Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27.09.2008. 07:55:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Prezentacija izbornih predmeta IV godina:

četvrtak 9.10.2008 od 12:00 do 13:30 , sala 015

tema od prethodne godine:
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=10757


Bilo bi poželjno neko od prošle generacije da baci neka lična iskustva povodom izbornih ispita, a prvenstveno vezano za plan i program kao i za predavačev pristup i individualne aktivnosti tipa seminarski ili neke druge.

Video sam na sajtu fon-a listu izbornih predmeta, ali meni se čini da je ona stara, izvinjavam se unapred ako grešim, da li bi neko bio ljubazan i postavio novu listu koja važi od prethodne godine ?
hvala.

@ moderatori - ako nije problem da tema bude sticky 1-2 meseca.

_________________
S obzirom da su svi vec poceli ovde da diskutuju o ovogodisnjim izbornim predmetima (a i nije da nema zanimljivih informacija od ranije), proglasavam temu cetvorosemestralnom! :D

lisica


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.09.2008. 11:18:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Iako sam stari plan meni lista koja stoji ovde izgleda OK (neka me ispravi neko ko je slusao prosle godine po novom).

Generalno ima dosta zanimljivih predmeta i prava je steta sto ne moze vise da se izabere. Uglavnom ljudi ovde biraju predmet koji smatraju da ce najvise da im koristi, ali ima i onih koji biraju sto laksi kako bi ga se sto lakse otarasili.

Jedan od popularnijih predmeta su Vlajicevi Paterni. Ne zato sto je lako, vec zato sto ima sta da se nauci. Takodje je dobar izbor za drugi izborni onaj projekat iz Projektovanja informacionih sistema (nisam siguran kako se zove - mislim da je to Analiza i logičko projektovanje), koji u sledecem semestru moze da se nastavi sa implementacijom resenja za IS. Od laksih stvari koje ljudi biraju tu su Multimedije i njima slicni (uradi se neki projekat i nauci 20 lakih pitanja).

Naravno ima i predmeta koje skoro niko ne bira (osim ako ih bas ne interesuje ta materija), a to su predmeti sa katedre za operaciona, a vidim da postoji cak i Teorija sistema 2!

Iako je sve sto sam rekao manje vise opste znanje, nadam se da sam barem malo pomogao. Ako neko ima konkretnijih pitanja neko pita.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.09.2008. 14:02:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Analiza i logičko projektovanje (projekat)

Bazepodataka II

Upravljanje razvojem informacionih sistema

Upravljanje rizikom u razvoju informacionih sistema


zanima me sta se konkretno radi na ovim ispitima, pogotovo na ova 2 poslednja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2008. 11:58:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Malo sam razočaran odzivom kad je ova tema u pitanju. Ok, neko će reći, imaćeš prezentaciju pa će ti sve biti objašnjeno, ali ne djeluje mi baš kao da se 48 izbornih predmeta može sažeti u 90 minuta.
Koliko sam ja shvatio izbor se sveo na to - ukoliko se baviš programiranjem, uzmi paterne ili nešto kod Devedžića; ukoliko ne, uzmi multimedije i završi posao. Ovaj projekat, analiza, je gotovo must do?
Izbor je ipak veliki i zbog toga bi značilo svako mišljenje, pogotovo ljudi koji su birali manje popularne predmete.

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2008. 12:07:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa bas je problem u tome sto ima puno predmeta, a stari plan (svi osim onih koji su prosle godine slusali cetvrtu) su imali samo jedan izborni predmet tako da je jako tesko naci ljudi koji su uopste i slusali neki od njih.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 00:40:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2005. 07:39:14
Postovi: 343
Lokacija: Штек!!!
Godina: Dipl.
Smer: IS
Људи ја мислим да не бирамо између оних 40 и нешто како неко рече, већ између ових петнаестак.
http://www.fon.rs/osnovnestudije/izborni/Izborni_7%20po%20odsecima.pdf

Но, ајде неко ко је био данас ако може да каже да ли су ови предмети они који се бирају и шта је било уопште на тој презентацији предмета.
Хвала

