Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31.08.2011. 20:33:58 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
ZauzetoKorisnickoIme! je napisao:
Protiv faxa, tako mi je rekla na uvidu, ne mogu da znaju ko je bio na tom racunaru od stdenata...


Molim? :zbun: Znaci, uzmimo npr da si ti gost kod mene u kuci i da sa mog prozora ubijes nekoga iz pistolja.. Sta, ja cu odgovarati krivicno, jer zaboga, ne zna se tacno ko je od gostiju pucao? :zbun: Does.not.compute. Cuo sam za gomilu slucajeva da su u usa gonjeni studenti koji su sa mreze faksa skidali nelegalan softver ili sta god, ali nikad ne cuh da su tuzili univerzitet.. Uostalom, u konvenciji o c. kriminalu se za pravna lica (cl.12) nigde ne spominje njihova odgovornost ako fizicko lice nije delovalo za njihov racun.. Sad sam skroz zbun :zbun:

e, a to za baze mi je makar jasno.. barem se nadam :D vlasnik je isto sto i autor i on ima imovinska (vaze za zivota i 70g nakon smrti) i moralna (vaze zauvek) prava.. a proizvodjac ima samo imovinska(srodna prava) i ona traju 15 god od stvaranja ili pustanja u javnost, plus se mogu produziti za jos 15 ako se bitno promeni selekcija sadrzaja (naravno, ovo nije medju onim clanovima koje je trebalo nauciti!! :ljutko: grr)
Jako je vazno izgleda voditi racuna o svakoj reci ovde.. I iako imam gomilu pitanja i zakone pred sobom, na pola njih ne mogu da dam jednosmislen odgovor :ljutko: jbte ovaj ispit je kao kvantna mehanika, odgovori kao da postuju hajzenbergov princip nesigurnosti.. :udri: :udri: ne mogu da verujem da sam ovo ostavio za poslednji ispit :bljak: muka mi je


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 03:52:18 

Pridružio se: 06.06.2009. 19:03:30
Postovi: 41
Godina: II
Smer: IS
Hoce li neka dobra dusa da me obraduje i da mi kaze da sad mogu da polazem samo 1. kolokvijum iako sam izlazila u junu i nisam ga polozila? :ovaj:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 08:09:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.06.2011. 17:05:53
Postovi: 16
Godina: III
Smer: IS
"svi koji su položili jedan deo ispita i pali drugi, imaće priliku i u septembarskom ispitnom roku da polažu parcijalno, što do sada nije bio slučaj" - pise na myelabu u vesti za rezultate u junu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 10:22:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.02.2010. 20:31:44
Postovi: 54
Godina: IV
Smer: IS
kingslayer je napisao:
ZauzetoKorisnickoIme! je napisao:
Protiv faxa, tako mi je rekla na uvidu, ne mogu da znaju ko je bio na tom racunaru od stdenata...

Molim? :zbun: Znaci, uzmimo npr da si ti gost kod mene u kuci i da sa mog prozora ubijes nekoga iz pistolja.. Sta, ja cu odgovarati krivicno, jer zaboga, ne zna se tacno ko je od gostiju pucao? :zbun: Does.not.compute. Cuo sam za gomilu slucajeva da su u usa gonjeni studenti koji su sa mreze faksa skidali nelegalan softver ili sta god, ali nikad ne cuh da su tuzili univerzitet.. Uostalom, u konvenciji o c. kriminalu se za pravna lica (cl.12) nigde ne spominje njihova odgovornost ako fizicko lice nije delovalo za njihov racun.. Sad sam skroz zbun

A meni je na uvidu rekla da se krivicna prijava pokrece protiv studenta i protiv nekog odgovornog lica na fakultetu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 10:51:15 

Pridružio se: 01.09.2011. 10:48:41
Postovi: 1
Godina: III
Smer: IS
1. Da li se tehnicki pronalazak stiti autorskim pravom?
2.Moze li TOTAL COMANDER da bude naziv sledeceg filma brace Koen?
3.Osoba ili institucija koja prima podatke poverilaca zove se ..?
4.KAko se zove dokument na osnovu koga se kompjuterski program svrstava u autorsko delo?
5.Nadlezni organ dolazi u firmu X i trazi podatke.Zatim trazi da se ti podaci nikome ne pokazuju.Ako te podatke posle trazi poverenik za informacije da li firma sme da da podatke?
6.Da li proizvodjac baze podataka moze da zahteva primerak svoje baze od nekog korisnika ako ovaj ne zeli da ga da?

