Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 278 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: februar
PostPoslato: 02.02.2010. 11:51:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2007. 16:35:39
Postovi: 100
Godina: IV
Smer: IS
Jel ima nekog da izlazi ovaj ispit u februaru? Meni josh malo treba da spremim praktichni dovoljno da prodjem, ali zaista ne znam kako da nauchim ovaj pismeni shto ide pre praktichnog :S nije mi jasno cak ni shta sve dolazi...
Da li mozhda neko ima neku vrstu pomoci za taj deo? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.02.2010. 14:29:43 

Pridružio se: 08.10.2009. 01:26:30
Postovi: 13
Godina: IV
Smer: IS
i ja planiram da izadjem u februaru. interesuje me odakle spremas prakticni deo. a jel ispit ima i usmeni deo? ili samo pismeni i prakticni?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.02.2010. 14:34:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2007. 16:35:39
Postovi: 100
Godina: IV
Smer: IS
imas prvo pismeni, pa prakticni, ako ta dva polozis, vazi ti 2 roka, pa onda usmeni. usmeni ucis sa slajdova sa predavanja, xml,web servisi itd. i to je ok. prakticni proradis zadatke i sve kul. ali problem je ovaj pismeni. tu, prvo ne znas sta dolazi, ne znas odakle sve ucis, a i ono sto imas ne znas da li je tacno i dovoljno... aj daj mail ako hoces pa cu ti poslati sve sto sam skupio za pismeni...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2010. 17:51:04 

Pridružio se: 03.02.2010. 17:18:03
Postovi: 2
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ako neko ima materijale za ispit pustite na mail mlsspasic@yahoo.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2010. 15:31:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.11.2006. 01:36:56
Postovi: 1673
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
I ja hocu da spremam ispit za februar, spreman sam da krenem sa ucenjem, ali o ispitu samo znam da se zove "Programski Jezici". Jel moze da se spremi bez nekih privatnih casova, bar ovaj pismeni deo? Kako uopste izgleda? Jel ima neko neki rok da okaci?

_________________
Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj.
Anton Pavlovič Čehov


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2010. 15:47:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam dao preko kolokvijuma, ali oblik ispita je isti, tako da cu ti reci kako izgleda pismeni deo. Svako pitanje je neki kod, i treba da odgovoris sta ce se izvrsiti/ispisati(imas vise ponudjenih odgovora, ili treba da dopises), da li je ispravan kod i slicno. Par strana nazad imas prikupljeno sta je bilo. Uglavnom, jako malo vremena imas, malko vise od minut po pitanju, ima negativnih, tako da nije bas naivno. Ako nisi siguran/nemas vremena da razmislis o pitanju, najbolje je da zaokruzis ne, time ne dobijas negativne. Ne dolazi nista sto nije radjeno na vezbama, tako da ti savetujem da probas da nabavis od nekog svesku.

Nisam ti mnogo pomogao, ali ne secam se previse detalja, prelistaj malo jos temu.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2010. 16:35:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.03.2006. 10:00:32
Postovi: 80
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel izlazio neko na ovo u januaru? Kakav je bio prakticni? Jel bilo delegata i dogadjaja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2010. 16:44:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.11.2006. 01:36:56
Postovi: 1673
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Kelegorm
hvala puno, pogledacu ja po temi i probacu da nadjem materijale... a s obzirom na to da cu u subotu da pocnem da ucim, a nista pojma nemam o C#, nadam se da cu za nedelju dana moci da steknem neku predstavu i naucim bar za prolaz...

_________________
Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj.
Anton Pavlovič Čehov


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2010. 22:37:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
pa ono teshko da cjesh procji praktichni, mada nikada se ne zna....

knjiga preporuka - Programiranje C# - Jesse Liberty [prvih 200 strana], ako je josh neka ostala u Mikroknjizi, ostatak knjige koji se odnosi na ADO.NET i Mrezno programiranje, Socketi i Remoting...mozesh da posle koristish da uchish za Projektovanje Softvera

ako ne mozes da je nadjesh posluzicje i Wrox-ova iz biblioteke (Carli Watson i grupa autora...)

matora knjiga od Apress-a (2001 ili tako neshto Gunnarson mislim da je autor) nije losha(ukoliko radish u Javi recimo pa da odma se preshaltash i vidish shat je isto ili ralizchito), stim da ne znam dal je ima na srpskom

