbornih predmeta i tamo za Internet marketing pise sledece:

Полагање испита:
Домаћи задаци – одбрана вежби – пројекти, есеји, тестови, радионице...
Писмени испит – тестови са предавања
Усмени испит – семинарски рад

Литература:
Материјали у е-форми са сајта www.myelab.net
Додатна литература

Ne deluje lose sadrzaj vezbi i samog kursa ali ne znam da li je Internet marketing bas za mene jer se nisam bavio web dizajnom van predmeta na faxu (sto je zanemarljivo). Nikad nije kasno da pocnem time da se ozbiljnije bavim ali ne znam koliko bi mi trenutno znanje bilo ogranicavajuci faktor na tom predmetu. Sta ti mislis?

_________________
Samo Chuck Norris sme da pogresi u kucanju koda u Javi. Njemu compiler to ne sme da prijavi. ©


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 13:07:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Никакав ограничавајући фактор, ако мене питаш. Мислим да ти је оно што смо радили на електронском пословању (Wordpress, Sugar CRM, kreiranje web sajta) довољно. Ако ти делује занимљиво ти пријави, а ако и наиђеш на тврдо не веријем да ће бити много тврдо, да тако кажем. :) Ако ништа друго, дај да заједно радимо онај електронски тест :P

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 13:41:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 19:17:38
Postovi: 571
Lokacija: Negde tamo...
Godina: IV
Smer: IS
pozdrav kolege, stigosmo i do te 4. :D

pitao bih, posto vidim da se sada bira za oba semestra, a na sajtu fakulteta nadjoh samo ovaj spisak:

Lista izbornh predmeta

* Analiza i logičko projektovanje (projekat)
* Analiza podataka
* Bazepodataka II
* Biostatistika
* Digitalna ekonomija
* Digitalni mediji
* Distribuirani računarski sistemi
* Ekonometrijske metode
* E-obrazovanje
* Fazi logika i sistemi
* Fizički projekat u izabranom okruženju (projekat)
* Integrisana softverska rešenja
* Interakcija čovek-računar (HCI)
* Internet marketing
* Kombinatorna optimizacija
* Kompjuterska geometrija
* Konkurentno programiranje
* Konstrukcija i verifikacija softvera
* Linearni statistički modeli
* Matematički modeli efikasnosti
* Matematički softverski paketi
* Matematičko programiranje
* Menadžment elektronskog poslovanja
* Metaheuristike
* Metode optimizacije
* Mobilno računarstvo
* Multimedijalna produkcija
* Multimediji
* Neuronske mreže i sistemi
* Odabrana poglavlja iz Informacionih sistema.
* Operaciona istraživanja u elektronskom poslovanju
* Petrijeve mreže
* Programski prevodioci
* Sajber pravo
* Savremene softverske arhitekture
* Sistemi za podršku odlučivanju
* Soft kompjuting i optimizacija
* Softver za operaciona istraživanja
* Softverski paterni
* Softverski proces i evolucija softvera
* Statističke metode u marketingu
* Statističke prognoze
* Statistički modeli u finansijama
* Stohastički procesi
* Teorija algoritama
* Teorija sistema 2
* Testiranje i kvalitet softvera
* Upravljanje razvojem informacionih sistema
* Upravljanje rizikom u razvoju informacionih sistema
* Upravljanje znanjem
* Zaštita računarskih sistema

moze li neko ovo da mi razvrsta po semestrima i katedrama (odn prof) hvala.

_________________
Phil Hellmuth. He is holding a record eleven World Series of Poker bracelets.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 13:44:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://www.fon.rs/osnovnestudije/izborn ... secima.pdf
ovde imas izdvojene iz 7og semestra po profesorima. Za 8mi pogledaj knjigu predmeta http://www.fon.rs/osnovnestudije/downlo ... tepen1.pdf

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 14:38:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.05.2005. 13:01:15
Postovi: 1896
Lokacija: Voždovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kelegorm je napisao:
http://www.fon.rs/osnovnestudije/download/KnjigaPredmetaStepen1.pdf


ovde u knjizi nadjoh predmet koji se zove Veb programiranje, a nema ga na onom spisku izbornih predmeta na fonovom sajtu... je l' postoji taj predmet? :D

i je l' mogu da se uzmu Baze II? zato shto sam chuo neke priche josh ranije, da su kao prebachene na master...

_________________
Buy this car to drive to work
Drive to work to pay for this car!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 14:41:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.02.2006. 11:14:07
Postovi: 614
Lokacija: D2
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Grunge FrEaK:
Baze podataka 2 jesu prebacene na master.

