Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2008. 11:13:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mnogi ljudi porede FON i ETF i traze prednosti i mane i jednom i drugom. Treba znati da su FON i ETF potpuna 2 razlicita fakulteta. Oni prosto nemaju zajedničkih tačaka (osim matematika, možda). Na ETF-u se radi ozbiljna fizika (laboratorijske vezbe, zadaci, teorija), pa imas Osnove elektrotehnike (laboratorijske vezbe, zadaci, teorija), pa matematika itd. Imam veoma dobrog drugara na ETF-u, i pricao mi je neke stvari. Npr kad dodjes na ETF (kad pocne I semestar) iz fizike se odmah rade zadaci kakvi se nisu mogli ni zamisliti u srednjoj skoli (podrazumeva se da se perfektno znaju odredjeni i neodredjeni integrali, fizički zakoni itd). Npr na ispitu "Osnovi elektrotehnike" ukupna prolaznost u svim rokovima u toku jedne godine je SAMO 15%. Ali iako izgleda tesko iako jeste težak, ETF nije bauk. Ako ništa drugo, svako ko završi ETF ima 99% obezbeđen dobro plaćen posao u inostranstvu. Prosla generacija koja je zavrsila ETF, masom su otišli da rade za IBM. Jednostavno stranci samo "čekaju", i ko god završi ETF ima veoma dobru priliku da se zaposli.

E sad, pored svega toga ja sam upisao FON :) .
FON je zaista dobar fakultet. I sva znanja koja se stiču na FON-u nisu beskorisna. Na FON-u ne postoje toliko ubitačno teški ispiti kao na ETF-u, ali svaki ispit "zlata vredi". Šta u stvari hoću da kažem? Svaki ispit na FON-u vam daje konkretna i odredjena znanja, koja su itekako primenljiva u daljem našem napredovanju i zaposlenju. Lično sam čuo da se na FON-u "mogu izgraditi" veoma dobri programeri, i da su ti ljudi visoko konkurentni sa ljudima koji se bave programiranjem a sa drugih su fakulteta (ETF, PMF, mašinski, itd..) Sve je stvar lične prirode.
Programiranje je posebno škatljiva stvar. Programiranje je ne može naučiti ni u školi ni na fakultetu. Na fakultetu se otvore vidici, uvede se čovek u suštine programiranja. Ali da bi neko znao da programira na kvalitetan način, NEOPHODAN je samostalan rad. Samo samostralnim i praktičnim radom se može postati dobar programer. Isto važi i za ETF i druge fakultete.

Što se priprema za prijemni tiče. Na FON-u postoje pripreme, ali postoje i na drugim mestima. Jedino što hoću da kažem, je da postoje ustanove koje drže kvalitetnije pripreme nego na FON-u, pa se raspitajte.

Nadam se da sam bar malo pomogao!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2008. 12:08:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.01.2008. 22:17:41
Postovi: 79
Lokacija: levo od Albukerkija
Godina: IV
Smer: IS
Hvala na svemu.
E da, ako ima neko da proda zbirku za prijemni od prosle godine, nek sa javi na alex23czv@gmail.com
HITNO je!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2008. 15:29:24 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
makelele je napisao:
Programiranje je posebno škatljiva stvar. Programiranje je ne može naučiti ni u školi ni na fakultetu. Na fakultetu se otvore vidici, uvede se čovek u suštine programiranja. Ali da bi neko znao da programira na kvalitetan način, NEOPHODAN je samostalan rad. Samo samostralnim i praktičnim radom se može postati dobar programer. Isto važi i za ETF i druge fakultete.
најбољи програмери (које знам) су почели још у основној школи :D
велика је штета што нема програмирања у основним школама (иначе је то занимање свуда тражено)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2008. 15:53:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Moma: manje - više si u pravu. Ja sam počeo u prvom razredu gimnazije. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.01.2008. 10:39:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
^
^^

Kolege ne preterujte. Takve stvari nisu za osnovnu skolu, nemojte da maltretirate malu decu.


