Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13.09.2012. 00:24:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
^
Posto predmet drzi ekipa sa pravnih osnova, ne bih stavljao pare na to da je lagano. Oni jako ozbiljno shvataju svoj predmet. Naravno, samo nagadjam posto nisam uzeo taj predmet.

Ja sam bio kod Klik Klaka na sva tri izborna: dinamika org. sistema, teorija sistema 2, neuronske mreze & sistemi. Bilo je laganica i zapravo zanimljivo, radili smo online trgovinu novcem - Forex, i malo programirali na tu temu. Nije bilo ispita, vec si sve mogao da otkacis seminarskim radovima. Doduse tad je bila malo drugacija ekipa na katedri pa su mozda promenili nacin rada.

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2012. 16:34:19 

Pridružio se: 17.12.2009. 23:13:22
Postovi: 114
Godina: II
Smer: IS
Ja sam bio uzeo dinamiku i meni je bilo jako dosadno. Aleksandar je napaljen na predmet, i redovno probija termine. Pored toga svake sedmice imaju po 2 glupa domaca, i jos seminarski na kraju. Meni je to sve bilo smarajuce. Plus sto su oni toliko napaljeni da pazljivo pregledaju sve domace tako da lako otkriju ako ste poslali neciji, sto je meni za izborni predmet presmijesno.
Zato sam, srecom, na vrijeme promjenio i uzeo Pedagogiju. Tamo je opustencija. Nema vjezbi, nema predavanja. Citav ispit se sastoji od izrade prezentacije od 10-tak slajdova, na proizvoljnu temu, koja bi trebalo da predstavlja neku simulaciju skolskog casa. Tako da za citav ispit nije trebalo ni sat vremena. E sad, profesorka je rekla da je to bio mali popust, posto je tek uveden predmet, i da ce od sledece godine biti malo ozbiljnije, ali ne vjerujem da ce to nesto puno da se promjeni.
Drugi izborni mi je bio Teorija igara. Takodje laganica. Samo je razlika sto se mora ici na vjezbe, tj. ne mora ali je onda malo teze imati 10, jer se na vjezbama rade neki testovi koji donose poene. Vjezbe i predavanja se drze zajdeno, ali nikad duze od 2 - 2 i po sata (za razliku od dinamike), i nisu uopste dosadno, gledaju se neki klipovi, razvijaju strategije za neke igre. Na kraju ima i ispit koji se otprilike sastoji od po jednog zadatka sa svakog od testova koji su radjeni u toku semestra na vjezbama. Zadaci su uglavnom logicki ili idu po sablonu, i nije ih uopste potrebno spremati dodatno. Ko manje-vise redovno ide na vjezbe imace 10 bez ikakvih problema i bez ikakvog cimanja.
U drugom semestru analiza podataka i biostatistika. Uzmete kod njih diplomski i jednim radom otkacite oba ispita i diplomski.
Ja sam gledao samo da sto lakse otkacim i da se ne cimam puno, a opet i da imam dobre ocjene, jer ti izborni realno samo i sluze za to. E sad ko ima neka drugacija razmisljanja nek ide na paterne i nek se malo muci. Samo sto je prosle godine vise od pola ljudi koji su uzeli paterne posle mjesec dana mijenjalo izborni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2012. 23:56:56 

Pridružio se: 06.10.2009. 23:46:01
Postovi: 161
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ljudi , ukoliko zelite sto lakse da date PIS , uzmite Analizu i logicko projektovanje i jednim udarcem ubijate dve muve ! Na analizi cete nauciti sve sto niste na modelovanju, a malo ce vam i baze biti jasnije ! Naravno, ovo porucujem onima koji zele da rade nesto. Posvetite 2,3 sata nedeljno, redovno idete na vezbe iz PIS-a , dve solidne ocene su tu! Od ostalih kolega sam cuo da su E-obrazovanje i pedagogija sprdnja, a onome koga zanimaju finansije, berze, trzista i sl. prava stvar su predmeti kod Bate KlikKlaka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2012. 09:30:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, analiza je jako kul predmet :) Moze posle da se uzme neki predmet gde zapravo programiras to sto si isprojektovao na analizi, al ja se nisam usudio posto je projekat imao dosta rupa i nelogicnosti pa bi bilo spasavaj se ko moze :P