_________________
Samo Chuck Norris sme da pogresi u kucanju koda u Javi. Njemu compiler to ne sme da prijavi. ©


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 22:18:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Grunge FrEaK
uzmes baze 2 kao odabrana poglavlja... jedino sto je sranje je da ces morati sam da ucis, u prevodu neces imati predavanja i vezbe... inace nisu nista posebno, uci se onaj ostatak knjige

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 18:22:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.08.2008. 09:15:48
Postovi: 345
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel se zna neki raspored? Neko cuo nesto?

_________________
Не морате бити луди да бисте ишли на овај факултет. Али је пожељно.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 19:48:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2004. 13:34:36
Postovi: 1739
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
lusi je napisao:
zna li neko koliko su slichne oblasti koje se rade na multimedijama i multimedijalnoj produkciji?

Oblasti su slicne ali se rade potpuno druge stvari. Na Multimedijama, kao sto je neko vec rekao, radi se multimedijalno programiranje, dok se na Produkciji radi proces stvaranja multimedijalne aplikacije, u sta spadaju video prezentacije, multimedijalni diskovi, multimedijalni sajtovi i slicno...

_________________
N.N. je napisao:
Sa koliko velikom nulom treba pomnožiti beskonačnost da tu beskonačnost svedete na konstantu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.10.2009. 00:26:35 

Pridružio se: 03.10.2007. 14:38:37
Postovi: 60
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Koliko izbornih predmeta imaju studenti po starom planu na 4 god., samo jedan ili dva?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.10.2009. 18:02:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ljudi, može li "mala" pomoć?
Treba da izaberem izborene predmete, ali nisam bio na prezentaciji.
Treba da izaberem po 2, a meni su po 5 u opticaju. :udri:
Da li može neko da mi kaže nešto o ovim predmetima?
I semestar
1. Digitalni Mediji
2. Interakcija čovek računar (HCI)
3. Savremene softverske arhitekture
4. Softverski paterni (o paternima sam malo čitao ovde na forumu)
5. Sajber pravo
II semestar
1. Kompjuterska geometrija
2. Neuronske mreže i sistemi
3. Mobilno računarstvo
4. Multimedijalna produkcija
5. Zaštita računarskih sistema
Za ovaj drugi semestar sam najbliži neuronskim mrežama i zaštiti, ali mi geometrija i produkcija deluju primamljivo.
Svaka pomoć je dobrodošla.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.10.2009. 17:04:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^^ jedan izborni predmet i jedan izborni seminarski koji je ranije mogao biti bas iz tog izbornog predmeta (verovatno moze jos uvek).

^ I smestar: najlaksi od ovih bi trebalo da bude Digitalni Mediji. za drugi bih preporucio paterne posto se moze nesto nauciti, a i bice organizovana nastava (zbog broja zainteresovanih ljudi). jedino sto je on najtezi od navedenih...

II semestar: kompjutersku geometriju drzi milica stojanovic. mene je to u startu odbilo, jer se radi mentorski i cini mi se nekako monotono... znaci to jedino ako si bas zapeo. 3. i 4. su sa mmk, klasika. zastita je najlaksi od izbornih, veliki broj ljudi bira, pa se organizuje nastava. drzi dejan simic, znaci klasika.


da iskoristim prostor i za svoje pitanje: moze li da se odabere data mining ili je prebacen na master?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.10.2009. 13:37:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.01.2006. 18:26:20
Postovi: 99
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bata_shukilo je napisao:
I smestar: najlaksi od ovih bi trebalo da bude Digitalni Mediji.


Da li znas gde mozemo da se raspitamo za ovaj predmet obzirom da ga nema u rasporedu, a ne znam ko drzi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.10.2009. 18:19:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2004. 13:34:36
Postovi: 1739
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dragana05 je napisao:
bata_shukilo je napisao:
I smestar: najlaksi od ovih bi trebalo da bude Digitalni Mediji.


Da li znas gde mozemo da se raspitamo za ovaj predmet obzirom da ga nema u rasporedu, a ne znam ko drzi?


Drzi ekipa sa mreza. Dodji u 008 u toku dana.

_________________
N.N. je napisao:
Sa koliko velikom nulom treba pomnožiti beskonačnost da tu beskonačnost svedete na konstantu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.10.2009. 19:56:11 

Pridružio se: 07.01.2008. 16:11:48
Postovi: 15
Godina: III
Smer: IS
Da li bi neko mogao da mi kaze koji je ispit najlaksi od izbornih za prvi semestar? Tek sam juce upisao godinu i nisam stigao da se informisem oko izbornih predmeta. Softverski paterni me zanimaju, a ne znam koji drugi da uzmem pa bi uzeo nesto lako. Unapred hvala...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group