Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 762 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Prijemni 2010
PostPoslato: 23.11.2009. 23:08:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Evo ja otvorih ovu temu,da svaki zainteresovani srednjoskolci mogu da dobiju bilo kakvu informaciju koja ih interesuje povodom najbitnijeg ispita dosad u njihovim zivotima! :) Kao sto ste mogli da procitate u temama iz proslih godina,na prijemnom ispitu se polaze matematika,a za one kojima ona nije jaca strana,uz nju se polaze i opsta informisanost.Posto sam ja polagao samo matematiku,mogu da vam kazem da je Fonova zbirka za prijemni ispit sasvim dovoljna za pripremu,ali nije na odmet ,naravno ako imate vremena,da prelistate i ostale,kao sto su 4+,Matematiskop,itd...Za opstu informisanost znam da postoji knjiga,koju takodje mozete kupiti na Fakultetu,u skriptarnici,ili od nekih starijih kolega.
Prijemni na Fonu ne spada u "neverovatno" teske,kao sto je na ETF-u,ali bez DOSTA vezbanja,nece biti ni rezultata.Tako da je sve na vama,moze da se nauci,mata nije bauk ;) !Za jos informacija,mozete pitati u ovoj temi starije kolege,a tu ce biti moderatori,za slucaj da vam nesto nije jasno u vezi sa funkcionisanjem foruma.SRECNO!!! :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.11.2009. 14:22:03 

Pridružio se: 21.11.2009. 15:33:03
Postovi: 29
Godina: I
Smer: ME
Ja imam par pitanja. Vukovac sam do sada u srednjoj skoli, pohadjam Gimnaziju. Bila sam 100% uvjerena da cu upisati FON. Ali moji profesori i ljudi oko mene mi predlazu da upisem neki tezi tehnicki faklutet. Pojedinci govore da je ovo "buckuris" fakultet, al' meni se bas dopada kad vidim spisak predmeta. Predlazu mi da upisem Geodeziju. Pa me zanima kolika je vjerovatnoca da cu naci posao kada zavrsim FON, u BG ili negdje drugdje?

Zeljno iscekujem odgovor starijih kolega. Jer trebala bi se poceti spremati za prijemni, a sad su me zbunili. :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.11.2009. 15:59:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
A sta tebe interesuje generalno u zivotu? Mislim, nije da FON i Geodezija imaju ikakvih dodirnih tacaka.. :D

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.11.2009. 19:57:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
^^pa gledaj,nigde ne kaze da ti kad zavrsis FON dobijas posao direktora odmah,ali da su ti neka vrata otvorenija sa fonovom diplomom,to stoji.uglavnom to i zavisi od tebe i tvojih kvalifikacija...da bi dobila informacije usmeno ,sto je mozda cak i bolje,jer dobijas odgovor na licu mesta,bilo od kolega,bilo od profesora,obavezno poseti sajam fakulteta kad bude bio,verovatno u hajatu.ja sam isao prosle godine,i tada samm definitivno odlucio.mislim da se odrzava negde u februaru,martu,a ti ipak kreni da ucis matematiku,posto se polaze na oba prijemna,pa ces moci da odlucis!

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.11.2009. 22:26:20 

Pridružio se: 21.11.2009. 15:33:03
Postovi: 29
Godina: I
Smer: ME
Istina nemaju puno dodirnih tacaka. Al' meni Geodezija ne dolazi u obzir jer se ne pronalazim u tome. Definitivno cu poceti spremati matematiku, jer cu vjerovatno upisati nesto sa matematikom za prijemni. Nervira me to sto mi svi govore lose strane FON-a, a niko da mi kaze dobre strane nekih drugih fakulteta. Sad trenutno mi je, pored FON-a, primamljiv i saobracajni fakultet. Sad shvatam zasto kazu da je ovo najtezi izbor u zivotu do sada. Jos nisam radila test interesovanja i nisam imala razgovor sa pedagogom moje skole. Al' nadam se da ce mi neke stvari biti jasnije poslije toga. Sad sam totalno zbunjena. :zbun:
Hvala vam na pomoci. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 09:20:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.10.2008. 11:42:17
Postovi: 302
Godina: IV
Smer: ME
Lose strane? Pa, vrovatno ih i ima, ali ih i drugi fakulteti imaju-mozda i vise... :D :D