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2012. 14:23:36 

Pridružio se: 06.10.2009. 23:46:01
Postovi: 161
Godina: Dipl.
Smer: IS
e da, taj predmet je u letnjem semestru i radilo bi se na slican nacin kao seminarski iz projektovanja softvera tako da i tu mogu da se ubiju dve muve, ali ne znam koliko su strucni ljudi sa baza u oblasti malo ozbiljnijeg programiranja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2012. 00:32:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2010. 21:17:55
Postovi: 345
Godina: IV
Smer: IS
Teorije igara nema u izbornim za 7. semestar? prosle godine je bio


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2012. 12:36:23 

Pridružio se: 07.02.2012. 12:33:13
Postovi: 32
Godina: III
Smer: IS
Moze li neko da objasni ovaj raspored u vezi 4 godine... Koji su to Izborni 1,2,3,4,5,6???? Molim vas,malo sam zbunjen... Kako da znam u koju grupu spada moj izborni predmet?

Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2012. 13:19:45 

Pridružio se: 06.10.2009. 23:46:01
Postovi: 161
Godina: Dipl.
Smer: IS
bice konacan raspored, strpite se jos malo


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2012. 21:28:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2010. 21:17:55
Postovi: 345
Godina: IV
Smer: IS
*ivy* je napisao:
Jel polagao neko Upravljanje rizikom u razvoju IS?
I ako jeste, dal bi mogao da mi pusti na pp neki od domacih, i seminarski, cisto da vidim kako se radi... posto vec mesecima od asistenata ne mogu dobiti konkretan odgovor :roll:


I mene zanima ovo. I kako se polaze ispit isto.

jel neko uzeo Elementi teorije algoritama? Da ne znate sajt?

Mobilno poslovanje, je li tesko ili je lako poput e-obrazovanja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2012. 09:28:45 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Juce sam bio u kabinetu katedre sa EPOS-a, nema sumnje da je lakse e-obrazovanje, jer tu nema nikakvih obaveza osim seminarskog. Na mobilnom poslovanju ce najverovatnije biti domacih zadataka, ima takodje i test sa predavanja, a ocenu najvise izvlaci seminarski, tj. aplikacija koju radimo po sopstvenom izboru. Uglavnom, rekli su mi da je laksi predmet nego internet tehnologije, a veoma je koristan, i u zavisnosti od nase angazovanost na predmetu, kasnije mozemo da prosirimo svoje znanje, ili da aplikaciju koju napravimo koristimo i za diplomski rad, naravno ako je poboljsamo. Rekli su mi da predmet daje i vise od obicne osnove, za one koji bi da se bave ovim.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2012. 10:41:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mobilno poslovanje i e-obrazovanje nemaju nikakve veze.

Ove godine se mobilno poslovanje slušalo u letnjem semestru, što mislim da je zapravo i bilo bolje. Dosta ljudi je izabralo ovaj predmet... Ja mogu da kažem da je vrlo interesantan i koristan. Na vežbama se najviše radi programiranje za Android platformu. Nastavni materijali su ok, a asistenti su super. :cool:

Bio je samo jedan domaći i to vrlo jednostavan. Test sa predavanja stvarno nije nikakav problem, ima samo 20 pitanja, a gradivo nije teško tako da nema potrebe da se za to nešto posebno uči.
Najvažniji deo ispita je mobilna aplikacija koja treba da se napravi. Koliko znam, uglavnom su svi pravili Android aplikacije. Ne postoje nikakvi specijalni zahtevi koje je potrebno ispuniti, ali je bitno da aplikacija bude funkcionalna.
I da, ono što se radi na mobilnom poslovanju može posle da posluži i za diplomski rad, samo treba imati odgovarajuću ideju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2012. 11:33:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
nikola39 je napisao:
Ljudi , ukoliko zelite sto lakse da date PIS , uzmite Analizu i logicko projektovanje i jednim udarcem ubijate dve muve ! Na analizi cete nauciti sve sto niste na modelovanju, a malo ce vam i baze biti jasnije ! Naravno, ovo porucujem onima koji zele da rade nesto. Posvetite 2,3 sata nedeljno, redovno idete na vezbe iz PIS-a , dve solidne ocene su tu! Od ostalih kolega sam cuo da su E-obrazovanje i pedagogija sprdnja, a onome koga zanimaju finansije, berze, trzista i sl. prava stvar su predmeti kod Bate KlikKlaka


