Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 17:46:32 

Pridružio se: 07.01.2013. 15:12:38
Postovi: 16
Godina: Padobranac
Smer: IS
lagano je ostalo mjesta samo na studije na daljinuuu.divno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:09:04 

Pridružio se: 09.07.2013. 18:05:21
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ljudi, je l' to znači da je sveee puno, osim na daljinu? Je l' se uopšte pomerala lista?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:11:07 

Pridružio se: 02.07.2013. 15:06:16
Postovi: 48
Godina: I
Smer: IS
Jeste se pomerala ali manje nego prosle godine.

Samo su ostala mesta za ISIT na daljinu samofin.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:14:53 

Pridružio se: 09.07.2013. 18:05:21
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Auu, steta... Hvala...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:31:01 

Pridružio se: 05.07.2013. 19:02:01
Postovi: 8
Godina: I
Smer: IS
Upisala sam fon na samof.ali mislim da cu upasti na budzet na pmf-u kad se pomeri lista. Upisala bih ga cisto da bih u prvoj imala jeftiniju menzu i pravo na dom. Dokumenta su mi na fonu, sta da radim po tom pitanju?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:38:46 

Pridružio se: 02.07.2013. 15:06:16
Postovi: 48
Godina: I
Smer: IS
Ne znam, ali pokusaj da kopiras to i nalepis na svaku temu na forumu, to ce pomoci garant :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 18:44:38 

Pridružio se: 07.01.2013. 15:12:38
Postovi: 16
Godina: Padobranac
Smer: IS
vise se budzet pomjerio nego samofinansiranje ja mislim ..bas bzvvvvvvvv.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 19:02:14 

Pridružio se: 09.07.2013. 18:34:32
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: UK
Imam jedno pitanje za starije studente koji su već upoznati sa smerovima i razlikama koje postoje između njih.Kako je preostalo 46 mesta na ISiT na daljinu i pošto postoji šansa da eventualno upišem taj smer interesuje me par stvari:

1.Da li može normalno da se prisustvuje predavanjima (pretpostavljam da može ali čisto da budem siguran) ?

2.Da li može da ukoliko upišem samofin. na ISiT na daljinu da na kraju godine dam uslov za budzet i sledeću tj. drugu godinu budem na budzetu u okviru istog smera (hmm ovo mora da vam zvuči kao veooooma glupo pitanje ali brine me to što za ISiT na daljinu u prvoj god. na budzet upisuju samo 5 ljudi, sad pretpostavljam da limit za budzet postoji samo u prvoj god. i da teoretski drugu svi mogu upisati na budzet mada bi to bio žešći SCI-FI . ) ?

3.Da li je istina da ukoliko želiš da se prebaciš sa smera na smer da ukoliko je to na samofin. nije problem a ukoliko je na budzet onda moraš da nađeš zamenu odn. nekog ko hoće da pređe na tvoj smer(opet SCI-FI) ?

4.Na sajtu su rekli da je sutra prozivka za sve one sa više od 66 bod. ali nisu rekli do kog broja idu.Pretpostavljam da s obzirom da je danas poslednja prozivka bila za one koji imaju više od 70 bod. to znači da će sutra na prozivci biti samo oni ljudi sa konačne liste koji imaju između 66 i 70 bod. što je ukupno 122 s tim što oni koji nisu konkurisali na sva 3 smera neće ni moći da upišu na daljinu jer na nju nisu ni konkurisali što opet znači da će ih biti manje od 122 ?

5.U opisu studija na daljinu stoji da će sav materijal sa predavanja biti dostupan onima koji su upisali taj smer na netu, da li to znači u prevodu da se knjige ne moraju kupovati ? Predavanjima ukoliko upišem taj smer svakako nameravam da prisustvujem ali me interesuje da li to znači da knjige neću morati da kupujem tj. fotokopiram.

6.Osim u ceni za samofin. i mogućnosti da preskočiš predavanja da li postoji još bilo kakva razlika između ISiT i ISiT na daljinu ?

