Započni novu temu Odgovori na temu  [ 338 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 06.04.2011. 00:50:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ja samo da dignem temu,pa cu jednom malo da napisem neke svoje utiske o UK,a i brucosi ce moci da prelistaju stare postove..

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 06.04.2011. 10:12:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.06.2009. 21:25:10
Postovi: 2822
Lokacija: vrachar
Godina: IV
Smer: UK
aj napisi, da skontam tacno sta studiram :D

_________________
see, the only time I hear you take the name of the Lord...
is when you're tied to the bed with your face against the head board.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 17.06.2011. 20:40:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.10.2010. 11:24:58
Postovi: 154
Godina: III
Smer: UK
kungfu je napisao:
Ja samo da dignem temu,pa cu jednom malo da napisem neke svoje utiske o UK,a i brucosi ce moci da prelistaju stare postove..


Kad možemo da očekujemo utiske? Ima nas brucoša koji ozbiljno razmišljamo o upravljanju kvalitetom, pa bi svako mišljenje dobro došlo. Ono osnovno, predmeti, gradivo, težina itd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 24.07.2011. 16:50:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Okej ,evo konacno i ja sa mojim saopstenjem za smer Upravljanje kvalitetom. :D

Ovako, prva stvar koju verujem da vas zanima je da li se moze naci posao posle dobijanja diplome? To odmah da vam kazem-ne znam odgovor na to pitanje , jer sam jelte upoznat sa ovim smerom tek jednu godinu, pa cu vam samo reci neke moje utiske, i utiske nekih kolega sa trece godine.

Prvo da vam kazem neke moje razloge sto sam se odlucio za ovaj smer mesec dana nakon sto sam upisao FON. Naime, kao i vecina ljudi sa ovog smera, cuo sam price o “jeaaa,kad udjemo u EU,imacemo poslove da biramo, dojajne plate, jahte i kokain”. Ok,ovo poslednje sam malo iskarikirao :D , ali da vam kazem da je to stvarno misljenje koje je zastupljeno, cak i van naseg smera, van faksa takodje.
Ali , kako je ovo Srbija zemlja Nedodjija, cak ni ovako neka normalna stvar u svetu nije sigurna kod nas. Ali, da ne sirim previse pricu..
Prvi razlog za smer je bio taj-“veliki broj potencijalnih poslova” u buducnosti u struci. Sto jes, jes ,da bi neka firma usla u poslovanje sa nekom drugom iz EU , mora da ima sve te standarde ispunjene. E to je nas posao, da te standarde sprovodimo, i da se njihovo sprovodjenje kontrolise.

Drugi razlog- bubanje knjiga svedeno na minimum. Obim knjiga je sveden na minumum, ali cak i one koje su malo deblje, takve su jer ima dosta primera iz prakse, i objasnjenja stvari iz svakodnevnog zivota.

Treci razlog, koji sledi iz drugog je po meni javeci razlog-hrpe i hrpe projektnih radova, koji se rade u toku celog semestra. Stvarno nisu preterano teski, neki su cak i prelaki, ali problem nastaje ako preblejite 2 faze,u tom slucaju mozete da se otelite dok to uradite. Neke od tih stvari naravno da necete da radite u firmi, ali tim radovima ,aj malo cu glupo da se izrazim,ali “nabacicete” neko strucno razmisljanje-moracete da odredite neki proces u firmi, pa da njega analizirate. Npr, podelite neki proces na njegove aktivnosti, onda to analizirate, gledate koji delovi standarda moraju da se prekontrolisu, ako je proces los,izmenite ga u cilju povecanja produktivnosti, i sl. Ne znam,iskreno da vam kazem-meni je to mnogo bolje (da radim konstantno projektne radove, jer imam barem neki uvid u nesto konkretno, u nesto sto cu da susrecem sutra), nego da dobijem kile i kile knjiga, kao neki ostali smerovi,i da mi bude muka od gledanja u njih, a kamoli od bubanja glupih podela.