Može li neko da mi da odgovor na ovo?? ^^^^ :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 11:30:51 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
Thumbelina je napisao:
A meni je na uvidu rekla da se krivicna prijava pokrece protiv studenta i protiv nekog odgovornog lica na fakultetu!


Eto vidis :D Nikad se ne zna sta je tacan odgovor, jer je svakome dala razlicita resenja :D Taktika "zbuni neprijatelja"?

Mada ovaj tvoj odgovor, kad malo bolje razmislim, ima i najvise smisla.. ipak je racunar njihov.. ono sto nema smisla je da se prijava pokrece samo protiv fona (odg. lica fona), jer se, zaboga, ne zna ko je tacno od studenata ucinio to delo.. pa valjda postoji neka institucija nn lica majka mu stara, neke kamere, svedoci itd :D

@dankacg

za 5. pitanje.. nemoj me drzati za rec, ali ja mislim da ne moze.. jer ako je nadlezni organ to zaveo kao sluzbena tajna (ako se na to misli u pitanju), ili zbog istrage ili cega vec tesko da poverenik tu moze imati neka ovlascenja.. ne znam, bilo je to po novinama, poverenik se zalio.. googlajte sluzbena tajna paravan za korupciju ili tako nesto..
a za 3. (opet, bez ikakve moje odgovornosti :D nista na ovom predmetu nije sigurno osim da postoji i da je naporan do zla boga): mislim da ne moze tek tako.. ranije je na ovoj (ili proslogodisnjoj, ne secam se) temi neko istakao misljenje da moze, jer nisu iz istih sfera, sto donekle ima smisla.. ali opet, ne mogu da zamislim da ja mogu tek tako da svoj program nazovem "the matrix" ili "star wars" bez da budem tuzen :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 12:35:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.06.2011. 17:05:53
Postovi: 16
Godina: III
Smer: IS
Sa Wikipedie - mozda je i neko od nasih poisovaca pisao clanak :)
Citiraj:
Наше право иде и корак напред у заштити ауторских права, па предметом заштите сматра и наслов ауторског дела. Наслов дела је име, тј. назив којим се једно ауторско дело обележава у циљу разликовања од дела исте или слична врсте. Наслов, по правилу, изражава суштину дела које обележава његову основну идеју, упућује на дело и стоји у блиској интелектуалној вези са делом. Због тога се наслов може сматрати резултатом духовног стваралаштва ауторског дела, одн. саставним елементом ауторског дела које обележава, та му се стога и даје квалитативно иста заштита. Није дозвољено узимати за наслов ауторског дела наслов који је већ употребљен за дело исте врсте (за дела различите врсте може) ако се тиме ствара забуна у погледу аутора. Ако се појаве иста или слична дела са истим насловима, подобна да изазову забуну у промету, примењује се начело временског приоритета, тј. аутор чије је дело раније настало (објављено, изложено и др.) има право да задржи наслов, док је овај други у обавези да га промени.



A evo i za ovo
Citiraj:
6.Da li proizvodjac baze podataka moze da zahteva primerak svoje baze od nekog korisnika ako ovaj ne zeli da ga da?
Iz zakona
Citiraj:
4.3.1. Pravo na pristup primerku dela (Član 34.)
Autor ima pravo da od vlasnika primerka njegovog dela traži da mu omogući pristup tom primerku, ako je to neophodno radi umnožavanja dela, i ako se time bitno ne ugrožavaju opravdani interesi vlasnika, odnosno lica koje drži taj primerak dela.
Vlasnik dela, odnosno lice koje drži primerak dela iz stava 1. ovog člana nije dužno da autoru preda primerak dela.
Navedeno pravo ne spada u imovinska prava, a kako "Proizvođač baze podataka ima imovinska prava u skladu sa ovim zakonom"(Clan 137) i kako nigde u srodnim pravima nije navedeno da proizvodjac moze tako nesto da zahteva, odgovor je ne. (valjda...)