_________________
cute but psycho. things even out.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 10:45:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2009. 19:14:40
Postovi: 499
Lokacija: 011
Godina: II
Smer: IS
@Covaks - Ovaj fakultet je dobar onoliko koliko te interesuje ono cime zelis da se bavis.
Ukoliko posecujes redovno predavanja i sa zanimanjem ucis ono sto treba, mozda i naucis nesto :)
Mada iskreno, znanja koja ces dobiti na predavanjima su manje-vise korisna, prava vrednost FON-a je u njegovom bogatom studentskom zivotu, velikom broju studentskih organizacija gde mozes da upoznas ljude slicnih interesovanja i da napredujes u oblasti u kojoj zelis, samo ako imas volje :)
Prema tome, ako te interesuje bilo koja oblast koja se izucava na FON-u, i imas zelju da to izucavas, pusti zle jezike i spremaj tu matematiku ;)


P.S. Ovo su neka moja iskustva sa fakultetom za sad, s' obzirom na cinjenicu da sam tek prva godina, moguce da ovo i nije sve bas tako. Neka starije kolege pomognu.

_________________
Jedna ljubav, a kurva


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 13:43:04 

Pridružio se: 21.11.2009. 15:33:03
Postovi: 29
Godina: I
Smer: ME
Znate kako je meni sad. Svi ste prosli kroz ovo. Svakoga dana te sve vise i vise zbunjuju. Odem do pedagoga, a ona mi govori koliko je stvarno lose na Balkanu. I kad upisujes fakultet prvo gledas koji bi posao mogao dobiti, pa onda sta volis. I onda skontas da zivis u takvom okruzenju gdje posao za bilo koju struku dobijas samo preko veze. Prije mi je najprimamljivija bila ekonomija. Al' toga stvarno previse ima tako da to necu 100%. Vidjela sam da na FON-u ima dosta slicnih predmeta kao i na ekonomiji. I gledajuci spisak predmeta, pricajuci sa studentom FON-a, radeci neke slicne stvari u nevladinoj organizaciji, sam se odlucila za FON. Mislim da je jako pozitivno sto ima sirok spektar zaposljavanja (sad me interesuje preciznije gdje se sve diplomirani menadzeri mogu zaposliti i koliko trenutno ima posla za njih). Druga stvar je to sto mi je spomenuo pedagog: na fakultetu se sveke godine prosiruje lista samofinansirajucih studenata radi poboljsanja finansija fakulteta sto moze dovesti do viska kadra. No sta je tu je, nadam se da ce se to desiti nakon mog zavrsetka studija. hehe

Pozzzz. I jos jednom, HVALA VAM. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 20:07:20 

Pridružio se: 18.11.2009. 09:48:05
Postovi: 2
Godina: Padobranac
E pa da se i ja ukljucim... :)
Sto se tice srednje skole,imam dobar prosek.Ne mogu da se pohvalim da sam neki super matematicar ali mislim da bih uz dosta vezbanja mogla da dobro odradim prijemni..Medjutim,i ja imam slican problem kao Covaks.Svi zivi prevrcu ocima kad spomenem FON i kazu kako je to bzv fax! :udri:
I nevidjeno me nervira kad pocnu da pricaju o tome kako u Srbiji ima bezbroj menadzera itd... :udri:
Mnogo bi mi znacilo ako bi neko s menadzmenta napisao nesto o tom smeru i ono sto je najbitnije-kolike su mogucnosti za zaposljavanje?I jos nesto-znam da je ovo pitanje milion puta postavljano,ali da li je preporucljivo raditi test opste informisanosti?Hvala unapred!!! :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 20:12:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.07.2008. 01:29:51
Postovi: 3369
Lokacija: the suburbs
Godina: IV
Smer: ME
Ti koji prevrcu oci su oni ljudi koji uporedjuju ISIT na FON-u i ETF/PMF. Jer pri tom poredjenju FON zaista jeste lak. Ali fakultet kao fakultet je srednje tezine, nije da bas nema nista da ce uci, a i nije da se ispiti spremaju po dve nedelje bez spavanja.

I jos jedno, ljudi ne gotive FON jer je prilicno popularan, fensi i moderan. Tako da, man'te se ljudi drugih iskompleksiranih i neukih ljudi vec pogledajte predmete i vidite da li vas to interesuje. A ako se nesto zna, zna se da studenti FON-a imaju dobru prodju nakon studiranja.