Sto se tice priprema, ja i dalje mislim da je najbolje ici kod privatnog profe.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2008. 20:48:56 

Pridružio se: 03.12.2007. 19:27:22
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: IS
E sad proshle godine je minimum bodova za samofinansirajuce bilo 62.88 bodova, zanima me da li su primali josh ljudi koji su imali ispod 62.88 a imali su novca da se upishu na samofinansirajuce.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2008. 21:48:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja koliko znam granica za budžet je bila preko 70 bodova ukupno, ali proveri nisam siguran. Ove godine su primili oko 780 studenata kako nam rekoše na početku.
E sad mislim da nije toliko teško ući na FON, ali vredi se potruditi za budžet. Sama cifra od 110.000 dinara (mislim da je toliko, ako grešim ispravite me) je dovoljan razlog da se pomučite za budžet. U suštini razlike između onih koji su na budžetu i onih koji su samofinansirajući nije velika, osim toga što studenti sa budžeta mogu da prijavljuju ispite BESPLATNO preko interneta, dok samofinansirajući studenti plaćaju 450 din po ispitu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2008. 22:11:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
makelele je napisao:
E sad, pored svega toga ja sam upisao FON :) .
FON je zaista dobar fakultet. I sva znanja koja se stiču na FON-u nisu beskorisna. Na FON-u ne postoje toliko ubitačno teški ispiti kao na ETF-u, ali svaki ispit "zlata vredi". Šta u stvari hoću da kažem? Svaki ispit na FON-u vam daje konkretna i odredjena znanja, koja su itekako primenljiva u daljem našem napredovanju i zaposlenju.


Vidi se da si prva godina :D
Daleko od toga da svaki ispit zlata vredi....
Daleko i od toga da se sticu neka konkretna znanja...

Znaci, ako pricamo o IS-u, sa znanjem koje steknes samo i iskljucivo na fakultetu si jos malo pa nista od informaticara.... moras sam da radis, da radis, da sljakas, da ucis...
Generalno gledano, na drugim fakultetima steknes potrebno znanje, bacas se na sljaku i stices iskustvo...
Sa zavrsenim IS-om imas nenormalno siroko znanje, ali vrlo povrsno...
Svaki dobar programer koga je FON iznedrio je dobar zbog toga sto se sam cimao kao lud, a ne zbog naseg slatkog fakulteta...

S druge strane, na IS-u se ne skolujes samo za programere... tu su i projektanti i administatori baza podataka i informacionih sistema, pa gomila razlicitih zanimanja koja su manje ili vise vezana za web, ma svasta po nesto, ali nista konkretno...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 22:19:53 

Pridružio se: 03.12.2007. 19:27:22
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: IS
makelele je napisao:
Ja koliko znam granica za budžet je bila preko 70 bodova ukupno, ali proveri nisam siguran. Ove godine su primili oko 780 studenata kako nam rekoše na početku.
E sad mislim da nije toliko teško ući na FON, ali vredi se potruditi za budžet. Sama cifra od 110.000 dinara (mislim da je toliko, ako grešim ispravite me) je dovoljan razlog da se pomučite za budžet. U suštini razlike između onih koji su na budžetu i onih koji su samofinansirajući nije velika, osim toga što studenti sa budžeta mogu da prijavljuju ispite BESPLATNO preko interneta, dok samofinansirajući studenti plaćaju 450 din po ispitu.


Kazesh 780 studenata, jel to znachi da su primali i ispood 60 bodova na samofinansirajuce


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 22:24:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.08.2006. 20:36:27
Postovi: 246
Lokacija: BG-Dorcol
Godina: Dipl.
Smer: IS
120 000 je cifra ove godine ako ne gresim :D

A na samofinasirajuci pustaju dok se ne popuni koliko su planirali da upisu...60 poena? meni je to nesto mnogo, u glavi mi je da su moju generaciju pustali sa 45... :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 22:29:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
Granica za finansiranje je 30 bodova...a decko koji je upisao poslednji je imao oko 42 boda...Pa s obzirom da su napravili novu zgradu ne bi me cudilo da ove godine prime vise od 780 brucosa...

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 22:29:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma mislis da oni planiraju?Primaju bre svakog ko hoce da plati.....Mislim 780 ljudi su upisali...A po zakonu im je odobreno 660...