Tu je i clan koji bi se odnosio na pesmu Mozda spava (Disova imovinska prava su istekla, a moralna mu jos uvek traju - umro je 1917.)
Citiraj:
6.1. Pravo prvog izdavača slobodnog dela (Član 141.)
Lice koje, po isteku imovinskih prava autora, prvi put zakonito izda ili na drugi način saopšti javnosti delo koje pre toga nije bilo izdato, ima imovinska prava koja odgovaraju imovinskim pravima autora.
E sad, sta im znaci ovo "zakonito izda" nemam pojma...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 19:10:16 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
checazzofai je napisao:
Navedeno pravo ne spada u imovinska prava, a kako "Proizvođač baze podataka ima imovinska prava u skladu sa ovim zakonom"(Clan 137) i kako nigde u srodnim pravima nije navedeno da proizvodjac moze tako nesto da zahteva, odgovor je ne. (valjda...)


slazem se (koliko god to malo znacilo, jelte)

checazzofai je napisao:
Tu je i clan koji bi se odnosio na pesmu Mozda spava (Disova imovinska prava su istekla, a moralna mu jos uvek traju - umro je 1917.)
Citiraj:
6.1. Pravo prvog izdavača slobodnog dela (Član 141.)
Lice koje, po isteku imovinskih prava autora, prvi put zakonito izda ili na drugi način saopšti javnosti delo koje pre toga nije bilo izdato, ima imovinska prava koja odgovaraju imovinskim pravima autora.
E sad, sta im znaci ovo "zakonito izda" nemam pojma...


ne bih oko toga lomio glavu previse.. disova imovinska prava su istekla, i to je to.. obicno se u takvim situacijama to prebacuje u javno vlasnistvo.. e sad, ne secam se kako je tacno glasilo pitanje :D da li je blog imao pravo da objavi (tj. umnozi bez dozvole) tu pesmu ili tako nesto? ako je to pitanje, onda jeste, tj imao je pravo..

edit: evo kratki google search http://sr.wikisource.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B2%D0%B0
pise na dnu da su prava u javnom vlasnistvu, tj svako moze da je iskoriscava
edit 2: tj predpostavljam da "ko prvi zakonito izda" obicno bude neko drzavno telo koje se brine o takvim stvarima.. mada mi se vise cini da se taj clan odnosi na dela koja uopste nisu bila izdata (cak ni za zivota autora), te bi tumacenje bilo da po isteku im. prava ona postaju javna, osim kada delo nije ni bilo izdato (tada prava stice onaj ko prvi izda).. ali nije ni vazno, ovo po meni daleko prevazilazi ono sto se od nas trazi na ovom ispitu

e, a sta bi sa onim pitanjem: ako strana ugovornica nema nadleznost za vodjenje postupka po clanovima 2-11 da li ce suditi strancu u svojoj zemlji pozivajuci se na ovu konvenciju ili ce tu nadleznost prepustiti drugoj strani ugovornici iz koje osmunjiceno lice dolazi?
mislim da moze da se pozove i tako uspostavi jurisdikciju (tj clan 22 stav 3) cak i ako nema nadleznosti, ali ko ce ga znati.. jos neko misljenje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 21:48:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.09.2009. 19:50:48
Postovi: 160
Godina: III
Smer: IS
A mi moramo da znamo sve pesme, recimo, koje ona zna i koji su autori i kada su ziveli... Otkud ja znam kada je Dis umro i da li su mu istekla imovinska prava?? Je l' mi studiramo knjizevnost?!
I da li se igde u zakonu pominje konkretno vlasnik baze podataka i gde? Ja ne vidim, videla sam samo proizvodjaca...
Uf... :glupsam:

I da li neko zna odgovor na pitanje - Ako ucenik osn. skole pomocu direktorove sifre nesto uradi, kaznice se? Tako nesto. Kako se uopste kaznjavaju maloletna lica, do 14godina, gde je to definisano, u kom zakonu?
A za vlasnika baze : ako je on isto sto i autor baze, je l' to znaci da se on posmatra kao autor svakog drugog dela? Sa svim imovinskim i moralnim pravima kao i svaki drugi autor?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 22:31:38 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
ZauzetoKorisnickoIme! je napisao:
I da li neko zna odgovor na pitanje - Ako ucenik osn. skole pomocu direktorove sifre nesto uradi, kaznice se? Tako nesto. Kako se uopste kaznjavaju maloletna lica, do 14godina, gde je to definisano, u kom zakonu?
A za vlasnika baze : ako je on isto sto i autor baze, je l' to znaci da se on posmatra kao autor svakog drugog dela? Sa svim imovinskim i moralnim pravima kao i svaki drugi autor?