Izvinite zbog ovoliko logičnih pitanja na koje već verovatno znam odgovor ali mi je bitno da to neko potvrdi pošto ću sutra ići na prozivku.Hvala unapred, znam kako je to kad na forumu moraš nekom noobu da sve ponoviš po stoti put :D ali stvar je u tome što bi mi mnogo značilo ako bi neko ko zna mogao da odgovori.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 19:04:24 

Pridružio se: 09.07.2013. 18:34:32
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: UK
OK očigledno da su se pitanja razmnožila i sa jednog porasla na 6 :D Anyway mnogo bi mi značilo ako bi mi neko odgovorio
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 19:14:17 

Pridružio se: 03.06.2013. 18:59:19
Postovi: 51
Godina: Padobranac
Smer: ME
Sharp je napisao:
Ne znam, ali pokusaj da kopiras to i nalepis na svaku temu na forumu, to ce pomoci garant :)


:yo: True enough!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 20:22:41 

Pridružio se: 07.01.2013. 15:12:38
Postovi: 16
Godina: Padobranac
Smer: IS
i ja bih postavila sva ova pitanja vezana za daljinu... ja koliko vidim niko nista pozitivno ne kaze za taj smjer i svi bjeze od njega, a ne vjerrujem da je to samo zato sto je ovaj smjer nesto skuplji od drugih. -.- ..sustina je da niko ne moze fino da nas informise.. e da i sad sam gledala listu,ako je danas zadnji se upisao sa 70 bodova, onda do 66 ne ostaje 122, al ostaje 100 -.-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 20:29:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vec sam odgovarala na neka pitanja u nekoj temi, ali evo opet. (Nisam daljinac, ja sam na Isit-u, ali ono sto znam recicu, ostalo, nek me dopuni neko sa daljine ili ispravi ako pogresim)

1. mozete da prisustvujete predavanjima, ako ima mesta, a uglavnom ima, mozda je na vezbama mali problem posto su u pitanju manje ucionice, i u racunarskom centru gde svako od redovnih studenata ima svoje mesto za racunarom, pa ne mozete tek tako nekome da zauzmete mesto, ali nece vas niko izbaciti, mozete da sedite sa strane, ponesete svoj laptop i radite
2. ne mogu svi da predju na budzet, povecava se malo broj, recimo sa 5 na 7 ljudi (ovo sam lupila, ali znam da se povecava) i onda se rangirate na osnovu broja polozenih ispita i proseka
3. ne znam kako je za samofinansirajuce, ali za budzet moras da nadjes nekoga da se menjate
4. pa sigurno su neki odustali, bice manje ljudi
5. tesko da ces bez knjiga da ucis, kad kazu materijali, koliko ja znam misli se na prezentacije koje se koriste na predavanjima i vezbama, i sve vam to stavljaju online, verovatno ima jos nekih materijala koji nisu dostupni nama ostalima, ali to vec ne znam
6. pa mislim da nema razlike, samo ti vise vremena treba da ukapiras neke stvari ako ne ides na vezbe, predavanja manje vise, neka su manje, neka vise korisna, ali vezbe su uglavnom sve veoma bitne. I uglavnom kada profesori uporedjuju rezultate ispita, kolokvijuma redovnih studenata i daljinaca, daljinci imaju malo slabije rezultate, e sad, da li budu lenji za ucenje ili ipak ima vise uticaja to ne dolazenje na predavanja, to ne znam.

;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 20:51:50 

Pridružio se: 09.07.2013. 18:34:32
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: UK
Ela je napisao:
Vec sam odgovarala na neka pitanja u nekoj temi, ali evo opet. (Nisam daljinac, ja sam na Isit-u, ali ono sto znam recicu, ostalo, nek me dopuni neko sa daljine ili ispravi ako pogresim)

