Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 618 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 02:52:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2009. 14:12:36
Postovi: 209
Godina: Apsolvent
Smer: IS
jeste :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 02:54:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2007. 20:35:35
Postovi: 3047
Godina: Dipl.
Smer: IS
hvala :)

_________________
"You know concrete colored buildings all grow stale"
You say as I look up dreaming...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 16:43:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahahaha, koliko im je samo dobra ova nova fora koju su danas smislili da ako neko hoce da uzme dodatni kurs mora ponovo da radi i test sa predavanja. :lol: Svaka cast, mislim, ima smisla skroz, kao i ceo ovaj ispit... :taptap:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 16:51:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Sjajni su!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 16:54:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2007. 20:35:35
Postovi: 3047
Godina: Dipl.
Smer: IS
a ne ne... koliko sam ja razumela, SAMO oni koji su danas izlazili na odbranu moraju da rade ponovo test ako zele dodatni kurs, a oni koji nisu ni izlazili mogu da uzmu kurs, a da im se ne ponisti test.. :lol: :fokus: gde je tu logika samo oni znaju...

_________________
"You know concrete colored buildings all grow stale"
You say as I look up dreaming...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 17:10:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma dosadno im pa se zezaju malo. :) Mislim, sve bi to bilo kul da su rekli da ce tako biti na pocetku semestra, a ne da ovako odjednom odluce da sve bude drugacije... No dobro, ke sera sera... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 17:15:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.05.2008. 11:43:06
Postovi: 214
Godina: Dipl.
Smer: ME
Sta sta? Ponovo da polazem ispit zbog pola poena?! Ja sam prijavila neki kurs pre nedelju dana i jos nemam pristup,a jedan mi je ocenjen a nemam konacnu ocenu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 17:16:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2006. 14:25:29
Postovi: 972
Lokacija: [su.ser]
Godina: Dipl.
Smer: ME
haha savet za buduce generacije, previshe je cimanja, izaberite ekonometrijske metode :P

_________________
kolach u tiganju? nemoguce..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 17:16:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma ok, ti si prijavila onda kurs na vreme. Ovo vazi za ljude koji bi recimo sad hteli da prijave kurs, nakon sto su zavrsili sve obaveze oko ispita. E tada mora da se ponovo radi test...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 17:18:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.05.2008. 11:43:06
Postovi: 214
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kakva glupost! Pa,jel bar vazi ono da se gleda bolja ocena? Sada su nasli to da kazu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 20:47:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2007. 18:48:06
Postovi: 1211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vazi bolja ocena!

_________________
ITEH/EPOS/IMAR casovi | domaci | seminarski | diplomski | master
--
o66/oo-32-82 choopachoops@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 20:49:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Trebalo bi da vazi bolja, ali danas rece asistentkinja da ukoliko se drugi put padne, cak i ako je prvi put ispit bio polozen, onda se ne racuna bolja, vec se racuna da smo pali...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 23:49:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.06.2007. 09:15:04
Postovi: 1155
Lokacija: Crushevac - Urbs aeterna // Autocommand
Godina: Dipl.
Smer: IS
gagi88 je napisao:
Hahahaha, koliko im je samo dobra ova nova fora koju su danas smislili da ako neko hoce da uzme dodatni kurs mora ponovo da radi i test sa predavanja. :lol: Svaka cast, mislim, ima smisla skroz, kao i ceo ovaj ispit... :taptap:


Isto tako je dobra fora da ako hoces opet da radis test moras opet da branis seminarski..koji si upravo odbranio.

_________________
I am a colossal pervert. No form of sexual depravity is too low for me! Animal, vegetable or mineral – I'll do anything to anything!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2010. 23:56:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Najjaca stvar dobio sam 10 bez dodatnog kursa, tako da nisam ni rekao da ga imam,

COMPLETE WASTE OF TIME!

