Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21.02.2014. 23:54:34 

Pridružio se: 22.05.2013. 12:46:55
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Imam nekoliko pitanja vezanih za studiranja na daljinu - IT smer
1. Kako se izvodi nastava na daljinu? Da li je to klasično "studiranje na daljinu" u Srbiji, gde dobijemo nastavni materijal i sami učimo, uz nešto malo podrške asistenta?
2. Koliko često se mora dolaziti na fakultet radi polaganja ispita/kolokvijuma (ovo me zanima pošto nisam iz Beograda pa moram da vidim koliki su godišnji putni troškovi)
3. Trenutno ne stojim najbolje finansijski pa me IT studije na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva, jer je jeftinije, kraće traje, i čini mi se dosta lakše (solidno stojim za programiranjem i zadaci na njihovim ispitima mi se ne čine teškim ni najmanje). Kakvi su uslovi da posle te škole nastavim studije na FON-u(ako bi bio solventniji - stalno zaposlen). Vidim na sajtu da ima neki "transfer program" kojim se dopunjavaju poeni sa 180epsb do 240 espb posle čega se može nastaviti master, međutim pitam se da li to važi i za osnovne strukovne studije ili posle strukovnih studija na FONu mogu da studiram samo "Professional Master" (koji mi se čini slabiji od pravog mastera).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.04.2014. 09:21:41 

Pridružio se: 06.04.2014. 09:10:55
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zdravo, cetvrta sam god. srednje sk. i zelja mi je da upisem FON. Zanima me sta znaci studije na daljinu i kako to funkcionise? I kako se uopste upisujes na taj smer? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.04.2014. 10:11:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Spojio sam ove dve identične teme u jednu.

Moja najiskrenija preporuka je da pretražite starije teme na forumu. Pretražite ovaj forum Upis na FON i pretražite forum FON Info - Opšte informacije. Polje za pretragu nalazi se u gornjem desnom uglu svake stranice foruma, a postoji i link za pretragu skroz gore levo u samom vrhu stranice.

Evo ja sam vrlo brzo našao jednu temu u kojoj su ljudi pričali o studijama na daljinu:
viewtopic.php?f=25&t=16514&hilit=daljinu

a sigurno ih ima još.
Pozdrav i dobrodošli na FONForum :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.04.2014. 11:29:37 

Pridružio se: 25.04.2014. 11:13:23
Postovi: 1
Godina: I
Smer: IS
Prva sam godina i student sam na daljinu.. ali namjeravam da se prebacim na redovno ove godine ako to bude moguce jer mi vise odgovara da pratim nastavu na fakultetu. Ovaj smjer nije toliko los i sama sam na pocetku bila skepticna jako. Dobrijate na nalogu nedeljno stva predavanja i vjezbe i slusate profesore i asistente. Meni je malo monotono i dosadno takvo pracenje nastave pa i ne slusam preko naloga vec idem na predavanja. Ono sto se meni savidja s jedne strane su brojni zadaci koje dobijate za dodatne poene a nije ih tesko uraditi. Samo sto ih nekada ima dosta i pogotovo kad vam se natovare u toku kolokvijumske nedelje onda je dosta tesko izdvojiti vrijeme za njih.velika mana je to sto neke vjezbe na fakultetu su jako bitne a nama nije dozvoljeno prisustvovanje na njima(medjutim obecali su od ove godine kombinovanu nastavu). To jeste studiranje na daljinu ali ja msm da ne moze bas da se studira iz nekih daljih gradova. Jeer imaju kolokvijmske nedelje. Pa ispiti. Pa seminarski. Pa predaje nekih radova. Tako da cesto treba doci do fakulteta:) i ono sto stv ne volim je to sto nas profesori i asistenti cesto gledaju ko poslednju rupu na svirali. Uvjek zadnjih dobijamo rezultate i slicne stvari. Sve u svemu ovaj smjer nije toliko los iako sam ga ja sad iskritikovala malo:)))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.06.2014. 03:00:56 

Pridružio se: 08.05.2014. 18:31:10
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Koliko bodova je bilo potrebno prethodnih godina za studiranje na daljinu i da li je moguce prebaciti se na drugi smer?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.06.2014. 19:17:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.06.2013. 16:43:18
Postovi: 413
Godina: II
Smer: IS
Moguce je prebaciti se na drugi smer. Za bodove nisam siguran koliko je trebalo za budzet posto se malo prima, a na samofinansiranju su prolazili i sa 60 bodova...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.06.2014. 01:06:10 

Pridružio se: 08.05.2014. 18:31:10
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala ti puno! :) Je l prebacivanje moguce odmah nakon upisa, ili tek nakon prve godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2014. 15:29:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.06.2013. 16:43:18
Postovi: 413
Godina: II
Smer: IS
Nije moguce, tek na kraju prve godine, tj pri upisu u drugu, sastavljaju se liste na osnovu kojih se odlucuje ko ce se prebaciti.. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.10.2014. 19:02:44 

Pridružio se: 14.09.2014. 13:05:50
Postovi: 21
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da li je moguce da se prebaci posle recimo II godine sa daljine na menadzment, ili moze samo posle prve?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.11.2014. 14:42:01 

Pridružio se: 03.09.2011. 10:49:07
Postovi: 348
Godina: Dipl.
Smer: ME
ne isplati se jer onda moras razliku ispita da polazes


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group