Nece se kazniti uopste (tj nece se izreci krivicne sankcije), tj odgovornost je valjda roditelja/staratelja.. To je clan 4. stav 3 k.z. a za maloletnika (14-18 godina) mogu kr. sankcije, i to je propisano posebnim zakonom o maloletnicima..
ovo drugo: da, tj tako je ceca objasnila (vlasnik=autor a odatle sledi i sve ostalo)

a za pesmu i to, necu ni da komentarisem, jednostavno nemam snage vise.. ja pratim ovaj ispit evo vec trecu sezonu, i svaceg sam se nagledao.. to da se trazi da znamo kad je umro neki pesnik je samo tip of the iceberg :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 22:42:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.09.2008. 22:48:40
Postovi: 181
Godina: IV
Smer: IS
^^deci do 14 godina ne mogu biti izrečene krivične sankcije tj neće se kazniti


dankacg je napisao:
1. Da li se tehnicki pronalazak stiti autorskim pravom?
2.Moze li TOTAL COMANDER da bude naziv sledeceg filma brace Koen?
3.Osoba ili institucija koja prima podatke poverilaca zove se ..?
4.KAko se zove dokument na osnovu koga se kompjuterski program svrstava u autorsko delo?
5.Nadlezni organ dolazi u firmu X i trazi podatke.Zatim trazi da se ti podaci nikome ne pokazuju.Ako te podatke posle trazi poverenik za informacije da li firma sme da da podatke?
6.Da li proizvodjac baze podataka moze da zahteva primerak svoje baze od nekog korisnika ako ovaj ne zeli da ga da?

Može li neko da mi da odgovor na ovo?? ^^^^ :pitamse:


1 da
2 ne
3 poverenik
4 zakon o autorskom pravu
5 ovo je diskutabilno pa cu da preskocim
6 ne secam se jer spremam prvi kolokvijum :D


Poslednji put menjao MikiVeliki dana 01.09.2011. 22:54:11, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 22:44:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.09.2008. 20:26:25
Postovi: 82
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja mislim da total comander moze biti naziv novog filma, jer nije u istoj sferi kao i program (it)

a to za Disa, nemojte da smarate, poenta je da se napise da prava ima autor ( To sto neko zna da je Dis napisao je opsta kultura)

_________________
Stefan car.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 22:54:19 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
MikiVeliki je napisao:
^^deci do 14 godina ne mogu biti izrečene krivične sankcije tj neće se kazniti
vlasnik baze nije isto što i autor baze podataka

dankacg je napisao:
1. Da li se tehnicki pronalazak stiti autorskim pravom?


1 da


jesi li siguran? jer kod nas postoji i nesto sto se zove zakon o patentima..

sharulja je napisao:
a to za Disa, nemojte da smarate, poenta je da se napise da prava ima autor ( To sto neko zna da je Dis napisao je opsta kultura)


pa kako on (ili njegovi nalsednici) mogu imati imovinska prava kad su ona istekla? :zbun: upravo je u tome poenta, kad je umro a ne ko je napisao pesmu.. al nebitno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 22:56:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.09.2008. 22:48:40
Postovi: 181
Godina: IV
Smer: IS
Thumbelina je napisao:
kingslayer je napisao:
ZauzetoKorisnickoIme! je napisao:
Protiv faxa, tako mi je rekla na uvidu, ne mogu da znaju ko je bio na tom racunaru od stdenata...

Molim? :zbun: Znaci, uzmimo npr da si ti gost kod mene u kuci i da sa mog prozora ubijes nekoga iz pistolja.. Sta, ja cu odgovarati krivicno, jer zaboga, ne zna se tacno ko je od gostiju pucao? :zbun: Does.not.compute. Cuo sam za gomilu slucajeva da su u usa gonjeni studenti koji su sa mreze faksa skidali nelegalan softver ili sta god, ali nikad ne cuh da su tuzili univerzitet.. Uostalom, u konvenciji o c. kriminalu se za pravna lica (cl.12) nigde ne spominje njihova odgovornost ako fizicko lice nije delovalo za njihov racun.. Sad sam skroz zbun