Cetvrti razlog-nije toliko popularan smer (verujete mi da iz moje generacije jedno 100tinak ljudi nije ni znalo o cemu je smer), ljudi iz nekog razloga imaju odbojnost prema njemu; ja mislim da je zbog neupucenosti. Sta znaci kad je malo ljudi na smeru-znaci bolji rad. U prvom semestru druge godine je u mojoj grupi bilo 30ak ljudi,kao u srednjoj skoli. Smer je upisalo oko 70ak ljudi,dakle bili smo raspodeljeni u 2 grupe. Imate mesto lepo da sednete, lepo cujete predavaca, lagano mozete i na predavanjima/vezbama da ga pitate ako vam nesto nije jasno,a i ono najbolje-lakse ce da vas zapamte.

Mnogi uporedjuju UK sa predmetom “Proizvodni sistemi”- istina je ,ima slicnosti u samoj poenti predmeta i tematici, ali naravno da nemate da radite GSP, ili 10 tipova zadataka sa neprestanim racunanjem :D (okej,PS je isto bio jedan od razloga za moj izbor UK,svideo mi se predmet :D )

Profesori, sta da kazem,sve sami strucnjaci,i to dokazani. Neki od njih imaju poteskoca da odrze maksimalno dobro predavanje , jer su to stvarno ljudi koji su se dokazali u praksi,i nisu teoreticari; kako skrenu sa onog sto se nalazi na slajdu,tek onda mozete da vidite njihovo znanje. Maksimalna otvorenost na vezbama i predavanjima. Ali ,postoje i sjajni predavaci ,kao npr Joca Filipovic (do sad najjaci,jbg,tek sam druga :D ) –samo cu vam reci da covek ne pali slajdove,jer jednostavno sedne na katedru,i prica sa studentima;tera njih malo da razmisljaju, da pricaju, jer napravi totalno opustenu atmosferu, i zastupa drugar-drugar odnos sa studentima.

Sta jos da vam kazem,stvarno ne znam, osim da sam ja zadovoljan. I to veoma. U poredjenju sa ostalim smerovima,mislim da imamo najbolji odnos studenti-katedra. Naime, prolazio sam sa jednim mojim drugom sa isita hodnikom,i jedan od asistenata me je video,dosao do mene ,pruzio mi ruku,i rekao “E de si bre,sta ima,kako si”. Drugar je mislio da mi je to neki ortak, ali se zgranuo kad sam mu rekao da je asistent. I taj asistent nam je pricao kako je u srednjoj kupio gajbu piva, i gledao sa ortakom Anu Karenjinu jer ga je mrzelo da cita knjigu :lol: okej,msm da ostali nisu ovoliikooo otvoreni,ali moze da se kaze da su drustveni :D

Ako vas zanima neka pocetna pricica o kvalitetu,mozete uzeti iz biblioteke “Osnove kvaliteta” od profesora Filipovica,koja ce vam biti prva literatura na smeru,a takodje mozete i knjigu “TQM:text with cases” od John S. Oakland-a. naravno, to ako budete imali vremena,ali akcenat je na prvoj :D cisto mislim da vas zabole guzica,al cisto ono,da ne bude posle da nisam rek'o :lol:

Ako imate jos nekih pitanja ,slobodno pitajte ovde ,da mogu i ostali da vide.
stvarno ne znam da li sam nesto zaboravio da napisem :)


edit: procitajte na prethodnoj strani post od Dzingis Kana,tu vam je objasnjeno malo vise o samom pojmu "kvalitet"

p.s. pogledajte opise predmeta na puskicama,pomocice vam u nekoj meri

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 02.08.2011. 14:53:37 

Pridružio se: 14.06.2011. 07:19:01
Postovi: 232
Godina: IV
Smer: IS
odgovoreno 24. jula!!! bas na vreme! mora da je bilo jako od pomoci ( kome?)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 02.08.2011. 15:49:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Hm,smer se bira posle roka oktobar 2 , dakle oko 10. oktobra.
Nema potrebe za cinizmom.

