Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 17:14:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.06.2006. 11:07:42
Postovi: 25
Godina: I
I jel moze nesto da se nauci? Jel dobro spreme kandidate?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 18:26:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zavisi od osobe do osobe... Ja sam kombinovao te pripreme sa privatnim profesorom jer nista nisam mogao da pohvatam na pripremama vec sam isao samo da bi video koji se zadaci rade... btw. imao sam 2 iz mate u srednjoj :P Ako imas koncentraciju da pratis sat ipo sta prica onaj baja onda ce ti pomoci...

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 00:36:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.12.2006. 23:31:23
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Godina: I
Pa radi se po ucionicama, oko 30-ak ljudi bude u grupi... Zavisi od osobe,tj. koliko ces ti da slusas na casu. U svakom slucaju, dobro dodje, imaces napisano u svesci(ako bar prepises :P ) ;)
Kako ti ide mata? Gimnazija ili...?

_________________
η ζωή είναι ωραία


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 22:10:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2008. 20:34:07
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo, sad sam nasao nesto na netu.
Da bih olaksao onome ko bi mi pomogao sa zbirkom ( gore sam napisao u cemu je stvar) iskopirao sam ovde koje oblasti su potrebne iz matematike. Sad taj ko ima zbirku moze samo da uporedi i ispravi sta ne valja ( lakse nego da se neko cima da kuca ili skenira ).
Evo spiska oblasti:

BROJEVI I BROJEVNI IZRAZI: Klasifikacija brojeva. Izrazi sa realnim brojevima.

KOMPLEKSNI BROJEVI: Kompleksne jednačine. Izrazi sa kompleksnim brojevima.

ALGEBARSKI IZRAZI: Racionalni algebarski izrazi. Koren. Iracionalni algebarski izrazi. Polinomi.

ALGEBARSKE JEDNAČINE: Linearne jednačine i nejednačine. Sistemi linearnih jednačina. Kvadratna jednačina i kvadratna funkcija. Kvadratne nejednačine. Vietova pravila za kvadratne jednačine. Racionalne jednačine i nejednačine. Vietova pravila za jednačine proizvoljnog stepena. Jednačine i nejednačine sa apsolutnim vrednostima funkcija. Iracionalne jednačine i nejednačine. Jednačine sa kompleksnim brojevima.

PROCENTNI RAČUN.

EKSPONENCIJALNA I LOGARITAMSKA FUNKCIJA: Pojam eksponencijalne funkcije. Eksponencijalne jednačine i nejednačine. Pojam logaritma. Logaritamski izrazi. Logaritamske jednačine i nejednačine.

TRIGONOMETRIJA: Trigonometrija - osnovne definicije i formule. Trigonometrijski izrazi. Trigonometrijske jednačine i nejednačine.

PLANIMETRIJA: Jednačine prave. Udaljenost tačke od prave. Mnogougao. Tetivni i tangentni četvorougao. Pravougli, jednakostranični i raznostranični trougao. Kvadrat. Pravougaonik. Paralelogram. Trapez. Krug. Kružni isečak i luk.

TRIGONOMETRIJA U RAVNI: Uglovi u oštrouglom trouglu – sinusna i kosinusna teorema. Odnosi u pravouglom trouglu. Površina trougla.

KRIVE DRUGOG REDA: Kružnica. Elipsa. Hiperbola. Parabola.

STEREOMETRIJA: Kvadar. Kocka. Prizma. Piramida. Kupa. Valjak. Zapremine i površine rotacionih tela. Razni zadaci iz stereometrije.

FUNKCIJE: Svojstva funkcija, minimalna i maksimalna vrednost funkcija. Primena u geometriji.

ANALITIČKA GEOMETRIJA: Analitička geometrija - prave i tačke u ravni. Analitička geometrija - krive u ravni.

NIZOVI: Aritmetički i geometrijski niz.

BINOMNI OBRAZAC.

KOMPOZICIJE FUNKCIJA.

KOMBINATORIKA: Varijacije. Permutacije. Kombinacije.

To je sve sto pise na jednom sajtu.
Takodje sam tu video da je na FONu konkurisalo 1193 ljudi ( mislim da je ta brojka bila) sto je odmah iza ekonomije i geografskog fakulteta. Sad sam se stvarno zabrinuo obzirom na to da samo jedna cetvrtina upada na budzet... Moracu dobro da se spremim za prijemni...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2008. 10:16:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
zbirka kosta 900 din........verovatno si video cenu zbirke iz OI...