_________________
"Ako se desi nesto loše, piješ da zaboraviš; ako se desi nešto lepo, piješ da proslaviš; a ako se ništa ne dešava, piješ da bi se nešto dešavalo."
***************************************
http://www.korfbol.rs/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 16:05:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.02.2005. 21:09:15
Postovi: 949
Lokacija: BEOgrad
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa uglavnom je to to sa malim izmenama, nema baze 2, a fale Upravljanje i dinamika organizacionih sistema kod bate i Interakcija covek racunar i mobilno racunarstvo kod katedre za informacione tehnologije.
Ja sam blago receno razocaran cinjenicom da na ovom smeru tako vazne izborne sa katedre za softversko inzenjerstvo drze samo na engleskom jeziku, sve je to lepo ali ja koliko znam zivim u Srbiji ili se varam :zbun:

Zato sam od toga odustao jer sam prilicno razocaran tim postupkom, mislio sam da ce to biti samo opciono a ne ovako. Nego jel moze neko detaljnije da napise sta se radi na paternima, svi hvale vlajica i njegov ispit, ali s obzirom da sam odustao od softverskog inzenjerstva iz navedenih razloga, sad vec razmisljam da ne uzimam paterne vec nesto drugo. Ako vec necu da se orijentisem na programiranje da se posvetim necemu drugom.

_________________
Pitate se kuda večeras u Beogradu? Pogledajte programe beogradskih klubova i splavova i besplatno rezervišite vaše mesto u nekom od njih, klubovi Beograd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 16:28:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ono danas je bilo rasulo.

Pogotovo kada je neko pitao za Konkurentno programiranje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 16:50:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Neo85 je napisao:
Ja sam blago receno razocaran cinjenicom da na ovom smeru tako vazne izborne sa katedre za softversko inzenjerstvo drze samo na engleskom jeziku, sve je to lepo ali ja koliko znam zivim u Srbiji ili se varam :zbun:


Ne, pazi, kako sam ja shvatio, engleski jezik je bonus za one koji to žele, i opet, kako sam ja shvatio, za to slušanje na engleskom trebaće i dodatna naknada :lol: ( naravno, za one koji žele da imaju dodatak na diplomi).

Čini mi se da većina predavača ne želi da se cima sa velikim brojem ljudi te su se danas svojski trudili da odbiju potencijalne interesante; osim Bate sa svojim laptopom sa 64-bitnim procesorom niko se nije potrudio da pruži nekakvu iole pristojnu stimulaciju. :lmao:

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 17:27:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.02.2005. 21:09:15
Postovi: 949
Lokacija: BEOgrad
Godina: Dipl.
Smer: IS
Veruj mi da svima njima odgovara da ima vise studenata, jer su u zavisnosti od toga i procentualno placeni. A nastava iz onih predmeta je samo na engleskom, a rekli su ako neko nema ili nece da plati da moze da je slusa ali mu nece pisati u diplomi da je slusao na engleskom, pobogu i to sam docekao da slusam ispit na engleskom u svojoj zemlji a da nema nastave na maternjem jeziku.

_________________
Pitate se kuda večeras u Beogradu? Pogledajte programe beogradskih klubova i splavova i besplatno rezervišite vaše mesto u nekom od njih, klubovi Beograd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 17:38:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2006. 18:26:26
Postovi: 79
Lokacija: SD-BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ma ne placa se nista bre!

Nego je covek rekao da ce se ovo u organizaciji Fakulteta placati. A to kod njega se nista ne placa samo je neophodno da bude na engleskom!

_________________
Do diplome and beyond!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 19:27:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2006. 18:26:26
Postovi: 79
Lokacija: SD-BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Inace raspitao sam se kod starijih kolega.
Kazu OBAVEZNO linijom manjeg otpora!

Mozda na osnovu prezentacije i ljudi na katedri pomislis da je neki predmet dobar i da ces nesto da naucis. Medjutim u 90% slucajeva se to izjalovi i posle se cimas samo da das predmet. Planovi o ucenju ti propadnu, oni koji se zaposle tek onda pocinju da uce i kazu da nista sto sada koriste nisu naucili na faksu (osim bazicnih stvari naravno).