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 06.08.2011. 18:57:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.10.2010. 11:24:58
Postovi: 154
Godina: III
Smer: UK
mala lenjivica je napisao:
odgovoreno 24. jula!!! bas na vreme! mora da je bilo jako od pomoci ( kome?)


Meni.
Kolega kungfu, hvala puno na informacijama!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 11.08.2011. 16:51:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2010. 01:48:24
Postovi: 439
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: UK
Moze li neko da napise "najsvezije" utiske za obican menadzment? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 11.08.2011. 16:59:18 

Pridružio se: 13.12.2010. 16:16:18
Postovi: 81
Godina: III
Smer: ME
A šta kažete za operacioni?! :fokus:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 04.09.2011. 12:36:26 

Pridružio se: 04.09.2011. 12:30:56
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav svima :) cetvrta sam godina gimnazije i planiram da upisem FON. Matematika mi dobro ide i informatika isto,pa me zanima ako se upise smer informacioni sistemi i tehnologije sta posle moze da se radi sa tim? konkretno? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 05.09.2011. 22:27:11 

Pridružio se: 05.09.2011. 15:20:29
Postovi: 186
Godina: Dipl.
Smer: IS
mozes da radis ono sto si naucila kod kuce...ako nista ne radis samostalno za vreme faxa neces nista pametno da radis ni kad ga zavrsis...mislim da nijedan drzavni i 99% privatnih ne daje ni minimalno znanje iz nekog programskog jezika ili bilo cega drugog....moj najiskreniji savet tebi a i svima drugima da radite(ucite programiranje,baze,mreze, bilo sta sto vas zanima) kuci, jer od faxa nemate vajde...ne cekajte za dzabe da vas nauci neko necemu...

sto se tice toga zasto menadzment uz racunare (dosta se pominjalo), pa dal vi stvarno mislite da cete u 40 godina da sedite ispred kompjutera i da kuckate programe u tada najnovijem dž++ programskom jeziku? Mislim da je normalan tok da posle obicnog programera covek napreduje u nekog projektanta, pa kasnije sefa i da sto bude stariji da se vise bavi "menadzerskim" poslom...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 26.01.2012. 21:35:29 

Pridružio se: 19.06.2011. 10:54:01
Postovi: 88
Godina: III
Smer: ME
Koliki je prosek potreban za operacioni menadžment??? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 15.06.2012. 21:38:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
1.) Šta god da upišete, morate biti dobri u tome.
2.) Statistički su traženiji IT i menadžment (IT pogotovo) od ostalih smerova, to imajte na umu, mada to nije nikakva garancija ni za šta. Veze su i dalje presudan faktor pri zapošljavanju, mada ako ste dosta jaki u IT-u, veza često nije potrebna.
3.) Menadžment zaboravite u potpunosti ako želite da se ozbiljno bavite IT-em. O tome ćete razmišljati kada postanete vrhunski u IT-u (10+ god. iskustva), a tada će najmanji problem biti prebaciti se na IT menadžment. Te gluposti koje će vam neki pričati na faxu da ćete da se uvalite da budete direktori IT sektora i da će ETF-ovci da crnče za vas je smešno, bezobrazno, kompleksaški i krajnje neozbiljno.
4.) Šta god da naučite na faxu treba da bude max. 30% onoga što znate u vreme kada završite isti (bacite se na dodatni rad van faxa, prakse, kursevi itd). Ovo je najbitnije od svega zapravo.
5.) Poštujte profesore i kolege iz iste branše sa drugih fakulteta. Prvi, kakva god stoka umeju da budu, pružaju kakvo-takvo znanje, a drugi su ljudi sa kojima treba da gradite karijere jednog dana.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 31.08.2012. 10:47:19 

Pridružio se: 30.08.2012. 20:35:18
Postovi: 1
Godina: I
Smer: UK
Zdravo :) Interesuje me koliko studenata FON prima na budžet i kolika je cena fakulteta za samofinansirajuce studente?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 03.09.2012. 19:19:50 

Pridružio se: 03.01.2012. 21:47:03
Postovi: 78
Godina: IV
Smer: IS
FON prima 350 studenata na budzet, od toga 160 na smer Informacioni sistemi i tehnologije, a 190 na smer Menadzment i organizacija. Skolarina je 129.000 dinara za samofinansirajuce studente.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 13.12.2012. 23:31:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
E evo, da se i ja oglasim - nije mi ruzicasta slika, ali daleko od toga da mi je tamna :)

1.Prakse - ONE SU POSTOJALE!

