Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17.03.2015. 13:52:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Teorija odlučivanja je šablonski ispit koji drže zanimljivi asistenti. Može da se polaže na više načina:

Prvi način je preko kolokvijuma. Studenti polažu dva kolokvijuma u toku semestra, na kojima se rade samo zadaci. Međutim postoji i način da se oslobodite nekog zadatka po vašem izboru (ili celog kolokvijuma). Da biste to uradili morate da skupljate bodove na „vežbama ponavljanja“. Na početku semestra imaćete priliku da se podelite u tim od 5 članova koji će se svake treće nedelje boriti da osvoji što više bodova prilikom ispitivanja u svojoj grupi. Prvih 15-ak% na celom smeru se oslobadja celog kolokvijuma i odmah dobija maximum poena, ostali se dalje na po 15% oslobadjaju po jednog zadatak. Vežbe ponavljanja se sastoje iz 2 dela: na prvom času se na projektoru prikažu 10-12 pitanja za koje ceo tim ima nekih 5-10 minuta da se konsultuje i prodje sva pitanja zajedno. Nakon toga asistenti kreću sa kockicom na ispitivanje . Asistent pridje svakom timu i pritisne randum na digitronu i digitron sam izbaci broj pitanja na koji student odgovara. Potom neko od članova tima baca kockicu i koji broj padne, tako odgovara student koji je pre bacanja dobio taj broj. Uvek odgovara samo jedan član tima. Savet puskica je da se ne plašite ovog propitivanja, jer u učionici obično bude opšte rasulo prilikom ispitivanja i niko nikog ne sluša kako odgovara. Kada se zavrsi usmeni deo, na drugom času se na projektoru prikažu 5 zadataka koje rade svi timovi (najbolje je da podelite zadatke svakom članu tima, ili da pre časa podelite ko će koju oblast da radi). Tim koji prvi uradi i ima najbolje vreme na dobija bonus poene na brzinu. Da bi vam se priznao pismeni deo morate da imate tačna bar 3 od 5 zadataka. OBAVEZNO je da svaki član tima ponese digitron na vežbe ispitivanja zato što je svakom potreban za svoj zadatak! Ovako vežbate i jačate timski duh. Za spremanje vežbi ponavljanja dovoljni su vam zadaci sa vežbi, čak i dosta teorije bude kao sa vežbi. Svi studenti koji polože pismeni na bilo koji način moraju da polažu i takozvani usmeni u redovnom roku. Obratite pažnju na poslednja predavanja prof Milije, koji tada obično kaže šta tačno da se uči iz knjige.

Drugi je klasičan način polaganja: pismeni + usmeni + seminarski.
Seminarski rad, 50 poena
Pismeni (2 kolokvijuma) , (100+100)/2
Usmeni, 100 poena

Seminarski nije obavezan ali mnogo izvlači ocenu na kraju. Na pismenom često znaju da upadnu i teorijska pitanja, koja oduzimaju mnogo poena. Usmeni se radi pismeno i ima negativne bodove. Sadrži sledeće celine:


• DA/NE pitanja, 20 pitanja * 1 poen = 20 peona
• Zatvorena pitanaja, 30 pitanja * 2 peona = 60 poena
• Otvorena pitanja, 10 pitanja * 2 poena = 20 poena

Konačna skala:

5 -125 poena
6 - 150
7 - 175
8 - 200
9 - 225
10 - 250

Zvaničan sajt predmeta je http://www.odlucivanje.fon.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.04.2015. 00:26:50 

Pridružio se: 22.12.2010. 15:53:28
Postovi: 22
Godina: I
Smer: IS
Jel postoje kolokvijumi iz teorije odlucivanja posto ih nema u rasporedu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.04.2015. 19:58:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.08.2012. 13:15:22
Postovi: 274
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Vec druga godina kako je izbachen kolokvijum...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2015. 14:57:44 

Pridružio se: 16.12.2011. 12:58:41
Postovi: 110
Godina: I
Smer: IS
Jel ima neka skripta koja bi mogla da poslizu za test i rokove?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2015. 13:15:25 

Pridružio se: 16.12.2011. 12:58:41
Postovi: 110
Godina: I
Smer: IS
Jel dovoljna ova skripta -For dummies za polaganje testa i uopste za odgovaranje teroije ove godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.06.2015. 05:44:39 

Pridružio se: 14.09.2012. 00:48:06
Postovi: 29
Godina: II
Smer: IS
Pozz kolege, polagao sam ovaj ispit prosle godine i polozio sam pismeni ali pao usmeni pa sam morao da ga prenesem.
Nisam bio na vezbama jer je bio lagan ispit ali sada kada sam obnovio sve ovo gradivo, cini mi se da se nesto izmenilo gradivo.

Prosle godine na pismenom je dolazilo nesto od ovih delova: Distributivna metoda, HAT, JAT,Ikor, LDR, Prometej, Elektra, AHP Fazi logika i Id3. Ako moze neko da mi javi sto pre, jel to sve sto ce doci i sada na roku ili je izmenjeno polaganje, ili sta se desava uopste. Citam nesto o Bajesovim mrezama, odlucivanju pri riziku i slicno. Jel taj deo dodat ove godine ili sta? Hvala :yo: :udri: :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2015. 09:37:44 

Pridružio se: 03.10.2013. 17:03:02
Postovi: 21
Godina: Padobranac
Smer: IS
DzoniLik to je dodato ove godine.
Da li može neko da objasni kako se radi ovo eliminaciono pitanje za usmeni:
POGLAVLJE 4: TEORIJA KORISNOSTI
-Nacrtati drvo odlučivanja za sledeću kocku: sigurni dobitak 100 i kocka dobitak 0 (P=0.5) ili 300 (P=0.5).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.09.2015. 17:35:12 

Pridružio se: 13.01.2013. 15:21:19
Postovi: 15
Godina: I
Smer: ME
na linku je slika vezana za to pitanje :D

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=567AE449


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group