Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Procedura
PostPoslato: 20.12.2007. 09:48:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.10.2003. 10:20:21
Postovi: 94
Lokacija: Beograd
Da li bi neko hteo da opise proceduru za diplomski?! :)

Cula sam da moze da se prijavi kada ostanu 2 ispita iz cetvrte, da li je to tacno? Koliko to kosta? Da li treba da prodje neko vreme od prijave do odbrane i slicno...

Hvala, kolege! :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.12.2007. 10:30:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.01.2005. 23:03:11
Postovi: 68
Lokacija: beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=3559&start=0 ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.12.2007. 13:23:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.05.2003. 19:54:11
Postovi: 328
Godina: Dipl.
Smer: ME
Jes' da ima tema ali evo jos jednom koraka:

1. Dogovoris temu sa mentorom (to moze da se uradi u bilo kom periodu studranja, bez obzira na broj preostalih ispita, teoretski).
2. Ako imas vremena kuckaj diplomski da posle ne bi gubila vreme kad das zadnji ispit (ovo nije korak vec savet)
3. Kad ti ostanu 2 i manje ispita do kraja (oba moraju biti iz 4. godine) ides u studentsku sluzbu da prijavis temu, popunis neki obrazac, ime mentora i naziv teme, i platis 1200 din preko racuna, te njima das uplatnicu.
4. Kad zavrsis sa kucanjem diplomskog, snimis ga na cd/flash i nosis mentoru da pogleda i kaze ti da li valja ili treba nesto da se menja (ovo je potencijalno korak u kom se izgubi najvise vremena jer je cim uhvatiti profesora da je slobodan i voljan da sto pre pregleda rad)
5. Nakon sto mentor odobri da je rad dobar, palis kuci, stampas i nosis na koricenje (valjda 4 komada, to ce ti mentor reci) a o koricenju i stampanji postoji tema sa svim detaljima.
6. Donosis ukoricene radove mentoru. Jedan primerak ti on potpisuje i nosis ga dole u studentsku sluzbu da zakazes odbranu(bilo bi bolje ako bi se ovaj korak odradio u terminu izmedju 11 i 13h jer moze da se desi da te u studentskoj sluzbi zezaju da dolazis ponovo sutradan u tom terminu jer im je isteklo radno vreme), udjes na vrata i obratis se zeni koja sedi za prvim stolom levo. Zaboravih da napomenem za poslednja 2 koraka moraju svi ispiti biti polozeni i evidentirani pa je preporuka da se prethodno to proveri na salteru 1.
7. Gospodja u stud. sluzbi ti odstampa neki list sa tvojim podacima i imenom teme i posalje te kod mentora da upise datum i potpise papir.
8. Ti odmah palis u kabinet i dogovaras datum. (Zaboravih reci da preostala 3 primerka obicno ostaju kod mentora pa ih on daje ostalim clanovima komisije) Nakon dogovora datuma, fakticki zavravas sa mentorom i sledeci put ga vidis na odbrani.
9. Vracas se dole u SS i dajes papir koji oni obrade i tada dobijes prazan CD (na koji rezes svoj rad) i papir sa listom stvari koje ti trebaju na dan odbrane.
10. Za koji dan od zakazivanja odbrane, zoves SS (broj na prethodno pomenutom papiru) i proveris da su svi ispiti prosli i koji je iznos koje se uplacuje na racun da bi mogla da branis diplomski.
11. Kad potvrde sve iz SS preko fona, onda blejis (eventualno ako nisi- onda pravis prezentaciju i spremas se za odbranu).
12. Na dan odbrane dolazis pola sata ranije, nosis CD u biblioteku gde dobijas potvrdu da si predala CD i potvrdu da nema dugovanja pa se vracas u SS da to sve predas (plus naravno sve ostalo sa spiska stvari koje trebaju za odbranu)
13. Ides u dogovoreni kabinet, branis, oni ti potpisu papir da si odbranio diplomski i koja je ocena (ovo mi tek sleduje ali pretpostavljam da se taj papir prethodno dobije u SS)
14. Vracas se u SS da oni obrade taj papir i
15. Posle par dana ides na faks da podignes uverenje o diplomi a pravu diplomu dobijes ko zna kad, za par meseci ako imas srece.


To je to, za korake od 1-11 sam 100% siguran da su tacni, a preostale sam cuo iz price i iskustva drugih, ako sam negde pgresio neka me neko ispravi. Srecno!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.12.2007. 16:17:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.10.2003. 10:20:21
Postovi: 94
Lokacija: Beograd
Hvala najlepse! :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group