Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25.06.2012. 15:58:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.06.2011. 20:18:37
Postovi: 20
Godina: I
Smer: IS
Evo i ja da kazem nesto u vezi "strucnih predmeta" na isitu u prvoj godini.inace sam prva godina i nije tacno da nema programiranja na prvoj godini . Svi su za programiranje dok ga nema a kada ima ne dolaze . Programiranje kao predmet ne postoji u prvoj godini ali postoje van nastavni casovi koje drzi asistent Dusan Savic (predavace vam vezbe iz oikt-a i uisa). Casovi su ove godine drzani uglavnom 2 x nedeljno po 1h i 30 minuta . I trajace sve 4 godine nasih studija . Ne znam da li je bilo ranije ali ove godine jeste . Dobrodosli su bili svi koji su hteli da slusaju i sve je bilo veoma korektno (puno konsultacija i tako ..). I mislim da ce moci i prvaci da se pridruze ako budu hteli . pm me ako vas bude zanimalo ovo !.

Pored programiranja tu su i kursevi i seminari koje organizuje FONIS (ciji NE MORATE biti clan da biste prisustvovali na njihovim kursevima ) tu su i bezbroj predavanja i seminara ESTIEMA i Aieseca (mnogo manje makar ove godine ) . Sve dzabe (a dobijaju se i sertifikati ).

Sad malo vise o tim fonisovim kursevima . To nisu kursevi na koje je dovoljno da vi dolazite , da biste znali , obavezan je rad kod kuce , tj. ti kursevi su samo odskocna daska koja je dovoljna onima koji "hoce da rade" . 2011/12 drzani su kursevi iz C# / php / html /javaquerry/CSS/LinQ i jos mnogo mnogo toga.

mozda streberski post / ali ipak realna slika . Faks za pohvalu . Srecno na prijemnom
ako neko ima neko pitanje , pm slobodno. I da prodavacu knjige tako da mozete da ih rezervisete vec sada :yo:
:hvala:
inace FON >>> ETF


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2012. 10:49:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Gorstak, nemoj se praviti pametan. Covek je pitao da li mu je potrebno predznanje iz programiranja, a ja sam mu na osnovu toga i odgovorio. To sve o cemu ti pricas nije deo ispita na fon-u na prvoj godini. Uvek je moguce uciti sa strane, ako izdvojis vreme za tako nesto, to je jasno.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2012. 12:04:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.10.2007. 14:27:49
Postovi: 955
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jaaaao bre ljudi o čemu vi raspravljate...uplašićete ovu decu što treba da dođu :D promeniće vam se mišljenje dok dođete do kraja studija :) elem, apropo razlike između etfa i fona na ISu...ključna razlika je što se etfovci bave isključivo programiranjem (na SI smeru, od prvog dana prve godine pišu kod, do kraja studija), dok se od fonovca tokom studiranja zahteva da proces programiranja, tačnije ceo informacioni sistem, posmatra i sa aspekta programera i sa aspekta inžinjera informacionih sistema (sa primesama menadžera :D ). Dakle fonovac ne zalazi u programiranje kao etfovac (isključivo govorim u smislu zahteva na ispitima), ali je potrebno i neophodno da vlada materijom kako bi, čak i ako se ne bavi direktno programiranjem, znao da projektuje informacioni sistem ili vodi tim koji programira. Tek krajem treće i u četvrtoj godini ćete videti šta se od vas traži u pogledu programiranja (na fonu se rade Java i C# - na nekim predmetima možeš da biraš, a na nekima moraš da radiš u jeziku koji zahtevaju), ono što se radi u prve dve godine ne služi maltene ničemu, sve dok ne stignete do četvrte :) i u prve dve godine vas mnogo više dave menadžerskim stvarima. Ali, upravo to je ono što će vas kasnije "gurati" ka poslu -ako budete umeli da se snađete.
Sve ostalo što budete hteli da znate, moraćete sami :) kao i svuda, kao i svi.

_________________
"...nek' bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka..."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2012. 14:42:56 

Pridružio se: 23.06.2012. 17:31:51
Postovi: 25
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da li neko zna da li je dovoljno 50 poena za upis?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2012. 14:56:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.10.2007. 14:27:49
Postovi: 955
Godina: Dipl.
Smer: IS
^pogledaj kako je bilo prošle godine, situacija se verovatno neće draaastično menjati. A i ovde, ako platiš, uglavnom sve može :D sem na budžet :D

_________________
"...nek' bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka..."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2012. 15:46:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.06.2011. 20:18:37
Postovi: 20
Godina: I
Smer: IS
Miloshh je napisao:
Gorstak, nemoj se praviti pametan. Covek je pitao da li mu je potrebno predznanje iz programiranja, a ja sam mu na osnovu toga i odgovorio. To sve o cemu ti pricas nije deo ispita na fon-u na prvoj godini. Uvek je moguce uciti sa strane, ako izdvojis vreme za tako nesto, to je jasno.