Koliko vremena potroseno u radu na ovom predmetu a koliko malo nauceno. zlo

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 00:13:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2007. 18:48:06
Postovi: 1211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
A da je trebalo i da se puno vremena potrosi, i puno da se nauci sta bi onda rekao?

btw, proveru da li ima prijavljenih i nezavrsenih kurseva radi prvo asistent kod koga branis seminarski, a nakon toga i Zorica kod koje se ostavlja index ukoliko su sve predispitne obaveze ispunjene. kako to da tebe niko nije proveravao, a ostale jeste?

koliko si imao poena bez kursa?

_________________
ITEH/EPOS/IMAR casovi | domaci | seminarski | diplomski | master
--
o66/oo-32-82 choopachoops@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 00:22:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Ovo sto sam rekao odnosilo se na izbor predmeta a i na sam predmet, da sam dosta naucio ne bi mi bilo zao jer onda ne bih smatrao da sam protracio vreme.
Ne znam sta bih rekao, bio bi predmet kao i vecina drugih

97,11. Lepo mi je rekao nema potrebe da ti racunam kurs jer mi je i bez njega 10, a svi zadaci na kursu su mi ocenjeni, ne znam ni da li ga je pogledao

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 00:34:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2007. 18:48:06
Postovi: 1211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
a pa onda ok, ja sam razumeo da nisi hteo da im kazes za kurs jer ga nisi uradio, ali da si svejedno polozio sa 10 iako je to uslov. ovako, nista spektakularno jer mnogi, a ukljucujuci i mene, imaju 10 bez kurseva (ja ga isto kao ti prijavio i uradio, a da mi nije ni trebalo).

btw, savet za one koji moraju ili zele d uzmu dodatni kurs da bi povecali ocenu: uzmite css sa primenom u praksi, ili fles. CSS kurs se sastoji od zadatka koji je za sve isti, a samim tim i resenje koje mozete preuzeti ovde http://rapidshare.com/files/346010558/Zadatak1.zip, testa koji se radi uz pomoc skripte i indetican je testovima za blog, joomlu itd, i finalnog zadatka cije resenje mozete pronaci na bilo kojem sajtu sa gotovim templejtovima na internetu.

Dok za fles znam da mozete samo da izmenite date primere zadataka (promenite slicice, tekst itd) i polozite.

_________________
ITEH/EPOS/IMAR casovi | domaci | seminarski | diplomski | master
--
o66/oo-32-82 choopachoops@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 12:13:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2007. 18:55:09
Postovi: 944
Lokacija: Belgrade
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Malisa757 je napisao:
a pa onda ok, ja sam razumeo da nisi hteo da im kazes za kurs jer ga nisi uradio, ali da si svejedno polozio sa 10 iako je to uslov. ovako, nista spektakularno jer mnogi, a ukljucujuci i mene, imaju 10 bez kurseva (ja ga isto kao ti prijavio i uradio, a da mi nije ni trebalo).

btw, savet za one koji moraju ili zele d uzmu dodatni kurs da bi povecali ocenu: uzmite css sa primenom u praksi, ili fles. CSS kurs se sastoji od zadatka koji je za sve isti, a samim tim i resenje koje mozete preuzeti ovde http://rapidshare.com/files/346010558/Zadatak1.zip, testa koji se radi uz pomoc skripte i indetican je testovima za blog, joomlu itd, i finalnog zadatka cije resenje mozete pronaci na bilo kojem sajtu sa gotovim templejtovima na internetu.

Dok za fles znam da mozete samo da izmenite date primere zadataka (promenite slicice, tekst itd) i polozite.