_________________
last.fm
twitter
tumblr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 20:30:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
coko_plazma je napisao:
E pa da se i ja ukljucim... :)

I nevidjeno me nervira kad pocnu da pricaju o tome kako u Srbiji ima bezbroj menadzera itd... :udri:

A pravnika, ekonomista i ostalih nema? Molim te... :zbun: bitno je da te zanima to i ako si dobra u tome, ništa ti neće stajati na putu, pa ni to "krdo menadžera". ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2009. 21:12:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
^^^(ovo kada vidite,to znaci kojem postu se odgovara,tako da ja sada odgovaram na post koji se nalaze 3 posta iznad mog,tj. coko plazmi)
najtoplije preporucujem neuzimanje opste informisanosti!razlog je taj sto kad radite matematiku,tacno znate sta moze da vam dodje od pitanja,nema iznenadjenja,dok kad radite opstu,mozete da dobijete pitanje o kojem nikad niste culi...pogledajte testove od proslih godina,videcete sta vam pricam! ;)

EDIT:znam da ce mi se smejati starije kolege oko objasnjavanja ^^^,ali bolje sad buduce kolege da nauce,nego kao ja koji je to saznao pre mesec i po dana :udri: :udri: :udri:

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.11.2009. 22:37:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.09.2009. 17:53:36
Postovi: 54
Godina: II
Smer: OM
Ok, here we go...
Evo, ja sam vrlo blizu da resim da upisem 'onaj faks sto ga samo njegovi studenti hvale'... :)
U stvari, nekoliko puta dosad sam bila sigurna da cu spremati matis za FON-menadzment, i spremam je, ali sam se maltene isto toliko puta predomisljala. Gimnazija, prirodni smer, vukovac, volim drustvene nauke skoro isto koliko i prirodne, cak i vise; u odnosu na matis, hemiju, fiziku, mnogo manje vremena mi treba za spremanje jezika, istorije, geografije...

Da li se upustiti u nesto sto ti je novo, zanimljivo, i nemas pojma da li ce to da ti se svidi da radis posle - ili, keep to the status quo, upisi ono sto znas da ce ti se svideti da ucis i sto znas da ces moci da radis?
Verovatno nemate odgovor na ovo pitanje :) ali, pomislih da cu mozda dobiti drugaciju interpretaciju od onih koje vec imam :)
Verujem da bi mi pomogla i neka konkretna iskustva ljudi koji su zavrsili menadzment na FON-u, tako da, sta god znate, mislite, pisite.
:) Hvala unapred


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.11.2009. 15:00:57 

Pridružio se: 18.11.2009. 09:48:05
Postovi: 2
Godina: Padobranac
@ snow_white
E pa i sa mnom je isti slucaj!Predmeti na FON-u mi deluju zanimljivo...Ja sam imala samo jednu 4 u I god i to iz matisa... :stid: :) Dvoumim se izmedju FON-a i Prava.Sto se tice Prava tu se zna-sednes,bubas od jutra do sutra i to ti je to!I ne mogu da shvatim da neko kaze da mu ne ide i da ne moze da nauci...Odakle spremas matematiku?Iz Fonove zbirke ili te 4+?Kakvi su zadaci?
Poz :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.11.2009. 21:25:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.09.2009. 17:53:36
Postovi: 54
Godina: II
Smer: OM
Za sad spremam iz Fonove zbirke, a planirala sam da kasnije kupim i 4+. U principu, zadaci nisu mnogo teski kada se udje u semu :) Meni su dovoljne pripreme u skoli, i za 3 teme koliko sam presla do sad, samo jednom sam isla kod privatnog profe. Videcemo kako ce ici dalje :)
pozz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.12.2009. 21:51:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
pocelo je prijavljivanje na pripremnu nastavu za prijemni ispit.evo linka za vise informacija:
http://math.fon.rs/index.php?pid=7#168