Analiza je verovatno predmet koji oduzima najviše vremena (najteži) od svih izbornih, stoga nije neka preporuka s moje strane. Pozdrav.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2012. 22:40:14 

Pridružio se: 06.10.2009. 23:46:01
Postovi: 161
Godina: Dipl.
Smer: IS
pa kazem ja da taj predmet uzmu ljudi koji hoce da rade nesto! Naravno ukoliko razumete materiju koja se ucila na bazama i uis-u, nece vam trebati vise od 2-3 sata nedeljno, a skontacete sve vezano za PIS. Opet, na vama je da izaberete.

ps. Ne mora da znaci da ako vam oduzima najvise vremena da je i najtezi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.10.2012. 18:27:36 

Pridružio se: 28.01.2009. 16:36:38
Postovi: 744
Godina: III
Smer: IS
koja su dva najlaksa izborna u 8. semestru? hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2012. 09:45:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.05.2009. 13:07:17
Postovi: 144
Godina: IV
Smer: IS
Pa oni su napisali da su izbacili jedan izborni i sad ima obavezna praksa umesto njega. E sad kako to ide nisam bas siguran...treba se raspitati....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.10.2012. 20:33:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2009. 19:47:27
Postovi: 618
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Pitao je za 8. semestar, a u njemu biramo dva izborna.

_________________
:srce:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2012. 23:07:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2008. 21:41:39
Postovi: 221
Godina: II
Smer: IS
Strelac je napisao:
Moze li neko da objasni ovaj raspored u vezi 4 godine... Koji su to Izborni 1,2,3,4,5,6???? Molim vas,malo sam zbunjen... Kako da znam u koju grupu spada moj izborni predmet?

Hvala


Ni meni nije jasno kako u rasporedu ima 7 izbornih,a u spisku predmeta 11?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2012. 12:54:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako nema dovoljno zainteresovanih, nema nastave, vec se radi u dogovoru sa predavacima, znaci mentorski. Verujem da se radi o tome.

Dakle, nece iz svih izbornih biti nastave. Ne znam kakva je situacija ove godine, kada sam ja slusao cetvrtu, izborni su krenuli posle 2-3 nedelje od pocetka nastave.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2012. 19:18:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2010. 21:17:55
Postovi: 345
Godina: IV
Smer: IS
Ako neko sazna koje ce nedelje krenuti paterni nek javi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 16:21:50 

Pridružio se: 07.02.2012. 12:33:13
Postovi: 32
Godina: III
Smer: IS
Ne poklapa se raspored predmeta po semestrima na fonovom sajtu i studentskom servisu. Recimo napredne .NET tehnologije su na fonovom sajtu u 2.semestru a ovde u prvom...Koja je tu fora?

I zna li neko koji su dobri predmeti za drugi semestar?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.10.2012. 18:53:50 

Pridružio se: 09.01.2012. 21:46:16
Postovi: 25
Godina: IV
Smer: IS
i mobilno poslovanje koje bi trebalo da je u drugom je u rasporedu sad?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 22:03:54 

Pridružio se: 15.10.2012. 21:55:47
Postovi: 1
Godina: IV
Smer: IS
Ee narode, kakva su vam iskustva sa paternima? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.10.2012. 21:57:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2010. 21:17:55
Postovi: 345
Godina: IV
Smer: IS
do kad mogu da se menjaju izabrani?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.10.2012. 22:50:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.08.2009. 03:25:33
Postovi: 308
Godina: Dipl.
Smer: IS
Anette je napisao:
Ee narode, kakva su vam iskustva sa paternima? :D


Najbolji predmet na ISIT-u, uz projektovanje softvera. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.11.2012. 08:48:36 

Pridružio se: 10.10.2012. 12:47:33
Postovi: 38
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Kakva je procedura za promenu izbornog predmeta?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 491 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group