Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17.12.2005. 18:52:24 

Pridružio se: 02.06.2005. 10:18:49
Postovi: 173
Lokacija: STROGI CENTAR
Zbog cega postoji ovaj forum ako niko nece da pomogne kad treba. Jos uvek niko nije postavio projektni zadatak, a na sajtu UK ima samo za prvi i drugi zadatak. Hajde budite ljudi i podelite sa drugima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.12.2005. 13:55:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.10.2003. 14:46:12
Postovi: 798
Godina: Dipl.
Smer: ME
mikki je napisao:
Zbog cega postoji ovaj forum ako niko nece da pomogne kad treba. Jos uvek niko nije postavio projektni zadatak, a na sajtu UK ima samo za prvi i drugi zadatak. Hajde budite ljudi i podelite sa drugima.


Agree!! Ko je bio na vezbama ??? Znam da vas ima! :D :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.12.2005. 14:49:30 

Pridružio se: 02.11.2005. 17:39:25
Postovi: 143
Godina: IV
Smer: ME
ja sam bila na vezbama.... treci zadatak se sastoji iz nekih 10-11 delova... pisala sam samo objasnjenja sta treba otprilike za koji deo, a sam text zadatka (ako ne postoji nigde na netu) je ispred 002... tako da vam nemogu pomoci :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: !
PostPoslato: 19.12.2005. 03:06:16 

Pridružio se: 02.06.2005. 10:18:49
Postovi: 173
Lokacija: STROGI CENTAR
Hajde ljudi nemojte zezati, znam da svi imaju po bar 2,3 uradjena seminarska, ajde dajte, necemo vam ukrasti vec smo odradili prvu polovinu, samo nam ttreba da bi videli kako se radi!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.12.2005. 04:08:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
jeste li pokushali sa yahoo grupom? uchlanite se tamo, i onda mozete da koristite materijale koji su tamio postovani, a mislim da je asistent rekao da tu postoji i bar jedan primerak rada


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.12.2005. 16:54:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.10.2003. 14:46:12
Postovi: 798
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zadatak 3.
Definisanje politike, ciljeva i planiranje kvaliteta u okviru Vašeg poslovnog sistema su osnova za efektivno i efikasno upravljanje kvalitetom po različitim entitetima i hijererhijskim nivoima upravljanja. Potrebno je:

1. Objasniti na primeru Vašeg poslovnog sistema međusobni uticaj: okruženja (svet, region), države, poslovnog sistema i korisnika koristeći delove knjige na strani 39.-44. (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda).
2. Koristeći analizu izlaza izvršenu u 1. zadatku objasniti kako poslovni sistem utiče na životnu sredinu.
3. Koristeći iskustva i znanja iz drugih predmeta opredeliti polazna dokumenta za definisanje Politike kvaliteta i to kao minimum: Misiju i Viziju Vašeg poslovnog sistema.
4. Koristeći definisane elemente politike kvaliteta na nivou organizacionih celina na strani 51.-57. knjige (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda) navesti one elemente koji bi trebalo razmotriti prilikom definisanja politike kvaliteta za Vaš poslovni sistem.
5. Vodeći računa o prethodno definisanim elementima i osnovnim pravilima formulisanja politike kvaliteta, definisati dokument Izjave o politici kvaliteta. Dokument pripremiti u obliku pogodnom za njegovo saopštavanje (javno isticanje i sl.) unutar Vašeg poslovnog sistema. Na prostornom rasporedu za poslovni sistem definisati mesta isticanja Izjave, kao jednog od vidova njenog saopštavanja.
6. Koristeći definisane elemente politike kvaliteta na nivou zemlje na strani 46.-51. knjige (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda) navesti one elemente koji bi omogućili efektivnije i efikesnije sprovođenje politike kvaiteta na nivou vašeg poslovnog sistema.
7. Na osnovu definisane Izjave o politici kvaliteta definisati odgovarajuće ciljeve kvaliteta. Ciljeve kvaliteta definisati na nivou poslovnog sistema i nivou organizacionih celina podele rada. Voditi računa o vezi globalnih ciljeva sadržanih u politici kvaliteta, ciljeva poslovnog sistema i organizacionih delova poslovnog sistema.
8. Koristeći definisane elemente plana kvaliteta na nivou poslovnog sistema na strani 66.-71. knjige (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda) navesti one elemente koji su primenjivi i potrebni za Vaš poslovni sistem.
9. Definisati osnove plana kvaliteta koristeći kao uzor primer iz knjige na strani 265.-270. (Kako uvesti sistem kvaliteta), a zatim definisati postupak izrade plana kvaliteta za slučaj Vašeg poslovnog sistema.
10. Koristeći definisane elemente plana kvaliteta na nivou države na strani 59.-65. knjige (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda) navesti one elemente koji utiču na rad Vašeg poslovnog sistema.
11. Izučavajući ulogu kontrole kvaliteta, metrologije i standardizacije na strani 76.-106. knjige (Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda) pojedinačno objasniti uticaj ovih oblasti i njihovih procesa na rad Vašeg poslovnog sistema.