A meni je na uvidu rekla da se krivicna prijava pokrece protiv studenta i protiv nekog odgovornog lica na fakultetu!


i šta sad, ko je kriv na kraju ? :lol:


^
u pravu si, vidim da u zoap nema tehničkih pronalazaka.

a Dis ima samo moralna prava, zato što su imovinska istekla 1987


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 23:39:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.06.2011. 17:05:53
Postovi: 16
Godina: III
Smer: IS
sharulja je napisao:
a to za Disa, nemojte da smarate, poenta je da se napise da prava ima autor ( To sto neko zna da je Dis napisao je opsta kultura)
Dis je zanimljiv samo kao primer povrsnosti i proizvoljnosti sa kojima se ovi testovi sastavljaju od strane odredjenih lica.
ZauzetoKorisnickoIme! je napisao:
I da li se igde u zakonu pominje konkretno vlasnik baze podataka i gde? Ja ne vidim, videla sam samo proizvodjaca...
Rec "vlasnik" se u ZOAP pominje samo kada se odnosi na vlasnika primerka dela. Dakle, zakon ne poznaje termin "vlasnik baze podataka". Izgleda da na ovom predmetu ne postuju zakon.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 23:59:52 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
MikiVeliki je napisao:

i šta sad, ko je kriv na kraju ? :lol:


ma ipak mi najlogicnije zvuci i student i fon.. tj u mom primeru, moj nije samo prozor nego i pistolj :D pa ipak postoji neka sumnja i protiv mene :) Ne, stvarno, "student" je ipak neko lice koje je povezano na neki zvanican (da ne kazem "pravni") nacin sa fakultetom, pa se moze tumaciti da je, downloadovanjem tog fajla, "delovao za racun pravnog lica (fakulteta)", a za to je, po konvenciji, odgovorno i to pravno lice.. valjda :D a mozda i nije :D mozda se to odnosi samo na asistente i sl.. ko ce ga znati.. ja sigurno ne :D blind luck, to mi je uzdanica

e, a za ta imovinska koja isticu itd, mislim da ovo moze biti od pomoci:
sa wikipedie:

С обзиром да је до децембра 2004. на снази био закон према којем су ауторска права била заштићена 50 (уместо садашњих 70) година од смрти аутора, дела чији је аутор умро пре 1. јануара 1954. су у јавном власништву у Србији.

dakle, ako je neki bas bas stari autor, automatski su mu istekla im. prava pa nam to olaksava.. naravno, kamo srece da nam je to neko i rekao sa ove katedre :ljutko:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 00:16:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.09.2008. 20:26:25
Postovi: 82
Godina: Apsolvent
Smer: IS
To za download sa fona je kriv fon. rekla mi ceca na uvidu u junu. ja sam, je li, napisao da je student..i pao ispit =/

_________________
Stefan car.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 09:14:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.02.2010. 20:31:44
Postovi: 54
Godina: IV
Smer: IS
E a ja sam isto napisala da se pokrece samo protiv studenta i dala mi je pola poena i rekla da se pokrece i protiv odgovornog lica FON-a (a ne FON-a kao pravnog lica).
Pa vi sad vidite.. :invert:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 10:40:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.05.2008. 10:40:39
Postovi: 125
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jel zna neko:

1. Ako strana ugovornica nema nadleznost za vodjenje postupka po clanovima 2-11 da li ce suditi strancu u svojoj zemlji pozivajuci se na ovu konvenciju ili ce tu nadleznost prepustiti drugoj strani ugovornici iz koje osmunjiceno lice dolazi?

2. Prevara u vezi sa racunarom je:
svako ______ racunarskih podataka
svako ______ sistema

3. Cetiri osnovna tipa zloupotrebe?

4. Definicija informacionog prava prema Knopers-u?

5. Koliko traju imovinska prava vlasnika baze podataka... Ovo me stalno zbunjuje... Ko je vlasnik?
edit:
Autor=vlasnik: ima autorska, imovinska i moralna prava.
Proizvođač: ima samo imovinska prava.
Na sta se odnosi ono 70 godina nakon smrti i 15 godina?