Eto toliko od mene. Znam da je pesimisticno ali valjda je realisticno.

Ljubim vas sve kako je lepo biti cetvrta godina :D !

_________________
Do diplome and beyond!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 19:38:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 22:41:14
Postovi: 228
Godina: Apsolvent
Smer: IS
za one koji su upisali po starom, pa se prebacili na novi program...

posto smo, po starom programu, polagali i sociologiju i psihologiju, a po prelasku na novi su nam jedan od ta dva ponistili i rekli da ce se racunati kao jedan od izbornih u cetvrtoj,
zanima me kome i kada da se obratimo za pomenutu kompenzaciju, kao i u kom semestru moze da se kompenzuje (posto su izborni mozda laksi u prvom, odnosno drugom semestru)

takodje, principe programiranja smo polagali kao dvosemestralni ispit, a vlajic je tada pricao da ce se za one koji su polozili oba semestra jedna polovina vaziti kao izborni u cetvrtoj godini, pa me takodje zanima shta je sa tom prichom

_________________
nagruv'o sam u teretani bidžu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2008. 22:07:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uz duzno postovanje prema prof Vlajicu, ne znam sta je znacila ona njegova recenica danas, i vise mi je liclio da je hteod a ispadne "smeker" nego ista drugo. Ja sam manje vise razocaran time kako su profesori prezentovali, kao sto neko gore rece, kao da su hteli da odbiju studente. Skoro niko se nije udostojio da napravi prezentaciju, ili bar priblizi temu predmeta studentima.

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.10.2008. 16:38:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.02.2005. 21:09:15
Postovi: 949
Lokacija: BEOgrad
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako cemo iskreno jedino je prof Petrovic nesto konkretno rekao za ispite sa svoje katedre. I nije mi jasno zasto je predstavljanje trajalo samo pola sata, ako smo vec imali predvidjeno vreme mogli su da nas ispostuju i da detaljnije objasne problematiku svojih ispita, ovako treba po faxu da jurim ljude da pitam sta se radi na paternima.

_________________
Pitate se kuda večeras u Beogradu? Pogledajte programe beogradskih klubova i splavova i besplatno rezervišite vaše mesto u nekom od njih, klubovi Beograd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2008. 18:20:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Nemojte me drzai za rec, ali koliko se ja secam, prosle godine je bilo da se moglo 2 nedelje prijavljivati... znaci nisam siguran, ali nekako je logicno da ostave malo veci period za odluku i tako to....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2008. 18:27:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
^A sta se desava sa upravljanjem i dinamikom organizacionih sistema?? On ne moze da se prijavi...

Jel moze neko da kaze nesto vise o multimedijima

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2008. 18:43:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ma to su nesto zeznuli u sluzbi (u stvari nismo sve svi dobro razumeli na faksu), to se zove Dinamika sistema (na spisku) a ovima u studentskoj sluzbi je receno da ako se kaze "upravljanje i dinamika organizacionih sistema" da se smatra dinamika sistema... tako da taj predmet postoji i pozivam sve zaniteresovane za finansijsko inzenjerstvo da nam se pridruze :)

A sto se tice multimedija, tu mogu samo da dam subjektivnu ocenu od prosle godine, a neko drugi mora da napise, sta ce se raditi na ovom predmetu...

A sto se mene tice, mozete me pitati sta god hocete u vezi dinamike (upravljanja i dinamike organizacionih sistema) :)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2008. 22:33:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.04.2006. 17:50:02
Postovi: 2618
Lokacija: Location
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ Moze i subjektivno misljenje :)

_________________
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2008. 23:05:45 

Pridružio se: 12.10.2008. 22:38:00
Postovi: 1
Godina: IV
Smer: IS
Evo posto je bilo mnogo nedoumica oko toga koji su izborni predmeti, ovde sam stavio listu zvanicno odobrenih predmeta... uzivajte i srecan izbor ;)

1. Analiza i logičko projektovanje (projekat)
dr Zoran Marjanović, dr Nenad Aničić
mr S. Babarogić, mr M. Janković, M. Miletić, N. Danilović