Da li se tvoja potraga za poslom svodi na gledanje sajta faksa i puskica? Pa decko, ne moze to tako. Ja sam samo u prethodna 4 meseca video 3 oglasa na infostudu. Takodje, drugu godinu za redom se odrzava praksa u Zavodu za udzbenike, KOJA JE SAMO ZA NAS SMER, i gde je rukovodilac odeljenja batica koji je zavrsio nas smer. Takodje, bila je praksa letos u NISu, I TAJ KONKURS JE BIO NA SAJTU FAKSA!

I prakse preko faksa - u skladu sa smerom ne rade ni ostali smerovi. Poenta te prakse je da ti odes u neku organizaciju, i da ne budes prdonja (ne ti licno, nego uopsteno :) ) koji je sedeo kod kuce, i gulio knjigu samo. Ljudi, pa jel ste svesni da na ostalim praksama ni ne postoje organizovane prakse? Pa kapiram da je bolje da odes negde, i da vidis/naucis nesto.


2. "jahte" moja definicija

Kao sto sam ti rekao u drugoj temi, ovo je izvuceno iz konteksta - ja i u originalnom postu kazem da to ne funkcionise tako u stvarnosti, a i ti si dovoljno mator da znas da neke stvari ne zavise samo od faksa, nego i od drzave i ostalo :D

3. UK & HR

FON je kao gimnazija, sto je po meni do jaja, jer bilo koji smer da zavrsis , ti nisi ogranicen na to cime ces da se bavis u zivotu. Realno, Cudanov zavrsio ISIT, a bavi se organizacijom- jel to znaci da je ISIT los?


4. Potencijal UK posla i "Zato što u Srbiji svi misle da je UK blejanje na traci i gledanje da li je proizvod ispravan. Ljudi vas smatraju za debile i pitaju se zašto je za vaš posao uopšte potrebno visoko obrazovanje."


Smatrali su ljudi za debile i one koji su govorili da je Zemlja okrugla :D
Malo smesna analogija, ali poenta je ista - ono o cemu ljudi ne znaju, samo prde i nipodostavaju. Ali , ne zavisi samo bavljenje kvalitetom u Srbiji od faksa, nego od cele drzave. Jos jednom se vracam na prakse - malo je falilo da zapalim u Nemacku, da idem na praksu od godinu dana U STRUCI, i to za 700 evra mesecno. Dakle praktikant samo, znaju da nisam sposoban da radim nesto konkretno, jer moram da ucim. I jos jedna u Poljskoj, za 500 evra. Znaci, u uredjenim drzavama, KVALITET JE PERSPEKTIVAN! Da, zato sto skoro sve firme/kompanije u uredjenim zemljama imaju uvedene standarde, a treba kadar da bi to implementirao i odrzavao.

Jos jedan primer - drzanje obuke za standard ISO 17025, o akreditovanim laboratorijama (da, iz Metroloskih sistema, koji nam drzi Ana :D ), sto je realno jedan od mogucih poslova osobe koja diplomira na UK, se naplacuje 30 000 dinara po OSOBI, ZA DVODNEVNU OBUKU OD PO 5 SATI! Ja dokument drzao u ruci i krstio se, kad sam bio letos na praksi u NISu.


5. Literatura

Donekle se slazem sa tobom, ali pazi ovako - jel se secas knjiga iz MTRa? Realno, nabacano na gomilu, da bi se prodale 2 knjige, od kojih ti je jedna obavezna, sa kojom se radio projektni. I realno, bolje je da nemam literaturu, tj da imam slajdove i da slusam predavanja/vezbe, nego da citam neke nabacane redom stvari.

