Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02.06.2008. 20:50:34 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Postovani forumasi,

Citam ovaj forum vec pola godine, a sada vam se i prikljucujem. Imate najbolji studentski forum u okruzenju. Elem, sledece godine bih trebao upisati faks, pa me zanimaju neke stvari.

Posto idem u ekonomsku skolu, a hteo bih da se bavim necim vezanim za ekonomiju zanima me vase misljenje izmedju Ekonomskog u BG i Fona (Smer UP ili menadzment). Mata mi slabije ide ali mislim da bih mogao da se upisem sa dosta rada, a iz skole cu imati oko 37 bodova.

;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 21:45:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ne znam koliko studenata sada primaju na Ekonomiji, ali mislim da je značajno veći broj nego na FON-u.

Nemam ličnog iskustva u vezi sa Ekonomijom, ali ono što sam čuo, ljudi se tamo najveći deo vremena osećaju kao broj.

Pre neko veče sedimo na Adi u miss MP, prolazi asistentkinja i javlja mi se (OK, da sam ja nju video prvi, javio bih se ja :)). Nikada mi nije predavala, postala je asistent u tom roku kada sam ja prvi (i poslednji) put to polagao. Zna me sa hodnika....a nije da sam često na faxu :srba:
I ne, to nije izolovani primer. Bliže je pravilu.

Poznanica sa Ekonomije reče da to kod njih nema šanse da se desi.

Za poređenje gradiva, oblasti i obuhvatnosti istih, jedino merodavan može da bude neko ko studira oba u isto vreme....a kapiram da taj neko nema vremena za forume :)

Na FON-u imaš veliki broj propratnih aktivnosti (debate, predavanja i sl.).
Vidim da je poslednjih godinu-dve masa ljudi ostala da radi na fakultetu odmah posle diplomskog. Predpostavljam da im studiranje nije teško palo kada su se odlučili da ostanu.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 21:50:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2007. 15:51:54
Postovi: 833
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa sad' ne znam bash, koliko je pametno porediti Ekonomski i FON, s' obzirom da su ovo skroz razlichiti fakulteti... Obichno se FON poredi sa nekim "menadzerskim" ili tehnichkim fakultetima, jer je i sam FON menadzersko-"informaticharski" fax...
Opet, mislim da je vece pitanje da li te zanima ekomonija (koje nema bash mnogo na FONu), ili menadzerstvo ili ISiT, u zavisnosti od toga koji te smer na FON-u zanima... Mislim da ce ti starije kolege opet dati potpuniji odgovor, poshto ljudi imaju vishe iskustva... :P

O tome koji je fax "bolji", mislim da je malo bezveze raspravljati... U svakom sluchaju, mislim da ti niko sa FON-a ili ko je zavrshio FON nece reci da je ovo losh fax, vec uvek suprotno... :D

P.S. Na FON-u nema smera UP (ako je ovo akronim :P ), vec UK - upravljanje kvalitetom, shto je opet nekako "najblize" ekonomiji od smerova valjda... Osim njega imash menadzment, operacioni menadzment, i ISiT.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 21:57:32 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Hvala vam na informacijama.

Ipak mislim da cu se spremati za FON. Ne vidim sebe u ISiT, mozda vise u Upravaljanju kvalitetom.

Recite mi jel ima na FON-u slobodnog vremena, posto sam cuo da studenti FON-a imaju vise vremena za vanfakultetske aktivnosti?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:01:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pedja je napisao:
Pre neko veče sedimo na Adi u miss MP, prolazi asistentkinja i javlja mi se (OK, da sam ja nju video prvi, javio bih se ja :)). Nikada mi nije predavala, postala je asistent u tom roku kada sam ja prvi (i poslednji) put to polagao. Zna me sa hodnika....a nije da sam često na faxu :srba:
I ne, to nije izolovani primer. Bliže je pravilu.


Meni se većina profana i asistenata javlja van faksa, a neki me čak i zovu po nadimku. XD

Takvo nešto se definitivno nikada neće desiti na ekonomiji.

Imam poprilično prijatelja koji su na istom i uvek se iznerviraju kada počnemo da pričamo o faksu. O tome kako je meni bolje nego njima (prema njihovim rečima). Kada izuzmemo to što se ovde uči mnogo toga što te neće interesovati (mada to nije preveliki problem jer mnoge od tih ispita možeš položiti ili olakšati polaganje na druge načine - kolokvijumi, projekti, seminarski...), na ekonomiji ćeš učiti manje stvari koje te ne interesuju, ali je gradivo istih mnogo obimnije i zahtevnije.

Profani kod nas su mnogo otvoreniji i željni da pomognu studentima (kao i svugde, ima izuzetaka, ali su retki). Što na ekonomiji, koliko sam čuo, nije čest slučaj.

Ako te baš, BAŠ, interesuje ekonomija, onda definitivno probaj ekonomski, ali ako ti to nije toliko važno, onda možeš upisati FON. Imaš ispita povezanih sa ekonomijom (jbg, ne znam koliko ih je sada prema novom programu), posle, u IV možeš da odabereš neki modul koji ima veze sa istim.