2. Dinamika organizacionih sistema
dr Bratislav Petrović
N. Nikolić, I. Dragović, A. Poledica, M. Stojić, N. Tubić, I. Vujić

3. Ekonometrijske metode
dr Milica Bulajić, dr Zoran Radojičić, dr Dragan Vukmirović
dr M. Bulajić, dr Z. Radojičić, S. Totić, A. Đoković, M. Dobrota

4. E-obrazovanje
dr Gordana Milosavljević
J. Anđelković

5. Fazi logika i sistemi
dr Bratislav Petrović, dr D. Radojević
N. Nikolić, I. Dragović, A. Poledica, M. Stojić, N. Tubić, I. Vujić

6. Interakcija čovek računar (HCI)
dr Dušan Starčević, dr D. Simić, dr D. Đurić
M. Minović

7. Konkurentno programiranje
dr Božidar Radenković
Z. Bogdanović, N. Miloradović, D. Barać

8. Matematički modeli efikasnosti
dr Milan Martić, dr M. Stanojević
mr G. Savić

9. Metode optimizacije
dr Mirko Vujošević, dr Milan Stanojević
dr M. Stanojević, mr G. Savić, B. Panić

10. Multimediji
dr Dušan Starčević, dr V. Štavljanin
M. Minović, M. Milovanović

11. Multimedijalne tehnologije i internet u kulturi
dr Božidar Radenković, dr D. Starčević, dr V.Štavljanin
Z. Bogdanović, N. Miloradović, D. Barać, M. Minović, M. Milovanović

12. Multimedijalne komunikacije
dr Dušan Starčević, dr V. Štavljanin
M. Minović

13. Savremene softverske arhitekture
dr Vladan Deveđžić, dr Dragan Đurić
dr D. Đurić

14. Sistemi za podršku odlučivanju
dr Milija Suknović, dr Boris Delibašić
M. Jovanović, M. Vukićević

15. Softverski paterni
dr Siniša Vlajić
D. Savić, V. Stanojević

16. Upravljanje razvojem informacionih sistema
dr Vladan Deveđžić, dr Dragan Đurić
dr V. Deveđžić, dr D. Đurić

17. Upravljanje rizikom u razvoju informacionih sistema
dr Marijana Despotović, dr Božidar Radenković,
dr Dragana Bečejski Vujaklija
Z. Bogdanović, N. Miloradović, D. Barać, mr O. Pantelić


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2008. 02:05:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Raaaa je napisao:
^^ Moze i subjektivno misljenje :)


Multimedije (subjektivno misljenje) nisu ono sta sam ocekivao i ono sta su nudili prosle godine. I prosle godine su izasli sa planom o tome kako ce biti koriscenje najnovijih tehnologija i ne znam ti ni ja sta, a ceo semestar smo radili GUI u Javi... mislim jake mi multimedije... Poslednji casovi su jos i bili interesantni u smislu da su nam pokazivali kako se pravi player za video u Javi, ali to je to... a i ovo za prejer sam mogao da nadjem kratak tutorijal na netu... E da! Bio je as iz Flash-a :) kako se pravi dugme, kako se radi motion tween i shape tween tj ono sto se nauci za 15 min :) i sto ti nicemu ne sluzi ako neke druge stvari ne nauci... tako da svi oni koji nisu znali ranije flash, sumljam da ni posle toga nisu naucili... necu da gresim dusu, oni su se trudili, ali program je takav da nisu ispunili ono sto su rekli.

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2008. 05:45:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Gauco je napisao:
Za upis samo indeks treba jel?


mislim da treba i neka izjava da se popuni.

homemade E&D je napisao:
Ma to su nesto zeznuli u sluzbi (u stvari nismo sve svi dobro razumeli na faksu), to se zove Dinamika sistema (na spisku) a ovima u studentskoj sluzbi je receno da ako se kaze "upravljanje i dinamika organizacionih sistema" da se smatra dinamika sistema... tako da taj predmet postoji i pozivam sve zaniteresovane za finansijsko inzenjerstvo da nam se pridruze :)

A sto se tice multimedija, tu mogu samo da dam subjektivnu ocenu od prosle godine, a neko drugi mora da napise, sta ce se raditi na ovom predmetu...