6.Filipovic

E ovde sam 100% uz tebe - meni je on bio idol, ali sam posle tog Sistema bas se razocarao u njega... Ali kao i na svakom smeru, kao i na svakom faksu - imas dobre profe, i imas lose profe.


7.Smer

Jeste najlaksi, jer imamo par "priroda i drustvo" predmeta, ali po mom misljenju, najlaksi je jer smo oslobodjeni idiotskih tona i tona knjiga bubanja. I ljudi, ja sam kroz razgovore sa kompanijama i starijim studentima da je najbolja stvar naseg smera , pored ovog potencijala za EU (poenta standarda nije da ih uvedes ako si u EU, vec i ovako, zbog svoje bolje organizacije i odnosa prema kupcima, ali dzaba kad je Srbin stoka, i sto ce da odlaze stvari dok mu ne dogori, i sto je "sve zlo sto dolazi sa Zapada) , je taj sto budemo nauceni, tj onaj deo koji aktivno ucestvuje u studijama, da gledamo nasu organizaciju/firmu/kompaniju sa operativnog dela, u smislu da gledamo sve kroz procese, i da analiziras te stvari na najnizem nivou, a opet, razmisljas i iz druge perspektive kvaliteta, a to je da radis stvari najbolje za svog kupca. Zvuci mozda kao da je iz knjige, ali hteo sam namerno tako da se izrazim, jer samo prenosim poruku.

8. "Inženjering procesa koji je copy-paste Proizvodnih sistema"

Nastavak rodjo, nastavak.


9. Struktura ljudi na smeru

Realno, ako pogledas, uopste nemas toliko odlikasa na nasem smeru. Jer iz reputacije najlakseg smera, dolazi najveci broj blejaca-studenata, koji samo hoce da im prodju dani, i da uzmu kakvu takvu diplomu.


10.

Ljudi, od tolikog hejta ne prepoznajete dobre stvari. Mislis da je ovima na ME bolje? Pa oni su najvise po pitanju sto sam rekao da je FON kao gimnazija. Sta su oni - marketing, PR, finansijski menadzeri?

Da, smer je vodjen od profesora kojem je prioritet stranka, i ostali profesori odrade svoje predmete i odu kuci. Da, imamo kikiriki predmete, sa glupavim podelama. Ali, ne moze smer da nam bude odlican, kad se otvorio pre 10 godina, i svi koji nesto valjaju su otisli u firme da rade za mnogo vece pare, a ne da se pate sa studentarijom. I, jel resenje da zatvorimo smer? Ne, ne bi smelo da bude. Postoje konferencije, postoje seminari, danas hvala Bogu postoji i internet - ne mozemo samo biti pasivni, i kenjati po forumu. I meni se ne svidja dosta stvari, ali sam izabrao drugi nacin - da njuskam i da pronalazim stvari. Kad sam bio letos na praksi, nisam isao na pus pauzu, nego kad cekam da mi daju nesto da radim, ja uhvatim pa gledam Poslovnik o kvalitetu, Uputstva za izradu dokumenata, i ostale stvari koje smo radili na faksu.

Svako ima pravo na misljenje o nasem smeru, i ja to postujem. Jedino me mraci i baca u bedak kad ljudi se iskukaju, valjda da im bude lakse, i zaborave te neke stvari koje su svetle.

p.s. drugarica koja je na 3oj godini isla kod oca njenog decka bzv u firmu, pricali malo o smeru i Q, pa je covek odlucio da uvede ISO 9001.
Ima nade, bas da se radi u struci, ali treci put kazem - dok se razmisljanje ljudi malo ne promeni, ne moze se na silu uraditi nista.
Do tad, trazite ljude koji su normalni za saradnju, njuskajte, bavite se organizacijama, ucite dodatno, usavrsavajte se , i ne ocajavajte :D

I naravno, "bolje pivo u ruci, nego posao u struci" :)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 13.12.2012. 23:55:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2010. 14:44:51
Postovi: 106
Godina: II
Smer: OM
Holy wall of text O.o

Ja cu onda kazem -
dodjite na operacioni,
skontajte sta je zapravo poenta smera u trecoj godini,
fina je spika,
malo veci osvrt na inzenjerstvo u menadzmentu
slazem se za ''gimnazijsko'' obrazovanje i da je bas kul.