nije ali provlace se pitanja ima li programiranja u smislu da ljudi hoce da rade programiranje tako da .....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.06.2012. 14:23:31 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
Dobro,mislila sam samo za ispite,mada mi ni ove informacije nisu viska..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.06.2012. 18:03:44 

Pridružio se: 21.03.2012. 01:01:26
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
Jel moze mooolim vas neko da mi kaze od cega zavisi da li cemo u drugoj godini moci da se prebacimo sa menadzmenta na informacione? Da li je moguce da iako imamo dobar prosek ne mozemo da se prebacimo?
Stvarno je hitno i bitno! :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.06.2012. 18:14:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ukratko zavisi od toga koliko će njih hteti u suprotnom smeru.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.07.2012. 20:10:46 

Pridružio se: 21.03.2012. 01:01:26
Postovi: 15
Godina: Padobranac
Smer: IS
A ako nadjem nekog da se zamenimo i imam taj 'dobar prosek' na budzetu sam ili ne? i ako nema nikog da se zameni jel mogu da predjem ali na samofinansiranje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.07.2012. 15:54:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 20:06:57
Postovi: 47
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Citiraj:
inace FON >>> ETF


:lol:
Koliko god voleo/želeo... Jednostavno nije tako. ;)
Evo da podelim svoje zapažanje (možda će nekome značiti).

Diplomirala sam na Fon-u, sada sam na postdiplomskim na Etf-u. Neka idealna kombinacija fakulteta bi, verovatno, bio spoj ova dva (najpribližnije tome je SI smer na Etf-u). Ako vas zanima programiranje - bolji izbor ja Etf. Sistematičnije se radi, detaljnije, posledica toga je da je, prirodno, i teže, ali i mnogo veća mogućnost da se nauči i da se čovek vremenom oblikuje da zaista inženjerski razmišlja. Na Fonu zaista postoji mogućnost da se radi sa zaista super katedrama i ljudima (poput Principa programiranja, Projektovanja softvera, Programskih jezika), ali, nažalost, to je samo promil onoga što će ti sutra u praksi zaista i biti potrebno. Ovde, pre svega mislim na znanja koja će ti sutradan tražiti stvarno velike i ozbiljne kompanije (data structures, computer science, pa čak i matematika). To su zapravo, za ovo zvanje, i najslabije tačke Fon-a. I to je nešto na čemu sam ja morala mnooogo da radim kako bih nadoknadila. :)

Opet, najviše ćeš naučiti kroz praksu. Da se razumemo, ne smatram Fon uopšte lošim fakultetom (nažalost, situacija je takva da se svuda obara kriterijum), ali po pitanju programiranja prednost dajem Etf-u.

_________________
The aliens in Independent day had a TCP/IP network on their spaceship, enabling Will Smith and Jeff Goldblum to hack their way in.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.07.2012. 20:41:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.06.2011. 20:18:37
Postovi: 20
Godina: I
Smer: IS
ako imas 2000+ evra , da bolje je etf ... a ima boljih privatnih fakulteta od etf-a SI tacnije , za te pare.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.07.2012. 21:05:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Горштак, ниси завршио ни овај факултет, а знаш да је фон бољи од етф-а, да је неки приватни бољи од смера СИ на етф-у итд. Једино ако си студирао наведене факултете па да онда коментаришеш, у шта сумњам, али ако стварно јеси онда ти се извињавам.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.07.2012. 22:11:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Ma sve zna ovaj Gorstak. Prosto zraci covek znanjem. :D

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.07.2012. 20:27:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.06.2011. 20:18:37
Postovi: 20
Godina: I
Smer: IS
Sumnjam da znam vise od vas , makar po broju postova moze da se proceni...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.07.2012. 22:10:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
:sarkazam:

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.03.2013. 00:28:11 

Pridružio se: 19.10.2012. 21:45:37
Postovi: 18
Godina: Padobranac
Smer: IS
-Pozdrav, da li bi neko mogao da mi kaze kakva su dosadasnja iskustva i mogucnosti za razmenu studenata sa ISITa? Konkretno, na koje univerzitete je moguce otici itd... Nisam uspeo da nadjem temu o tome na forumu :(
-I koja su dosadasnja iskustva sto se tice stipendija za master u inostranstvu?

Posto je ovo daleko od nekog klasicnog Computer science sto se uglavnom nudi u inostranstvu (i za master a i za razmenu) zanima me sa cime je sve ISIT ''kompatabilan'' :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.04.2013. 19:09:48 

Pridružio se: 19.10.2012. 21:45:37
Postovi: 18
Godina: Padobranac
Smer: IS
Opet niko ne odgovara :zbun: Dakle zanima me kako u inostranstvu gledaju na zvanje 'inzenjer organizacionih nauka' posto koliko vidim osim u Ljubljani tako nesto ne postoji? I jel znate nekog ko je isao na razmene tipa Erasmus ili na master preko?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.04.2013. 19:55:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Slabo ljudi zalaze u ovaj podforum kako upisu faks :D Ne mozes da ih krivis :)

Zvanicna "titula" je - dipl inz org nauka - odsek menadzment/isit/operacioni/kvalitet , pa ljudi koliko toliko razumeju.