01. testovi - oni su ti bash budalashtina, ali zahtevaju da se dobro prodje sintaksa C#-a, ima nekih idijotizama od pitanja, koja se mozda u milion sluchajeva jedan pojavljuje......, treba da skapirash sve tipove podataka i shta mozhesh sa njima i do kraja shta se sve deshva u memoriji, tipa string pravi kopiju al je referentni tip, a objekat ne pravi kopiju i isto je referentni tip, dok predefinisani vrednosni tip pravi kopiju....uglavnom ima dosta nepotrebnih stvari, kao oni glupavi operatori i td.... koje da kazhem se svode na nekakvo "experimentisanje" po kodu, shbbkbb i izigravanje kompajlera

02. prakticni - teshka budalashtina - nema veze sa mozgom logikom i td pogotovo shto je ogranicheno i oni imaju shablon po kome svake godine daju zadatke, tako da je mnogo efikasnije da se posveti vreme uchenju shablona nego nekom logichkom razmishljanju, veruj mi.... nemoj da razmishljash samo radi......pogotovo shto kod ove ekipe nije bitna funkcionalnost, nego da razmishljash kao oni, shto je praktichno nemogucje....a da ne komentarishem shto dobijesh osip od readline writeline redova...., mislim projektovanje softvera je milina za ovaj ispit..., a shto se nema vremena za ovaj deo pa to je pricha za sebe....moj savet poslednja 2-3 dana pred ispit vezhbaj samo brzinu....

03. usmeni - isto idijotizam sa nekih 600 slajdova, sa XML-om, kao da ima neke poente

Uglavnom na svakom delu ima veoma malo vremena, za neko razmishljanje. Ekipa je nadrndana veoma. Kao pojachali su kriterijum, ali sushtinski nisu ljudi nauchil nishta novo....pitam se zashto ? :D Kako je ispit organizovan bolje da se radi pasacal ili c, objektivno. Koristiti objektno orjentisane koncepte na ovakav nachin je krajnje jadno, besmisleno i potpuno nepotrebno. I da Marko unikat na faxu.

mislim da li prazan konstruktor mozhe da pozove sam sebe, koga boli q....? uteraj u VS pa vidi....

Moj savet: dobro nauchi sintaksu, prati rokove izlazi i polozicjesh....Onaj sajt C# primeri nema potrebe ni da gledash jer ne sluzhi ni chemu....

poshalji prajvat poruku, ako ocjesh neki materijal, jer ekipica sa ispita prati forum, veoma...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2010. 09:57:54 

Pridružio se: 03.01.2008. 13:23:40
Postovi: 29
Godina: III
Smer: IS
Gde moze da se nabavi literatura za ovaj ispit? Izuzev slajdova....mislim rokovi...skripte...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2010. 17:49:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
nema nista od toga, ako te ne mrzi probaj neku knjigu o c#(doduse malo su bajatije, ali cje za pj posluziti)

ftp://ftp.uar.net/../pub/e-books/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.02.2010. 13:42:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.03.2006. 10:00:32
Postovi: 80
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kad ce biti rezultati pismenog? Jel zna neko?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.02.2010. 20:35:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2007. 16:35:39
Postovi: 100
Godina: IV
Smer: IS
izasli


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.02.2010. 23:55:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.11.2006. 01:36:56
Postovi: 1673
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Bumblebee

hvala ti puno, ja sam odustao od ispita, mislio sam da je 20. pismeni, pa nisam ni ulazio u temu, tek sam sad video sta si napisao i koliko! Tako da ti puno hvala, mnogo mi je znacilo, pa ga spremam za mart! :D

_________________
Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj.
Anton Pavlovič Čehov


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.02.2010. 23:56:28 

Pridružio se: 08.10.2009. 01:26:30
Postovi: 13
Godina: IV
Smer: IS
zna li neko da li postoji neka precica za automatsko generisanje konstruktora u Visual Studiju? I za kreiranje ovakvih property-ja

npr.
public String Naziv
{
get { return naziv;}
set {naziv = value;}
}


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2010. 03:44:29 

Pridružio se: 04.07.2004. 16:36:34
Postovi: 173
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za konstruktor napises ctor i pritisnes tab i izaci ce ti prazan konstruktor, a za setere i getere oznacis napr string naziv i pritisnes desno dugme Refactor>Encapsulate Field, ali mislim da mozes samo jedan po jedan

_________________
Just because you believe in it, it doesn't make it so!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2010. 07:25:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
za prazan konstruktor snnipet ti je ctr + tab + tab