Najveca istina koju skontah tokom studiranja : nije bitno na kom si smeru jer sa svakim mozes da kidas nakon fakulteta ako pokupis maksimum znanja i znas da ih primenis , kao i ako upoznas mnogo uspesnih ljudi na koje ces moci se oslonis u buducnosti (XY primera saradnji npr. ISiT-ovaca i menadzera nakon fax-a, zajednickih start-upova i slicno)

Oprostite na ocajnom formatiranju :)

_________________
Ne znam sta je pitanje ali odgovor je : nemam vremena...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 15.12.2012. 01:25:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
e ovako, ja kao osoba s isita sam imala samo jedan taj kvalitetlijski predmet, i skapirah da vi morate biti jako ubedjeni da je upravljanje kvalitetom nesto najneophodnije sto firma treba da ima. I onda kad ste vi tako lepo ubedjeni, da ubedite i rukovodioce raznih firmi u to. Objasnite im kako uvodjenje kvaliteta povecava profit, i zadovoljstvo svih zaposlenih, nezaposlenih i ostalih, kako su razni standardi mnogo bitni, i kako to pod hitno moraju da uvedu, a vi ste naravno kao strucnjak iz te oblasti spremni za saradnju na obostranu korist. Tu moze samo nesto da podje naopako ako ispadne da uk ipak nit povecava profit nit sluzi icemu (u sta sumnjam), ili ako ste losi u ubedjivanju ili ako su svi rukovodioci firmi kod nas toliko zadrti da nece ni da vas saslusaju (to isto ne verujem). Mislim, ja da imam firmu i da mi dodje neko sa logicnim objasnjenjem isplativosti i bitnosti uvodjenja kvaliteta, uz troskove za osobu koja bi to odradila, ja bih ga zaposlila da mi odradi to. Jos ako me ubedi da to treba da se odrzava i da se i to isplati pa neka mu nek ga odrzava, sta fali. Eto ako ima neko da ospori ovo moje misljenje slobodno bas me zanima ako gresim. A to sto su profesori i uzdbenici i sve na fonu sra*e, i sto te prave na debila, to je tako na celom fonu a ne na uk-u


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 15.12.2012. 03:12:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2006. 19:50:36
Postovi: 4288
Godina: Dipl.
Smer: UK
PoJenta kvaliteta u firmi nije samo poboljsanje i odrzavanje zacrtanog stanja. Svi odmah povezuju citav smer sa ISO 9000 koji je neobavezan i cija je namena da poboljsa sistem menadzmenta. Istina je da ce biti neophodno(mada ne i obavezno) da ga vecina firmi implementira kada udjemo u Evropsku Uniju ako imaju i najmanje tendencije ka medjunarodnom poslovanju.
Za losu sliku UK smera je najverovatnije najvise kriv predmet UK koji je veoma lose koncipiran. Iako mislim(ili makar koliko se secam, davno je bilo) da profesor i Ana solidno objasnjavaju, ali nacin polaganja predmeta, odbrana seminarskog i sama saradnja student-katedra je katastrofa. Moze dosta bolje samo da se ulozi malo vise truda, mada ih i razumem posto oni imaju stvarno previse posla(koji je posledica loseg organizovanja polaganja, zacarani krug...) s'obzirom da ga polazu svi smerovi.
UK kao smer ili pojam se pored poboljsanja organizacije odnosi na jos dosta stvari(zastita, zakoni, trzisni zahtevi itd) i daleko od toga da se moze opisati u par recenica. Kvalitetlije su odgovorne za sastavljanje svih neophodnih Poslovnika koje svako legalno preduzece MORA da ima. Oni su odgovorni i da prate da li je doslo do odstupanja od politike preduzeca. Slicno kao i kod ISiTa, neki od predmeta uce zanat i sami po sebi mogu da budu radno mesto kao npr. normativno regulisanje kvaliteta, sistem zastite na radu ili sistem kvaliteta. Jeste dobijeno znanje apsolutni minimum i projekti bleda slika onoga sto treba da se uradi "u realnosti", ali sam siguran da je dovoljno za neku praksu i da je dobra osnova za nadogradnju i usavrsavanje.