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2008. 22:31:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ja pouzdano znam da ima onih koji su upali sa 47 poena (sad pogledah), tako ako imaš viška kinte udri brigu na veselje :yo:

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 09:45:57 

Pridružio se: 26.01.2008. 09:36:03
Postovi: 7
Godina: Padobranac
u cemu je razlikai zmedju fona i etf-a? :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 12:01:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
FON je Fakultet Organizacionih Nauka, ETF je Elektrotehnicki Fakultet.

Ovde se uce Organizacione Nauke, tamo Elektrotehnika.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 12:19:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
cyberlifer je napisao:
u cemu je razlikai zmedju fona i etf-a? :udri:

sedi polako i pročitaj celu temu, ima tu dosta pametnog. ;)

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 19:46:13 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
a ima i dosta diskusija na eliteseucirty, vodic za ucenje i/ili obrazovne institucije pa cesljaj

cudi me da se i danas ljudi pitaju za razlike i slicnsoti izmedju FONa i ETFa iako je sve receno/napisano i moze se procitati natenane


DJ_Patkice, sto se programirarnja za osnovce tice, sta fali da nauce da napisu program koji ce da izracuna povrsinu trougla, pravougaonika ili neki slozeniji racunski izraz itd itd i da na taj nacin sigurno provere jesu li dobro uradili zadatke iz matematike? npr, ja sam (sam) radio malo bejzik na komodoru kad sam bio 7. ili 8.razred
nije programiranje neka ultra mega giga nauka, na protiv


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 19:58:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
^

Matori, vecini je i mnozenje previse. Ipak je to osnovna skola, kad bi smo imali sistem za naprednu decu tu vec moze da se uvede, ovako je to preopterecivanje za njih i ovako imaju previse da uce.

Deca se iskilavise od onih knjizurina sto tegle, a ti bi da ih dotuces. Pusti decu da uzivaju u detinjstvu.

Programiranje mnogo mraci. I kraj.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:23:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2008. 20:34:07
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da, i ja se slazem da programiranje nije za osnovnu skolu ( ali oni koje to zanima mogu jos tad da pocnu). Ipak u osnovnu skolu idu svi. Ali, mislim da definitivno treba povecati znacaj informatike kao predmeta u OS ( cisto da kazem da ja nisam imao informatiku u OS, ali sam se bavio time kod kuce ).

E sad, nesto sam hteo da pitam.
Posto je juce trebalo da idem do FONa da kupim zbirku za upis, ali nisam isao jer sam imao neke obaveze, zanima me da li bi mi neko izasao u susret i napisao ( ili skenirao) sta ima od oblasti za spremanje jer hocu da na te oblasti obratim paznju kad ih budemo radili ( jer imam jos oko godinu i po dana gimnazionisanja, a onda dolazim tamo :D).

I jos nesto. Primetio sam da na ES-u a i ovde pisu kako se na budzet teze upada a ako imas 110000 dinara, onda ulazis na samofinansirajuci 100% jer primaju sve koji mogu da plate. Sad se malo brinem zbog toga jer imak to nisu tako male pare i planirao sam da za njih kupim lap-top i jos nesto kad upisem fax, ali ako to dam za prvu godinu ostadoh bez lap-top-a.
Da li je stvarno toliko tesko upasti na budzet ( mislim, ja ocekujem da iz gimnazije iznesem oko 38.5-39 bodova ) a koliko sam video one zadatke iz mate za FONovom sajtu, ti zadaci nisu toliko teski ( pogotovo sto se na budzet upada sa oko 77 bodova. Znaci ne mora da se uradi svaki zadatak).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:28:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dj_Patkica je napisao:
^

Matori, vecini je i mnozenje previse. Ipak je to osnovna skola, kad bi smo imali sistem za naprednu decu tu vec moze da se uvede, ovako je to preopterecivanje za njih i ovako imaju previse da uce.

Deca se iskilavise od onih knjizurina sto tegle, a ti bi da ih dotuces. Pusti decu da uzivaju u detinjstvu.

Programiranje mnogo mraci. I kraj.


Ma daj, mnogo uce.Ajd sta pricas.Moj burazer je sedmi razred, tako da znam.Knjige su im ko slikovnice...

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:32:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
stefaneka je napisao:
Da, i ja se slazem da programiranje nije za osnovnu skolu ( ali oni koje to zanima mogu jos tad da pocnu). Ipak u osnovnu skolu idu svi. Ali, mislim da definitivno treba povecati znacaj informatike kao predmeta u OS ( cisto da kazem da ja nisam imao informatiku u OS, ali sam se bavio time kod kuce ).