Na FONu ćeš steći i više iskustva u vezi sa "strukom". Tu su razni seminari, predavanja, lako se nađe odgovarajuća praksa.

Još bih opet napomenuo ono što je Peđa rekao - da ovde imaš goooomilu propratnih aktivnosti među kojima ćeš sigurno naći neku koja će ti biti interesantna.

Toliko mi za sada pada na pamet. :)

EDIT: na FONu nema obaveznih predavanja (mada, opet, ne znam da li možda ima po novom programu). Ja sam išao uvek samo na ono što me je interesovalo ili što mi je bilo teško pa sam želeo da slušam, kao i na ono od čega sam imao neke koristi jer sam pratio (ocena više, parcijalno polaganje i drugo), i kada se sve sabere i oduzme, provodio sam u proseku oko dan, dva nedeljno uvek. Ovde imaš mngo predavanja i vežbi koje ti realno nisu potrebne (profani koji bukvalno čitaju svoje knjige na predavanju, vežbe za predmete koje uz zbirku spremiš sam za kratko vreme i slično) i uvek možeš da ih zaobiđeš i uštediš na vremenu tako. :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:08:23 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Jos samo da sednem i da spremam matematiku. Ne ide mi bas najbolje, ali imam dosta vremena da je spremim (angazovanje pr. profe). Kontam da ce mi OI samo odmoci iako sam poprilicno informisan :) Kad vec spremam matematiku koja ce mi trebati u celoj prvoj godini, bolje da samo nju radim.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:19:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milex je napisao:
Meni se većina profana i asistenata javlja van faksa, a neki me čak i zovu po nadimku. XD


Као на пример Prof. dr Dragana Bečejski-Vujaklija ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:20:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Aaaaa ne. Sa njom nikada nisam bio dobar. :D

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:34:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
^ona je qlllll (videh je jutros drugi put u semestru :D )

e sad složio bih se sa kolegam uz dodatak da kako su mi pričali da je par predmeta na fonu gotovo prepisano sa ekonomije ustvari izvađene su ključne stvari (znam da su se bile priče o nekim tužbama) ne znam šta je istina kolege će potvrditi/demantovati

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:39:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2007. 15:51:54
Postovi: 833
Godina: Dipl.
Smer: ME
^Ne bih da smaram, ali realno, kakve veze to da li ti se javljaju profovi i asistenti na ulici, ima sa kvalitetom faxa ili uopshte faxom? :zbun: I ja sam se u srednjoj alkoholisao sa profom Informatike (dobar chovek :D ), pa to ne govori da je ovaj predmet bio kvalitetan :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:40:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Govori o međuljudskim odnosima :dada:
Mi smo u osnovnoj nastavniku tehničkog morali da peremo auto, da bi imali petice. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:42:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
To znači da se više interesuju za tebe. Tj. da si im važniji nego na fakultetima na kojima profane mrzi da ti i ime zapamte čak i ako si čest na predavanjima i slično.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:48:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Pa sigurno je lakše na FONu da te zapamte, gde ima mnogo manje studenata i gde predavanja i vežbe nisu obavezna, nego na nekom od masovnih fakulteta.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 22:50:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2006. 15:06:36
Postovi: 429
Lokacija: Belgrado
Godina: Apsolvent
Smer: UK
idi na ekof.

_________________
...iako istim ulicama idemo i mi se ne znamo,pogledi se susreću i razilaze k'o duše,na ulici si danas,na ulici si bio juče i sutra si...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 23:06:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.06.2007. 15:51:54
Postovi: 833
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pazienza je napisao:
idi na ekof.


:lol: Najjachi savet do sada...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2008. 23:08:01 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Pazienza je napisao:
idi na ekof.
\

Zasto to mislis?

Reci mi nesto o tvom smeru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 01:22:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2006. 15:06:36
Postovi: 429
Lokacija: Belgrado
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Procitaj post revoltiranog apsolventa koji je na dodeli diploma iskusio sta znaci ponizenje.Sve ce ti biti jasno.
-Na rezultate kolokvijuma ceka se nekad 24 dana.
-Sta je uslov za upis naredne godine,saznaje se u septembru/oktobru.
-Organizacija na FONu nije se za uporediti ni sa organizacijom svadbe.
-Niko nista ne zna.
-Po nekom nepisanom pravilu za studenta prodekana u 90 posto slucajeva se izabere kreten.
-Na mom smeru se uchi da li je optimalnije da radnik obavi pokret laktom leve ruke,ili pak kolenom desne noge.
-Ogromne pare koje studenti daju za sve i svasta se trose na uredjaje koji otkrivaju bubice na ispitu koji se radi u prostoriji 3 sa 3.A tabla u amfiteatru je *j*** i niko je ne popravlja.
-Sa smera Informacione tehnologije izlaze diplomci koji ne znaju da koriste mail.
....hoces jos?
I ne bih sad voleo da neko ispadne sa pitanjem ''A sta mislis kako je tek na drugim fakultetima?''
To me ne zanima,jer ja sam upisao FON a ne neki drugi fax, i zanima me da mi na njemu bude omoguceno koliko-toliko dostojanstveno studiranje.