Zadatak 4.
Upravljanje kvalitetom proizvoda ili usluga odvija se u fazi stvaranja i u fazi korišćenja (potrošnje). Polazeći od ovog pristupa potrebno je za Vaš slučaj da uradite sledeće:

1. Definisati osnove na kojima se bazira integralno upravljanje kvalitetom vaših proizvoda ili usluga.
2. Definisati osnovne elemente podsistema koji utiču na integralno upravljanje kvalitetom proizvoda ili usluga.
3. Utvrditi relacije između projektovanog i upotrebnog kvaliteta i prikazati dijagramima tokova kvaliteta.
4. Izabrati krive iz snopa krivih, za slučaj podsistema stvaranja i podsistema korišćenja (potrošnje), koje odgovaraju slučaju vašeg proizvoda. Prikazati ove krive grafički.
5. Definišite i dijagramski prikažite razrađene elemente podsistema stvaranja i korišćenja (potrošnje) koji utiču na stvaranje razlike između projektovanog i upotrebnog kvaliteta.
6. Odredite i prikažite upravljanja kvalitetom proizvoda u fazi korišćenja koji odgovara vašem slučaju.
7. Proučite sve tehnologije upravljanja resursima i za resurs koji ima najveći uticaj na kvalitet vašeg proizvoda ili usluge definišite tehnologiju upravljanja tim resursom.
8. Proučite dokumentaciju datu u knjizi Kako uvesti sistem kvaliteta, odaberite i navedite dokumenta koja bi bila potrebna za vaš slučaj i procese koje ste identifikovali u delu I zadatka ovog projekta. Iz izabranih dokumenata izdvojte one koji pripadaju grupi "sistemskih dokumenata".
9. Odaberite model organizacione strukture unutar kojeg bi se obavljali procesi podsistema kvaliteta za slučaj Vašeg poslovnog sistema.


Napomena:

· Za zadatke od 1.-6. i 9. koristiti predavanja i knjigu Osnove integralnog upravljanja kvalitetom proizvoda poglavlje 4.. Zadatak je moguće raditi za slučaj proizvoda ili za slučaj sredstva za rad koji vaš poslovni sistem koristi.
· Za zadatke 7. i 8. koristiti knjigu Kako uvesti sistem kvaliteta


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.12.2005. 01:14:03 

Pridružio se: 02.11.2005. 17:39:25
Postovi: 143
Godina: IV
Smer: ME
vidis kako umes da nadjes :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.12.2005. 00:30:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.12.2005. 14:27:15
Postovi: 54
Lokacija: Strogi Centar
Godina: Apsolvent
Smer: ME
DA KOMSIJI CRKNE KRAVA

_________________
They'll never take me alive


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.12.2005. 23:05:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
je l ima neko primjer treceg zadatka? ako ima neka okachi!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2006. 17:31:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
kahm kahm

ova tema se zove 'zbog chega uopshte postoji ovaj forum'

e pa stvarno...
zaista bi neko mogao jednom da odgovori

da li neko zna KADA GRUPA C4 TREBA DA PREDA 4. DIO PROJEKTNOG ZADATKA? utorak ili srijeda?

i da li se tada brani cio rad, ili je isto kao i kada smo predavali prva 3?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2006. 21:42:58 

Pridružio se: 29.10.2005. 13:08:30
Postovi: 7
E pa zvanicno valjda treba 4. zadatak da se preda u utorak u 14h,mada bi po pravilu trebalo da budu sutra tek konsultacije za 4. zadatak,ali ko zna sta ce biti zbog nedostatka vremena.Inace mislim da se brani kao i prethodna 3.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2006. 13:48:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.10.2003. 14:46:12
Postovi: 798
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li neko zna da li kada radim projektni za usluzno preduzece, moram da menjam svu teoriju koja se odnosi na proizvod i proizvodnju ( primer je arhitektonski biro koji ima planove kao neku vrstu proizvoda ). Zbunjuje me pre svega 4. zad. Iako mi je demonstratorka rekla da ostavim sve, nekako mi nije izgledala sigurno... H E L P !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2006. 21:10:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2003. 08:56:54
Postovi: 415
Lokacija: U kanalu
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pitanje za starije kolege.... ZNA LI SE STA PROFESOR PITA NA ISPITU, KOLIKO CIMA OKO SEMINARSKOG, I NA OSNOVU ČEGA SE DAJE KRAJNJA OCENA (kolokvijum vs projektni), i da li je dovoljno sat vremena za ceo MENADŽMENT ?

Sto opsirnije napisete o ovoj temi manje ćete se stideti :D :D :D

_________________
Postao je lider, umorni lider.Lideri se, kao što znamo, oslanjaju isključivo na narod.Njegov narod sastoji se od umornih intelektualaca svih kategorija, umornog radništva i seljaštva, umornih devojčica i njihovih mama..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group