Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20.06.2013. 17:22:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovako je glasio tekst na kolokvijumu:

Citiraj:
Ako je prošlo 10 minuta i primljena poruka, koja aktivnost/i je potrebna da se izvrši da bi proces došao do kraja:
1) i B i C
2) samo B
3) samo C
4) ili B ili C


A jel zna neko resenje ovog zadatka sa prvog kolokvijuma:

Citiraj:
Jedan proizvod prolazi kroz dva procesa: proizvodnju i kontrolu kvaliteta.
Gotov proizvod se prvo uzima iz magacina, zatim se stavlja na traku za testiranje, a potom vrši testiranje proizvoda pod pritiskom koje traje 1 minut.
Ako proizvod izdrži pritisak u toku testiranja, pakuje se u kutije, a zatim šalje u promet.
U slučaju da proizvod ne izdrži pritisak (deformiše se) u toku testiranja, proglašava se neispravnim i odbacuje.
Nacrtati BPMN dijagram za opisani proces.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 17:49:29 

Pridružio se: 20.06.2013. 17:43:32
Postovi: 4
Godina: III
Smer: IS
Da li neko moze da nacrta 4 zadatak sa drugog kolokvijuma? Mislim na ovaj, nacrtati dijagram slucajeva koriscenja. Ucenik koristi proces Prijava ispita, Nastavnik koristi proces Unos ocena, Administrator oba.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 18:16:18 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
4. zadatak DSK
http://postimg.org/image/jfh95ydgn/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 18:38:34 

Pridružio se: 20.06.2013. 17:43:32
Postovi: 4
Godina: III
Smer: IS
Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 18:46:59 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Jedan proizvod prolazi kroz dva procesa: proizvodnju i kontrolu kvaliteta.
Gotov proizvod se prvo uzima iz magacina, zatim se stavlja na traku za testiranje, a potom vrši testiranje proizvoda pod pritiskom koje traje 1 minut.
Ako proizvod izdrži pritisak u toku testiranja, pakuje se u kutije, a zatim šalje u promet.
U slučaju da proizvod ne izdrži pritisak (deformiše se) u toku testiranja, proglašava se neispravnim i odbacuje.
Nacrtati BPMN dijagram za opisani proces.

http://postimg.org/image/rn4ze2g8r/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 19:01:59 

Pridružio se: 26.03.2010. 23:06:12
Postovi: 23
Godina: I
^ to rešenje deluje ok. Jedino nisam siguran da li je potrepno podeliti sve na 2 particije - proizvodnju i kontrolu kvaliteta.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 19:03:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Deki je na kolokvijumu rekao da se sve radi u jednoj stazi ili kako vec, tako da bih rekao da se bas tako trazi.

Nego, Maka, kad vec dobro vladas tematikom, jel bi mogao da uradis i onaj UML sa apotekom?

Citiraj:
1. Stranka podnosi zahtev za dobijanje saglasnosti za otvaranje apoteke. Nadležni organ proverava da li je priložena sva potrebna dokumentacija i ukoliko nije, zahteva dopunu u roku od 7 dana. Ako se dopuna ne dostavi u predviđenom roku donosi se rešenje o odbijanju zahteva. Ako je dokumentacija kompletna, ili nakon dopune dokumentacije vrši se provera sanitarnih uslova prostorija u kojima je predviđena delatnost. Ako su sanitarni uslovi ispunjeni, donosi se pozitivno rešenje.
U suprotnom se donosi negativno rešenje. U slučaju negativnog rešenja, stranka ima pravo žalbe u roku od 3 dana, posle čega rešenje postaje pravosnažno. Ako stranka podnese žalbu u predviđenom roku, žalba može biti prihvaćena (čime se rešenje preinačuje u pozitivno) ili odbijena (čime rešenje postaje pravosnažno).


Ja znam otprilike, ali posto ce doci neki veoma slican, radije ne bih da izgubim trecinu poena na gluposti, pa je svaka pomoc dobrodosla.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 19:19:45 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
mirko2 je napisao:
^ to rešenje deluje ok. Jedino nisam siguran da li je potrepno podeliti sve na 2 particije - proizvodnju i kontrolu kvaliteta.


