Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Upis 2016
PostPoslato: 24.09.2015. 11:34:28 

Pridružio se: 24.09.2015. 11:15:15
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo neka se jave svi kojima je zelja da upisu FON cisto oko konsultacija i druzenja...
A mogu i vec iskusni FON-ovci da bace neki savet...
Dakle kada bi trebalo poceti da se sprema mata(ja koji sam zavrsio srednju pre 2 god i zaboravio sam i razlomke da kratim), kako izgleda prijemni, da li su predavanja obavezna itd...
Hvala svima unapred!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.09.2015. 13:03:34 

Pridružio se: 08.07.2014. 19:23:59
Postovi: 113
Godina: I
Smer: IS
Ja sam upisala ove godine, spremala sam se od decembra. Presla sam fonovu zbirku i posle nje sve rokove od ranijih godina, oni su jako vazni. Mora mnogo da se radi i vezba, konkurencija je velika, a ove godine su ljudi prilicno dobro uradili. Srecno svima, javite se ako trebaju neke informacije :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2015. 14:26:24 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ja sam nedavno odlucio da upisem FON sledece godine, sad sam IV godina srednje ekonomske. Prvenstveno sam razmisljao o ISiT smeru. Cuo sam da je dosta tezak ukoliko se nema neko predznanje iz programiranja. Moze li mi neko reci sta se od programiranja uci na ISiT-u i koje bi to oblasti/jezici bili veoma korisni kao predznanje za ovaj smer? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2015. 15:56:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 11:39:31
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Na prvoj godini se radi C. Moraces dosta samostalno da radis ukoliko zelis da budes dobar programer. Najbolje da prvo pocnes da ucis C i da ga dobro savladas, to ti je osnova. ISIT jeste tezak, ali ako te to interesuje nista ti nece tesko pasti. Bez dobrog predznanja ces se prilicno namuciti da naucis da programiras, ali sve se moze kad se hoce. Najbolje je da se jave i starije kolege i da ti pruze malo vise informacija, posto sam ja upisala ove godine. :)

_________________
“Quiet people have the loudest minds.” Stephen Hawking


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2015. 16:33:10 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na odgovoru. U mojoj školi se uopšte ne spominje programiranje niti išta slično, ali već neko vreme me to zaista interesuje i počeo sam dosta toga da učim na internetu. C jezik nisam posebno učio, ali sam učio neke osnove C++.
Još uvek nisam zašao toliko u svet "pravog" programiranja, već sam više u vodama web design-a i web development-a. Zato bi me takođe interesovalo da li neko zna da li se u okviru ISiT smera izučavaju i ove oblasti? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2015. 16:38:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nije nista tesko ako te to bar malo interesuje, mada je mozda jos bitnije da li si spreman da izdvojis vreme i ucis. Ja sam dosla iz ekonomske skole i nisam imala apsolutno nikakvo predznanje iz programiranja. Nemam nekih ogromnih problema sa polaganjem takvih ispita, ali sve je stvar u vezbi. Moja generacija je po staroj akreditaciji pa smo se sa konkretnim programiranjem susreli prvi put na drugoj godini, i to je bila Java, na trecoj godini se radi C#, kasnije PHP itd.. Sve sto se radi na faksu je samo osnova, ako zelis time ozbiljno da se bavis moraces da radis jos mnogo sa strane. Kolege koje sada zavrsavaju prvu godinu te mogu malo vise uputiti kakav je program po novoj akreditaciji ;)

Edit - pitas za web- Recimo, na elektronskom poslovanju se radi HTML, CSS, WordPress, JavaScript, jQuery, itd..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2015. 11:00:40 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na sveobuhvatnom odgovoru. Znaci super, uce se i web tehnologije, a i ovi programski jezici. Sve sam sigurniji da je ISiT pravi smer za mene. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 28.09.2015. 15:08:33 

Pridružio se: 28.01.2014. 14:31:45
Postovi: 18
Godina: II
Smer: IS
Milos2709 je napisao:
Ja sam nedavno odlucio da upisem FON sledece godine, sad sam IV godina srednje ekonomske. Prvenstveno sam razmisljao o ISiT smeru. Cuo sam da je dosta tezak ukoliko se nema neko predznanje iz programiranja. Moze li mi neko reci sta se od programiranja uci na ISiT-u i koje bi to oblasti/jezici bili veoma korisni kao predznanje za ovaj smer? :)



Kakvo crno predznanje, nemoj da vas plaše ljudi :aaa:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 28.09.2015. 20:47:15 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa da, dobro je znati da i nije neophodno neko predznanje... Ali u svakom slucaju, hocu jos sad dok sam u srednjoj i dok je lakse, da se informisem i vidim sta mogu da naucim do faxa. Internet je pun informacija, pa treba valjano iskoristiti vreme. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 03.10.2015. 17:44:49 