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2008. 10:54:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za prijemni treba da se zna celokupno gradivo iz srednje skole/gimnazije bez integrala. Sve ostalo treba. Ako sada počnete da spremate prijemni na pravi način (kako sam i ja počeo) možete lepo da uđete na budžet. Znam za jedne mnogo dobre pripreme (NE mislim na FON-ove). Na tim pripremama 95% njihovih polaznika upiše faks na budžet. Ako je neko zainteresovan nek mi posalje na PM daću mu telefon.

I jos jedan savet, "Budite obavešteni, ne verujte nikom". Znam iz mog iskustva koje su sve priče kružile oko upisa na FON, al dok se ne zagreje stolica muški nema vajde nikakve. I da, moj dobronamerni savet polažite samo matu!, mata je konkretna oblast koja se da naučiti (opšta informisanost je kocka). I dok budete vežbali zadatke za prijemni, nemojte da radite samo iz FON-ove zbirke. Radite sve na šta naiđete, sa prijemnih na PMF-u, ETF-u, i ostalim tehničkim fakultetima. U tome može mnogo da vam pomogne zbirka 4+ Ognjanović - matematika za prijemni ispit. Kombinacija FON-ove zbirke i 4+ je dobitna kombinacija (govorim iz mog iskustva, a ušao sam na budžet iako sam u gimnaziji uvek ima 3 iz mate).

Prijemni nije bauk, iako vama tako sada izgleda, samo POČNITE DA RADITE NA VREME!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2008. 12:23:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2008. 20:34:07
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Uf, poznajuci sebe, umrecu od treme na prijemnom,. sta da radim. Pogotovo sto moji keva i cale nece ni da razmatraju stavku da mozda ne upadnem na budzet. Svi ocekuju mnogo od mene i to mi stvara ozbiljan pritisak koji jako tesko podnosim. Zato lepo sam skuplkjam novac za fax ( do sad sam skupio oko 500 evra ) i na leto cu da radim da ne bih radio prijemni pod pritiskom ( ipak je lakse kad znas da imas rezervnu varijantu) ali u sebi ipak verujem da imam ogromne sanse da udjem na budzet. Ipak, nesto mi ne da mira. I strasnoo me nervira to sto drugi koji me poznaju smatraju da sam "lud" sto se plasim prijemnog jer cu, kao, da budem medju prvima na listi.
Nekad je bolje kad imas slabiju ocenu pa zans sta ti je ciniti, bar sam ja tako shvatio...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2008. 17:52:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
makelele je napisao:
I jos jedan savet, "Budite obavešteni, ne verujte nikom". Znam iz mog iskustva koje su sve priče kružile oko upisa na FON, al dok se ne zagreje stolica muški nema vajde nikakve. I da, moj dobronamerni savet polažite samo matu!, mata je konkretna oblast koja se da naučiti (opšta informisanost je kocka). I dok budete vežbali zadatke za prijemni, nemojte da radite samo iz FON-ove zbirke. Radite sve na šta naiđete, sa prijemnih na PMF-u, ETF-u, i ostalim tehničkim fakultetima. U tome može mnogo da vam pomogne zbirka 4+ Ognjanović - matematika za prijemni ispit. Kombinacija FON-ove zbirke i 4+ je dobitna kombinacija (govorim iz mog iskustva, a ušao sam na budžet iako sam u gimnaziji uvek ima 3 iz mate).

Prijemni nije bauk, iako vama tako sada izgleda, samo POČNITE DA RADITE NA VREME!


Ovo vam vecina studenata FON-a predlaze. Ogromna vecina.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.01.2008. 19:06:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2007. 23:24:52
Postovi: 99
Godina: II
Smer: ME
e a niko nishta ne pricha za ove pripreme na FON-u ? jel to koliko toliko efikasno?posto neki iz moje skole tamo idu..a verujte...dooosta nas hoce FON ...ovo uopste nije normalno :/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.01.2008. 08:53:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
lignjoslaw je napisao:
e a niko nishta ne pricha za ove pripreme na FON-u ? jel to koliko toliko efikasno?posto neki iz moje skole tamo idu..a verujte...dooosta nas hoce FON ...ovo uopste nije normalno :/

