Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Vas stav:
Ekonometrijske metode obavezno 16%  16%  [ 3 ]
Izabrao sam Ekonometrijske metode ali sam pogresio 5%  5%  [ 1 ]
Izabrao sam Elektronsko poslovanje ali sam pogresio 11%  11%  [ 2 ]
Elektronsko poslovanje obavezno 68%  68%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 19
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.09.2009. 20:57:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Nisam nasao nigde temu za izborne predmete (izvinjavam se ako sam je promasio)
pa me interesuje sta je bolje i sta se uci na kom predmetu, koja znanja (da li se lakse ili teze polaze manje bitno) kakva su vasa iskustva sa katedrama itd... Posto smatram da za 15 minuta prezentacije necu saznati gotovo nista

bilo kakva informacija je dobrodosla :)

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 22:31:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
ja sam bila izabrala elektronsko, e sad.. caka je sto, iako je laksi predmet, moras dosta da se cimas, tipa.. domaci zadaci, vezbice, seminarski.. tematika kao takva nije ni malo teska, zavisi sta volis. ekonometrijske su ti vise statistika-fazon.. i radi se, cini mi se, samo seminarski.

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 22:51:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Elektronsko poslovanje je napisao:
• Начин оцењивања:
 семинарски рад (0-30 поена), тестови са предавања (0-30 поена) и вежбе (0-40 поена). Коначну оцену одређује збир укупно освојених поена, на следећи начин:
Оцена 5 6 7 8 9 10
бр. поена [0-60) [60-75) [75-85) [85-90) [90-95) [95-100]

• Структура оцене:
Активност Минимални број поена за пролаз Максимални број поена
1.Тестови са предавања 18 30
2.Семинарски рад 18 30
3.Вежбе (укупно) 24 40
1. Задатак - Gimp 3 5
2. Задатак – HTML 6 10
3. Задатак – Blog 3 5
4. Задатак - Интернет бизнис план 3 5
5. Задатак - osCommerce 6 10
6. Задатак - CRM 3 5
Укупно 60 100
4. Додатне активности – бонус поени за редован рад током семестра
1. Тестови са вежби 1
2. Лекције са предавања 1
3. Укрштенице 1
4. Учешће на форуму 1
5. Активност током уводних курсева 1
6. Додатни курсеви изабраних поглавља 5 поена по курсу

zvuci stvarno ok

Ekonometrijeske metode je napisao:
Предавања-садржај:

- П-01: Предмет економетрије. Методологија економетријских истраживања.

- П-02: Линеарни регресиони модели. Претпоставке о карактеру e. Метода најмањих квадрата (МНК).

- П-03: Линеарни регресиони модел са две промењљиве. Оцењивање параметара применом МНК. Стандардна грешка регресије. Коефицијент детерминације.

- П-04: Статистички тестови. Анализа варијација. Интервали поверења за параметре регресиомог модела.

- П-05: Предвиђања. Свођење неких нелинеарних на линеарни модел.

- П-06: Линеарни регресиони модел са више променљивих. Матрична формулација. Статистички тестови за вишеструку регресију. Лажне (вештачке) променљиве.

- П-07: Проблеми неиспуњености претпоставки модела. Мултиколинеарност. Хетероскедастичност.

- П-08: Аутокорелација. Уопштена метода најмањих квадрата.

- П-09: Метода симултаних једначина. Ендогене и егзогене промењљиве. Идентификација.

- П-10: Структурна и редукована форма модела симултаних једначина. Оцењивање параметара индиректном и двостепеном методом најмањих квадрата.

- П-11: Временске серије. Компоненте временске серије. Аналитичке методе одређивања тренда.

- П-12: Метода покретних средина; Метода експоненцијалног изравњавања; Метода Holt-Winters.

- П-13: ARIMA модели.

- П-14: SPSS пакет.


a na ekonometrijskim ko drzi vezbe to mi je bitno? selena i sale jel? i jel se ovde stvarno radi u spssu posto su to zadnje vezbe i predavanja?

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 22:59:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bi ti stvarno, od sveg srca i dobronamerno, savetovao da izbegavas tu ekipu koja drzi elektronsko poslovanje. Ja sam sa ISiT-a i imao sam, na zalost, priliku da sa njima radim na jedno 3 predmeta. Tako mi se cini. Suma sumarum: bezi sto dalje od njih! :D

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 23:01:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
heee divno... sad dva zla izaberi manje

i sto nema tema za ekonometrijske na ffu?

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 23:31:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
zato sto niko ne bira statistiku svojevoljno ::D i onda je bilo recimo, 95-95% na elektronskom poslovanju, u odnosu na desetak studenata na ekonometrijskim (mada su svi oni pre nas polozili ispit :// ). ne znam ko drzi vezbe, mislim niko, profesorka milica samo, koliko ja znam.. ne drzi me za rec. a spss, ne znam. al nije nesto tezak, ako te to brine ; )

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.09.2009. 23:37:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ne ne interesuje me da li cu nauciti sta da radim u spssu ili su to stavili samo onako sminke radi kao na stat i tv

tnx for helping :)

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2009. 12:15:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.05.2009. 13:03:43
Postovi: 89
Godina: III
Smer: ME
Citala sam malopre na puskicama misljenja i mene ovo interesuje,kazu da oko elektronskog ima dosta cimanja,da se dosta gubi vreme dok sa ekonometrijskim nije tako i da su ekonometrijske cini mi se svi dali?i kazu da je ispit laganica,dok to nigde nisam procitala za elektronsko iako ekonometrijske uporedjuju sa statistikom???????!!!!!!I sto neko napisa gore,sta da vidim na prezentaciji od 15 min?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2009. 16:24:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
meni je najjace sto je samo troje ljudi glasalo a tema ima 200 views... pa bar 20 ljudi sa starijih godina ju je otvorilo ne znam sto je problem dva klika