Pridružio se: 03.10.2015. 17:40:51
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav ljudi :)
Planiram da upišem fon (isit)ove godine,sada sam 4 god.
Šta predlažete fonove pripreme ili privatnog profu za spremanje prijemnog.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 04.10.2015. 08:33:19 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ja sam se dosta raspitivao i kako kazu, vise se isplati ici na privatne casove. Ipak tu prof radi samo sa tobom i najvise naucis. Tako i ja mislim, ali ne mogu sa sigurnoscu da govorim, nikad nisam bio na tim pripremama. Ne znam da li su kvalitetne, znam samo da su dosta skupe. :-)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 04.10.2015. 10:56:13 

Pridružio se: 03.10.2015. 17:40:51
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Baš sam u dilemi,inače iz škole nosim 40 bodova (ako i ove godine budem bio 5,00) imao sam sve 3 god 5 i sad isto 5 pa ne znam za šta da se odlučim,možda na pripremama na fakultetu aludiraju na neke zadatke,kazuju neke cake i forice.
I da, da li se na fonu priznaje republičko takmičenje iz mate,i u tom slučaju da budem oslobođen prijemnog? Hvala :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 04.10.2015. 11:15:52 

Pridružio se: 21.04.2014. 21:35:10
Postovi: 166
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: IS
hiddentesla je napisao:
Baš sam u dilemi,inače iz škole nosim 40 bodova (ako i ove godine budem bio 5,00) imao sam sve 3 god 5 i sad isto 5 pa ne znam za šta da se odlučim,možda na pripremama na fakultetu aludiraju na neke zadatke,kazuju neke cake i forice.
I da, da li se na fonu priznaje republičko takmičenje iz mate,i u tom slučaju da budem oslobođen prijemnog? Hvala :)


Mislim da se priznaje, ali samo iz 3. i 4. godine


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 04.10.2015. 17:25:42 

Pridružio se: 03.10.2015. 17:40:51
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ok hvala na odgovoru :) Imam jos jedno pitanje, svakako planiram da vežbam matu jel bi bila dovoljna fonova zbirka i kad izlazi nova ako se zna?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2015. 16:44:08 

Pridružio se: 09.10.2015. 16:33:04
Postovi: 1
Godina: I
Smer: IS
Pozdrav, buduce kolege (bar se nadam)

Visim na forumu vec duze vreme, ali i dalje nisam nasao neke osnovne stvari koje me zanimaju pa mi treba pomoc.

1. Da li je ISiT ono sto ja mislim da jeste (osposobljavanje za neki vid programiranja) ili je to ipak neki menadzment koji nema neke prevelike veze za informatikom?
2. Koliko bodova treba za upis na osnovne akademske studije ISiT-a? Koliko za budzet, a koliko za samofinansirnjei?
3. Sta se polaze na prijemnom ispitu?
4. Da li su predavanja obavezna (procitao sam vise puta na forumu da ljudi pisu da je za neke predmete bolje preskakati predavanja jer su ili dosadna ili beznacajna)?
5. Koliko kosta prva godina?
6. Koliko od prilike kostaju stanovi za izdavanje blizu fakulteta? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 10.10.2015. 20:02:15 

Pridružio se: 03.10.2015. 17:40:51
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ovako
3. Za polaganje prijemnog ispita ima dve mogućnosti :
a) samo matematika i u tom slučaju broj bodova koji makslimalno možeš da ostvariš je 60
b) matematika (maksimum je 30 boda) i opšta informisanost takodje 30 boda
Broj bodova koji je potreban zavisi sve od generacije tj kako se uradi zavrsni test
Ja planiram da upišem ISiT,baš sam se pronašao i mislim da je FON stvoren kao za mene :)
Nadam se da sam nešto pomogao
Pozz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 11.10.2015. 00:50:26 

Pridružio se: 23.03.2014. 09:40:43
Postovi: 3
Godina: II
Smer: IS
Buduci brucosi kome je potreban dobar profesor iz matematike za prijemni neka mi se javi putem poruka. Mene je spremao za prijemni 2014, i upisala sam budzet iako sam isla u ekonomsku skolu.
Spremao je i dosta generacija pre mene, i svi smo bili zadovoljni kako je radio, i svi sa kojima je radio su upali na budzet i super odradili prijemni! Tako da, kome treba, neka se javi da ga uputim dalje. Profa je iz Beograda i korektne su cene i super radi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 11.10.2015. 13:38:47 

Pridružio se: 14.11.2014. 18:49:37
Postovi: 31
Godina: I
Smer: IS
@SpicioMeGrom da ti pomognem:

1. Na sajtu FON-a mozes pregledati oblasti koje se izučavaju tokom sve četiri godine, pa ćeš steći bolji uvid u ono za šta se fonovci osposobljavaju. Generalno, mislim da ti pruža osnovu iz obe oblasti, a na tebi je da se usavršavaš. Meni odgovara kombinacija menadžmenta sa programiranjem i ima svoje prednosti. Ako želiš "suvo" programiranje biraj etf/matf. Do tebe je koliko ćeš se zalagati i u kom smeru ćeš se opredeliti da kreneš.
2. To varira svake godine. Mislim da je ove godine za ISIT budžet bilo potrebno oko 90,91, a za samofinansiranje oko 81, 82. Dok je prosle godine 82 bilo za budzet. Neka me ispravi neko ako grešim :)
4. Nisu obavezna.
5. 130 000


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 23.10.2015. 20:36:04 

Pridružio se: 23.10.2015. 20:27:55
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: ME
Dolazim iz XIIIe gimnazije i htela bih da naredne godine upisem FON (menadzment). U srednjoj mi je ranije predavao jako strog profesor gde je tesko bilo imati zadovoljavajucu ocenu (4, 5)..ja sam imala 2.On je otisao u penziju i na njegovo mesto je dosla mlada devojka kod koje imam 3. Nameravam da krenem u skolu pripreme za faks (Smart centar) u koju sam cula da idu djaci koji imaju 5, cak idu i na takmicenja..Zato bih htela, realno, da cujem necije misljenje da li postoji sansa da upisem ovaj faks?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 28.10.2015. 22:37:55 

Pridružio se: 03.10.2015. 17:40:51
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Treba mi broj od nekog dobrog profesora koji sprema ucenike za fon,javite mi u pp
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 14.11.2015. 16:44:28 

Pridružio se: 14.11.2015. 16:18:10
Postovi: 1
Godina: IV
Smer: OM
Ćaoo svima, nedavno sam odlučila da upišem OM na FON-u. Mnogo sam čitala o testovima na prijemnom ispitu i zanima me koliki je minimum bodova bio za budžet prošle godine za OM? Da li neko zna kada izlazi nova fonova zbirka i koliko košta?
lisovrenata@yahoo.com Ovo je moj e-mail, pa ko želi takođe da upiše OM može da mi piše. :-D :trep:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 16.11.2015. 11:50:55 

Pridružio se: 16.11.2015. 11:45:17
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ljudi da li ste culi za Pedju Stankovica i njegove pripreme? Ja planiram tamo da krenem ali nisam sigurna da li ce mi to odgovarati i biti dovoljno s obzirom na moje znanje mate koje je lose. Pa ako imate neko misljenje o tome haha,pisite!
I da li znate gde da nabavim zbirku za prijemni? Koja opcija mi se najvise isplati? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 16.11.2015. 17:58:12 

Pridružio se: 21.04.2014. 21:35:10
Postovi: 166
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: IS
Regoje:) je napisao:
Ljudi da li ste culi za Pedju Stankovica i njegove pripreme? Ja planiram tamo da krenem ali nisam sigurna da li ce mi to odgovarati i biti dovoljno s obzirom na moje znanje mate koje je lose. Pa ako imate neko misljenje o tome haha,pisite!
I da li znate gde da nabavim zbirku za prijemni? Koja opcija mi se najvise isplati? :)


Fonova zbirka kosta 1000 din, proci ces jeftinije ako nadjes polovnu da kupis od nekog...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 19.11.2015. 15:56:33 

Pridružio se: 17.09.2015. 23:39:57
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Može li neko da svoje iskustvo u vezi ISiT smera? Kakvi su profesori, da li je gradivo teško, šta je po njihovom mišnjenju najzanimljivije a šta najdosadnije i sl.
Bojim se da ne pogresim, dosad sam bio u ekonomiji, a sad bih da upisem ISiT, pa ne znam nista :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Upis 2016
PostPoslato: 20.11.2015. 16:36:23 

Pridružio se: 17.02.2013. 13:37:59
Postovi: 5
Godina: III
Smer: IS
jovanajovanajovana je napisao:
Buduci brucosi kome je potreban dobar profesor iz matematike za prijemni neka mi se javi putem poruka. Mene je spremao za prijemni 2014, i upisala sam budzet iako sam isla u ekonomsku skolu.
Spremao je i dosta generacija pre mene, i svi smo bili zadovoljni kako je radio, i svi sa kojima je radio su upali na budzet i super odradili prijemni! Tako da, kome treba, neka se javi da ga uputim dalje. Profa je iz Beograda i korektne su cene i super radi :)

Samo da potvrdim da sam ja pre 2 godine postavio gotovo identičan post i prosledio broj jovanajovanajovana-i :D Naravno, radi se o istom profesoru i drago mi je da se moja preporuka potvrdila. Ne bih imao šta da dodam :D Srećno buduće kolege/koleginice!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group