Ako budeš obraćao pažnju na to ko sve hoće da upiše FON, samo ćeš sebi nabiti tremu i negativnu energiju, i gubićeš mnogo vremena u besmislenoj trci računanja bodova, BATALI TO. Tako je bilo kad sam i ja upisivao. Da samo znaš kojih sam se priča sve naslušao, taktika, fora, caka, "pametnih" ljudi itd. Na kraju većina tih taktičara je izvisila ili nije na budžetu. Kao što napisah u nekom od prethodnih postova, samo KRENITE DA RADITE NA VREME (a to vreme je negde već sada, tj decembar - januar), i samo radite matu, a o tome koliko ljudi hoće da upiše, o broju bodova biće vremena za razmišljanje nekoliko dana pred prijemni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 14:10:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 13:32:43
Postovi: 56
Lokacija: heaven
Godina: III
Smer: ME
LJudi, gde mogu da kupim novu zbirku za prijemni? HVALA :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 14:10:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako je izasla nova, mozes u skriptarnici na fakultetu.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 14:17:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 13:32:43
Postovi: 56
Lokacija: heaven
Godina: III
Smer: ME
A gde je to tacno? :p Krenula sam na pripreme, 27.1. na FON-u i naravno, vezbam matu kuci... Jel mislite da vrede pripreme? pozz, hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 20:09:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2007. 23:24:52
Postovi: 99
Godina: II
Smer: ME
ja_carica je napisao:
A gde je to tacno? :p Krenula sam na pripreme, 27.1. na FON-u i naravno, vezbam matu kuci... Jel mislite da vrede pripreme? pozz, hvala

e kakve su pripreme na fon-u?? neki moji se spremaju tamo ali ipak je to rad u grupama ne mogu oni bash svima da posvete isto vremena ...:/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 20:13:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
ja_carica je napisao:
A gde je to tacno? :p Krenula sam na pripreme, 27.1. na FON-u i naravno, vezbam matu kuci... Jel mislite da vrede pripreme? pozz, hvala


Cim prodjes kompjutere u hodniku, videces skriptarnicu sa desne strane(kod stepenica za dole)///

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 21:01:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moje mišljenje je da se pripreme na FONu rade u mnogo velikim grupama, i da je jako teško asistentima da drži situaciju pod kontrolom. Meni je lično smetala buka koju su neki pravili, cerekajući se i sabotirajući same pripreme. Sami asistenti su nam rekli da smo bili najgora grupa (u vreme priprema). Ne znam kako je bilo kod ostalih.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 22:32:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
ma kakve bre pripreme na FONu, cepajte kuci sami, eventualno privatni casovi kod profesora...

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 22:57:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja ne znam nikog ko je spremao prijemni a da nije imao neke pripreme, profesora, tatu, mamu bilo šta. Najviše zavisi od samostalnog rada, ali je pomoć sa strane NEOPHODNA.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 23:05:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
nije NEOPHODNA ako cemo vec tako...mozes ti meni da verujes a mozes i da mi ne verujes, ali ja prijemni nisam spremao...

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 23:14:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa nemam razlog da ne verujem (nadam se) :) I kako si uradio prijemni? Koliko si bodova osvojio?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 23:15:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
30 iz mate, 17 iz OI...ne pitaj me sto sam prijavio OI to ne znam ni sam :udri:
srecom bilo mi je dovoljno za budzet :)

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 23:22:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
nije neophodna, mada ja nisam sam radio, nego sa ortacima(oni nisu upisali fon, nego gradjevinu,al radili smo iz zbirke za sve faxove)...

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2008. 23:44:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
@*Bane*: Ako je tako, svaka tebi čast. Ja sam muški radio matu, i imao 16 tačnih i 4 sam zaokružio ne znam tj 0. Zaboravih koliko je to u bodovima :udri: (takođe je bilo dovoljno za budžet)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2008. 13:11:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 13:32:43
Postovi: 56
Lokacija: heaven
Godina: III
Smer: ME
Hvala na informacijama... :p Ne mogu jos da se snadjem po zgradi- gde je sta, bila sam samo 1 x :)
Pocece matematika da mi izlazi na usi koliko vezbam... :p hehe Moram! :)

_________________
Non pentirti, non giudicarti, sei quello che sei e non c'è niente di meglio al mondo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2008. 14:33:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2007. 22:50:11
Postovi: 2182
Godina: Dipl.
Smer: IS
^Al nemoj da se preforsiras!
Bdw, i ja sam sama spremala matu, jednom prosla kroz zbirku(cak nisam ni celu) i bilo je i vise nego dovoljno za budzet... Mada sve zavisi od toga kakvu osnovu imas iz srednje. Ja sa tim nisam imala problema...

_________________
I live in my own world - but it's OK, they like me here! :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group