Na bilo kakve razmene mozes da ides kao fonovac - bas ta sirina nam daje to :D Samo se gleda uporedjivanje predmeta naseg faksa i tog univerziteta, i to je to :) Ja znam 5oro koji su isli u SAD na godinu dana, znam i masu ljudi koji su isli preko erasmusa :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.04.2013. 19:57:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam recimo zavrsio ISIT na FONu pa sam onda zavrsio Master iz Computer Science-a u Francuskoj na Univerzitetu Pariz XI sa stipendijom Vlade Francuske. Ja doduse nisam nikom ni pokusavao da objasnjavam sta znaci "inzenjer organizacionih nauka" vec sam svuda uglavnom pominjao Software Engineering i sve je bilo ok :)

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.04.2013. 21:50:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
FilipBg je napisao:
Dakle zanima me kako u inostranstvu gledaju na zvanje 'inzenjer organizacionih nauka' posto koliko vidim osim u Ljubljani tako nesto ne postoji?

isto kao i ovde...briga ih.U inostranstvu ih zanima šta znaš da uradiš,a ne čiji papir nosiš.

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2014. 20:32:55 

Pridružio se: 29.04.2013. 13:49:12
Postovi: 60
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li je moguce da ako sad u januaru dam sve, da u drugom semestru ne idem na fakultet a da ispite dam tek u septembarskom i oktobarskom roku, a da pritom ostanem na budzetu? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2014. 21:11:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2007. 18:48:06
Postovi: 1211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Na budzetu mozes ostati i ako ne das ni jedan ispit do okt2 niti udjes na fax, pa onda u okt2 das dovoljan broj ispita.

_________________
ITEH/EPOS/IMAR casovi | domaci | seminarski | diplomski | master
--
o66/oo-32-82 choopachoops@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2014. 22:08:52 

Pridružio se: 09.01.2014. 21:47:41
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav! :D

Učenik sam 3. razreda gimnazije i počeo sam da razmišljam o faksu koji želim da upišem, sve je manje vremena, ali otprilike znam šta me zanima, a to su informacioni sistemi i tehnologije i to najverovatnije baš na FON-u. E sad, koliko znam, informatika se kod nas studira na tri fakulteta, to su ETF, FON i Matematički. Video sam da su najveće dileme između ETFa i FONa, šta upisati, dok Matematički niko ne spominje, pa me zanima imate li jos kakvih iskustava sa Matematičkim, zašto je malo zainteresovanih. I takođe moram primetiti da tražnja za FONom primetno raste, a to se može videti i po komentarima, neki su u 2007. glat upadali na budžet sa 40 poena na prijemnom(jos + iz srednje naravno)... Mislim da sad treba daleko bolje spremiti prijemni, pogotovo ako vam ocene nisu bile sjajne u protekle 4 godine, ispravite me ako grešim... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.01.2014. 02:06:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moj burazer je upisao Informatiku (3+2, jedan od novijih smerova) na Matematickom, za sada je zadovoljan. Po meni ima dosta bolji program od FONa( u sustini nema nista sem matematike i IT predmeta, i za razliku od ostalih smerova na MATF nema puno matematike, 6-7 predmeta ukupno tokom studija). Kako se pokazao u praksi, ne znam, brat je za sada zadovoljan, ali tek je prva godina.

Na svakom fakultetu ces se cimati sa nekim stvarima koji ti ne trebaju, samo je na FONu te najvise izrazeno. Ima gomile menadzerskih predmeta, dok korisne IT predmete mozes izbrojati na prste. Na MATF eto imas tu matematiku, na ETF oet, fiziku, elektroniku itd. Svaki ima neki drugaciji fokus, na ETF vise malo ka hardveru, mikroprocesorima, elektronici i slicno, na MATF matematickim problemima u informatici, algoritmima itd. Po meni su informatika na MATF, Softversko na ETF i RAF nesto najblize pravom IT faksu, i da ponovo biram, upisao bih nesto od toga, a zaobisao RTI na ETF-u i FON. Opet zavisi od tebe i tvojih sklonosti a sa druge strane, treba uzeti i obzir koliko ti fakultet oduzima vremena, koliko je tesko upisati, zavrsiti, itd. Mnogo je tu faktora, ali sta god da upises, i kojom god oblasti ITodlucis da se bavis, ne gine ti samostalno ucenje, jer na kraju, od tebe i tvog znanja zavisi koliko ces lako naci posao. Nijedan fakultet ti nece pruziti svo potrebno znanje, vec je bitan zbog neke osnove, nacina razmisljanja, kontakata i drugih stvari.

Eto toliko, pitaj ako te nesto jos zanima.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group