Jedna od najvecih prednosti UK kao smera je cinjenica da do cetvrte godine dodje oko 30ak studenata. Zbog takve atmosfere dosta njih iz grupe dele materijale i spremaju projektne radove i ispite u grupi a i generanlo se drze zajedno pa se tako vuku do diplome. Dovoljno sam dugo na FONu da smem da kazem bez zadrske da slicna stvar postoji jedino na OM, ali je njih uglavnom dosta manje. Po meni je ovo mozda glavni razlog zasto dosta ljudi zavrsava UK, a ne zato sto je "najlaksi".

_________________
SlikaSlikaSlika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 20.01.2013. 10:49:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
lexy je napisao:
e ovako, ja kao osoba s isita sam imala samo jedan taj kvalitetlijski predmet, i skapirah da vi morate biti jako ubedjeni da je upravljanje kvalitetom nesto najneophodnije sto firma treba da ima. I onda kad ste vi tako lepo ubedjeni, da ubedite i rukovodioce raznih firmi u to. Objasnite im kako uvodjenje kvaliteta povecava profit, i zadovoljstvo svih zaposlenih, nezaposlenih i ostalih, kako su razni standardi mnogo bitni, i kako to pod hitno moraju da uvedu, a vi ste naravno kao strucnjak iz te oblasti spremni za saradnju na obostranu korist. Tu moze samo nesto da podje naopako ako ispadne da uk ipak nit povecava profit nit sluzi icemu (u sta sumnjam), ili ako ste losi u ubedjivanju ili ako su svi rukovodioci firmi kod nas toliko zadrti da nece ni da vas saslusaju (to isto ne verujem). Mislim, ja da imam firmu i da mi dodje neko sa logicnim objasnjenjem isplativosti i bitnosti uvodjenja kvaliteta, uz troskove za osobu koja bi to odradila, ja bih ga zaposlila da mi odradi to. Jos ako me ubedi da to treba da se odrzava i da se i to isplati pa neka mu nek ga odrzava, sta fali. Eto ako ima neko da ospori ovo moje misljenje slobodno bas me zanima ako gresim. A to sto su profesori i uzdbenici i sve na fonu sra*e, i sto te prave na debila, to je tako na celom fonu a ne na uk-u


Izvini, ali tvoje misljenje sa odradjivanjem UK preko one stvari uopste nije releventno :)

I ove ciganske fore "losi ste ubedjivaci" cu zavrsiti ovom recenicom ;)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 24.01.2013. 21:58:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
не знам откуд знаш колико сам озбиљно приступила том предмету али поздрави ту врачару која ти је рекла да сам одрадила УК преко оне ствари.
и нигде нисам рекла да сте лоши убеђивачи, ајде прочитај мој пост још неколико пута, па ако успеш да схватиш шта сам написала, напиши неки пристојнији и културнији одговор, а ако ниси у стању, онда бих те замолила да не напишеш више ништа.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 25.01.2013. 08:39:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Nisam mislio kako si ga ti odradila, vec kako se odradjuje na cetvrtoj godini ISiT-a.

I da - IZVINI. Dozvolio sam sebi da kad sam video tu reč da popizdim,, i da "mislim" da si nešto loše rekla, a realno, ti nisi pričala ništa loše. :)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 29.03.2013. 13:46:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.12.2012. 13:11:14
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: UK
...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 23.05.2013. 12:59:05 

Pridružio se: 29.04.2013. 13:49:12
Postovi: 60
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zanima me koliko ima web dizajna na isitu i da li se mogu po zavrsetku baviti web dizajnom?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Izbor Smera
PostPoslato: 23.05.2013. 13:09:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Nema nista. :(

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 338 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group