Ali jbg,vremenom oguglas.

_________________
...iako istim ulicama idemo i mi se ne znamo,pogledi se susreću i razilaze k'o duše,na ulici si danas,na ulici si bio juče i sutra si...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 08:26:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.08.2005. 15:22:15
Postovi: 204
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ne treba mesati babe i zabe!

Upravljanje kvalitetom apsolutno nema nikakve veze sa ekonomskim naukama.

Predlazem da upises FON iz dva razloga:

1. pre ces ga zavrsiti
2. lakse ces se zaposliti

predlazem smer kvalitet, iz licnog iskustva.

pozzz

_________________
Anything you lose automatically doubles in value.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 08:26:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2005. 19:00:05
Postovi: 1922
Lokacija: BiG NiPla
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pazienza je napisao:
I ne bih sad voleo da neko ispadne sa pitanjem ''A sta mislis kako je tek na drugim fakultetima?''
To me ne zanima,jer ja sam upisao FON a ne neki drugi fax, i zanima me da mi na njemu bude omoguceno koliko-toliko dostojanstveno studiranje.


Ti ovde de facto preporucujes drugi fakultet i krajnje je neodgovorno da to radis, a da odmah ispod toga pises kako te ne zanima kako je i sta se radi tamo. I kad vec preporucujes radi to na osnovu kvaliteta tog faxa, a ne na manama naseg.

@dakirs
Eto i ja da se ubacim. Elem sve sto znam o EKOFu znam od nekih drugara i poznanika sto su tamo i ako ni zbog cega drugog isao bih na FON zbog kolokvijuma, seminarskih, projekata, predroka i svega ostalog sto ti pomaze da lakse ispolazes ispite, tamo toga nemas(barem je pre godinu, dve tako bilo sigurno) ili ako imas neki kolokvijum to ti je uslov da izadjes na ispit ili tako nesto.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 08:28:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
А није ни на екофу све ружичасто...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 09:18:12 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
@ Stimpy

@manjak


To sam i ja cuo. Imam jednu drugaricu koja studira na Ekofu. Inace je super student, medjutim ona uci svaki dan po 12h. A posto sam isto cuo da na FON-u ne treba toliko da se uci, a da je dosta priznat. Jeste meni kasno da razmisljam o smeru, jos nisam ni faks upisao, ali racunam da je taj smer UK, jedinstven u Srbiji, stoga ce biti i posla u buducnosti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 09:22:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2006. 19:28:39
Postovi: 119
Godina: Asistent
Smer: ME
Ako te zanima ekonomija kao nauka, obevezno idi na Ekonomski fakultet. Steći ćeš neka teorijska znanja koja nikad nećeš na FON-u i usvojićeš ekonomski način razmišljanja. Posle srednje ekonomske škole, logičan nastavak je EF. Na FON-u, na svim smerovima ima previše matematike, a i EF ti ostavlja sasvim dovoljno vremena za sve vannastavne aktivnosti. Sem toga, uvek ćeš moći da upišeš master na FON-u. Još uvek poslodavci pre primaju dipl.ekonomiste nego menadžere sa FON-a, možda će se to promeniti vremenom, ali sada je tako.
Na FON-u se previše predmeta polaže pismeno, završiš fakultet, a ne znaš da razgovaraš.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 09:28:24 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
SivaEminencija je napisao:
Ako te zanima ekonomija kao nauka, obevezno idi na Ekonomski fakultet. Steći ćeš neka teorijska znanja koja nikad nećeš na FON-u i usvojićeš ekonomski način razmišljanja. Posle srednje ekonomske škole, logičan nastavak je EF. Na FON-u, na svim smerovima ima previše matematike, a i EF ti ostavlja sasvim dovoljno vremena za sve vannastavne aktivnosti. Sem toga, uvek ćeš moći da upišeš master na FON-u. Još uvek poslodavci pre primaju dipl.ekonomiste nego menadžere sa FON-a, možda će se to promeniti vremenom, ali sada je tako.
Na FON-u se previše predmeta polaže pismeno, završiš fakultet, a ne znaš da razgovaraš.


Moracu jos da razmislim. Razmisljao sam da ce daljom integracijom nase zemlje, preduzeca morati da imaju odredjene sertifikate, a time i potreba za inzinjerima upravljanja kvalitetom rasti. A i ostalom imam vecu sansu da pre zavrsim FON nego EKOF, a oko pronalazenja posla necu imati problema. Sto se tice razgovaranja, to mi je oduvek islo, tako da necu zaboraviti da pricam :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 09:34:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2006. 19:28:39
Postovi: 119
Godina: Asistent
Smer: ME
^ odluka je samo tvoja ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2008. 10:18:21 

Pridružio se: 02.06.2008. 20:41:27
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Ljudi, zanima me jos jedna stvar.

Da li je fakultet otvoren u junu, da malo navratim da se upoznam i dobijem neke informacije?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group