6. U pravne institucije spadaju _________

7. Ako Ceca natera Dejana da posalje poruku ostalim kolegama, u ime Djordja, ona je prekrsila________?
8. Ako Ceca organizatoru neke konferencije, da broj telefona(cini mi se), a on isti prosledi ostalim ucesnicima, da li on to sme da uradi. Da/Ne?
9. Ako studenti Fon-a na vezbama iz predmeta Projektovanje softvera, kreiraju softer koji omogucava efikasnije koriscenje ne secam se cega, da li imaju pravo na nadoknadu od fakulteta? Da/Ne?

_________________
:taptap:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 12:22:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.09.2008. 22:48:40
Postovi: 181
Godina: IV
Smer: IS
dankacg je napisao:
1. Da li se tehnicki pronalazak stiti autorskim pravom?
2.Moze li TOTAL COMANDER da bude naziv sledeceg filma brace Koen?
3.Osoba ili institucija koja prima podatke poverilaca zove se ..?
4.KAko se zove dokument na osnovu koga se kompjuterski program svrstava u autorsko delo?
5.Nadlezni organ dolazi u firmu X i trazi podatke.Zatim trazi da se ti podaci nikome ne pokazuju.Ako te podatke posle trazi poverenik za informacije da li firma sme da da podatke?
6.Da li proizvodjac baze podataka moze da zahteva primerak svoje baze od nekog korisnika ako ovaj ne zeli da ga da?

Može li neko da mi da odgovor na ovo?? ^^^^ :pitamse:


http://www.poverenik.org.rs/index.php/y ... enika.html


5.firma sme povereniku da pokaze podatke sudeci po izvoru iznad, ako se lice pozali na odluku rukovaoca


edit:danasnja vest upravo vezana za zastitu podataka o licnosti
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=539186 :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 12:56:43 

Pridružio se: 18.01.2008. 23:58:39
Postovi: 13
Lokacija: Belgrade
Godina: Dipl.
Smer: IS
MikiVeliki je napisao:
5.firma sme povereniku da pokaze podatke sudeci po izvoru iznad, ako se lice pozali na odluku rukovaoca


a clan 45. zakona o zastiti podataka licnosti? (sa istog sajta)
Citiraj:
Pravo pristupa i uvida
Član 45.
Poverenik ima pravo pristupa i uvida u:
1) podatak i zbirku podataka;
2) kompletnu dokumentaciju koja se odnosi na prikupljanje podataka i druge
radnje obrade, kao i na ostvarivanje prava lica iz ovog zakona;
3) opšte akte rukovaoca;
4) prostorije i opremu koju koristi rukovalac.
Pristup i uvid iz stava 1. tač. 1), 2) i 4) ovog člana može se ograničiti ako bi se
time ozbiljno ugrozio interes nacionalne ili javne bezbednosti, odbrane zemlje ili
radnje sprečavanja, otkrivanja, istrage i gonjenja za krivična dela, dok traju razlozi za
ograničenje, u skladu sa zakonom.


ne znam, zavisi dosta od toga kako je pitanje tacno formulisano.. tacka 3 se ne moze ograniciti npr.. a i zavisi kako je to nadlezno lice tacno zabranilo davanje podataka, tj u koju svrhu..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 13:05:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.09.2008. 22:48:40
Postovi: 181
Godina: IV
Smer: IS
^da ali mislim da nije nigde dato da je ugrozena bezbednost itd...ali ako bude dato "ogranicenje" onda ne moze


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 13:56:36 

Pridružio se: 02.09.2011. 13:51:05
Postovi: 5
Godina: III
Smer: IS
ljudi,
Poredjati po hijerahiji pocevsi od najbitnijeg: Konvencija o Cyber kriminalu, Zakoni, Uzansa, Opsti akti ?

jel zakon iznad konvencije ?!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 13:58:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.05.2008. 10:40:39
Postovi: 125
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Konvencija, Zakon, Opsti akti pa Uzansa...

_________________
:taptap:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.09.2011. 16:08:35 

Pridružio se: 07.11.2009. 23:42:40
Postovi: 49
Godina: Dipl.
Smer: IS
uros89 je napisao:
Jel zna neko:

1. Ako strana ugovornica nema nadleznost za vodjenje postupka po clanovima 2-11 da li ce suditi strancu u svojoj zemlji pozivajuci se na ovu konvenciju ili ce tu nadleznost prepustiti drugoj strani ugovornici iz koje osmunjiceno lice dolazi?


Pravo pitanje,ali ima li iko ogovor koji valja?:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group