Hahaha, ja sam onda igrom slucaja izabrao dva najlaksa kursa, smuljao nesto na brzaka a na kraju mi nisu ni trebali, samo sam bzvz gubio vreme :D

Obavezno prijavite Flash kao dodatni kurs ako vam bude trebalo...uradi se za sat vremena sve, i manje

_________________
Follow me @ http://twitter.com/neverovatan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 15:57:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zašto toliko napadamo ovaj predmet kada mogu da se nauče korisne stvari? Šta je ko od vas naučio na teoriji sistema, npr? Taj predmet je matematička osnova za one koji će se time baviti, a na FONu će biti 10-15 takvih ljudi max. Ne shvatite me pogrešno, nemam ja ništa ni protiv jednog predmeta, samo ne shvatam ovoliku mržnju prema jednom konkretnom predmetu. Ima stvari koje se ni meni ne dopadaju, ali ne razumem toliko nezadovoljstvo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 16:35:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Jel ti nije bilo ni malo glupo dok si radio onaj test? Dok si trazio po skripti sa podrskom ekipe, ili dok si prepravljao tabelu da bi napravio sajt (za ime boga u srednjoj sam pravio naprednije sajtove), na oiktu smo radili naprednije stvari, a sad smo na trecoj godini

Ne znam kako shvatate ocenu, ali ocena bi trebalo da predstavlja garaciju znanja, to sto imam 10 ku bi trebalo da znaci da sam naucio bar 85% (trebalo bi da bude bar 95% ali foncy smo jbg) stvari koje su trebale biti naucene.
Kada nema kontrole i nepostoji neki realan prag znanja za ocene, ustvari da krenem malo sire

Diploma, bi trebalo da bude garancija strucnosti, kruna onog sto si radio na faksu, uslov za njeno sticanje su ispiti sa ocenom vecom od 5, to sto imas ocene 6 i vise, bi moralo da znaci da posedujes odredjeni nivo znanja. Tek kada se ispostuje ovaj niz diploma ima smisla jer garantuje da si naucio nesto, a nazalost na pola predmeta ne postoji ni blizu vidljiv prag znanja.

Sam sam sve legitimno odradio na ovom predmetu, sve zadatke, dodatni kurs, test sam radio onako kako su ga oni zamislili kao proveru znanja, i koliko sam se raspitao nije se razlikovalo mnogo sto sam ga radio od kuce u odnosu na one sto su ga radili sa faksa.

Citiraj:
Zašto toliko napadamo ovaj predmet kada mogu da se nauče korisne stvari?


e to je problem, trebalo bi da bude jednostavnije, treba da naucis korisne stvari, pod br 1 da bi ih znao i pod br 2 jer ako ih ne naucis neces poloziti ispit a ovde radi samo prvi faktor

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 17:26:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
ili dok si prepravljao tabelu da bi napravio sajt (za ime boga u srednjoj sam pravio naprednije sajtove)


Jel te neko terao da radis sajt preko tabela? Jedini razlog zasto smo se zamlacivali IBPovima i ostalim glupostima, a ne vise CSSom je bas zbog ljudi sa ME, jer ne moze od vas da se ocekujete da pisete html/css kod, pa je moralo ovako. Problem predmeta je sto je podeljen izmedju dva jako razlicita smera, pa ne moze da se ocekuje da cemo praviti bog zna kakve sajtove. A u tom okviru je dobro odradjen, meni je bilo zanimljivo da pravim sajt i preko tabela, i u joomli, a sad znam i preko cssa, bas zato sto mi je predmet dao neku osnovu na koju sam se nadogradio kasnije.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 18:34:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja ne vidim problem, zaista. Predmet je tako koncipiran da stavlja akcenat na domaće i praksu samu po sebi (70 od 100 poena!). 30 poena je nosio onaj glupi test koji je iovako suvoparna teorija, i zaista nemam problem sa tim. Svako ko je imao želju za tolikim teorijskim znanjem je mogao da ga nauči svojevoljno. 30 poena je seminarski koji je šansa da se proširi znanje, piše o nečemu što se voli, uradi neki dobar projekat, a ipak je većina uzimala kojekakve glupe teme kao IBP ili sl. jer o tome ima puno da se piše. U toku semestra je održan kurs CSS-a u okviru FONIS-a, sjajna prilika da se proširi znanje o css-u koji je tek spomenut na predmetu. Da li treba da napomenem da na kursu nije bilo puno ljudi?
Neecola, ovo sve pričam jer ja lično smatram da je ovaj predmet koristan i da me je naučio mnogim stvarima (naravno da sam se dodatno angažovao). Dve godine učimo predmete koje ne mogu da povežem ni na koji način sa praksom, i kada se pojavi jedan ovakav predmet, ljudi ga hejtuju. Pa stvarno vas ne razumem.
Slažem se da je predmet suviše lak i da se suviše malo ulazi u kodove, ali hej, eto Internet tehnologija i Sumulacija i još nešto izbornih predmeta sledeće godine, pa koga bude zanimalo, sjajna šansa da proširi znanje.
Takođe, saradnici sa katedre su super, svaka pohvala za njihov rad.
Toliko od mene, udrite sad po hejtu koliko hoćete.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 19:48:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Borise brate nije poenta da ti naucis svojevoljno, u fazonu moze a i ne mora nego treba da se postavi neki normalan kriterijum, sta moras da znas, znam bas sam pricao sa drugom da je ovo najkonkretniji predmet za isitovca za dve godine