E sad, nesto sam hteo da pitam.
Posto je juce trebalo da idem do FONa da kupim zbirku za upis, ali nisam isao jer sam imao neke obaveze, zanima me da li bi mi neko izasao u susret i napisao ( ili skenirao) sta ima od oblasti za spremanje jer hocu da na te oblasti obratim paznju kad ih budemo radili ( jer imam jos oko godinu i po dana gimnazionisanja, a onda dolazim tamo :D).

I jos nesto. Primetio sam da na ES-u a i ovde pisu kako se na budzet teze upada a ako imas 110000 dinara, onda ulazis na samofinansirajuci 100% jer primaju sve koji mogu da plate. Sad se malo brinem zbog toga jer imak to nisu tako male pare i planirao sam da za njih kupim lap-top i jos nesto kad upisem fax, ali ako to dam za prvu godinu ostadoh bez lap-top-a.
Da li je stvarno toliko tesko upasti na budzet ( mislim, ja ocekujem da iz gimnazije iznesem oko 38.5-39 bodova ) a koliko sam video one zadatke iz mate za FONovom sajtu, ti zadaci nisu toliko teski ( pogotovo sto se na budzet upada sa oko 77 bodova. Znaci ne mora da se uradi svaki zadatak).


Nova zbirka izlazi tek u februaru..slucajno sam cuo prolazeci pored skriptarnice :)

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:34:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2008. 20:34:07
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kelegorm je napisao:
Dj_Patkica je napisao:
^

Matori, vecini je i mnozenje previse. Ipak je to osnovna skola, kad bi smo imali sistem za naprednu decu tu vec moze da se uvede, ovako je to preopterecivanje za njih i ovako imaju previse da uce.

Deca se iskilavise od onih knjizurina sto tegle, a ti bi da ih dotuces. Pusti decu da uzivaju u detinjstvu.

Programiranje mnogo mraci. I kraj.


Ma daj, mnogo uce.Ajd sta pricas.Moj burazer je sedmi razred, tako da znam.Knjige su im ko slikovnice...


Nije u pitanju to sto mnogo uce. Jednostavno, niko ne bi shvatio. Da bi programirao, mora to da te zanima. Pa kod mene u "elitnoj" gimnaziji u III razredu na polugodistu pola odeljenja imalo dvojke. Jednostavno neki nisu bili u stanju da napisu program koji racuna sumu 5 brojeva. Mogu da zamislim kako bi bilo u osnovnoj skoli.

::SHOMY je napisao:
stefaneka je napisao:
Da, i ja se slazem da programiranje nije za osnovnu skolu ( ali oni koje to zanima mogu jos tad da pocnu). Ipak u osnovnu skolu idu svi. Ali, mislim da definitivno treba povecati znacaj informatike kao predmeta u OS ( cisto da kazem da ja nisam imao informatiku u OS, ali sam se bavio time kod kuce ).

E sad, nesto sam hteo da pitam.
Posto je juce trebalo da idem do FONa da kupim zbirku za upis, ali nisam isao jer sam imao neke obaveze, zanima me da li bi mi neko izasao u susret i napisao ( ili skenirao) sta ima od oblasti za spremanje jer hocu da na te oblasti obratim paznju kad ih budemo radili ( jer imam jos oko godinu i po dana gimnazionisanja, a onda dolazim tamo :D).

I jos nesto. Primetio sam da na ES-u a i ovde pisu kako se na budzet teze upada a ako imas 110000 dinara, onda ulazis na samofinansirajuci 100% jer primaju sve koji mogu da plate. Sad se malo brinem zbog toga jer imak to nisu tako male pare i planirao sam da za njih kupim lap-top i jos nesto kad upisem fax, ali ako to dam za prvu godinu ostadoh bez lap-top-a.
Da li je stvarno toliko tesko upasti na budzet ( mislim, ja ocekujem da iz gimnazije iznesem oko 38.5-39 bodova ) a koliko sam video one zadatke iz mate za FONovom sajtu, ti zadaci nisu toliko teski ( pogotovo sto se na budzet upada sa oko 77 bodova. Znaci ne mora da se uradi svaki zadatak).