Ja sam cula da je ta kontrola kvaliteta spomenuta samo da nas zbuni, tj. mozda bi ta staza i trebala da se zove kontrola kvaliteta jer je to vec gotov proizvod i proverava se njegov kvalitet, u svakom slucaju je samo jedna staza :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 20:32:44 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Gorbash je napisao:
Deki je na kolokvijumu rekao da se sve radi u jednoj stazi ili kako vec, tako da bih rekao da se bas tako trazi.

Nego, Maka, kad vec dobro vladas tematikom, jel bi mogao da uradis i onaj UML sa apotekom?

Citiraj:
1. Stranka podnosi zahtev za dobijanje saglasnosti za otvaranje apoteke. Nadležni organ proverava da li je priložena sva potrebna dokumentacija i ukoliko nije, zahteva dopunu u roku od 7 dana. Ako se dopuna ne dostavi u predviđenom roku donosi se rešenje o odbijanju zahteva. Ako je dokumentacija kompletna, ili nakon dopune dokumentacije vrši se provera sanitarnih uslova prostorija u kojima je predviđena delatnost. Ako su sanitarni uslovi ispunjeni, donosi se pozitivno rešenje.
U suprotnom se donosi negativno rešenje. U slučaju negativnog rešenja, stranka ima pravo žalbe u roku od 3 dana, posle čega rešenje postaje pravosnažno. Ako stranka podnese žalbu u predviđenom roku, žalba može biti prihvaćena (čime se rešenje preinačuje u pozitivno) ili odbijena (čime rešenje postaje pravosnažno).


Ja znam otprilike, ali posto ce doci neki veoma slican, radije ne bih da izgubim trecinu poena na gluposti, pa je svaka pomoc dobrodosla.


Ja sam pokusala, ali nisam bas sigurna da tako treba...
http://postimg.org/image/5skvw3ha5/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:28:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2010. 14:59:18
Postovi: 610
Lokacija: on the lake, fishing!
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^Ovaj satic za sedam dana kod zahtevanja ponude treba da bude ovoga slanja dopune dokumentacije, i ja sam isto pogresio, rece mi Deki da tako treba na uvidu...

_________________
"Adventure, excitement... a Jedi craves not these things." - Silent Bob


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:32:02 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
merc_with_a_mouth je napisao:
^Ovaj satic za sedam dana kod zahtevanja ponude treba da bude ovoga slanja dokumentacije, i ja sam isto pogresio, reci mi Deki da tako treba na uvidu...


Hvala na ispravci :) Znaci ostalo je ok?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:34:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2010. 14:59:18
Postovi: 610
Lokacija: on the lake, fishing!
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Da trebalo bi da jeste :)

_________________
"Adventure, excitement... a Jedi craves not these things." - Silent Bob


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:34:59 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
A moze li da okaci neko resenje dijagrama promene stanja sa prvog kolokvijuma...?

_________________
Jer osecam se FoNcY...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:36:38 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Kalauz je napisao:
A moze li da okaci neko resenje dijagrama promene stanja sa prvog kolokvijuma...?

Kako je isao tekst?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:39:24 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
Posmatra se DVD player. Inicijalno je isključen, ali može da ima dva stanja: uključen i isključen.
Ako je isključen, gori lampica na dugmetu POWER kojim se uređaj može uključiti ili isključiti.
U slučaju da je DVD player uključen, vrata na njemu mogu biti otvorena ili zatvorena. Samo u koliko su zatvorena, mogu se otvoriti pritiskom na dugme EJECT.
Glava za čitanje se može kretati samo u koliko su vrata na DVD player-u zatvorena.
Nacrtati UML dijagram stanja za navedeni opis.

_________________
Jer osecam se FoNcY...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:43:21 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Imas na 2. strani


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:47:26 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
Maka** je napisao:
Imas na 2. strani

Hvala...

_________________
Jer osecam se FoNcY...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 21:50:31 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
A sta predstavlja ova strelica zatvorena vrata od stanja ukljucen do podstanja zatvorena vrata ?