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2009. 12:25:20 

Pridružio se: 04.12.2009. 12:11:18
Postovi: 1
Godina: Padobranac
pozdrav svima, evo ja sam treca godina na drustvenom smeru u devetoj gimnaziji i razmisljam sta bih mogao da upisem, najvise me privlace FON i FPN. Pricao sam sa par ljudi koji su zavrsili FPN koji kazu da je faks extra ali da nema leba od toga ... Zbog toga sve vise razmisljam o FON-U ali me brine mata posto mi to bas i nije jaca strana, ali verujem da bih uz dobru pripremu rad i trud mogao da se upisem na FON... pa me zanima koliko je stvarno tezak taj prijemni ??? :D :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2009. 13:17:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
moje zapazanje:ako naucis 90% zadataka iz zbirke,mozda cak i manje,nemas problema...to je dobra stvar,sto zadaci znas tacno kakvi mogu da budu,a i svake godine su slicni zadaci...mozda ce ti predstavljati problem sto si sa drustvenog smera,znam ih dosta sada koji su bili preko 4,8 u skolama,a nisu upali na budzet...ali stvarno nije bauk uopste,naravno ako hoces da ucis.ali ne da ucis od marta,nego je bolje sto ranije krenuti,pa ici polako,zato sto treba znanju da se "slegne",a i sto duze razmisljas o prijemnom,manje ces treme imati...evo mene je recimo mrzelo da ustajem za prijemni,kao da sam kretao u skolu,a poslednjih 10 dana skoro da nisam uopste ni vezbao,jer mi se smucilo sve! :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 14:35:24 

Pridružio se: 06.12.2009. 13:50:20
Postovi: 2
Godina: I
Zdravo svima=) Ja sam maturant prirodno-matematickog smera gimnazije. Vrlo dobar sam ucenik i resila sam da spremam matematiku za prijemni ispit. Moja zelja je da upisem FON (informacioni sistemi). Sto se tice pripreme,od Nove godine krecem na casove kod profesora matematike.Zvala sam ga jos u septembru, ali on je rekao da nema potrebe da pocinjemo tako rano. Ja sam spremna na rad i odricanja zarad svog cilja.Ipak, mene zanima da li jedan prosecan ucenik, sa ne preterano velikim znanjem iz matematike, moze da spremi prijemni i upise FON?


Poslednji put menjao Sneza=) dana 06.12.2009. 16:03:30, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 14:57:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
evo ja sam sa opsteg smera,i prosek mi je bio oko 4.0,ali sad ja nisam malo merodavan,posto sam pauzirao godinu,pa sam samo spremao matematiku,nisam ucio nista drugo(ali sam radio puno radno vreme,tako da nisam samo sedeo kuci i grejao stolicu).Moj savet ti je da ti mozes vec sama da krenes da spremas,tipa formula da se podsetis,uzmi neke osnovne stvari ponovi (posto si na prirodnom,pretpostavljam da koristite veneovu zbirku).

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 16:05:32 

Pridružio se: 06.12.2009. 13:50:20
Postovi: 2
Godina: I
Hvala na savetu.Mi koristimo Krugovu zbirku, ali ja sam nabavila i Veneovu i Fonovu.Jos samo da pocnem da ucim=)))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 20:45:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2009. 19:14:40
Postovi: 499
Lokacija: 011
Godina: II
Smer: IS
Snezo, ja sam imao ukupno 28 bodova iz srednje shkole (shto znachi da sam bio vrlo dobar - dobar), iz matematike sam sve 4 godine imao 2 (i to jedva), pa sam bez ikakvih problema spremio prijemni i upisao faks.
Samo morash da se potrudish malo :cool:

_________________
Jedna ljubav, a kurva


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 21:06:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.09.2009. 18:46:34
Postovi: 149
Godina: I
Smer: IS
Ima li neko da je sa ekonomskom upisao FON??? Ja sam poceo sa pripremama pre 2 meseca i presao cetvrtinu otprilike, ali sad mi se cini da nista od toga ne znam, da li je to nesto normalno ili da odustajem na vreme? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 21:15:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2009. 19:14:40
Postovi: 499
Lokacija: 011
Godina: II
Smer: IS
opusti se, samo ti radi redovno i nauchicesh ;)

_________________
Jedna ljubav, a kurva


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.12.2009. 15:18:42 

Pridružio se: 08.12.2009. 15:07:22
Postovi: 103
Godina: Padobranac
Zna li se koja oblast iz mate je najcesca na prijemnom?
Mozda malo glupo pitanje, ali mislim sta je najvaznije, treba mi radi izbora teme za maturski rad.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 762 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group