Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Tvoj izbor?
Teorija odlučivanja 38%  38%  [ 33 ]
Linearni statistički modeli 62%  62%  [ 54 ]
Ukupno glasova : 87
Autoru Poruka
PostPoslato: 10.10.2010. 20:46:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.06.2010. 18:54:40
Postovi: 328
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
tako ste pricali i za dms prosle god. pa je ove bilo pooootpuno suprotno, imaju obicaj svasta da menjaju za nasu generaciju

_________________

njnjnj


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2010. 01:13:58 

Pridružio se: 28.05.2008. 16:25:00
Postovi: 40
Godina: IV
Smer: IS
LINS!

zadaci su cist sablon samo odes na zadnja 2 termina vezbi u semestru i mozes sa spremis pismeni za 10, predhodne se radi samo SPSS
predavanja skoro nikad ne traju 2 sata, zoki je odlican predavac uvek ubaci neki vic, zanimljivos ili primer iz prakse tako da nikad nije dosadno
nista nije obavezno za razliku od odlucivanje gde trebas da stalno ides na vezbe i slupljas neke bodove
usmeni je tipa elektronski i tako da mozes da izadjes i da nista nisi ucio, kljiga nema puno strana nekih 150 ako bas hoces da ucis a i mozes da ides na fazon APP jer mozes da ga polazes 5 puta od jun-okt1
seminarski je SPSS koji moze da se nauci za nekoliko sati ako imas nekoga da ti pokaze sta samo treba


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2010. 09:28:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Miss Feline je napisao:
tako ste pricali i za dms prosle god. pa je ove bilo pooootpuno suprotno, imaju obicaj svasta da menjaju za nasu generaciju


Ja sam od onih koji uvek biraju veci BAUK od alternativnih predmeta. U drugoj godini sam birao Numericku analizu kod prof. Lazovica, dok je vecina bezala od njega. Na kraju sam odlicno prosao ispit, slusao zanimljiva predavanja, i stvarno nesto i naucio. Tako je i za LINS.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31.01.2011. 20:00:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2009. 19:49:42
Postovi: 15
Godina: III
Smer: IS
:pitamse:
Da li bi neko od starijih godina bio ljubazan da objasni o cemu se radi u ova dva predmeta? I pri tom ne mislim na nacin polaganja i koliko je tesko ili lako,nego kakva je materija i ima li sanse da nam bilo sta od toga bude korisno.
Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.02.2011. 14:11:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Lins sam birao i nisam se pokajao. Materija nije jednostavna, a moze biti veoma korisna. Knjiga iz koje se uci je u elektronskom formatu i sjajna je, ali, kazem, nije jednostavno nimalo. Uglavnom polozite pismeni, usmeni (elektronski) i ako padnete, pustice vas Zoki u oktobru 2 :)
Moze biti malo problem jer Zoki na predavanju tesko da prica sta vezano za materiju, uglavnom neke njegove gluposti iz prakse, ali to prica na fantastican nacin tako da nikad nije dosadno :D

E da, zaboravih najvaznije - za LNS nemate finansijskih troskova dok za TO treba puci pare za knjigu i zbirku :D


Poslednji put menjao Butters dana 01.02.2011. 16:08:53, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.02.2011. 14:31:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam otisao na Teoriju Odlucivanja jer cim sam saznao sta znaci S u LINS, izgubio sam svo interesovanje za taj predmet. :D Ne znam kako je na LINSu, ali pismeni deo TO je lak. Mozete da ga se celog oslobodite na vezbama (koje su zanimljive), na krajnje neuobicajen i malo konfuzan nacin, ali zadaci su laki, pa i nije strasno i da morate preko ispita.

E usmeni je vec druga prica... Gradivo nije obimno (ali je glupo) i opet ima ona fora kao na MTR da se svako pitanje mora uraditi za 6 (s tim sto ako ne znate to konkretno pitanje mozete da pisete nesto drugo iz te oblasti) i mahom su se ljudi zalili i u kasnijim rokovima, prolaznost i nije bila bas neka.

Takodje, nemojte ni da sanjate da koristite puskice, jer ce podneti prijavu protiv vas i zabraniti vam minimum 6 meseci da polazete kolokvijume/ispite.

Tako da, nisam se pokajao jer sam polozio, a sad da li bi mi bilo lakse na LINSu, ne znam, jer mi verovatnoca i statistika nisu jaca strana.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2011. 02:05:21 

Pridružio se: 28.12.2008. 19:43:11
Postovi: 63
Godina: IV
Smer: IS
Ljudi, je l' potrebno da se dodje sutra na to zaokruzivanje ako uopste nisam izabrao izborni za slusanje? Pritom DMS sam izabrao pri upisu?

Hvala...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2011. 10:07:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.04.2009. 15:55:07
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Malisa757 je napisao:
npr, ako na TO padnete jedan od kolokvijuma ponistavaju vam se svi do tada steceni bodovi ukljucujuci I seminarsli, u zabranjen vam je izlazak na ispit do septembra.


Može li neko ovo da prokomentariše?

_________________
Apolo 13..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2011. 12:28:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^ seminarski smo branili krajem marta, prvi kolokvijum u aprilu, a drugi kolokvijum je u terminu pismenog ispita u junu. ukoliko neko padne drugi kolokvijum, automatski nema polozen pismeni deo i ne moze da izadje na usmeni u junu. parcijalno polaganje ispita je omoguceno samo u junu.

_________________
'Some people believe that football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude, it is much, much more important than that.' Bill Shankly


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2011. 12:41:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.04.2009. 15:55:07
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
^ Hvala, dakle to važi ako se padne drugi kolokvijum ali ako se padne prvi i dalje može klasično na pismeni da se izađe..
Mene ljudi savetuju da uzmem TO, tako će i biti.

_________________
Apolo 13..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2011. 12:44:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
tesko je pasti prvi kolokvijum, jer je gradivo za njega mnogo lako.

_________________
'Some people believe that football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude, it is much, much more important than that.' Bill Shankly


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.01.2012. 21:36:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2010. 19:54:23
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: IS
Starije kolege, jel ima nekih svezijih informacija vezanih za ove predmete? Jel se promenilo nesto u medjuvremenu?
Da ponovo birate, sta biste izabrali i zasto?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.03.2012. 01:27:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.05.2010. 17:11:23
Postovi: 17
Godina: I
Smer: IS
Pricao je Milija na uvodnom predavanju zasto je TO zapravo jako koristan za buducu karijeru.
Mnoge vece firme na ovim prostorima trenutno osnivaju Business Intelligence odeljenja (BI) koje se bave analizom i DataMining-om, dok je to vec uveliko praksa u inostranstvu. Elem, jedini kadrovi koji ce u bliskoj buducnosti biti osposobljeni da rade u tom sektoru u Srbiji su FON-ovci, dok sa druge trane, za benefite koje vam donosi LINS cete morati da se borite sa kolegama sa PMF-a i ETF-a koji objektivno kidaju i matu i statistiku... pa razmislite sta je korisnije ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group