_________________
Jer osecam se FoNcY...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 22:00:42 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Iskreno nisam ni ja sigurna, ali na vezbama kad smo radili primer sa rernom ona je imala 2 nezavisna podstanja i oba su imala tu strelicu. Pa ja mislim da u ovom primeru otvorena vrata to nemaju jer mogu da se otvore samo preko eject... a mozda sam i ja to sve istripovala :P A s druge strane, imam neki DPS za radio, isti je princip kao ta rerna al tih strelica nema...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 22:07:28 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
Ajde moze kratko objasnjenje za slike sa prvog kolokvijuma...
U prilogu je fajl sa njima...


Prikačeni fajlovi:
MPP - I kolokvijum, 23.04.2013. (by Stepke).pdf [160.72 KiB]
500 puta

_________________
Jer osecam se FoNcY...
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 22:14:04 

Pridružio se: 20.04.2011. 19:03:42
Postovi: 8
Godina: I
Smer: IS
Maka** je napisao:
Iskreno nisam ni ja sigurna, ali na vezbama kad smo radili primer sa rernom ona je imala 2 nezavisna podstanja i oba su imala tu strelicu. Pa ja mislim da u ovom primeru otvorena vrata to nemaju jer mogu da se otvore samo preko eject... a mozda sam i ja to sve istripovala :P A s druge strane, imam neki DPS za radio, isti je princip kao ta rerna al tih strelica nema...


Znaci postoje nadstanja i agregirana stanja. Kod nadstanja je specificno da se može nalaziti samo u jednom podstanju koje sadrži, za razliku od agregiranog stanja. E sad, ona strelica od nadstanja ukljucen do podstanja zatvorena vrata govori da se automatski prelaskom u nadstanje ukljucen aktivira podstanje zatvorena vrata. To je valjda ta logika.. :) . Logicno je da kad ukljucis dvd inicijalno su vrata zatvorena, jer automatski zatvara iskljucivanjem... Jedino ako ga ne izvuces iz štekera...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2013. 23:17:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kalauz je napisao:
Ajde moze kratko objasnjenje za slike sa prvog kolokvijuma...
U prilogu je fajl sa njima...


Koliko sam ja shvatio, a moguce da nisam u pravu, je da ova kombinacija nije moguca jer FG ne mogu paralelno da se izvrsavaju.

Meni doduse nije jasna poenta ovog cekanja na izvrsenje u ovakvim primerima. Sta bi se razlikovalo da nema casovnika ispred D?

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2013. 00:06:55 

Pridružio se: 06.02.2010. 22:21:17
Postovi: 36
Godina: III
Smer: IS
Gorbash je napisao:
Kalauz je napisao:
Ajde moze kratko objasnjenje za slike sa prvog kolokvijuma...
U prilogu je fajl sa njima...


Koliko sam ja shvatio, a moguce da nisam u pravu, je da ova kombinacija nije moguca jer FG ne mogu paralelno da se izvrsavaju.

Meni doduse nije jasna poenta ovog cekanja na izvrsenje u ovakvim primerima. Sta bi se razlikovalo da nema casovnika ispred D?


Ne mogu da se izvrse i F i G, vec samo jedno od njih, zato nije tacno... Taj sat je vrv tu da nas zbuni :) A koji je fazon sa 7. oba odg su tacna ili...?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2013. 02:39:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ili da onaj ko je postavio to nije siguran koji od ta dva su tacna. Mada mene zanima, pod pretpostavkom da su tacna oba, sto ne bi mogao F da se izvrsi dok se ne zavrsi C?

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2013. 11:56:17 

Pridružio se: 01.05.2012. 21:02:31
Postovi: 30
Godina: IV
Smer: IS
Mislim da u 7. zadatku aktivnost B se nikada ne moze ni izvrsiti...Jer ovaj gateway usmerava proces u smeru u kom je poruka primljena, a obzirom da gornja poruka stize za 10 min a donja tek za 20 min, uvek ce usmeriti citav proces na aktivnost A na koju se zatim nadovezuju ostali procesi...Tako da po meni B otpada...To je neko moje tumacenje... :)

_________________
Jer osecam se FoNcY...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group