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2010. 15:30:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2007. 16:35:39
Postovi: 100
Godina: IV
Smer: IS
Ako stavim sve klase, liste, promenjive da budu public, jel mi nece skinuti mnogo poena? jer kad stavljam npr. u nasledjenim klasama protected, totalno se izgubim i nikako da se izvucem, a nemam bas puno vremena za razmisljanje :)
I kakav je rok bio u januaru, slican kao oni iz septembra i juna? I ako neko ima oktobar,oktobar II, januar prakticni, bio bih jako zahvalan ako mi ih posalje na stezopela@gmail.com :)))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.02.2010. 18:36:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
ako stavish da ti je sve public oboricje te jer nisi ispunio 1 odnosno taj uslovni zahtev

Sve je private, ako ne napishesh ni jedan modifikator (kao ovde) onda je on prvitae, koristish property koji je public..., nisam ni ja skontao to kod naslesjivanja, al ako ti 2 poena nisu mnogo bitni onda nemoj ni da se cimash, .....meni nisu bili bitni

Kod:
public class Osoba
{

string ime;

        public string Ime
        {
            get { return ime; }
            set { ime = value; }
        }
        string prezime;

        public string Prezime
        {
            get { return prezime; }
            set { prezime = value; }
        }
        public Osoba(string ime, string prezime)
        {
            this.ime = ime;
            this.prezime = prezime;
        }
       
}


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.02.2010. 19:34:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2010. 02:26:15
Postovi: 11
Godina: Dipl.
Smer: IS
Fortune je napisao:
Ako stavim sve klase, liste, promenjive da budu public, jel mi nece skinuti mnogo poena?

skinuce ti 2-3 poena sigurno, treba sve da se stavi da je protected, iz iskustva :ljutko:
ja sam stavila private, i odmah je bilo -2
nemoj da gubis poene bar na to, skinuce ti na sve sto moze da ti skine, cak i ako je tacno, moras da uradis kako su oni zamislili :roll:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.02.2010. 16:36:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.01.2006. 22:03:06
Postovi: 85
Godina: II
Smer: IS
Da li je neko izlazio na prakticni iz programskih? Kako je bilo? Kakve zadatke daju? Kako je bilo na usmenom? Jel se i dalje radi u vidu testa?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.02.2010. 23:03:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.11.2006. 01:36:56
Postovi: 1673
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Bumblebee i ostali...

Nasao sam u mikro knjizi ovu knjigu sto si preporucio... E sad, ima jos 3 osim nje, koje su kao novijeg datuma... Fazon je sto cu ja i projektovanje softvera raditi u C# pa bih nekako da nadjem knjigu koja bi mogla to da pokrije u najvecem delu. Pitao sam zenu u knjizari i rekla mi je da je ova sto si ti preporucio "Programiranje na jeziku C#" Jesse Liberty najprodavanija ( http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz. ... 7555-316-8 )

evo vam link knjiga koje oni imaju u ponudi!

http://www.mikroknjiga.rs/store/find.ph ... nter=Enter

Ja bih voleo da znam da li je neko cuo ili koristio neku od ovih knjiga i kako mu se cini! Mada sam gotovo siguran da cu uzeti ovu sto je Bumblebee preporucio! :)

_________________
Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj.
Anton Pavlovič Čehov


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.02.2010. 02:53:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2010. 02:26:15
Postovi: 11
Godina: Dipl.
Smer: IS
uh, ja ne znam osobu kojoj su knjige tog tipa pomogle, konkretno za ova dva ispita ti sigurno nista nece pomoci, veruj mi, imala sam tu knjigu Programiranje na jeziku c# + Cetovu knjigu iste tematike, nemoj bezveze da dajes 2000 za to, ne vredi, a ako ti je bas stalo izguglaj, imas knjiga tog tipa na netu dosta + ima i tutorijala koji pokazuju sve kako se radi po sablonu tih knjiga
moj savet, prikupi sto vise materijala sa vezbi, rokova i sl. iz ovog ispita i sedi i vezbaj, i nadji nekog ko je polozio da te posavetuje (npr. stavku 2 na ispitu se uopste ne isplati da radis jer nosi samo 5 poena, a izgubis na njoj dosta vremena)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.02.2010. 15:35:12 

Pridružio se: 03.01.2008. 13:23:40
Postovi: 29
Godina: III
Smer: IS
Da li je neko izlazio u apsolventskim rokovim? Jel i tada se polaze isto?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2010. 17:27:01 

Pridružio se: 03.01.2008. 13:23:40
Postovi: 29
Godina: III
Smer: IS
Da li neko moze da mi objasni sta se polaze koji dan u apsolventskom roku? Imaju neka tri termina, pa sam malo zbunjena...Jel 23.03 prakticni?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 278 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group