A sto se mene tice, mozete me pitati sta god hocete u vezi dinamike (upravljanja i dinamike organizacionih sistema) :)


pa ajde da ja postaim pitanje vezano za Finansijsko Inzhenjerstvo, zanima me finansijske pojave kog tipa ovaj predmet prouchava i kojom metodologijom (matematika, teorija sistema,...), odnosno kojim finansijskim kategorijama se upravlja dinamikom u okviru ovog predmeta ?

_________________
Nema potrebe za dva posta za redom - koristite edit
lisica


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2008. 10:47:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa izucavamo finansijsku pojavu koja se zove FOREX tj berza stranih valuta. Postoje dva pristupa i pokusacemo da vam predocimo oba, Prvi je teoretski tj kojiscenje postojecih finanskijskih indikatora (Moving average, Bollinger Bands...) za analizu postojeceg i predvidjanje buduceg stanja berze. Oni nisu uspesni iz velikog broja razloga (sve ce se obradjivati na predmetu), tako da cemo da problemu pristupimo empirijski tj. koriscenjem svih posojecih alata (matematika, modelovanje sistema, statistika...) kako bi sto bolje i sto preciznije opisali model. Zasto kazem empirijski, pa zbog toga sto cete vremenom shvatiti koliko je i zasto je ovaj sistem veoma promenljiv (dinamican) i da ne postoji jedan model koji ga moze opisati...

Kao alat na predmetu se koristi MQL4 jezik koji sluzi da sve modele koje napravite na papiru, mozete da implementirate na FOREX-u... Nastavak bi bio u sledecem semestru gde bi studenti nastavili rad na modelovanju sistema a kao alat koristili MatLab sto svima nama daje nezavisnost platforme.

Tako da koga iole interesuje berza, kako funkcionise i kako moze da se pridje problematici sa informatickog aspekta, ovo je taj predmet. Neophodno predznanje ne mora da bude veliko u smislu da svako moze da prati materiju, jer mi krecemo maltene od nule, tako da ce svako razumeti sta mi pricamo... ali ipak na predmetu cete shvatiti da sve sta ste radili i ucili ovde ima primenu. Od logike programiranja do modelovanja, odlucivanja i finansija.

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2008. 14:12:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2006. 08:37:27
Postovi: 920
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Savremene softverske arhitekture na engleskom...

sha ste se us**li :P :D

Ljudi taj predmet je prosle godine bio na Srpskom, ali kompletno programiranje, literatura i sva resenja za vase probleme su na engleskom jeziku. :D

to je ptogramiranje i kad se zabodete sve, ali sve trazite na stranim forumima.
Tako da je bolje da vam se to i upise u index... kao veliki +

kako sam cuo asistenti nisu dozvoljavali da im pisete mail na srpskom kako bi vezbali terminologiju.


=>dakle sledi prevod svega sto se razlikuje s proslom godinom:
procitaj ovu knjigu > read this book

_________________
But we're never gonna survive unless...
We get a little crazy.
No we're never gonna survive unless...
We are a little...
Crazy...
No no, never survive, unless we get a little... bit...
Crazy...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2008. 14:40:45 

Pridružio se: 20.11.2007. 20:25:42
Postovi: 1
Godina: IV
Smer: IS
UPRAVLJANJE RIZIKOM u razvoju informacionih sistema

Predmet je koncipiran nalik elektronskom poslovanju iz trece. Medjutim, ovaj put se radi ozbiljnija stvar.

Naime, Ako neko ima ambicije da vodi neki projekat, da bude Project Menager, onda je ovaj izborni ono sto mu treba.

Na predmetu ce se detaljnije uci u MS Project (http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Project ; pogledati pod Feature Description); procice se kroz Microsoftove metodologije za vodjenje rizika MSF i MOV;

nacin polaganja ce zavisiti od broja prijavljenih; moje drustvo i ja smo vec prijavili ovo;

Sve u svemu, veoma korisna stvarcica za sve buduce Project managere;

[/code]


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group