1. mozete da prisustvujete predavanjima, ako ima mesta, a uglavnom ima, mozda je na vezbama mali problem posto su u pitanju manje ucionice, i u racunarskom centru gde svako od redovnih studenata ima svoje mesto za racunarom, pa ne mozete tek tako nekome da zauzmete mesto, ali nece vas niko izbaciti, mozete da sedite sa strane, ponesete svoj laptop i radite
2. ne mogu svi da predju na budzet, povecava se malo broj, recimo sa 5 na 7 ljudi (ovo sam lupila, ali znam da se povecava) i onda se rangirate na osnovu broja polozenih ispita i proseka
3. ne znam kako je za samofinansirajuce, ali za budzet moras da nadjes nekoga da se menjate
4. pa sigurno su neki odustali, bice manje ljudi
5. tesko da ces bez knjiga da ucis, kad kazu materijali, koliko ja znam misli se na prezentacije koje se koriste na predavanjima i vezbama, i sve vam to stavljaju online, verovatno ima jos nekih materijala koji nisu dostupni nama ostalima, ali to vec ne znam
6. pa mislim da nema razlike, samo ti vise vremena treba da ukapiras neke stvari ako ne ides na vezbe, predavanja manje vise, neka su manje, neka vise korisna, ali vezbe su uglavnom sve veoma bitne. I uglavnom kada profesori uporedjuju rezultate ispita, kolokvijuma redovnih studenata i daljinaca, daljinci imaju malo slabije rezultate, e sad, da li budu lenji za ucenje ili ipak ima vise uticaja to ne dolazenje na predavanja, to ne znam.

;)


Hvala puno :P

Citiraj:
i ja bih postavila sva ova pitanja vezana za daljinu... ja koliko vidim niko nista pozitivno ne kaze za taj smjer i svi bjeze od njega, a ne vjerrujem da je to samo zato sto je ovaj smjer nesto skuplji od drugih. -.- ..sustina je da niko ne moze fino da nas informise.. e da i sad sam gledala listu,ako je danas zadnji se upisao sa 70 bodova, onda do 66 ne ostaje 122, al ostaje 100 -.-



Sad ne znam možda grešim ali ukoliko je danas poslednji koji je prisustvovao prozivci a prozivali su u poslednjoj sve one sa više od 70 poena , pa sudeći po ovoj konačnoj listi na kojoj su sva 3 smera (http://upis.fon.bg.ac.rs/liste/2013/Kon ... _lista.HTM) to je bio 709 po rednom broju i imao je 70.02 boda.Kako sutra dolaze oni koji imaju 66 i više to znači da svi oni od 832 mesta tj. 66.10 bodova pa do 710 tj. 69.95 bodova ima ukupno 123 s tim što od tog broja treba oduzeti one koji su konkurisali samo na jedan smer i samim tim otpadaju.Takvih od 710 od 778 ima 9 a za dalje me mrzelo da gledam jer ja sam upravo na tom 778 mestu tako da ispred mene ima njih 59 koji mogu upisati taj smer.Možda sam nešto pogrešno shvatio (ko 12 zadatak na prijemnom, i dalje mi nije jasno kako ga nisam znao uraditi :udri: ) ali na kraju nije ni bitno.Upisaću ili neću, ne mogu tu ništa posebno uraditi osim možda sabotaže vinjakom ovih ispred mene :P .Inače najveći mi je problem sad što sam na Mašincu upao na budzet i pošto planiram da upišem obadva trebaće mi mašina za kloniranje dokumenata jer originala imam samo po jedan normalno. :ljutko:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:13:08 

Pridružio se: 17.06.2013. 21:22:30
Postovi: 23
Godina: I
Smer: IS
Znam da sam malo offtopic, izvinjavam se ali moram da pitam. Sutra treba da se upisem na daljinu, i koliko vidim moram da izaberem izmedju sociologije i psihologije. Sta je bolje po vasem misljenju, da li mozda ima neke razlike sto se tice tezine. :pitamse:
Trazila sam po forumu i ne mogu da nadjem, pa moram da vas pitam jos, da li ako sam na daljini ove god, mogu da postanem "normalan student" ISiT-a sledece? Izvinite jos jednom buduce kolege i hvala na odgovorima.. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:16:02 