Nova zbirka izlazi tek u februaru..slucajno sam cuo prolazeci pored skriptarnice :)


Joj, pa na sajtu pise da moze da se kupi zbirka i da kosta 500 dinara. Nema veze, hvala na informaciji. U svakom slucaju, svake godine se menjaju zadaci ali oblasti valjda ostaju iste tako da mi u svakom slucaju neko moze pomoci ko ima zborku iz bilo koje godine. Samo kad nekome ne bi bilo tesko da napise ili skenira i okaci ono sa stranice na kojoj je sadrzaj zbirke:).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:38:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
@Kelegorm

Brate ja sam za skolovanje tipa "Samerhila"... :D

http://www.samerhil.co.yu/index.html
http://www.gerila.com/knjige/katalog/526.htm

Samo to ne da nikad nece biti, nego ce pre da nestane covecanstvo nego tako nesto da se desi. :)

Ja sam za to da osnovna skola traje 9 godina da se pocinje sa 6 godina, al da se olaksa sistem. I da prva 3 razreda bude vise igraonica nego ucionica.

Isto sam za to da se u 5-om ili 6-om razredu napravi selekcija izmedju nadarenije i vrednije dece, i one koja sporije uci. Kako bi naprednija stekla visa znanja, a ova druga uspela da se istaknu i da rade tempom koji im vise odgovara.

Srednje skole mogu da pricam samo sto se tice moje ex ETS "Nikola Tesla", tu su potrebne nove podele izmedju smerova (sto je delimicno i ucinjeno sada), i izbacivanje nekih predmeta, kao i uvodjenje novih. Isto tako bih izbacio dosta bespotrebnog gradiva na nekim smerovima iz nekih predmeta. Najbitnija stvar koju bih uveo tu je podela smera el. teh. racunara, na softver i hardver. Pa ko voli nek izvoli, pa na hardveru nek se bavi elektronikom itd. A koje za softver nek se bavi programiranjem, bez elektronike.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Poslednji put menjao Dj_Patkica dana 26.01.2008. 20:46:19, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:43:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2008. 20:34:07
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Dj_Patkica je napisao:
@Kelegorm

Brate ja sam za skolovanje tipa "Samerhila"... :D

Samo to ne da nikad nece biti, nego ce pre da nestane covecanstvo nego tako nesto da se desi. :)

Ja sam za to da osnovna skola traje 9 godina da se pocinje sa 6 godina, al da se olaksa sistem. I da prva 3 razreda bude vise igraonica nego ucionica.

Isto sam za to da se u 5-om ili 6-om razredu napravi selekcija izmedju nadarenije i vrednije dece, i one koja sporije uci. Kako bi naprednija stekla visa znanja, a ova druga uspela da se istaknu i da rade tempom koji im vise odgovara.

Srednje skole mogu da pricam samo sto se tice moje ex ETS "Nikola Tesla", tu su potrebne nove podele izmedju smerova (sto je delimicno i ucinjeno sada), i izbacivanje nekih predmeta, kao i uvodjenje novih. Isto tako bih izbacio dosta bespotrebnog gradiva na nekim smerovima iz nekih predmeta. Najbitnija stvar koju bih uveo tu je podela smera el. teh. racunara, na softver i hardver. Pa ko voli nek izvoli, pa na hardveru nek se bavi elektronikom itd. A koje za softver nek se bavi programiranjem, bez elektronike.


To za grupe na pametnije i "gluplje" praktikuje se u matematickoj gimnaziji ( moj drug odatle mi rece ) i cini mi se da je to odlicna ideja. Uvek se javi neka budala koja usporava celu grupu. To mi je oduvek islo na zivce.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2008. 20:48:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
^

Nema potrebe da se omalovazavaju deca koja jednostavno nisu zainteresovana za ucenje. Nisu oni "glupi" nego NEzainteresovani.

A isto tako moze da se desi neki "PAMETAN" koji ce da baci u senku drugu decu, koja bi se mozda istakla da on nije u njihovoj grupi. Tako da to nisu grupe "pametnijih" i "glupljih". Nego naprednijih, vrednijih i zainteresovanijih, u odnosu na grupu koja je sporija, nezainteresovanija i ne toliko nadarena.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group