@ gorby ovo me je nateralo
Citiraj:
Sadržaj organizovan u tabeli
(pogledaj zahteve)
hoces da mi kazes da bi im bio preveliki problem da na moodlu naprave posebni zadaci, ili da se naprave dva predmeta u zavisnosti od smera, ali nije to poenta. Nije ovo faks koji treba da te osposobi za pravljenje sajtova, zamerka mi je sto se ni 5% sajtova koji se prave ne rade u kompozeru, ako si hteo da ucis samo programiranje trebao si da ides na ETF jer je upravo ovo jedna od najboljih prednosti faksa, sto daje isitovcima sira znanja od samog programiranja

ali zbog ljudi sa ME :lol: koji si ti kralj

bilo bi ok da nastavimo diskusiju negde drugde da ne gusimo ljude koji hoce neki info

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 20:10:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.11.2007. 12:01:11
Postovi: 154
Lokacija: D2
Godina: IV
Smer: IS
Slazem se da je ovo jedan od najkorisnijih ako ne i najkorisniji predmet na fonu za ove 2,5 godine koliko studiramo. Ja sam odusevljena nacinom na koji asisteniti pristupaju radu sa studentima. Praktican, primenljiv, koristan i iznad svega zanimljiv... Ja sam posle ovog semestra odlucila da cu diplomski raditi uprravo iz EPOS-a :D :zaljubljen:

_________________
Najveca je jeres ne verovati u vestice

Ars longa vita brevis


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2010. 20:23:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
znam bas sam pricao sa drugom da je ovo najkonkretniji predmet za isitovca za dve godine


Nije bas... Pre bih rekao Principi Programiranja. Mada to i EP su jedini korisni strucni predmeti koje sam ja do sad video.

Citiraj:
zamerka mi je sto se ni 5% sajtova koji se prave ne rade u kompozeru


Pa nije katedra EPa kriva za to, vec FON sto nece da da pare za licencu za Dreamweaver. Oni ne smeju da drze vezbe na kojima se koristi ilegalni softver, nego su morali da nadju neki open source. Nije Kompozer najsrecnije resenje, ali to vec nisu oni krivi, sem ako ne postoji neki do jaja stabilan open source za pravljenje sajtova.

Citiraj:
ako si hteo da ucis samo programiranje trebao si da ides na ETF jer je upravo ovo jedna od najboljih prednosti faksa, sto daje isitovcima sira znanja od samog programiranja


Nisam hteo programiranje, so here I am. Na ETFu ne rade web dizajn/kodiranje i to i jeste prednost, tako da ne vidim cemu prozivanje EPa, kad sasvim finu osnovu da.

Citiraj:
ali zbog ljudi sa ME :lol koji si ti kralj


A sto mislis da se salim? Nije da sad prozivam menadzere da ste duduci za kompove, ali cinjenica je da EP nije menadzerski predmet, i kazem ono sto su nama i rekli asistenti, da je predmet tako koncipiran da ne bude previse strucan, kako vama ne bi bio previse tezak.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 618 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group