Pridružio se: 07.01.2013. 15:12:38
Postovi: 16
Godina: Padobranac
Smer: IS
hahahahhaa, a vjeruj mi stici ce do tebe sigurno, jer mnogo njih nece na daljinu, ni ja sama necu iako bi mozda nekad stigli do mojih bodova :)
sto se tice prijemnog, i ja se isto pitam sta se tajj dan desilooo :pitamse: ..al dobro..aahaha, a mora da postoji neki nacin, nisi jedini koji upisuje 2 fakulteta ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:17:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne birate sutra predmet, to tek u oktobru, kako ces da znas sta da izaberes kad ne znas ni kako se polaze, ni sta se polaze, gde zurite, polako, objasnice vam se sve ;) To u oktobru, odete vidite oba predavanja, popunite listic i to je to..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:25:41 

Pridružio se: 17.06.2013. 21:22:30
Postovi: 23
Godina: I
Smer: IS
Hvala Ela...u suuuper, dobro je sto sad ne treba da se bira... :D Nego sad sam procitala, sta znaci da su svi ispiti jednosemestralni, to pise za daljinu? Kolika sam neznalica :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:37:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
To znaci da predmet slusas tokom jednog semestra (oktobar-januar ili mart-jun) i nakon toga mozes taj ispit da polazes. Nema predmeta koji se slusaju 2 semestra pa ih tek posle polazes.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 21:47:41 

Pridružio se: 17.06.2013. 21:22:30
Postovi: 23
Godina: I
Smer: IS
Hvala Ela, <3 si... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 09.07.2013. 22:03:45 

Pridružio se: 06.07.2012. 12:15:11
Postovi: 20
Godina: Padobranac
Smer: IS
Sutra posle prozivke koja ce biti u 09:00 casova, ispred fakulteta cu sakupljati potpise za prosirenje liste za upis.
Ko zeli da ucestvuje i pruzi podrsku, vidimo se sutra. :)
SRECNO! :))))))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 10.07.2013. 22:52:07 

Pridružio se: 09.05.2013. 08:34:49
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: ME
Izvinjavam se sto upadam,al nikako ne mogu da skapiram jednu stvar,po onoj listi minimum poena za budzet je 81 cini mi se...svi preko 81 su upali na budzet,tako?
Ispravite me ako gresim....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 10.07.2013. 23:37:54 

Pridružio se: 27.06.2013. 19:16:23
Postovi: 11
Godina: I
Smer: IS
Dillinger je napisao:
Izvinjavam se sto upadam,al nikako ne mogu da skapiram jednu stvar,po onoj listi minimum poena za budzet je 81 cini mi se...svi preko 81 su upali na budzet,tako?
Ispravite me ako gresim....

to i ja baš danas gledah :zbun: Izgleda da smo loše uradili (tj. ja ne :jupi: ), prošle godine je granica bila 91..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 10.07.2013. 23:41:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.05.2013. 19:19:54
Postovi: 89
Godina: II
Smer: IS
Niste vi lose uradili, ako je granica opala, znaci da su oni dali tezi prijemni :3
Btw, cestitke svima ko se upisao :) Svaka cast :]

_________________

FRIEND:
there's a life outside the internet
ME: send me the link


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 11.07.2013. 08:27:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.07.2013. 18:54:01
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ne pomesali ste malo, gledali ste celokupnu listu.
Za menadzment je granica za budzet 81, a za ISIT je skoro isto kao i prosle godine verovali ili ne, 90.5 poena jer su se ljudi masovno opredeljivali za taj smer, inace da nisu tj da je bilo kao prosle godine, smanjila bi se mnogo vise granica (kada su popunili za isit budzet 160, samo njih 30 je do tada upisalo menadzment, tako da vam je to neko 190 mesto).

Inace zna li neko sta je bilo sa ovim za daljinu, jel isao neko na prozivku, niko nista ne javlja ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Prijemni 2013
PostPoslato: 11.07.2013. 10:08:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.05.2013. 20:24:38
Postovi: 69
Godina: I
Smer: IS
Koliko sam ja cula, popunili su daljinu, a ostalima su rekli da ce poslati dopis Ministarstvu sa molbom za prosirenje liste.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group