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2009. 19:36:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.09.2008. 17:37:27
Postovi: 85
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ja sam izabrala elektronsko poslovanje i zaista nisam pogresila.Dala sam u pred roku odmah sa velikom ocenom.Ne zato sto mi to nesto ide, vec zato sto se iscimas ceo semestar pa naravno i naucis.Ispit se sastoji (ako hoces parcijalno a to i preporucujem)iz :
1. Davanja zadataka,nesto na vezbama a nesto od kuce.
2. Odbrane seminarskog i
3. Usmenog dela ispita koji polazes preko kompa,od kuce ili tamo.
(valjda nisu nesto menjali)

A da, i da napomenem da je gradivo lako i bar meni bilo interesantno.Sa menadzment smera sam al mislim da za razliku od drugih predmeta koje sam imala koji su informacionog tipa,ovaj je koristan. :)

_________________
* The true is out there...*


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2009. 19:46:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2003. 10:40:59
Postovi: 782
Lokacija: Na lepom plavom Dunavu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo, ovako. Ja sam imao oba pa ću podeliti iskustva. Dakle, ovo su stvari iz mog ugla i veoma su subjektvine.
Iz elektronskog imam 10, a iz ekonometrijskih 6.
Pritom iz elektoronskog sam imao malo cimanje oko pojedinih oblasti, jer nisam išao na sve vežbe; cenim da može redovnim praćenjem vežbi da se sve dâ u roku i bez problema. Čak i pored toga, može se reći da sam ispit jedva osetio, a paralelno sam sa njim dao i izborni predmet - seminarski rad. Malo je diskutabilno šta sam (novo) naučio, ali recimo da mi se malo sistematizovalo znanje iz oblasti koje pokriva i skrenuta mi je na neke stvari koje sam ranije poznavao samo konceptualno što bilo dovoljno da počnem jedan sopstveni poslić. Dakle predmet zahteva minimum rada, ali taj minimum mora da bude redovan i moraš najstrože da poštuješ tu redovnost, kako bi ispit otkačio što pre (u nekom predroku). Inače i ja sam kod iste ekipe imao još dva predmeta i sasvim su bili korektni... bar prema meni. I plus što, osim seminarskog, sve sam dao od kuće.
E sad ekonometrijske metode. Istina, ispit nije obiman, ali ako ga ne daš odmah (preko kolokvijuma ili šta već) može da ti kao meni postane najgora noćna mora. Naime, na pismenom ispitu u je bilo dozvoljeno korišćenje laptopa, ali ma koliko dobro neko uradio kao npr. ja, tj. da se vidi i postupak i sve, a ne samo krajnji rezultati što skoro svi rade, profesorka bi rekla "dođite tad i tad u taj i taj kabinet" (to bi obično bio neki dan pre nego što je zakazan usmeni) uz obavezno "ponesite papir sa zadacima, uradite ih u SPSS-u i donesite ih". Mi bismo svi (koji smo polagali) došli "tad i tad" sa sve SPSS-ovanim zadacima, da bi nam ona tu na licu mesta prvi put se mašila za naše sveske malo ih prelistala, svakom upisala po 50 poena; polagao sam 5 puta, a jednom mi je rekla, eto "hej pa ti si nešto radio ovde" kad je malkice (čudo) obratila pažnju i videla čitav postupak i tačna rešenja - i opet mi dala samo 50 poena i rekla da dođem na usmeni. :udri: A na usmenom tragedija - prvo proveri da li imaš položenu verovatnoću i statistiku pa ako nemaš, možeš da se nadaš max šestici. Nakon toga sledi davljenje oko zadataka u SPSS-u i teorijski deo koji se uči (bar tad je tako bilo) iz prilično konfuzne skripte. Sve u svemu, za mene je to bilo previše cimanja da bih super naučio i dobio 6, a da neko drugi koji dan posle upisa desetke ne zna ni šta su to ekonometrijske metode.
Dobra stvar je u tome što sam naučio neke metode aproksimacije koje su mi kasnije mnogo olakšale posao u nekim drugim predmetima.


Suma sumarum, oba ispita spadaju u lakše, pod uslovom da ne ispadate iz koloseka, već svaku priliku za skupljanje poena tj. otkačinjanje dela ispita iskoristite odmah. Ostaje samo da vidite šta vam više leži - primena statistike ili osnove raznih... ehm... recimo developing alata.

Eto, nadam se da sam bacio malo svetla...

_________________
Nauka zna za mnoštvo stvari koje postaju očigledne kada se objasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.10.2010. 11:22:00 

Pridružio se: 26.01.2010. 20:57:23
Postovi: 530
Godina: Dipl.
Smer: ME
Starije kolege pomozite :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.10.2010. 19:43:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
epos

okarakterisan kao previse cimanja za malo predmeta, ali generalno su visoke ocene i velika prolaznost
treba da napravite u toku semestra blog, sajt, sajt u joomli radi se u grupama i dobar deo tih zadataka ako ste pametni odradite na licu mesta na vezbama, kad to odbranite onda imate cuveni test koji se radi online tj od kuce (a mozete i u kabinetima) to je generalno ogromna smesnoca (skupi se ekipa par laptopova i trazi po skripti, eventualno netu) i kad to polozite onda pisete seminarski u grupi po dvoje. Svi materijali su vam online imate svoj nalog da ne objasnjavam ceo predmet

ekonometrijske

nastavak statistike (i posle te informacije vecina izabere epos) imaju kolokvijumi u usmeni koliko se secam, uglavnom 30tak ljudi izabere ovo, profesorka drzi i vezbe i predavanja

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group